Teraz jest Wt, 23 kwi 2024, 17:28

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 837 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 26 kwi 2015, 12:16 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 23.04.2015
Posty: 28
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Skoro ET zmienilo sie o 1cm to cala felga chowa sie centmetr. Wiec jak opony zostaja takie same szerokie to rant tez przesuwa sie o 1cm.
A korzystalem z dwoch kalkulatorow.
http://www.rimsntires.com/specspro.jsp
http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/k ... r-et-felgi


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 kwi 2015, 11:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
dawcom2 tak zgadza się opona przesunie się do środka o około 1cm w stosunku do 17" i o 1,5 cm w stosunku do 19"

Warto najpierw przymierzyć przód, tył i przekręcić sprawdzając czy gdzieś o hamulce nie trze.

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 paź 2015, 15:03 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Kurde.

W paru miejscach na niemieckich odpowiednikach tego forum widzę, że ludzie śmiało montują sobie na zimę 18-calowe fele...
np.
http://www.mazda-forum.info/attachments ... 7869_e.jpg

Tu jak wół jest opona Conti TS830P 225/50 R18, a do tego felga RS2 Tytan Grey 18 cali.
Rozumiem, że kosztem utraty gwarancji i w ogóle wszystkiego czy jednak można? :mad:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 paź 2015, 15:23 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Producent nie powinien Ci zabrać gwarancji jeśli zamontujesz felgi 18" z certyfikatem TUV ( w Niemczech to ważny dokument, pozwalający Ci montować rzeczy do auta, nie ma niestety on Polskiego odpowiednika), jeśli by Ci zabrał to w sądzie taką sprawę musisz wygrać. To tak jakby zabrał za tłumik Sebringa, też go nie ma w specyfikacji.

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 paź 2015, 15:41 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Może wystarczy ładnie zapytać w MMPol i się okaże, że spokojnie można montować 18 calowe?
Coś mi mignęło że w DE ktoś pisał, że "jest w kontakcie z dealerem w sprawie certyfikacji 18-calowych"...
My też możemy sobie "certyfikować" takie? Ktoś próbował?

Swoją drogą nie kumam: skoro można montować 18-calowe (bo pasują), to czemu nie ma tego w specyfikacji? <o0>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 paź 2015, 17:57 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 09.12.2014
Posty: 59
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Witam,
Niedawno kupowałem komplet kół zimowych w DEU i powiem, że są dosyć restrykcyjni. Wszystko opiera się o homologację auta i certyfikat TUV. Najpierw sprawdzają czy producent dopuszcza stosowanie danej opony (zgodność z homologacją, rozmiar, nośność, indeks prędkości,...). Następnie sprawdzają certyfikat TUV opony/felgi i jeśli na liście jest dany model samochodu to można taki komplet montować. Raczej nie chodzi tu o utratę gwarancji (to problem użytkownika) ale bezpieczeństwo ruchu drogowego. W DEU sklep odpowiada za to co sprzedał i ewentualnie zamontował. Co ciekawe kolega z Belgii kupował w DEU koła do BMW i kazali mu sprawdzić czy na pewno w Belgii są one dopuszczone dla tego modelu.
Co więcej, po zamontowaniu nowych kół kazali przyjechać po przejechaniu 30-50km celem sprawdzenia ewentualnych luzów bo tak nakazują przepisy.
Tak więc wątpię aby ktoś w DEU mógł oficjalnie kupić opony 18" do Mazdy 6. Oczywiście zawsze można takie opony kupić wysyłkowo i nikt nie będzie żądał homologacji. Chociaż znając niemiecką dokładność mogą żądać skanu.
Swoją drogą szkoda, że u nas nie ma takiego TUV.

Pozdrawiam.

_________________
Marek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 paź 2015, 20:14 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Radiss napisał(a):
Swoją drogą nie kumam: skoro można montować 18-calowe (bo pasują), to czemu nie ma tego w specyfikacji? <o0>


Bo w specyfikacji jest tylko to co dany producent montuje na pierwszy montaż.

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 paź 2015, 21:26 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Ja zamówiłem RC-DESIGN RC29 7.5 17" ET 48 5x114.3 Dark Sparkle, a na nich będą Nokian D4 225x55x17.
Obrazek
Obrazek

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 paź 2015, 21:42 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 09.12.2014
Posty: 59
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Wydaje mi się tylko, że felga RC29 nie nadaje się na zimę.

_________________
Marek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 paź 2015, 21:53 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Bardzo ładna felga świetnego producenta i jak najbardziej nadaje się na zimę :)

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 paź 2015, 22:26 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.03.2014
Posty: 940
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Świetne felgi. Z tym kolorem auta mistrzostwo.

W Polsce kupowałeś? Coś nie mogę ich znaleźć.

A już znalazłem. One są czarne czy grafitowe?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 paź 2015, 22:59 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Tak kupowałem w Polsce, sklep ze Szczecina, polecone przez sprzedającego . Są grafitowe, nie chciałem całych czarnych. Te czarne z domieszką jasnego które mi się podobały były tylko polerowane, więc lipa.
blmarek, Pingu ma race. W sklepie w którym kupowałem jest oznaczona na zimę, w innym sklepie nie jest tak oznaczona, więc napisałem do producenta do Niemiec i mam też od niego informację, że jak najbardziej nadaje się na zimę.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 paź 2015, 07:05 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 09.12.2014
Posty: 59
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Faktycznie na stronie producenta jest zaznaczona jako nadająca się na zimę. Ale na zdjęciu front wyglądał jak polerowany i to mnie zmyliło.

_________________
Marek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 paź 2015, 07:18 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Ten model występuje jako polerowany i niepolerowany. Dark Sparkle jest niepolerowany. ;-)

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 paź 2015, 07:35 
Nowicjusz
Offline
Od: 31.07.2015
Posty: 53
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
blmarek napisał(a):
Witam,
Niedawno kupowałem komplet kół zimowych w DEU i powiem, że są dosyć restrykcyjni. Wszystko opiera się o homologację auta i certyfikat TUV. Najpierw sprawdzają czy producent dopuszcza stosowanie danej opony (zgodność z homologacją, rozmiar, nośność, indeks prędkości,...). Następnie sprawdzają certyfikat TUV opony/felgi i jeśli na liście jest dany model samochodu to można taki komplet montować. Raczej nie chodzi tu o utratę gwarancji (to problem użytkownika) ale bezpieczeństwo ruchu drogowego. W DEU sklep odpowiada za to co sprzedał i ewentualnie zamontował. Co ciekawe kolega z Belgii kupował w DEU koła do BMW i kazali mu sprawdzić czy na pewno w Belgii są one dopuszczone dla tego modelu.
Co więcej, po zamontowaniu nowych kół kazali przyjechać po przejechaniu 30-50km celem sprawdzenia ewentualnych luzów bo tak nakazują przepisy.
Tak więc wątpię aby ktoś w DEU mógł oficjalnie kupić opony 18" do Mazdy 6. Oczywiście zawsze można takie opony kupić wysyłkowo i nikt nie będzie żądał homologacji. Chociaż znając niemiecką dokładność mogą żądać skanu.
Swoją drogą szkoda, że u nas nie ma takiego TUV.

Pozdrawiam.

Szczerze powiedziawszy, to nie widzę sensu kupować felg 18" do Mazdy 6 GJ. Ceny opon w tym rozmiarze nie odbiegają mocno od cen opon 19", więc wydaje mi się że nie są dobrą alternatywą dla 19". Nie to co 17" które kosztują ok 60% ceny 19".
Rozumiem, że te 18" są pewnym kompromisem między super wyglądającymi 19" a komfortowymi 17", ale patrząc z perspektywy użytkowników wersji SkyPassion:
- w przypadku 18" i tak i tak trzeba kupić felgi,
- w przypadku 19" można nowe opony założyć na te same felgi co letnie,
- w przypadku 17" trzeba zakupić felgi, ale są one tańsze niż 18", no i opony również.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 paź 2015, 10:06 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Coś w tym jest...

Ale kurde - popatrzyłem na ceny zimowych 19" i aż złapałem się za głowę! :arrow: Dałbym głowę, że jak jeszcze przed zakupem Mazdy patrzyłem na zimowe opony do 19" to były po 1200 zł sztuka najtańsze (z niechińskich). I był mały wybór!
A teraz widzę, że są w zasadzie po 700-900 zł marek typu Nokian czy Pirelli <o0>. Chyba się poszerzyła oferta przez ten rok! I faktycznie w takim wariancie najbardziej rozsądną cenowo opcją wydaje się... zakup zimówek na 19". :cool:

Jedyne mankamenty to:
- przechowywanie (z felgami nałożonymi to można walnąć byle gdzie, a tak to trzeba pionowo i jeszcze zalecają obracanie co jakiś czas :P nigdy tak nie przechowywałem oczywiście...)
- problemy z wyważeniem (chyba jak się zmienia całość to jest więcej zabawy)
- wyższa cena wymiany.

Plusy są jasne - wygląd :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 paź 2015, 10:20 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Radiss rozważ jeszcze kupienie osobnych felg na zimę. Wiadomo początkowy wydatek większy ale nie niszczysz opony i felgi przy wymianie, wymianę robisz szybciej i taniej.
Ja zostawiłem oryginalne 19" na zimę a na lato przyjdą nowe.

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 paź 2015, 10:37 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Właśnie o tym samym myślę! :D

Tylko tak zacząłem się zastanawiać ile bullshitu jest w tym powszechnym wierzeniu, że wymiana samej gumy "niszczy oponę".
Jak spojrzałem w necie to głównie sprzedawcy felg umieszczają to info w swoich "poradnikach" :) Im na pewno zależy na dodatkowym komplecie swoją drogą.
Dlatego piszą o tym, że wymiana opony na feldze "rozciąga stopkę i z czasem rozszczelnia oponę".

Ale jakoś myślę, że prędzej niż to nastąpi to spiłuje się bieżnik... W końcu co parę sezonów i tak te opony trzeba wymieniać.
Chyba że w przypadku 19" to jest zjawisko o wiele bardziej intensywne. I nie wiem - dwa razy zmienię letnie na zimowe, zimowe na letnie i usłyszę, że opony do śmieci
mimo że bieżnik w dobrym stanie... Tego niestety nie wiem, bo wcześniej nie miałem 19 calowych...

Ale chętnie zaryzykowałbym. A jak się zniszczą te fele 19" po paru sezonach to sobie kupię nowe 19". Taki wariant wydaje mi się spoko, tylko co z tymi oponami
skoro wszyscy mówią, żeby nie zmieniać samych gum... :idea:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 paź 2015, 10:49 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja jestem zdania, że niszczy, ale dużo zależy od wulkanizatora. Nie rozwali Ci to opony ale np. może bardziej bić niż opona nie przekładana.

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 paź 2015, 10:54 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
No ale profesjonalny zakład wulkanizacyjny to chyba powinien umieć robić... W końcu to ich zawód.
Bo dokręcanie całych kół to nie jest jakaś filozofia...

Pytanie brzmi: czy można zmieniać gumy na 19" czy są to na tyle duże felgi, że można zmienić - na własne ryzyko - co najwyżej jeden, dwa sezony,
a potem niestety ta guma jest zniszczona i wulkanizator powie: sorry, trzeba nowe, bo te już "zużyte".

W takim jednak wariancie takie opony byłyby jak jednorazówki... Powinno być ostrzeżenie: nie wymieniaj samej opony!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 paź 2015, 11:12 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wielkość opony nie ma znaczenia, jak coś to profil a u nas w 19" to balon, a o wulkanizatorze mówię o ściąganiu i zakładaniu opony na felgę.

Ja zawsze stosuje rożne komplety na zimę i lato.

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 paź 2015, 11:18 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.02.2015
Posty: 244
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Ja właśnie zamówiłem Falkena w 19 calach po 680 zł sztuka. Będa założone na fabryczne koła. Kwestie zużycia przy wymienie pomijam, bo i tak jeżdżę max 2 sezony na komplecie że względu na przebiegi.

Poza tym 225/45 to nie jest jakiś super niski profil, gumy jest sporo, więc tym bardziej nie widzę przeszkód do zmiany samych opon.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 paź 2015, 13:26 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Jedyne czego ja się obawiam w braniu 19 na zimę na tej samej feldze to kwestia wyważania...
Coś czuję, że z każdym sezonem coraz bardziej wulkanizatorzy będą kręcić nosem i montować coraz to nowe ciężarki jakieś...
Bo jednak faktycznie przy zdejmowaniu gumy z felgi trzeba to robić, tzn. wyważać.
Wolałbym mieć dwa komplety gdzie nikt przy tym nie majdruje. Więc chyba tyle w temacie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 paź 2015, 13:54 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2365
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Przed sezonem i tak lepiej przeważyć. I nie widzę problemu w wielokrotnym ważeniu tej samej felgi - i tak stare odważniki się usuwa. Jak pan Mietek będzie marudzić to pojedziesz do innego...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 paź 2015, 14:44 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.02.2015
Posty: 244
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Ja jeżdżę do Opony Express, wprawdzie wymiana kosztuje tam 2-3 razy tyle co u Pana Henia, ale przynajmniej opony oddają umyte i usuwają klej że starych ciężarkow.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 paź 2015, 12:40 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.09.2015
Posty: 107
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Mam problem i potrzebuję waszej pomocy. Zima za oknem się zbliża więc dopadł mnie problem, który spotyka każdego, czyli konieczność kupienia nowych opon i felg. Auto CX-5 mam na 19 (225/55/19R). Oponę sobie wymyśliłem tę: http://www.oponeo.pl/dane-opony/yokoham ... b#99566687 ale mam problem z felgą. Za chiny nie mogę znaleźć takiej żeby odpowiadała wymiarom tej co mam obecnie, a tam ponoć parametry muszą być takie same. Mówię o tym odsadzenie: 50 mm - średnio się orientuję o co kaman. Liczę na wasze porady, czyli fachowców :) A może mniejsze fele i opony radzicie kupić? Bo nie ukrywam, że wydatek mi się szykuje konkretny :(


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 12 paź 2015, 12:52 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Jak masz ET50 w ori tzn. ze sa dosc mocno schowane, wiec nie ma szans aby przy ET48 czy nawet ET45 (im mniejsze tym bardziej wystaja na zewnatrz) cos tarlo, jedynie musisz patrzec zeby kola nie wyszly za obrys blotnikow...

Obrazek

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 paź 2015, 12:52 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Razor nie ma aż co patrzeć tak na to ET. Jeśli według konfiguratora dana felga pasuje do twojego auta to bierz. ET do twojego auta jakie pasuje to od 35 do 50. Polecam na zimę spokojnie od ET 40 do 50 i szerokość od 7,5 do 8 cali.

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 paź 2015, 13:21 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.09.2015
Posty: 107
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No właśnie zgłupiałem totalnie bo nigdzie nie ma felgi z odsadzeniem 50 mm, za to jakąś fajną znalazłem z 40 mm, ale nie wiem czy tam coś nie będzie obcierało jak taką kupię. Może to idiotyczne pytania, ale powiem szczerze, że nigdy się nad takimi rzeczami nie zastanawiałem, a tu mamy parametrów podanych jak na opakowaniu prezerwatyw przeciwwskazań :) A tam coś pisaliście o gwarancji. To jak to jest panowie jak się nie kupi tych felg w salonie czy coś to się traci gwarancję, czy coś?

Apropo jeszcze tych cali szerokość od 7,5 do 8 cali - jak sprawdzić ile mam obecnie bo jakoś też nie wiem?

Ta felga: http://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/r ... 0#15200125
Z tymi oponami: http://www.oponeo.pl/dane-opony/yokoham ... b#99566687

To będzie pasowało? Jeszcze te czujniki muszę kupić :)


Ostatnio edytowano Pn, 12 paź 2015, 13:39 przez Razor, łącznie edytowano 2 razy

 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 12 paź 2015, 13:35 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Razor, wkleily Ci sie 2x felgi...
Wg mnie ta felga bedzie pasowac...

Jakie czujniki bedziesz kupowac? Cisnienia powietrza chyba nie musisz... W M6 sa czujniki na piascie mierzace zmiany w predkosciach obrotowych i wg tego coeniajace czy jest kapec czy nie... a nie czujniki w oponach... stawiam ze w CX5 jest tak samo...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 837 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.