Teraz jest Pn, 20 maja 2019, 18:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 6 gru 2018, 18:13 
4 grudnia 2018, o 21:38 TheBesTia napisał(a):
Mam te nexen winguard sport2 zalozone 19’ w mustangu i niespodziewalem sie ze beda tak dobre. Wg mnie jedne z najlepszych w klasie sredniej , nawet na mokrym trzymaja sie drogi jak cygan zasiłku.

Napociłemn sie tu na forum aby przełamać famę że opona ze średniej ligi nie może byc tak dobra , a jednak :) ( wiele ludzi myśli że to Chinol a to Korea, jak Samsung, Lg i inne firmy, widocznie to też Chinole :P )
Co do samych opon bo letnia nexen su1 robi jeszcze leprze wrażenie jak ta zimowa nexen jak na zimówkę.
Co do zimowek to ciche są , zreszta nexen su1 ta letnia też najcichsza w w testach wychodziła i na mokrym daje rade ( no i ta opona wielosezonowa nexena co wygrala test niemeicki ADAC mimo że to opona z poza niemiec, wiec pewnie ktos dostal w de po premi za ta ze jakas opona z korei wygrala - niestety ta wielosezonowa nie ma rozmoaru pod mazdę - może wprowadzą . )

Co do zimówek mam dokładnie te. ( ja płaciłem 87 euro sztuka - czyli koło 1400 zł komplet )

Nexen Winguard Sport 2 235/45 R19 99V

https://www.rakuten.de/produkt/nexen-wi ... =15RPG1218

Te foto to dane producenta : SU1 vs nowa AU7 .
https://www.nexentire.com/international ... passenger/

Letnia su1 - najlepsza generalnie opona nexena i nowość z końca 2017 nexen AU7 - generalnie au7 bije na głowe starszy model su1 ale, najnowszy model ten AU7 nie jest dostepny juz 1,5 roku w europie, opona z 2017 i nie ma gdzie jej kupić , dlaczego ? domyślam się że w testach mogla by pozamiatać opony premium i ktoś się postarał aby jej nie było na europe.

Zobacz moją 6tkę  
PostNapisane: Cz, 6 gru 2018, 19:29 
Nałogowiec
Od: 10.01.2016
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
A ja ostatnio sprawdziłem (albo to warunki sprawdziły mnie i opony) GoodYeary na lodzie. Wrażenia bardzo pozytywne. Wiadomo, że bardzo ślisko, ale auto stabilniejsze na boki niż na oponach zimowych. :?: Trochę szok.

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
PostNapisane: Cz, 6 gru 2018, 21:09 
Stały bywalec
Od: 16.02.2015
Rok produkcji: 2015
Region: opolski
6 grudnia 2018, o 07:51 Thomas napisał(a):
TheBesTia, czyli widzę wybrałeś do Konia te same opony co ja :) w tej cenie bez konkurencji.

Tak i felgi tez (tylko srebrne) ,swoja droga dzieki za inspiracje i opinie, mimo wszystko twoj zestaw kwotowo był bezkonkurencyjny a mi pod koniec roku było to bardzo na reke, a raczej na portfel :-P

PostNapisane: So, 9 lut 2019, 20:59 
Amator
Od: 11.11.2018
Rok produkcji: 2013
Mam pytanie do osób, które już zrobiły kilkadziesiąt tysięcy na wielosezonowych. Jak wygląda zużycie bieżnika?
Ile tysięcy można przejeździć zachowując przyzwoitą przyczepność?
Przymierzam się do GY Vector 4 Seasons i jedyne co mnie powstrzymuje to właśnie brak informacji jaki jest maksymalny dystans eksploatacji jednego kompletu. Wiem, że sporo zależy od stylu jazdy.
U mnie głównie spokojna jazda dom-praca-dom i trasy. Generalnie rocznie 20 tys. Ponad połowa z tego w trasach.

PostNapisane: So, 9 lut 2019, 21:16 
Nałogowiec
Od: 10.01.2016
Rok produkcji: 2016
Ja przejechałem 6 tys. km i zero zużycia. Ale widziałem opinie po 30 tys. km, że zeszło max 1,5-2 mm.

PostNapisane: N, 10 lut 2019, 16:39 
Wtajemniczony
Od: 09.02.2015
Moje po 60 tys km w 1.5 roku w Hondzie Civic IX 1.8 miały 6.2 mm na przedniej osi.
Z tym że właściwości jezdne bardzo mocno przy tym przebiegu się pogorszyły więc kupiłem nowe.

Ale 60 tys km to i tak super wynik - jeszcze udało się sprzedać na OLX za 450 zł więc 1/3 nowego kompletu.

PostNapisane: So, 23 lut 2019, 12:45 
Wtajemniczony
Od: 15.04.2018
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Kupiłem Bridgestone A005.
Zastanawiałem się mocno między nimi, a Goodyear Vector 4Seasons.

Ostatecznie wygrały te, bo są w tym samym rozmiarze na jaki jest homologacja.

Wcześniej miałem Pirelli Scorpion Verde, które były słabe.

IMO głośność akceptowalna.

Kupiłem całoroczne, ponieważ brytyjski klimat nie jest ani letni ani zimowy. Dodatkowo będę mógł pojechać zimą do Polski, bo mają oznaczenia M+S. Obrazek

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1