Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:41

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 837 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 25 lip 2013, 09:09 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Plusy 19" w zimę to niewątpliwie wygląd. 17" będą jednak bardziej komfortowe, szczególnie wtedy kiedy pod śniegiem będą ukryte mniejsze lub większe dziury.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sie 2013, 13:31 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Cały czas rozmyślam nad felgami i oponami zimowymi.

Oryginalne felgi Mazdy są BARDZO drogie i nie są zbyt urodziwe :) Dostałem nawet propozycję zakupu oryginalnych felg w cenie 660 zł z VAT (promocja zimowa), ale chyba wybiorę inną alternatywę.

Myślę, że zdecyduje się na taki komplet:
Felgi ANZIO Turn Polar 17" 7,50x17 ET50 - 436 zł sztuka
Opony Goodyear UltraGrip 8 Performance 225/55/R17 - 673 zł sztuka

Felgi tak będą wyglądać na aucie:
Obrazek

Co myślicie nad takim zestawem? Może macie inne sugestie?

Zawsze podobały mi się felgi "płaskie", które nie wystają po za obrys opony (np takie jakie są w nowej Kii Optimie http://www.jazdamiejska.pl/testy/test-kia-optima-1.7-crdi-xl,1056,43.html

Wiem, że te Anzio takie nie są ale muszę przyznać, że dobrze wyglądają (przynajmniej na foto...).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sie 2013, 15:57 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wzór mi się bardzo podoba i optycznie powiększają koło. Ale nie za "ażurowe"? Żeby auto nie wyglądało jak hipopotam na kocich nóżkach :) Trzeba by zobaczyć je na żywo, co jak zwykle jest praktycznie niemożliwe...

Pamiętaj, że w praktyce możesz szukać felg 7,5x17 ET45-50 (zakres oryginalny, ale ja nawet bym się nie bał ET40-50. To znacząco zwiększa liczbę dostępnych felg.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sie 2013, 18:53 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Dobra - przejrzałem wszystkie felgi ze strony felgi.pl :)

Spodobały mi się: OZ LOUNGE 10 srebrne http://www.felgi.pl/felga/oz/lounge-10

Na stronie OZ zrobiłem wizualizacje (niestety tylko do GH czerwonej kombi) i ładnie to wygląda.

Zadzwoniłem do felgi.pl i potwierdzili kompatybilność z nowa Mazdą 6.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sie 2013, 19:27 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ładne są. Rozmiar się zgadza. Ja też mam OZki na lato (Superturismo LM) i pasują idealnie.

Na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze ceny w www.alusy.pl (tam kupiłem oba moje zestawy), www.opony.mobi, www.oponylux.pl, www.motoopony.pl, www.felgeos.pl, www.alusy.pl, www.sklepopon.com (tam kupiłem moje opony, felgi chyba też mają) i www.opon-market.pl. Może gdzieś znajdziesz taniej. Zwróć uwagę na ceny dostawy, są bardzo różne, od gratis do całkiem sporych.

PS. Polecam "ukryte wentyle" firmy Alcar, u mnie działają super i wyglądają jeszcze bardziej super, a właściwie nie wygladają, bo ich nie widać, i to jest najbardziej super :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sie 2013, 19:38 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Jasne - przed zakupem sprawdzę ceny wszędzie :)

Firma, która będzie zakładać opony na zimę jest dystrybutorem Alcara. Poproszę aby mi takie ukryte wentyle zamówili - faktycznie wygląda to świetnie :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2013, 12:15 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZibiX w zasadzie mam tę samą zagwozdkę. Mazda pewnie będzie do odbioru ok listopada. Nie wiem czy dokupić 19" opony zimowe i po prostu podmieniać na sezon, czy jednak zainwestować w 17" z felgami. Dużo po Polsce nie jeżdzę (szczególnie zimą), drogi warszawskie zimą nie są takie złe (przynajmniej po rejonach po których się poruszam). Może trzeba kupić - jak to kolega mówi - bardziej "mięsiste" opony do tych felg 19" ? Tylko ja sie na tym w ogóle nie znam.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2013, 17:00 
Offline
ZibiX napisał(a):
Cały czas rozmyślam nad felgami i oponami zimowymi.

Oryginalne felgi Mazdy są BARDZO drogie i nie są zbyt urodziwe :) Dostałem nawet propozycję zakupu oryginalnych felg w cenie 660 zł z VAT (promocja zimowa), ale chyba wybiorę inną alternatywę.

Myślę, że zdecyduje się na taki komplet:
Felgi ANZIO Turn Polar 17" 7,50x17 ET50 - 436 zł sztuka
Opony Goodyear UltraGrip 8 Performance 225/55/R17 - 673 zł sztuka

Felgi tak będą wyglądać na aucie:
Obrazek

Co myślicie nad takim zestawem? Może macie inne sugestie?

Zawsze podobały mi się felgi "płaskie", które nie wystają po za obrys opony (np takie jakie są w nowej Kii Optimie http://www.jazdamiejska.pl/testy/test-kia-optima-1.7-crdi-xl,1056,43.html

Wiem, że te Anzio takie nie są ale muszę przyznać, że dobrze wyglądają (przynajmniej na foto...).


Ja kupiłem takie zimówki - viewtopic.php?f=3&t=295
Anzio Wheels Light


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2013, 18:40 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
Dzisiaj dostałem ofertę od mojego dealera na koła zimowe na oryginalnych felgach Mazda 17" plus Michelin A4 z montażem itp za 5700. Albo z UG8 za 100 PLN więcej. Natomiast Anzio Turn polar z tymi samymi Michelin wyszło mi 4600. Dylemat mam. Orygalne świetnej jakości (miałem w GH przez 5 lat i zero zużycia) a Anzio cenowo dobre.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalk 4

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2013, 20:02 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 30.07.2013
Posty: 115
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Tez sie zaczynam rozlagac za zimowkami. Problem jaki mam z 17 to sporo czarnego. 19 na zimie strach zakladac.
A co powiecie na felgi 18? Da sie dobrac do tego opony, zeby pasowalo.
Takie felgi (polecane zreszta tu na forum) mi sie podobaja:
http://www.felgi.pl/felga/mak/nitro-5-i ... iv-g-121kw


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2013, 21:01 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 5661
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
Bierz 17stki, ja mam 16stki i nie jest zle jezeli chodzi o wygląd, a komfort zajebisty.

_________________
Obrazek

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 07:39 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dużo zależy od projektu felgi - są takie, które optycznie wyglądają na większe, niż są - np. z czarnym, matowym rantem i srebrnymi ramionami dochodzącymi (optycznie) aż do opony.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 wrz 2013, 17:28 
Amator
Offline
Od: 11.08.2013
Posty: 84
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja z prośbą. :)

Nie mogę się zdecydować, które opony wybrać na zimę (225/55R17 97H to wiem).
Kto pierwszy coś zasugeruje to kupię opony z podanych niżej (w kolejności alfabetycznej):
- Continental ContiWinterContact TS830P
- Dunlop SP Winter Sport 3D
- Goodyear UG8 Performance
- Michelin Alpin A4

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Przez pomyłkę to samo wpisałem w garażu GH. Ale, że mam GJ (choć w dokumentach GH :) to tu powtórnie napisałem.


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Śr, 25 wrz 2013, 18:04 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Ja jestem monotematyczny w tej kwestii http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian- ... l#38777590 :D

A na poważnie to zerknij sobie na test ADAC z 2010 roku http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 wrz 2013, 19:06 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
Tomek napisał(a):
Ja jestem monotematyczny w tej kwestii http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian- ... l#38777590 :D

A na poważnie to zerknij sobie na test ADAC z 2010 roku http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821



nokiany maja super brak oporow i przyczepnosc ale halas 72 db to duzo tym bardziej ze sa narzekania na szumy wkabinie 6-ki ja biore nowe micheliny alpine 4 ze wzgledu na wynik 70db przy 19 a przy 17 bedzie jeszcze ciszej plus ta nowa technologia przyczepnosc akceptowalne opory no i ostatecznie wyglad tych bucikow.


GJ JetBlack SDN 2,5i AT


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 wrz 2013, 19:46 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
miko17 napisał(a):
Nie mogę się zdecydować, które opony wybrać na zimę (225/55R17 97H to wiem).
Kto pierwszy coś zasugeruje to kupię opony z podanych niżej (w kolejności alfabetycznej):
- Continental ContiWinterContact TS830P
- Dunlop SP Winter Sport 3D
- Goodyear UG8 Performance
- Michelin Alpin A4

Cześć Miko17, ja właśnie planuję kupić drugą z tych pozycji, ale mnie tu ostatnio ktoś nastraszył, że ostatnio są Made in China i mają problemy. Napisałem w parę miejsc z deklaracją chęci kupna pod warunkiem, że NIE będą Made in China i że będą z roku 2013 :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 wrz 2013, 20:22 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
Gajdzin napisał(a):
miko17 napisał(a):
Nie mogę się zdecydować, które opony wybrać na zimę (225/55R17 97H to wiem).
Kto pierwszy coś zasugeruje to kupię opony z podanych niżej (w kolejności alfabetycznej):
- Continental ContiWinterContact TS830P
- Dunlop SP Winter Sport 3D
- Goodyear UG8 Performance
- Michelin Alpin A4

Cześć Miko17, ja właśnie planuję kupić drugą z tych pozycji, ale mnie tu ostatnio ktoś nastraszył, że ostatnio są Made in China i mają problemy. Napisałem w parę miejsc z deklaracją chęci kupna pod warunkiem, że NIE będą Made in China i że będą z roku 2013 :)



A ktory koncern zdecydowal sie produkowac w Chinach? Jakos nie moge w to uwierzyc szczegolnie gumy w klasie premium o ktorej tu piszemy, moze jakies ekonomiczne i mniejsze rozmiary


GJ JetBlack SDN 2,5i AT


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 wrz 2013, 21:20 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
Zamówiłem A4 ale przed zapłatą będę zwracał uwagę skąd pochodzą.
Miałem Dunlop 3D i świetnie się przez 4 lata spisywały - w 5tym roku gorzej już było. Opony kupowałem online z zaznaczeniem, że mają być z fabryki w Niemczech. Chyba jeszcze Węgrzy je robią i niestety jakość gorsza i ciężko je wyważyć.
Na plus Michelin przemawia fakt, że one wszystkie lamelle mają do samego końca a nie do ogranicznika więc przyczepność będzie (powinna być) lepsza przez dłuższy czas użytkowania.

Sent from my GT-N8010 using Tapatalk 4

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 wrz 2013, 21:47 
Amator
Offline
Od: 11.08.2013
Posty: 84
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No i ładnie. :) Pierwszy był Gajdzin - to Dunlop. Ale zakup trochę warunkowy (Chiny?). A ja kupuję w salonie Odyssey (felgi już u nich leżą). Będę miał zero szans sprawdzenia czy produkcja była w Chinach. No to zostaje Michelin proponowany przez Dfensa.
Dodatkowy plus to cena w salonie - A4 mogą sprzedać w cenie oponeo.pl a pozostałe około 80 zł więcej za sztukę niż w oponeo.
Dzięki. :)
PS do Gajdzina choć nie z tej bajki: stuki to coś w montażu daszku przeciwsłonecznego od strony kierowcy. Ja szukałem miesiąc a w Odyssey zajeło im to dzisiaj 5 minut. :) Oby udało się to zlikwidować bo stuka czasami niemiłosiernie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2013, 11:12 
Amator
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 68
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Witam!
Mam Pytanie. Sami będziecie wymieniać felgi na zimę czy oddajecie to w ręce fachowców. Nie lepiej kupić tylko opony zimowe a felgi używać te same cały rok? Za cenę nowych felg macie sporo wymian opon :) , nie wiem czy jest sens?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2013, 11:26 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Ja zgadzam się z tobą w 100% :)

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2013, 12:01 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 27.08.2013
Posty: 39
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No właśnie jakie opony zimówki wybrać.

Zdecydowałem się na dodatkowe felgi na zime 17", teraz trzeba wybrać zimówki 225/55/R17

Zastanawiam się nad:
- Bridgestone Blizzak LM32 225/55 R17 97 H - jeździłem na letnich Birgestone Turanza ostatnio, były OK
- Dunlop SP Winter Sport 4D - wcześniej użytkowałem Dunlop SP Winter Sport M3 i były rewelacyjne (rozmiar 195/55/R16).

Znajomy polecał jako kompromis cena/jakość Kleber KRISALP HP 2, ma takie w Audi A6 - ale nie jestem do końca przekonany.

Natomiast nie wiem jak się jeździ na Michelinach? Obecnie mój faworyt to Dunlop, oprócz dobrej przyczepności chciałbym żeby były ciche..

A na co Wy się decydujecie?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2013, 12:28 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.08.2013
Posty: 316
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Ja bym postawił na Michelin A4 lub Nokian, miałem obie i byłem bardzo zadowolony,ja zawsze wpisuje nazwe w google i czytam ranking i oceny użytkowników ,zrób podobnie, poczytaj co i jak pozdrawiam :) P.s ja w mojej Mazdzie postawiłem na Nokiany 225/55/17.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2013, 19:30 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
adamus28 napisał(a):
Ja bym postawił na Michelin A4 lub Nokian, miałem obie i byłem bardzo zadowolony,ja zawsze wpisuje nazwe w google i czytam ranking i oceny użytkowników ,zrób podobnie, poczytaj co i jak pozdrawiam :) P.s ja w mojej Mazdzie postawiłem na Nokiany 225/55/17.


Wlsnie dzis zamowilem micheliny alpine 4 na felgi 19 w oponeo jest dostepnych jeszcze 5 kompletow przedsezonowo potem ceny w gore w nowej dostawie. zdecydowalem ze bede przerzucac opony na felgach 19 bo 17 cos nie moge zdzierzyc w tym samochodzie. Jak mi felgi sie zniszcza to kupie sobie znowu nowe takie jak mi sie beda podobac i jazda. wedlug tego co podlubalem po sieci i po konsultacjach z oponeo te gumki sa bezkonkurencyjne.

oponki 19 sa po 1018 pln za sztuke z dostawa za darmo.


GJ JetBlack SDN 2,5i AT


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2013, 23:07 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Jeśli będziesz przekładał opony u dobrego wulkanizatora to nie zostawi po sobie na feldze ani śladu ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 wrz 2013, 17:42 
Amator
Offline
Od: 11.08.2013
Posty: 84
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Po rozterkach z wyborem opon na zimę zdecydowałem się na Michelin A4. Okazało się, że w moim salonie w tej chwili opony te są niedostępne. Mam zamiar kupić opony z klasy premium. Ponadto mają być najcichsze. Powiedziano mi, że jeśli ten parametr jest dla mnie ważny to zdecydowanie powinienem kupić Goodyear UG8 Performance. Może ktoś jeździł na tych oponach i rzeczywiście są takie cichutkie?.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 wrz 2013, 20:16 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
miko17 napisał(a):
Po rozterkach z wyborem opon na zimę zdecydowałem się na Michelin A4. Okazało się, że w moim salonie w tej chwili opony te są niedostępne. Mam zamiar kupić opony z klasy premium. Ponadto mają być najcichsze. Powiedziano mi, że jeśli ten parametr jest dla mnie ważny to zdecydowanie powinienem kupić Goodyear UG8 Performance. Może ktoś jeździł na tych oponach i rzeczywiście są takie cichutkie?.



Gratuluje wyboru alpine a4 michelina sa ciche i bylo to glowne kryterium wyboru przeze mnie. Zreszta kazda nowa opona z 2013 i 2012 musi juz moec etykiete gdzie dla danego rozmiaru podana jest ich glosnosc np micheliny a4 na 19" maja tylko 70 db to najcichsze jakie znalazlem. Poza tym super przyczepnosc to opony do porchawek, amg i innych aut o ponadprzecietnych osiagach.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 wrz 2013, 21:27 
Adept
Offline
Od: 25.04.2013
Posty: 111
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Naprawdę myślisz, że te 19ki to dobry pomysł na zimę? Sam mam z tym problem, bo też uważam, że na 17stkach ten samochód nie wygląda, ale jak pomyślę o naszych drogach i względach bezpieczeństwa, to...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 wrz 2013, 22:29 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Ja na zimę zakładam taki zestaw:
Felgi aluminiowe OZ LOUNGE 10 METAL SILVER 7.50x17 ET45
Opony Goodyear ULTRAGRIP 8 PERFORMANCE 225/55 R17 97H


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 wrz 2013, 22:53 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
kon2k8 napisał(a):
Naprawdę myślisz, że te 19ki to dobry pomysł na zimę? Sam mam z tym problem, bo też uważam, że na 17stkach ten samochód nie wygląda, ale jak pomyślę o naszych drogach i względach bezpieczeństwa, to...



Niepotrzebnie jest to demonizowane - wzgledy bezpieczenstwa? Jak masz opone klasy premium ? Michelin alpin 4 w 19 jest w wersji xl superwytrzymalej i wzmocnionej. Nasze drogi jak nadze drogi to takie haslo zalezy gdzie u mnie nie ma z tym problemu na trasie tez nie widze jakos pogorszonych drog czasem mozna trafic w dziure to i jak porzadna dziura to i tak mozna urwac co nieco


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 837 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.