Teraz jest Cz, 25 kwi 2024, 08:13

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 89  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 13:17 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
OK - już wiemy więcej :) Polski dystrybutor OZ napisał na moje pytanie "a CO może w tej feldze nie pasować, skoro jej wszystkie parametry się zgadzają z oryginalnymi Mazdy?" w ten sposób: "Być może są inaczej wyprofilowane wewnątrz i może nie mieszczą się zaciski" Wg. mnie to mało prawdopodobne, ale cóż.

Następnie zadzwoniłem do sklepu Felgi.pl, rozmawiałem z panem Olszewskim. Ten mi powiedział, że Oz Alleggerita 8x17 jest homologowana dla tego modelu Mazdy. I prawdopodobnie wybrali 8" a nie 7,5", żeby była mocniejsza do tak dużego samochodu. I to mnie bardziej przekonuje. Co lepsze powiedział, że Mazda nie ma prawa kwestionować założenia felgi o parametrach innych niż firmowe, jeśli ta felga uzyskała homologację dla tego modelu. Co dobra informacja, bo bałem się, co by się stało w przypadku jakichś problemów np. z zawieszeniem - czy nie wypięłaby się na mnie Mazda (gwarancja) albo ubezpieczyciel (tfu, tfu odpukać, wypadek).

Gorzej z tą szerokością. Oglądałem opony na M6 w salonie. Są wybrzuszone "w sam raz". Przy szerszej feldze byłyby za mało wybrzuszone, żeby mi chronić felgę przed krawężnikami. Owszem, ładnie to wygląda, takie opony bez "brzucha" z boku, ale tylko do czasu, aż się ma przyskrobaną felgę... :(

Jak myślicie? Czy może ktoś z Was ma na swojej Matsudzie opony 225x55R17 na feldze o szerokości 8"?

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 13:40 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.10.2012
Posty: 660
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Gajdzin napisał(a):
Co lepsze powiedział, że Mazda nie ma prawa kwestionować założenia felgi o parametrach innych niż firmowe, jeśli ta felga uzyskała homologację dla tego modelu. Co dobra informacja, bo bałem się, co by się stało w przypadku jakichś problemów np. z zawieszeniem - czy nie wypięłaby się na mnie Mazda (gwarancja) albo ubezpieczyciel (tfu, tfu odpukać, wypadek).


Witam, po pierwsze nie wierzyłbym sklepowi felgi.pl, oni chcą sprzedać i zrobią wszystko żeby to uczynić.
Przy wyborze felgi kierowałbym się raczej tym co mówi ASO, a dokładniej główna siedziba
Tam bym zadzwonił i zapytał czy te konkretne felgi mogę sobie kupić i założyć na gwarancji
Najlepiej by było gdybyś wysłał email z zapytaniem, żeby ci jasno odpisali czy można czy nie
Wtedy kolego drukujesz ten list i w razie problemów, pokazujesz i sprawa załatwiona
Powiem tak ja bym tylko tak załatwiał sprawę, nic na gębę :)
Po rozmowie na gębę, oni się zgodzą i sobie zakupisz i założysz, ale jak coś się stanie to się wszystkiego wyprą, a ty dowodów nie będziesz miał.
Chociaż parametry felgi są ok i zgodne z homologacją mazdy to i tak się mogą przyczepić, zawsze cwaniak coś wymyślą
Pozdrowienia


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 14:03 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Cóż, próbowałem, ale: ASO powtarza, z uporem maniaka, żebym kupił jako drugie felgi oryginalne, a oni mi bardzo chętnie sprzedadzą za dobrą cenę :) Więc ewidentnie myślą i działają jak sklep. Przyciśnięci, kazali mi się skontaktować z Mazda Polska, która to szlachetna firma nie odpisała na mojego maila... Niestety producenci często też kłamią, że tylko ich akcesoria będą pasować, podczas kiedy prawo zakazuje im niedopuszczania produktów innych firm (przepisy antymonopolowe - słynna historia z HP i producentami zamienników tonerów, HP przegrało w sądzie i zostało zmuszone do akceptowania zamienników i uznawania gwarancji, nawet jak ktoś stosuje zamienniki).

Dla mnie to bardzo dziwna sytuacja, bo do tej pory miałem Hondę i w moim ASO leżą broszury Alcar, a ASO chętnie klientom zamawia i instaluje wszelkie możliwe felgi Alcara: AEZ, DOTS, Dezent itd. A Mazda ma śmiesznie mały wybór własnych felg i stara się je wcisnąć za wszelką cenę...

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 15:03 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.10.2012
Posty: 660
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Gajdzin napisał(a):
Cóż, próbowałem, ale: ASO powtarza, z uporem maniaka, żebym kupił jako drugie felgi oryginalne, a oni mi bardzo chętnie sprzedadzą za dobrą cenę :) Więc ewidentnie myślą i działają jak sklep. Przyciśnięci, kazali mi się skontaktować z Mazda Polska, która to szlachetna firma nie odpisała na mojego maila... Niestety producenci często też kłamią, że tylko ich akcesoria będą pasować, podczas kiedy prawo zakazuje im niedopuszczania produktów innych firm (przepisy antymonopolowe - słynna historia z HP i producentami zamienników tonerów, HP przegrało w sądzie i zostało zmuszone do akceptowania zamienników i uznawania gwarancji, nawet jak ktoś stosuje zamienniki).

Dla mnie to bardzo dziwna sytuacja, bo do tej pory miałem Hondę i w moim ASO leżą broszury Alcar, a ASO chętnie klientom zamawia i instaluje wszelkie możliwe felgi Alcara: AEZ, DOTS, Dezent itd. A Mazda ma śmiesznie mały wybór własnych felg i stara się je wcisnąć za wszelką cenę...


Tak myślałem, że to napiszesz
To znaczy, że jak już coś robisz to własne życzenie
Ja też miałem kombinować ale na gwarancji nic nie robię
Mam parę planów po gwarancji


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 15:54 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Cóż, HP też próbował udowodnić w sądzie, że ma prawo odmawiać napraw gwarancyjnych drukarek, w których zastosowano zamienniki toneru... i im się nie udało :D Jakby mi Mazda próbowała wyciąć taki numer, to zapewniam Cię, że będzie o tym głośno w prasie, radiu i TV, a może nawet powstanie na bazie tego doświadczenia jakaś ciekawa książka :lol:

Nb. w salonie mi powiedzieli, że w opracowaniu u ubezpieczyciela jest oferta przedłużonej gwarancji na M6. Co natychmiast kupię, bo w trwałość współczesnej technologii nie wierzę, jakby dobra (i japońska) nie była to firma. A wtedy na ładne felgi musiałbym czekać np. 5 lat. Nie, dziękuję...

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 16:14 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.10.2012
Posty: 660
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Gajdzin napisał(a):
Cóż, HP też próbował udowodnić w sądzie, że ma prawo odmawiać napraw gwarancyjnych drukarek, w których zastosowano zamienniki toneru... i im się nie udało :D Jakby mi Mazda próbowała wyciąć taki numer, to zapewniam Cię, że będzie o tym głośno w prasie, radiu i TV, a może nawet powstanie na bazie tego doświadczenia jakaś ciekawa książka :lol:

Nb. w salonie mi powiedzieli, że w opracowaniu u ubezpieczyciela jest oferta przedłużonej gwarancji na M6. Co natychmiast kupię, bo w trwałość współczesnej technologii nie wierzę, jakby dobra (i japońska) nie była to firma. A wtedy na ładne felgi musiałbym czekać np. 5 lat. Nie, dziękuję...


OK. pisałem zrobisz co chcesz,
Co do tych książek, prasy, TV, myślisz że ty jesteś pierwszy co tego się chwytają
Niewielu się udało wygrać z rzeszą prawników, który stoi za firmą.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 16:18 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
therion napisał(a):
Co do tych książek, prasy, TV, myślisz że ty jesteś pierwszy co tego się chwytają
Niewielu się udało wygrać z rzeszą prawników, który stoi za firmą.

Bo każda firma dba o to, żeby ludzie się bali jej przeciwstawiać :) A nie ma się czego bać, bo przecież firma też się boi - boi się paniczne negatywnego PR'u. Dzięki temu wiele spraw można wygrać. Na długo, zanim dojdzie do jakichś sądów i prawników.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 16:23 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.10.2012
Posty: 660
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Gajdzin napisał(a):
therion napisał(a):
Co do tych książek, prasy, TV, myślisz że ty jesteś pierwszy co tego się chwytają
Niewielu się udało wygrać z rzeszą prawników, który stoi za firmą.

Bo każda firma dba o to, żeby ludzie się bali jej przeciwstawiać :) A nie ma się czego bać, bo przecież firma też się boi - boi się paniczne negatywnego PR'u. Dzięki temu wiele spraw można wygrać. Na długo, zanim dojdzie do jakichś sądów i prawników.



Nie zgodzę się z tobą, chcesz walczy z nimi to zbierz grupę ludzi i dopiero nagłaśniaj sprawę, sam nic nie wskurasz gadaniem tym bardziej w Polsce
Ale trochę za daleko błądzimy, poznałeś moją opinię w tej sprawie, ty to inaczej postrzegasz
Myślę,że nie mamy co ciągnąć tematu.
Pozdrowienia


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 16:33 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Gajdzin, podaj tutaj warianty, które rozważasz konkretnie np. felga 17x8 etXY i ja Ci policzę albo sam sobie możesz policzyć (viewtopic.php?f=10&t=64), która felga najlepiej będzie pasowała względem oryginału. Przy mądrym wyborze różnice będą minimalne, wręcz śmieszne. W jakiejkolwiek sytuacji gdyby gwarant miał z tym problem (a wątpię) rzeczoznawca PZMOT załatwia sprawę. Nikt tu nie dobiera felg o ogromnych rozbieżnościach względem oryginału.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 16:39 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
8x17 ET48. Czyli: w stosunku do felg oryginalnych
- "wystaje" DO ŚRODKA o 4mm
- "wystaje" NA ZEWNĄTRZ o 3mm
Najważniejsze, że Oz twierdzi, że właśnie na Alleggeritę 8x17ET48 mają homologację do tego samochodu (a na 7,5x17ET48, która by się idealnie mieściła w zaleceniach producenta - nie, co nie do końca rozumiem...)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 17:10 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Czytam tak Was i zastanawiam się ... dlaczego chcecie zmieniać felgi oryginalne na inne ?
Mi bardzo podobają się oryginały 19" ... tak po prostu ... trafili w mój gust i na szczęście nie mam problemu .
Czy Tobie Gajdzin nie podobają się te felgi , czy chciałbyś mieć lżejsze . Co jest głównym motywem ?

A o problemach ze zmianą felg na gwarancji na inne nigdy bym nie pomyślał ... tzn , że aso gwarancyjne problemy mogło by robić .

!! Przed chwilą zadzwoniłem do mazdy , do zaprzyjaźnionego handlowca i zapytałem o te felgi .
NIE MA żadnego problemu . Można zakładać inne felgi .
Jest jedno ale ... nie zakładać za szerokich kół , żeby ( nie mając chlapaczy ) woda wypompowywana przez opony razem z brudami nie niszczyła , piaskowała karoserii - czili zupełnie logiczne - bo wtedy problem z gwarancją na lakier . O !

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 17:37 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
bespartyjny napisał(a):
Czy Tobie Gajdzin nie podobają się te felgi , czy chciałbyś mieć lżejsze . Co jest głównym motywem?

Nie - głównym jest to, że oryginalne mi się straszliwie, okrutnie nie podobają :lol: No niestety - de gustibus non est disputandum itd... Ale faktem jest, że Mazda ma zasadniczo JEDEN wzór felg, w kilku odmianach i jednym kolorze, podczas kiedy np. Honda ma ich wiele zupełnie różnych, z opcją tytan i grafit itd. Mi się strasznie podobają felgi ciemniejsze, tytanowe i grafitowe... I uwielbiam wszelkie "szprychowce" (np. na Accordzie mam Borbet LS), oraz takie, jak na zdjęciu wyżej w tym wątku - Tenzo-R. Na widok tej to w ogóle mi się robi mokro w majtkach.

Jesteśmy, jakby nie było, w sekcji forum pt. "Stylizacja optyczna". Czyli z definicji: wprowadzanie zmian w wyglądzie aut w stosunku do tego, co wymyślił producent :D

bespartyjny napisał(a):
NIE MA żadnego problemu. Można zakładać inne felgi.

Masz u mnie piwo!!! <brawo>
PS. Kurczę, ja muszę zacząć prowadzić dokumentację, komu postawiłem piwo i za co, bo jak mnie kiedyś całe towarzystwo dopadnie na zlocie...

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 17:37 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.10.2012
Posty: 660
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
bespartyjny napisał(a):
Czytam tak Was i zastanawiam się ... dlaczego chcecie zmieniać felgi oryginalne na inne ?
Mi bardzo podobają się oryginały 19" ... tak po prostu ... trafili w mój gust i na szczęście nie mam problemu .
Czy Tobie Gajdzin nie podobają się te felgi , czy chciałbyś mieć lżejsze . Co jest głównym motywem ?

A o problemach ze zmianą felg na gwarancji na inne nigdy bym nie pomyślał ... tzn , że aso gwarancyjne problemy mogło by robić .

!! Przed chwilą zadzwoniłem do mazdy , do zaprzyjaźnionego handlowca i zapytałem o te felgi .
NIE MA żadnego problemu . Można zakładać inne felgi .
Jest jedno ale ... nie zakładać za szerokich kół , żeby ( nie mając chlapaczy ) woda wypompowywana przez opony razem z brudami nie niszczyła , piaskowała karoserii - czili zupełnie logiczne - bo wtedy problem z gwarancją na lakier . O !


O tym właśnie pisałem, że niby można ale - podałeś to ale.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 17:47 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Nie ma ale ... po prostu logiczne następstwo ... za szeroka guma , chlapie na błotnik , woda + piasek , uszkodzony lakier = TWÓJ problem .
Sądzę , że gdybyś był sprzedawcą też tak byś do tego podszedł .
Można zakładać inne felgi , ale z rozumem i - jak powiedział w Mazdzie - wg rozmiarówki przewidzianej przez producenta :)
Wtedy no problem .
Therion - zgadzam się z tobą , że często szukają dziury w całym , ale nie zawsze i zależy od układu i sytuacji - szacun !

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 18:13 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.10.2012
Posty: 660
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
bespartyjny napisał(a):
Nie ma ale ... po prostu logiczne następstwo ... za szeroka guma , chlapie na błotnik , woda + piasek , uszkodzony lakier = TWÓJ problem .
Sądzę , że gdybyś był sprzedawcą też tak byś do tego podszedł .
Można zakładać inne felgi , ale z rozumem i - jak powiedział w Mazdzie - wg rozmiarówki przewidzianej przez producenta :)
Wtedy no problem .
Therion - zgadzam się z tobą , że często szukają dziury w całym , ale nie zawsze i zależy od układu i sytuacji - szacun !


Spoko, ja tylko walałem uczulić kolegę


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 19:46 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1926
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Gajdzin napisał(a):
Ja nie mam na myśli bębnów, tylko to, co jest między tarczą a felgą. Czyli to, do czego się przykręca felgę, taki mini-bęben.

to nic innego jak tarcza hamulcowa.
Piasta jest schowana za tarcza.
To tarcza zakrywa piaste tym "mini bebenem" i to do niej bezposrednio przykrecana jest felga (na sruby ktore sa w piascie i przechodza przez tarcze)

A co do felg. Ladne ale ja po moich przeksciach z "pseudo pasujacymi" (Tomek pamieta) postawilem na ORI. Teraz nie mam problemow :P

Ale to nie ja bede na tym jezdzil ;)

_________________
Obrazek
Nie wiem, nie znam sie, nie orientuję się, zarobiony jestem!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 19:50 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tyle było pisania w tym wątku, że mogło umknąć moje pytane o "baloniastość" opony... Więc powtórzę:

Oglądałem opony na M6 w salonie. Są wybrzuszone na ścianie bocznej "w sam raz". Przy szerszej feldze (8") byłyby wg. mnie za mało wybrzuszone, żeby mi chronić felgę przed krawężnikami. Owszem, ładnie to wygląda, takie opony płaściutkie z boku, ale tylko do czasu, aż się ma przyskrobaną felgę... :(

Jak myślicie? Czy może ktoś z Was ma na swojej Matsudzie opony 225x55R17 na feldze o szerokości 8"?

zielony110 napisał(a):
ja po moich przeksciach z "pseudo pasujacymi" (Tomek pamieta) postawilem na ORI. Teraz nie mam problemow :P
Ale to nie ja bede na tym jezdzil ;)

Nie, ale Twój kolega z forum będzie na tym jeździł, więc należy go ostrzec :) Co to były za pseudo-pasujące felgi i dlaczego okazały się tylko pseudo?

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 20:02 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1926
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Ja mam 225/45/17 na ori feldze.
Opona ma dodatkowy rant, ktory nachodzi na felge aby chronil ja od kraweznikow i innych przytarc.
Zadna rewelacja bo Barum, ale robi swoje.

Fele byly ZCW Sharp 8" i jeszcze jakies inne.
Wszystko mialo pasowac i mieli racje - rozstaw sie zgadzal ale z ET zawsze bylo cos nie tak.
Po pierwsze 8 cali nie jest zalecane do GH (sa poza homologacja samochodu)
po drugie po zalozeniu opony wystawala ona o okolo 3mm poza orbys samochodu.

Wielka batalia o zwrot kasy skonczyla sie pomyslnie dla mnie, ale ile przy tym wysluchalem wykretow - to moje.

Moja rada - nie spiesz sie. Poszukaj, posprawdzaj i miej pewnosc, ze kupujesz cos co bedzie Ci sie podobali i bedzie pasowalo, bo malo to nie kosztuje, a nie ma nic bardziej wkur...jacego jak zalozyc wszystko na auto i stwierdzic ze nie pasuje :(

_________________
Obrazek
Nie wiem, nie znam sie, nie orientuję się, zarobiony jestem!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 20:15 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A pamiętasz, jakie było ET tych felg, co wystawały?

Nb. to nie jest sekcja GH, tylko GJ :) Sprzedawca twierdzi, że właśnie Alleggerita 8 cali ma homologację do GJ, a 7,5" nie ma... Oczywiście poproszę ich, żeby mi tę przesłali skan tej homologacji, jak będę już kupował.

Felga 8" ET48 będzie tylko o 3mm wysunięta na zewnątrz bardziej, niż firmowa z ET45, więc nijak nie powinna wystawać poza obrys samochodu... 3mm różnicy w te czy we wte to po prostu mają różne modele opon, w zależności od konstrukcji ich ściany bocznej. Producenci zawsze budują tak nadkola, żeby pomieściły tego typu różnice w konstrukcji opony...

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 20:19 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
sorry .... :oops:
Co to jest ET ?
i inne te o felgach ?

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 20:36 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1926
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
he he jaka to jest sekcja to ja wiem :)
Pytales - to Ci odpowiadam jak mam u siebie w GH.
Jak bysmy mieli rozmaiac na przykladzie tylko i wylacznie GJ to obawiam sie, ze za duzo by sie tu dzialo, bo niezbyt wielu na tym forum takowe ma ;)

Jakie bylo ET niestety nie pamietam :(

Homologacja na 8 calowe fele - ciekawe.
Nawet mazda ma max 7,5 cala wiec to stwierdzenie jest ciekawe.
bespartyjny napisał(a):
sorry .... :oops:
Co to jest ET ?
i inne te o felgach ?

To juz najlepiej Tomek wie ;) Ale jest temat o felgach i odnosnik do kalkulatora ktory pokazuje mniejwiecej co jest co ;)

_________________
Obrazek
Nie wiem, nie znam sie, nie orientuję się, zarobiony jestem!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 20:43 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
zielony110 napisał(a):
Jak bysmy mieli rozmaiac na przykladzie tylko i wylacznie GJ to obawiam sie, ze za duzo by sie tu dzialo, bo niezbyt wielu na tym forum takowe ma ;)

Dlatego tak dużo w tej sekcji piszę, żeby ją jakoś zapełnić :D

zielony110 napisał(a):
Homologacja na 8 calowe fele - ciekawe.
Nawet mazda ma max 7,5 cala wiec to stwierdzenie jest ciekawe. sorry .... :oops:

To, że Mazda fabrycznie montuje 7,5" nie oznacza, że nie dopuszcza bezpiecznego stosowania innych rozmiarów. No nic, zobaczymy tę homologację na Alleggeritę 8x17, to uwierzymy :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 21:08 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1926
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Gajdzin napisał(a):
To, że Mazda fabrycznie montuje 7,5" nie oznacza, że nie dopuszcza bezpiecznego stosowania innych rozmiarów.

Zgadzam sie z Toba.

Tylko sie zastanawiam czy ktos gdzies nie myli dwoch roznych homologacjach.

Homologacja felgi (na przyklad TUV) oznacza tylko, ze taka felga zostala dopuszczona do uzytku z danym modelem samochodu - i tu sie zgodze, ze te felgi takowa homologacje moga posiadac.

Homologacja Mazdowka dopuszcza jakie jest max "J" aby jazda nie powodowala negatywnego wplywu na zawieszenie i inne komponenty samochodu.

I tutaj znowu odniose sie do GH :P
Max co dopuszcza Mazda do GH to 7,5 cala co nie zmienia faktu, ze fele od "Rexa" (8Jx18) pasuja bez problemow. Mazda tego nie zaleca, bo moze to wplywac negatywnie na zywotnosc podzespolow zawieszenia a ludzie zakladaja, bo wyglad jest zajebisty <zauroczony>

Najlepiej zadzwon lub podjedz do Mazdy i zapytaj sie jakie sa dopuszczone w specyfikacji samochodu.

_________________
Obrazek
Nie wiem, nie znam sie, nie orientuję się, zarobiony jestem!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 21:43 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Już próbowałem - Mazda odmawia mi wypowiadania się w kwestii odstępstw od rozmiarów ich felg, bo bardzo, bardzo chce, żebym kupił ICH felgi :) Ale masz rację, to 8 cali mnie cały czas niepokoi. Chociaż nie bardzo rozumiem, jaki wpływ na zawieszenie mogłoby mieć zwiększenie szerokości felgi o pół cala. Jeszcze rozumiem zmiana ET czyli tak naprawdę rozstawu kół. Albo profilu, a więc i średnicy opony, co bardzo wpływa na obciążenie elementów zawieszenia (większe przeciążenia boczne w zakrętach bo dłuższa dźwignia). Ale po kilka mm szersza felga w każdą stronę? Szerokość OPONY się nie zmienia, punkt jej osadzenia (rozstaw kół) też, więc z punktu widzenia zawieszenia nie ma różnicy, w takim wypadku zawieszenie w ogóle "nie wie" że szerokość felgi się zmieniła!

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 21:59 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Szczerze to bym się tym kompletnie nie przejmował i w przypadku różnic, które tu padły w temacie założył te felgi przy oponie 225/55 jak zaleca Mazda i po sprawie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 cze 2013, 21:00 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
bespartyjny napisał(a):
Kolega poszedł dalej ! Zupełnie inne felaśki sobie zamówił ... pełen bayer będzie ;)

Pełen bajer będzie, kiedy się okaże, że one pasują <modlisie> Czekam, aż w salonie będą akurat komuś zmieniali koła, wtedy mi obiecali przypasować te dwie felgi i sprawdzić, czy nic nigdzie nie obciera. Na razie felgi czekają w domu i nie mogę się zdecydować, które wziąć do letnich, a które do zimówek :)

Obrazek

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 cze 2013, 21:36 
Offline
Gajdzin napisał(a):
bespartyjny napisał(a):
Kolega poszedł dalej ! Zupełnie inne felaśki sobie zamówił ... pełen bayer będzie ;)

Pełen bajer będzie, kiedy się okaże, że one pasują <modlisie> Czekam, aż w salonie będą akurat komuś zmieniali koła, wtedy mi obiecali przypasować te dwie felgi i sprawdzić, czy nic nigdzie nie obciera. Na razie felgi czekają w domu i nie mogę się zdecydować, które wziąć do letnich, a które do zimówek :)

Obrazek


:o piękne... <zauroczony> tę czarną bym dał na letnie... <tak>


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: N, 9 cze 2013, 21:42 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Ja tak jak Matarez, czarne z rantem proponuje na lato :) Piękne są <zauroczony>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 cze 2013, 21:46 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Matarez napisał(a):
:o piękne... <zauroczony> tę czarną bym dał na letnie... <tak>

Wiesz, koncepcja początkowa była taka, żeby dać Tenzo-R (czarna, właściwie grafit + polerowany rant) na zimę, bo ten rant łatwo się opłucze w każdej myjni, a niedomytego brudu między czarnymi szprychami nie będzie widać, bo są czarne :D Natomiast domycie zimą OZ Superturismo LM (tej "szprychowej"), która jest koloru tytanowego byłoby dużo trudniejsze - doświadczyłem tego ostatniej zimy, kiedy byłem tak zajęty pisaniem książki, że nie miałem czasu zmienić kół na zimowe i jeździłem na letnich. Miałem Accorda z Borbet LS (też szprychowe) na letnich.
Ale może masz rację... Na Tenzo-R będzie taki delikatny JDM look :) OZ'ki są bardziej klasyczne i spokojne...

No cóż, wstyd przyznać, ale mam lekki fetysz na punkcie ładnych felg <nerd>

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 cze 2013, 21:51 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
, ale Gajdzin ... jak się nie mylę ... ma kolor mazdy silver <mysli> więc jak weźmie te ciemniejsze na lato , to optycznie mu zmaleją koła .
W zimie , to pies trącał ... jak będzie śnieg , to ładny kontrast będzie .
Poza tym jest tu dowolność , bo zawsze można przełożyć = problemu nie ma 8-)

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 89  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.