Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 02:14

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 9 mar 2020, 18:16 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Też mi się wydaje, że obwód nie ma znaczenia. Podejrzewam, że po resecie system najpierw mierzy sobie dane wejściowe, potem je monitoruje a następnie wali alarmem jeśli któreś koło różni się od reszty. Także ja bym sprawdził ciśnienie w każdym kole po resecie a następnie po wystąpieniu alarmu.
Ja miałem takie dwa fałszywe alarmy na starych zimówkach, jak jechałem w góry. Wyskoczył w trasie, zrobiłem reset oglądając opony, czy nie ma flaka. Przejechałem ze 100km i znów był alarm. Dopompowałem chyba wtedy do 2.8 wszystkie koła kompresorem z bagażnika i problem zniknął. Na letnich tego nigdy nie miałem.
Alarm też wyskoczył żonie na nowych zimówkach, jak faktycznie miała gwóźdź i ciśnienie spadło do 1.5 bara.
Może być tak, że opony o mniejszej nośności nie wytrzymują nacisku, uginają się podczas jazdy i wtedy są źle mierzone obroty poprzez czujniki ABS.
Ja celowo kupiłem mocniejsze, na dużych felgach liczę na to, że będzie je trudniej uszkodzić na tych naszych dziurach, zwłaszcza, że są jeszcze wzmacniane.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 9 mar 2020, 18:26 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 01.11.2019
Posty: 34
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Nie wiem panowie, ale wiem że zmienie opony na 225/45/19 lub 245/40/19 według oponiarzy sa to najlepsze zamienniki, 245 nawet lepszy bo prawie nie ma roznicy w obwodzie i zobacze czy wszysto bangla, obyy <boisie> <modlisie>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: N, 26 kwi 2020, 13:42 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No i mnie dopadł problem TPMS :sad: .

Przeczytałem cały ten wątek oraz forum ale nie znalazłem podobnego symptomu co u mnie :roll: .

Liczę na Was szanowną Brać bo kto jak nie Wy :D . Niejednokrotnie udowodniliście ponadprzeciętną fachowość bo na ASO to chyba nie mam co liczyć choć jestem i do nich umówiony . Liczę na burzę mózgów cokolwiek co podpowie właściwy trop.

Niby bzdurny alarm wiadomo jaki (check tyre pressure) ale wkurw... :mad:

Mój przypadek można streścić krótko: Bez kalibracji nie ma jazdy <bach> .

Dane:
opony taki standard 225/55/R17
ciśnienie 2.5
Nie widać oznak nadmiernego zużycia.

Przykład:
Przychodzę rano odpalam i po ok 3 km jazdy obwodnicą WaWy (do obwodnicy mam ok. 5 km czyli po 8 km) ww. alarm. Zatrzymuję się, sprawdzam. W oponach takie samo ciśnienie może o 0.1 większe - wiadomo. Przeprowadzam kalibrację (wiem że powinienem na zimnych) ale tylko po to aby komunikat znikł. Dalej jadę w trasę różnie 150 czasem 200 km i komunikat się nie pojawia. Wystarczy, że wyłączę silnik na ok 1godz lub następnego dnia ponownie udam się w drogę dostaję komunikat. Na obwodnicy zawsze na tym samym dystansie a jadąc przez miasto tak ok na 18 km (wiadomo światła, korki) a ten system pewnie próbkuje sobie na jakiejś ilości obrotów koła stąd zauważyłem, że na obwodnicy ten efekt próbkowania jest szybszy. Oczywiście za każdym razem sprawdzam ciśnienie manometrem i jest równiutko trzymane jak drut czy to po komunikacie czy przed startem. Jest dla mnie zagadką dlaczego jak rano przed trasą zrobię kalibrację (czy jest komunikat czy nie) to tego efektu nigdy nie ma. Mogę jechać 1000 km i nic :mad: .
Tak jakby inicjalizacja nie trzymała ustawień.

Oczywiście kalibrację robię prawilnie tzn. trzymam przycisk dotąd aż kontrolka mignie dwa razy pojawi się sygnał oraz tekstowe potwierdzenie przeprowadzanej inicjalizacji na wyświetlaczu. Na filmikach instruktażowych z US znalazłem nawet wzmiankę aby procedurę inicjalizacji robić z pozycji ON ale taj bez sprzęgła wiadomo start zegarów i kontrolek.
Czy na włączonym silniku czy nie efekt jest ten sam.

Dodam, że jeżdzę na tym samym zestawie felga opony i kiedyś TPMS działał u mnie książkowo . Jedna kalibracja po zmianie opon czy przed jazdą gdzie byłem obciążony na max-a i było git a teraz jakieś jaja :idea: .

Sprawdzałem na ciśnieniu 2.3 2.4 i teraz 2.5. Efekt ten sam. Kontrolka nie sygnalizuje awarii Systemu nic z tych rzeczy.

W ASO wynegocjowałem preferencyjną cenę za diagnostykę tego problemu :wink: ale podejrzewam, że może nie być błędów i co przyjdzie mi się przyzwyczaić :sad: .

Może ktoś na forum zna lub może prześledzić algorytm w oprogramowaniu naszych mazd. Może jest jakaś pamieć tymczasowa, bateryjka czy cuś ... wiem wymyślam ale już nie wiem czego się czepić. U mnie nie ma loterii jak u innych, efekt powtarzalny.

Jak to widzicie ?

-- Dodano: 26 kwietnia 2020, o 14:34 --

Małe uzupełnienie do mojego powyższego postu (nie mogę już edytować). Piszę dla innych potomnych :wink: . Okazuje się, że na US forach ludzie borykali się z moim przypadkiem.
https://www.mazda6club.com/threads/tpms-going-nuts.331898/

Dotyczy modeli

Mazda6 pojazdów o VIN niższych niż JM1 GJ ****** 160470 (wyprodukowanych przed 21 listopada 2013 r.)

manual :
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2014/SB-10061512-0335.pdf&ved=2ahUKEwjX1KeZh4bpAhUSr4sKHcixCWkQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw0vKk7BYJWNavypvWV5629f

Jak myślicie jest szansa że to mnie trafiło. Wymiana jakiegoś czujnika :idea: . Dobrze rozumiem ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 27 kwi 2020, 07:36 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
W tym pdf który podałeś, wskazują iż w niektórych pojazdach winowajcą jest czujnik momentu obrotowego kolumny kierowniczej ZZCT-32-693, którego należy wymienić.
Usterka bądź błąd tego czujnika zapisuje się w pamięci OBD jako błąd B2278.
Czujnik ów, daje złe wskazania momentu obr kolumny kier, co przekłada się na złe oszacowanie jazdy na wprost.
Jedynie jazda na wprost, umożliwia oszacowanie różnicy obrotów kół na osi, co jest wyznacznikiem do obliczenia długości obwodu kół.
Jednak coś bez sensu, jest w nim wzmianka o rocznikach 2013-2014...
pierwsze M miały czujniki TMPS w kołach, później (jak moja) były bez tych czujników w kołach na rzecz pomiaru obrotów kół z pierścieni ABS.
W dokumencie wspominają o pompie ABS/SCR z lub bez systemu SCBS...
Nie wiem, trzeba się temu przyjrzeć


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 27 kwi 2020, 08:28 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzięki Millerek.

Dopiero za dwa tygodnie będę miał podpięcie pod kompa.
Nadal mało wiem jak działa ten układ :idea: .
Gdzieś na forach wyczytałem, że ten przycisk kalibracji tylko czyści dzienniki z odłożonych zapisów zmuszając jeszcze raz cały System do wykonania próbki obrotów poszczególnych kół za pomocą odczytów z czujników abs (rocznik 2013). W dyskusji na wskazanych forach jest jeszcze mowa o jakimś nadrzędnym module DSC / HU, który kontroluje TPMS. W tamtym przypadku odmawiał on przyjęcia wyuczonych informacji i zapalał lampkę. Jakby odmawiał uczenia się. O ile dobrze zrozumiałem.

Dziś jeszcze zrobię jeden test samej kalibracji bez odpalania i jutro ruszę w trasę i zobaczę czy zapali lampkę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 27 kwi 2020, 08:35 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ten system trudno zrozumieć. U mnie alarm wywala tylko na zestawie 225/55 R17, czyli na zimówkach.
Na letnim zestawie 225/45 R19 nigdy się nie zdarzyło. Wiec nie wiem czy to wina błędu czujników, czy może raczej chodzi o charakterystykę opon, twardości ich ścianek itd.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 27 kwi 2020, 08:36 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ale musiałaby zaistnieć jakaś różnica mieszanki tych samych opon względem siebie na osi. Niemożliwe raczej...


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Wt, 12 maja 2020, 08:14 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
W moim przypadku efekt jest na zawołanie :| tzn. te same opony są ok jak je wcześniej skalibrujesz a jeśli tego wcześniej nie zrobisz to coś z nimi jest nie ok <niewiem>

-- Dodano: 12 maja 2020, o 09:14 --

Mała aktualizacja. Interfejs podłączony. Błędów brak.
Pozostaje się przyzwyczaić :roll: .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 maja 2020, 19:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.05.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: pomorski
Witam serdecznie kolegów i proszę o pomoc .
Posiadam Mazdę rok 2013 silnik 2.5 l moc 192 wersja Amerykańska.
1 Pierwsze pytanie, mam w niej alufelgi 19 /45.225 ile ciśnienia powinno być w kołach przód i tył ? Bo nie mogę znależć tabliczki z info patrzałem na dzwiach i we wlewie paliwa.
2 Druga sprawa po przejechaniu około 50 km zapala mi się czujnik ciśnienia w kołach po wciśnieciu przycisku resetuje go i znika potem znów za jakiś czas się zapala .
Czy czujniki znajdą się w tym modelu na ABS czy w kołach .
Co może być powodem tego dziś sprawdziłem i miałem nie równe cisnienie w oponach wyczytałem gdzieś tez że jak jest za dużo cisnienia w oponach też dzieją się takie cuda .
Czy ktoś miła już z tym do czynienia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Wt, 14 lip 2020, 10:20 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
No u mnie też problem powrócił po wymianie na koła letnie.Ze względu na bardzo małe użytkowanie samochodu i tylko wokół komina (max 100 km na miesiąc)do tej pory miałem założone zimówki,też rzeby je trochę zetrzeć.W zeszłym tygodniu przełożyłem na letnie i po pierwszych 4-5 km pojawia się komunikat.Po skasowaniu np.na światłach mogę przejechać nawet i 300 km i nie pojawia się.Po zgaszeniu i chwilowym postoju komunikat wraca.Ciśnienie świeżo ustawione i zatwierdzone na kompie 2.4 przód 2.5 tył (auto szykowane na wakacyjny wypad ES).W zeszłym roku było to samo ,ale zacisnąłem zęby i olewałem komunikat sprawdzając tylko od czasu do czasu ciśnienie dla bezpieczeństwa (zrobiłem min.około 5 tyś km na wakacjach)-ciśnienie trzymało równo.W listopadzie 2019 założyłem zimówki z innymi felgami (parametry te same) i jeżdżąc do zeszłego tygodnia (też zrobiłem noworoczny wypad prawie 4 tyś) komunikat nie pojawił się ani razu. Gdzie leży problem <niewiem> .
W tygodniu planuję jeszcze zrobić nowe wyważenie opon,choć nie sądzę żeby pomogło.Prawdopodobnie oleję sprawę.

-- Dodano: 14 lipca 2020, o 11:20 --

Podczas trasy 2tyś km do Hiszpanii miałem czas na obserwacje i przemyślenia odnośnie komunikatów TMPS.
Dochodzę do wniosku,że może jest to problem wspomnianego wyżej na forach USA modułu.Robiłem różne testy i jeśli po odpaleniu silnika po postoju zrobiłem reset systemu(przed zgaszeniem był komunikat) mogłem przejechać i 300 km i komunikatu brak.Jeśli podczas jazdy mogłem zrobić reset (np na światłach) to po zgaszeniu i ponownym odpaleniu komunikat pojawiał się zawsze po 1.5 -10 km.
Wychodzi na to że jednak moduł nie zapamiętuje ustawień tylko resetuje się na czas bieżącej jazdy.Po zgaszeniu na dłuższą chwilę i ponownym odpaleniu system wraca do korzeni które mogą się różnić od obecnej sytuacji (chyba nie ma możliwości podglądu w cyferkach ciśnienia w każdym z kół) i dlatego pojawia się komunikat.
Tylko jedno mi się nie zgadza z tą teorią dlaczego nie miałem tego problemu na zimówkach o tym samym rozmiarze i ciśnieniu . :pech:
A przy okazji zimnego piwka i miłego odpoczynku dla wszystkich :hi:


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Wt, 6 paź 2020, 15:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.04.2014
Posty: 9
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzień dobry

Czy po założeniu opon zimowych na nowe felgi (drugi komplet) bez czujników ciśnienia:
1. Na wyświetlaczu będą miał jakiś komunikat?
2. Czy będzie się świeciła kontrolka dot. niskiego ciśnienia w oponach?
3. Czy ktoś ma doświadczenia z czujnikami z ALIEx ?

Z góry dziękuję za pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Cz, 22 paź 2020, 06:54 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Witaj.
Kup sobie czujniki w ASO, są w bardzo zbliżonej cenie co inne zamienniki oraz masz pewność, że będą działały. Ja tak zrobiłem.
(W łodzi w ASO zapłaciłem taniej niż za zamienniki, wysyłają też kurierem, wystarczy zadzwonić)
Tak będziesz miał komunikat.
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 16 lis 2020, 17:03 
Świeżak
Offline
Od: 04.08.2020
Posty: 24
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
Witam.
Mam pytanie, bo czytam tu o TPMS w rocznikach poniżej 2018. A co z rocznikami 2018 po lifcie? Ja mam czujniki w kołach, bo poznaję po wentylach. Czy jest możliwość podejrzenia ciśnienia w kołach jak to ma miejsce w innych markach? Jak w takim razie działa mój system monitorowania ciśnienia w kołach? Czy to też jest TPMS, czy co innego, bo instrukcja pisze TPMS?
Fakt, że mam instrukcję z marca 2018, a nie pamiętam kiedy był ten ostatni lift.

Z poważaniem i wyrazami szacunku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 16 lis 2020, 19:46 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ja tam się nie doszukałem opcji sprawdzenia ciśnienia dokładnego. Na moje oko to działa tak że jeśli nie jest równe ciśnienie na jednej osi to pokazuje że coś jest nie tak. Tak mi wyszło bo raz w gównianej wulkanizacji po wymianie opon napompowali mi w lewe przednie koło 2.5 a w prawe 2,2. I od razu był błąd, wyrównałem na najbliższej stacji i po temacie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 16 lis 2020, 20:24 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
16 listopada 2020, o 17:03 Redzi83 napisał(a):
Fakt, że mam instrukcję z marca 2018, a nie pamiętam kiedy był ten ostatni lift.


Ostatni lift jest po maju 2018 i w tedy wsadzono w koła czujniki TMPS.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pt, 20 lis 2020, 04:08 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2020
Posty: 22
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: opolski
Witam, panowie a jak skasować świecącą kontrolkę w lll lifcie (z końca 2018 roku z Usa) gdy nie ma przycisku set.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: N, 22 lis 2020, 14:15 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 31.01.2019
Posty: 35
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Jak nie ma przycisku "Set" to wygląda na to, że w użyciu powinny być czujniki montowane w kołach. Skoro świeci się kontrolka, to albo faktycznie w którymś z kół jest za niskie ciśnienie, albo umarł któryś z czujników.
Małe zastrzeżenie: nie miałem styczności z Mazdami z USA, ale logicznie rzecz biorąc - skoro nie ma przycisku, to na 100% nie ma TPMS bezpośredniego, no bo jak?


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: N, 22 lis 2020, 23:26 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 185
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
W starej wersji nie było czujników i liczone były obroty koła był przycisk do resetu.
Od końca roku 2018 nie ma przycisku są czujniki w kołach wystarczy uzupełnić powietrza i kontrolka sama się wyłączy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 23 lis 2020, 13:46 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2020
Posty: 22
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: opolski
Witam dwa razy już uzupełniałem raz na 2.3 teraz na 2.4 atm i dalej świeci kontrolka, a jest taka możliwość że przy braku powietrza, kapciu, mógł się uszkodzić czujnik?


Ostatnio edytowano Pn, 23 lis 2020, 13:46 przez popielasty, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 23 lis 2020, 22:26 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 185
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
to chyba masz coś uszkodzone ja dosłownie tydzień temu uzupełniałem tylko w jednym kole widać było ze jest mniej
kontrolka zgasła po wyjeździe ze stacji


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Wt, 15 gru 2020, 21:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.12.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Witam,

Dzisiaj wywaliło mi kontrolkę TPMS. Na pierwszy rzut oka ciśnienia wydają się być ok, ale nie mierzyłem ich. Co ciekawe stało się to gdy auto stało pierwszy dzień na mrozie. Czy powodem tu jest zmniejszone ciśnienie przez temperaturę? Co w takim wypadku najlepiej zrobić...?


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Śr, 16 gru 2020, 07:35 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Shad123, przyczyną może być spadek temperatury otoczenia. Też tak kiedyś miałem, pojechałem na stację benzynową, dopompowałem koła i po przejechaniu kilku km było już ok.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Śr, 16 gru 2020, 10:50 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2020
Posty: 22
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: opolski
Witam u mnie dalej świeci kontrolka ciśnienia powietrza i już nie mam pomysłów co robić. Byłem u wulkanizatora i stwierdził że czujniki są ale miernik ich nie wykrywa czyli że są nie aktywne. Ale powiedział że to jest dziwnie żeby po dwóch latach wysiadły wszystkie cztery baterie. Myślałem że może trzeba je jakoś aktywować, zakodować ale dzwoniąc do serwisu stwierdzili że nic takiego nie trzeba robić i nie robią, że po przejechaniu kilku km po sprawdzeniu, ewentualnie dopompowaniu powietrza sama się wyłączy. Ewentualnie mogą wymienić na nowe koszt około 1000 zł bo to do wersji z Usa i że to są inne bo działają na innej częstotliwośći. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać lub już coś takiego robił.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Śr, 16 gru 2020, 21:41 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 185
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Tester na wulkanizacji ich nie widzi to auto tym bardziej. Jak auto z USA masz czujniki 315MHz
Europa ma 433MHz. Albo wymień baterie powinno pomóc albo daj nowe czujniki . Na 100% sprawdzenie można
podmienić koła o ile masz taka możliwość.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 11 sty 2021, 15:53 
Świeżak
Offline
Od: 11.01.2021
Posty: 16
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Cześć mam pytanie co do felg 17. A właściwie czujników.
Będę odbierał auto z salonu prawdopobnie w ciągu najbliższych 2-3 tyg. Z placu przyjedzie na pięknych letnich felach 19 i oponach letnich.
Pomyślałem sobie żeby na zimę kupić 17. No i teraz opcje kalkulacji:
1. W salonie fele + opony Yokohama -> 4970
2. Oponeo -> felgi + opony 4000 trzeba dokupić czujniki i zapłacić żeby ktoś to złożył i dograł -> muszę wyjechać z salonu na letnich i doturlać się na wulkanizacje
3. Używane fele olx + opony oponeo. felgi 2000 z czujnikami + opony maks 2400 + montaż -> muszę wyjechać z salonu na letnich i doturlać się na wulkanizacje

Czy ktoś już ćwiczył kupowanie opon/czujników samemu? Czy każdy wulkanizator to ogarnia? Czy to jakiś rocket science? Prośba o podpowiedzi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 11 sty 2021, 16:06 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Opony do salonu możesz kupić dowolne jakie chcesz i powinni je założyć na felgi.
Jak kupujesz na fakturę (koszt) to pewnie lepiej w salonie (porachuj sobie).
Z drugiej strony za 2000 to kupisz używane eleganckie 19 a nie 17. Ja za 2000 sprzedawałem 3 lata temu 17 z oponami zimowymi (nalatane tylko kilka tys. km - praktycznie nowe).
Także myślę, że felgi nieco taniej powinny wyjść. Opony też. Absolutny max to 3500. Koła możesz przygotować w wulkanizacji (jak masz jakiś transport) i dowieźć do salonu. Choć dodatkowy koszt to mogą być właśnie czujniki... nie wiem po ile one chodzą. 200 zł / szt.?

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 11 sty 2021, 17:18 
Świeżak
Offline
Od: 11.01.2021
Posty: 16
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Właśnie niestety ok 2k
https://www.olx.pl/oferta/4xalufelgi-ma ... 7778ecd12f
https://www.olx.pl/oferta/felgi-mazda-n ... 7778ecd12f

trzeba by też wysyłkę doliczyć, albo się na miejsce pofatygować .


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 11 sty 2021, 19:56 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Te: https://www.olx.pl/oferta/felgi-mazda-n ... 7778ecd12f są z CX-5 - szerokość 7J ET45

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 11 sty 2021, 20:27 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
jarus, dwa lata temu kupiłem używane, w dobrym stanie, proste felgi 19" z CX-5 za 1tys. Do tego dokupiłem nowe opony. Stwierdziłem że na zimę nie ma sensu inwestować w nowe felgi ze względu na warunku i to czemu są poddawane jeśli sypnie śnieg (piasek, sól, itd), Czujniki sobie odpuściłem.
Patrząc z perspektywy czasu, teraz kupiłbym dobre opony wielosezonowe zamiast drugiego kompletu kół ;).


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: System TPMS
PostNapisane: Pn, 11 sty 2021, 20:38 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
No ja też mam wielosezonówki i sobie bardzo chwalę. Przetestowane w różnych warunkach. Ale tu trzeba robić niskie przebiegi roczne. Nie ten wątek, ale...

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.