Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 20:27

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 837 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 10:23 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Tak, bo skoro 19stka przy tej samej szerokości co 17stka może być bardziej wysunięta na zewnątrz o 5mm to i analogicznie 17stka również. Pasują więc na 100% wszystkie 7,5x17 z ET z przedziału od 45 do 50.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 10:41 
Offline
ok tego się będę trzymał...
mogłem kupić poprzedni model - nie było by problemu.... :lol:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 10:59 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1926
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Matarez napisał(a):
mogłem kupić poprzedni model - nie było by problemu.... :lol:

oj wierz mi bylby ;)
Tomek jeszcze pamieta jakie ja mialem przejscia z felgami :o

_________________
Obrazek
Nie wiem, nie znam sie, nie orientuję się, zarobiony jestem!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 11:04 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
zielony110 napisał(a):
Matarez napisał(a):
mogłem kupić poprzedni model - nie było by problemu.... :lol:

oj wierz mi bylby ;)
Tomek jeszcze pamieta jakie ja mialem przejscia z felgami :o


Właśnie przez nierzetelnych sprzedawców, którzy czarowali z ET :/ Ale wyszło koniec końców dobrze :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 11:14 
Offline
własnie najbardziej się boję tego ET... :shock: że kupię felgi , założą mi oponki a jak przyjadę po autko do salonu to koło nie wejdzie.... :cry:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 11:44 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Wejdzie, będzie dobrze ;)

Jedna rada jeszcze, może na wyrost, ale ja bym tak zrobił, bo mam marne doświadczenia z zakładaniem zimówek w ASO. Jak będziesz miał felgi i opony, znajdź sobie w swojej okolicy dobry warsztat wulkanizacyjny, gdzie może zapłacisz kilkanaście złotych więcej, ale nie porysują Ci felg a przed wszystkim dobrze je wyważą. Z gotowymi w bagażniku pojedziesz do salonu a tam Ci tylko je przełożą.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 11:51 
Offline
Tomek napisał(a):
Wejdzie, będzie dobrze ;)

Jedna rada jeszcze, może na wyrost, ale ja bym tak zrobił, bo mam marne doświadczenia z zakładaniem zimówek w ASO. Jak będziesz miał felgi i opony, znajdź sobie w swojej okolicy dobry warsztat wulkanizacyjny, gdzie może zapłacisz kilkanaście złotych więcej, ale nie porysują Ci felg a przed wszystkim dobrze je wyważą. Z gotowymi w bagażniku pojedziesz do salonu a tam Ci tylko je przełożą.


tak mam zamiar zrobić... :D kupić, założyć opony na alusy i po autko.... :lol: muszę Madzią jakoś przyjechać z Katowic - przecież nie powiozę jej na lawecie :lol:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 11:55 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Tomek napisał(a):
znajdź sobie w swojej okolicy dobry warsztat wulkanizacyjny, gdzie może zapłacisz kilkanaście złotych więcej, ale nie porysują Ci felg a przed wszystkim dobrze je wyważą.


dokladnie - mi doslownie tak zajechali fele przy zmianie opon , ze mieli szczescie, ze zauwazylem to dopiero w domu bo bym normalnie pozabijal !!! Aczkolwiek wyslalem skarge do ich siedziby i oferowali mi renowacje felg na ich koszt ale napisalem, ze nie chce tych skur... widziec !! Oczywiscie dodalem "mily" post na temat poziomu wykonanej uslugi na kilku portalach aby ostrzec przed ta banda idiotow.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 11:57 
Offline
normalnie trzeba stać i patrzeć na ręce bo na sekundę odwrócisz wzrok i już..... :(


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 11:59 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
najgorsze, ze pozniej wmawiali, ze to mialem i w ogole - kpina doslownie - aaaaaaaaaa no i wyjechalem 2 dni pozniej na autostrade to mi kolebotalo jak cholera - cale szczescie jechalem do ASO i bulilem ponownie za wywazenie -ood tamtej firmy dostalem zwrot kasy za wywazenie niemniej jednak niesmak pozostal na dluuuuugi czas


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 12:02 
Offline
a to w salonie Mazdy Cię tak urządzili czy w ASO ?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 12:25 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
opony zmienialem w jednej z dosc znanych sieci - w ASO nie zmienialem bo chcieli £50 od kola za sama wymiane wiec grzecznie podziekowalem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 12:26 
Offline
glowasiek napisał(a):
opony zmienialem w jednej z dosc znanych sieci - w ASO nie zmienialem bo chcieli £50 od kola za sama wymiane wiec grzecznie podziekowalem :)


domyślam się że w UK ? czy w PL ? :D


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 12:28 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Matarez napisał(a):
domyślam się że w UK ? czy w PL ? :D


UK ale w Polsce tez potrafia zarysowac fele :P


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 sty 2013, 12:41 
Offline
jak kupiłem Scenika i aluski do niego, to jeden gość w warsztacie chciał mi nabijać odważniki... :o uświadomiłem go że się je klei - od wewnetrznej strony zresztą... :D
myślałem że tym młoteczkiem go stuknę jak to widziałem :evil: , gdybym nie stał obok niego to tak to zrobi... :x
szybciutko stamtąd odjechałem.... :lol:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
 Tytuł: felgi 19"
PostNapisane: So, 6 kwi 2013, 23:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.04.2013
Posty: 1
Witam, proszę o opinie z jazdy nową 6 na felgach 19", jestem na kupnie i denerwuje mnie brak możliwości zmiany u dealera felg 19" na 17" w wersji SKYPASSION. Można kupując wersję niższa SKYENERGY która jest bez skóry :(
Czy da się na 19" jeździć spokojnie na polskich drogach???
Jakie wrażenia z jazdy ???


Ostatnio edytowano N, 7 kwi 2013, 15:31 przez zielony110, łącznie edytowano 1 raz
Przenioslem do odpowiedniego tematu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: N, 7 kwi 2013, 15:33 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1926
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
mialem okazje jezdzic na 19" i jest dobrze.
Fakt, ze nie bylo to na Polskich drogach ale komfort byl wysoki

_________________
Obrazek
Nie wiem, nie znam sie, nie orientuję się, zarobiony jestem!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 maja 2013, 22:48 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tomek napisał(a):
Zalecane rozmiary felg i opon:

215/65 R16
225/55 R17 7,5Jx17 ET50 (pasują wszystkie 7,5Jx17 z ET z przedziału od 45 do 50)
225/45 R19 7,5Jx19 ET45

I jeszcze jeden parametr warto by dopisać w tym pierwszym poście: otwór centralny = 67.1mm

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 maja 2013, 21:35 
Świeżak
Offline
Od: 18.05.2013
Posty: 15
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Region: śląski
Witam, mam zapytanie odnośnie felg. Złożyłem zamówienie telefoniczne w pewnej firmie na poniższy produkt:

"Zamówione produkty:
AEZ Reef ARE9K0KP38
Mazda 6 III 2.0 SKYACTIV-G (121kW) Sedan"


Po zamówienie, Pan jednak zadzwonił, ze te felgi mogą nie pasować, gdyż producent
nie gwarantuje, że będzie ok. W konfiguratorze doboru felg było ok.


Czy ktoś rozwiąże zagadkę, czy one będą pasować?


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: So, 18 maja 2013, 21:50 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Będą wystawały o 13,3mm bardziej niż fabryczne 19". Pytanie tylko czy to nie jest za dużo i nie będą gdzieś obcierać lub źle wyglądać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 maja 2013, 21:58 
Świeżak
Offline
Od: 18.05.2013
Posty: 15
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Region: śląski
Istnieje w tym modelu też ET45. Podobno tolerancja w nowej 6 jest od Et35-Et50...ale to podobno..., bo nigdzie tego nie wyczytałem. Dziwię się tylko, że firmy tak się "bronią" sprzedać mi te felgi skoro parametrowo podchodzą..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 maja 2013, 22:26 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jeżeli chodzi o obcieranie o nadkola albo elementy układu hamulcowego to niebezpieczne jest przede wszystkim "sterczenie" felgi do środka, a nie na zewnątrz. Twoje nowe felgi od środka "sterczą" nawet o 1mm mniej, niż fabryczne 19", więc spałbym spokojnie. Jedyne ryzyko, to że będą wystawały poza obrys nadwozia, do czego mogą się czepiać policjanci, ale osobiście nie sądzę, GJ ma dość przepastne nadkola. Tak czy inaczej na Twoim miejscu kupiłbym tylko warunkowo, tzn. z prawem zwrotu, jakby nie pasowały.

Leniviec: witaj na forum! Firmy się boją, bo:
1. Testowanie felg na wszystkich dostępnych na rynku modelach jest kosztowne;
2. Felga MOŻE nie pasować, chociaż spełnia wszystkie parametry, i wtedy klient rozżalony, producent dostaje felgę z oznakami używania, a trzeba klientowi dokonać pełnego zwrotu kasy, a i tak to wszystko scenariusze lepsze od jakiegoś pozwu sądowego, jak ktoś stwierdzi, że wpadł na budynek mieszkalny i ukatrupił teściową, bo felga zawadziła o szczęki hamulcowe...

Fakt, zdarza się rzadko, że felga mieszcząca się w rozmiarach używanych przez producenta nie pasuje, ale mój przyjaciel, znany dziennikarz motoryzacyjny, miał świeżo takie doświadczenie z felgami do BMW. Średnica, szerokość i ET identyczne jak w firmowych, a zawadzały o hamulce. Nic dziwnego, że się producenci boją.

Ja kupiłem świeżo dwa zestawy felg do GJ, na lato i zimę, i znalazłem takie modele i takich dystrybutorów, którzy mi napisali w mailu (czyli w razie co mam na piśmie), że ten model w tym rozmiarze PASUJE do GJ. Więc jakby był jakiś problem - poproszę o zwrot.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 maja 2013, 07:16 
Świeżak
Offline
Od: 18.05.2013
Posty: 15
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Region: śląski
To ja bardzo ładnie poproszę na PW dane tych dystrybutorów :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 maja 2013, 07:59 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
www.oponylux.pl, www.opony.mobi, www.motoopony.pl (ta sama firma)
www.prince.com.pl
www.felgeos.pl
www.felgi.pl (Oponeo)
www.alusy.pl
www.motoabc.com.pl
www.netcar.pl
www.sklepopon.com
www.netgum.pl
www.4auto.com.pl
www.opon-market.pl
www.kelban.pl
www.poturbowani.pl
www.rpmotorsport.pl

Najlepszej komunikacji, znajomości tematu i obsługi klienta zaznałem w felgi.pl i alusy.pl. Ale we wszystkich przypadkach pisałem też do producentów oraz ich polskich przedstawicieli z pytaniem o to, czy dane felgi pasują do GJ. Nie zawsze się to udaje, bo no OZ we Włoszech nie odpowiada na maile ani telefony. Na szczęście ich polski przedstawiciel (firma Prince) jest pomocny i komunikatywny. A Tenzo-R w Kalifornii odpowiada natychmiast nawet na pytania z za granicy i nie spuszcza na swojego dystrybutora w Polsce.

Nb. w przypadku niektórych firm dostawałem INNE odpowiedzi na temat tej samej felgi - jedni piszą, że pasuje, inni, że "mogą nastąpić modyfikacje nadwozia". Tę rozbieżność kładłbym na karb tego, że ci, co piszą "OK" mogli spróbować sami na samochodzie klienta, a ci, co mówią o modyfikacjach nadwozia ewidentnie cytują po prostu dokumenty producenta, który nie przetestował jeszcze tego samochodu z tą felgą.

Jest też paru sprzedawców, którzy w ogóle nie chcą się bawić w felgi nieposiadające homolgacji do danego samochodu (a coraz więcej felg już ją posiada, np. OZ Superturismo GT!). Tzn. nawet sprzedadzą felgę bez homologacji, ale "na Pana odpowiedzialność", tym samym stosując klasyczny, polski chwyt przerzucania odpowiedzialności na klienta :) Od takich bym nie kupił.

W w/w liście nie zaznaczyłem, od kogo kupuję, bo chcę doprowadzić całą historię do końca, zanim zarekomenduję sprzedawcę - wtedy zdam raport na forum.

Reasumując: jeśli kupujecie felgi, warto wyszukać na sieci, kto ma ten model, a potem do wszystkich tych firm wysłać maila z zapytaniem, czy pasuje i czy jest dostępna (to, że jest w ich sklepie internetowym, zwykle niczego nie dowodzi). Dopiero z odpowiedzią "2 x tak" w garści bierzemy się za zamawianie :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: N, 19 maja 2013, 09:04 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
leniviec napisał(a):
Istnieje w tym modelu też ET45. Podobno tolerancja w nowej 6 jest od Et35-Et50...ale to podobno..., bo nigdzie tego nie wyczytałem. Dziwię się tylko, że firmy tak się "bronią" sprzedać mi te felgi skoro parametrowo podchodzą..


Fabryczna tolerancja wg. tego co oferuje Mazda to felga szerokości 7,5" i ET z przedziału 45-50.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 maja 2013, 20:13 
Świeżak
Offline
Od: 18.05.2013
Posty: 15
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Region: śląski
Dziś jeszcze dzwonił koleś od felg i powiedział to co wszyscy, że powinny podejść, ale... :)
...teraz to już mam całkowitą banię z tymi felgami...dylemat ET45 oraz ET38...i jeszcze ta różnica pół cala w szerokości i to magiczne "ale" kolesia.
Jutro zapodam łamigłówkę jakiemuś serwisowi Mazdy, może oni coś poradzą, czy te AEZy "siądą"


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 maja 2013, 20:28 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Serwis Mazdy najprawdopodobniej Ci powie, że nie wezmą odpowiedzialności za felgi niehomologowane do tego pojazdu, ale ich dział części chętnie Ci sprzeda komplet oryginalnych Mazdy po dobrej cenie :) Tak ja usłyszałem.

Jedyną metodą jest spróbować i kupować od takich sprzedawców, którzy stwierdzają na piśmie (np. w mailu), że ta felga pasuje.

Co do ET to przede wszystkim masz szersze felgi, co daje Ci mniejsze pole manewru w kwestii offsetu. Felga 8 cali przy ET45 będzie wystawała o 6mm na zewnątrz i o 6mm do środka. O ile to pierwsze nie powinno być problemem, o tyle to drugie teoretycznie może być - zależy od budowy nadkola i układu hamulcowego. Ta sama felga z ET będzie wystawała na zewnątrz o 13mm co może spowodować minimalne wystawanie opony poza obrys karoserii, co jest w Polsce nielegalne, natomiast do środka będzie nawet cofnięta o 1mm, czyli o nic zawadzać nie powinna.

Znowu - kupuj tylko ze sklepów, które przyjmują zwroty w przypadku niepasowania (albo stwierdzają mocno, że pasuje, bo wtedy można ich pociągnąć za słowo i zażądać zwrotu, jakby NIE pasowało).

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 maja 2013, 20:38 
Świeżak
Offline
Od: 18.05.2013
Posty: 15
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Region: śląski
Problem jest jeszcze taki, że żadna z tych firm nie ma ich na stanie, wszystko musi jechać 7 dni z Niemiec. Zwrotów brak :(. Komplecik dporo ponad 4000 PLN. Przeczytałem "cały internet" :), i nikt się w żadnym kraju, takimi felgami na takim samochodzie nie pochwalił:(
Zastanawiam się jeszcze, czy te obręcze mają np homologację do wcześniejszczego modelu 6. Wtedy byłbym odrobinę pewniejszy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 maja 2013, 22:07 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Z tego co pamiętam (nie mam czasu teraz grzebnąć w sieci, bo muszę skończyć czytać uwagi redakcyjne do tekstu nowej książki), GH miała ciut inne parametry felg, niż GJ, i na pewno inną budowę nadkola, więc to Ci nic nie powie. Niestety - musisz spróbować, najlepiej zanim założysz opony. To nie perfekcyjny test, bo sama opona też może o coś obcierać, ale w tym wypadku nawet z samą felgą miałbyś już 95% pewności, że jest OK, a jak nie - sprzedaj, póki nowe. Jeśli ładne i nietypowe, na pewno ktoś kupi, np. do Accorda, który ma ten sam rozstaw śrub.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 maja 2013, 07:48 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2364
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
leniviec napisał(a):
Problem jest jeszcze taki, że żadna z tych firm nie ma ich na stanie, wszystko musi jechać 7 dni z Niemiec. Zwrotów brak :(.

Jak to zwrotów brak? Kupujesz poza siedzibą firmy - masz 10 dni na zwrot. I ich zakichanym obowiązkiem jest zwrócić Ci kasę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 837 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.