Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:10

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 12 mar 2017, 20:39 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.01.2017
Posty: 626
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
tombien napisał(a):
W benzynie Millers Oils Petrol Power Ecomax

jak długo i jak często dolewasz ? Co ma na celu ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: N, 12 mar 2017, 21:16 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Co tankowanie, Millersa pierwszy bak. Wcześniej Archoil 6200 przez ostatnie 30 tys km. Na celu ma polepszenie parametrów benzyny. Taki prosty sposób, żeby z paliwa niepremium zrobić premium + utrzymać układ zasilający w czystości.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 mar 2017, 21:24 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.01.2017
Posty: 626
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
pisząc paliwo premium masz na myśli 98PB ? Ile tego się leje ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: N, 12 mar 2017, 21:40 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Niekoniecznie PB98, raczej wzbogacenie dodatkami PB95. Polepsza spalanie a przez to moc oraz czyści układ, na tym mi zależy. To, że akurat dodatek Millersa dodaje 2 oktany nie jest dla mnie tak ważne.

Millers Oils Petrol Power Ecomax leje się 1 ml/ 1l benzyny. Jeżeli efekty będą podobne jak przy Archoilu, albo lepsze to będę tego używał. Lepiej się aplikuje (aplikator w pojemniku) i 10x więcej się wlewa od AR6200, nie śmierdzi tak obrzydliwie i nie przecieka z opakowania.

Koszt tego dodatku na 50l benzyny to 7 zł. Poza tym Riki ma to w swojej ofercie, więc można zakupić przy okazji zapotrzebowania na jakieś części ori czy akcesoria, oleju Supra czy filtra.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 mar 2017, 07:28 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
tombien napisał(a):
Lepiej się aplikuje (aplikator w pojemniku) i 10x więcej się wlewa od AR6200, nie śmierdzi tak obrzydliwie i nie przecieka z opakowania.
Wszystkie wady tego AR6200 w pigułce. A jak kropelka dostanie się na palce eh...
Sam Ar6200 od 3 baków leje jakoś mniejszego spalania przez samo AR nie zauważyłem. Ale zaczynam wierzyć w temperatury. W JG było około 4 stopnii i przy 100km/h jakoś nie schodził mi poniżej 5l/100km. Jednak przed autstradą miałem już 8 stopnii i 4.7-4.8 l/100km się już pojawiało

-- Dodano: Pn, 13 mar 2017, 07:10 --

Pobo Ja tak samo jak tombien leje by paliwo które zatankuje może nawet nie o to chodzi by było premium, ale by mieć pewność, że jego jakość będzie satysfakconująca.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 mar 2017, 09:37 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.01.2017
Posty: 626
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Ok to jeszcze jedno pytanie. 1ml na 1l benzyny nawet wtedy kiedy robie sie dotanowanie ? czy tylko lejecie przy tankowaniu całego baku ? Chodzi mi o to czy kiedy naleje dodatku przy tankowaniu pełnego baku czyli ok 58 litrów a po jakimś czasie doleje 20litrów to też dolewam dodatek w proporcji 20ml ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 mar 2017, 09:52 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
PoboTak, bo tak naprawdę to ty zawszę dotankowujesz. Raczej nigdy nie ma sytuacji, że bak pusty. Jak M6 mówi 0 to tak naprawdę 10 l jest w baku...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 mar 2017, 06:51 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.01.2017
Posty: 626
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Dobra , mam Petrol Power Eco Max ale zastanawiam się jak Wy wlewacie z tej butelki np. 15 ml, podziałkę przy szyjce mam na 25ml lub 50 ml przy czym kiedy płyn jest pełen nie wiem czy w ogóle jest możliwe odprowadzenie go z podziałki. Myślę aby przelać go do butelki PET 100 ml i aplikować za pomocą strzykawki od lekarstw dla dzieci (ostatnio mi się ich trochę nazbierało) :)

Jeszcze jedno na szybkiej instrukcji jest napisane aby wlać określoną ilość płynu do zbiornika a następnie dolać paliwa (skąd mam wiedzieć ile płynu wlać skoro nie wiem ile wejdzie paliwa) ? Czy mozna ten proces zamienić (najpierw paliwo a później Petrol Power Eco Max) ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 16 mar 2017, 07:05 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Ostatnio robiłem testy do zbiorniczka z podziałką. Nalewa tak jak powinien. :)

Instrukcje masz na zawieszce szyjki. Żeby uzupełnić ilość w aplikatorze, odkręcasz zakrętkę i ściskasz butelkę. Aby wlać do baku ustawiasz butelkę z aplikatorem skierowanym ku dołowi a potem obracasz go do góry. Naciskasz i wylewasz zawartość aplikatora do zbiornika. Jak chcesz mniej niż 25 ml wlewać musisz zrobić własną podziałkę na aplikatorze, wyznaczając ją przy pomocy zbiorniczka ze skalą. :)

Obrazek

Ile paliwa wejdzie to do końca nie będziesz na początku wiedział. Ale w poziomie paliwa w zbiorniku zorientujesz się po wskazaniu na zegarze. Z czasem wypraktykujesz ile Ci wejdzie po tym ile zostało. To w sytuacji kiedy tankujesz do pełna. W innym, gdy wlewasz zawsze tyle samo nie ma problemu. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 mar 2017, 08:08 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.01.2017
Posty: 626
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Bobik ale mogę dolać środka po nalaniu paliwa ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 16 mar 2017, 08:35 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Co za Bobik?

Jak dolejesz dodatek po nalaniu paliwa to ciężko będzie mu spłynąć po rurze do zbiornika (gęstość) no i z wymieszaniem będzie problem. Dlatego nalewa się przed tankowaniem. :)

Jak wlejesz za dużo dodatku to się nic nie stanie, przecież nie przekroczysz dawki kilka razy. :)
Np. przy Archoilu zaleca się wlewanie 3 razy podwójnej dawki, gdy się zaczyna go stosować.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 mar 2017, 16:53 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.01.2017
Posty: 626
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Boblik to psikus słownika w tel :) Zrobiłem jak pisałeś, mniej więcej względem wskaźnika stanu na zegarze. Teraz czekam na efekty :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 cze 2017, 10:50 
Offline
Ktoś testował już nowego Archoil AR6900- P lub AR6850 ??

Archoil AR6900-P MAX modyfikator dedykowany do benzyny, który zastępuje i przewyższa osiągami dostępny dotychczas AR6200-EU

http://sklep.archoil.pl/?product=archoi ... do-benzyny

Ar 6900-P
Stosuj regularnie w proporcji 1:500 czyli np. 100ml na 50 litrów benzyny. Butelka 1 litr wystarcza na 500 litrów benzyny.
Dla maksymalnych osiągów stosuj w proporcji 1:250 czyli 200ml na 50 litrów benzyny i wtedy butelka 1 litr wystarczy na 250 litrów benzyny. Stosując stale w proporcji 1:250 zalecamy skrócenie okresu wymiany oleju silnikowego o połowę.
Na stacji paliw najpierw wlej do baku AR6900-P MAX a następnie zatankuj benzynę. Stosuj do każdego tankowania.

Jaki wpływ mają te dodatki na olej że piszą o skróceniu wymiany olejui ?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 cze 2017, 15:36 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Domyślam się, że mogą spłukiwać olej ze ścianek cylindrów, mieszać się z nim i go rozrzedzać.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 cze 2017, 15:54 
Offline
Generalnie najwięcej z dodatków do paliwa można się dowiedzieć z forum alfy. ( 46 stron ).

http://www.forum.alfaholicy.org/forum_o ... g_-46.html


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 lip 2017, 13:25 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
uzywam ar6200+ar9200. Czy to pomaga spalaniu naprawde nie wiem, moze ano, Czy silniku tez nie wiem, ale wierze ze tak :)
teraz kupil ar6900 do benziny, ale jescze mam ar6200 na moze 4 baky

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 sie 2017, 10:01 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
A wiec tak uzywalem ar 6200 i moge powiedziec ze spalanie to raczej bylo to samo ale silnik pracowal bardziej gladko,bez szarpań,ale byl zamolony,z tego co doczytalem to takie dodatki jak archoil ar6200 obnizaja temperature spalania i dzieki temu silnik bardziej plynnie pracuje ale wlasnie jest jakby taki zamuł,teraz stosuje millers petrol power ecomax (ogolnie chyba tylko plyn chodniczy nie jest millersa :) ) i jest inaczej niz na ar,jest bardziej nerwowy i nie tak plynnie, reakcja na gaz jest jakby taka bardziej gwaltowna,spalanie troszeczke spadlo ale pojezdze to zobacze czy napewno,oczywiscie to moje odczucia,pozdro


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 sie 2017, 15:55 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.10.2016
Posty: 312
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Może to nie temat do tego działu ale łączy się z tym tematem. Może już ktoś z Was dotkną problemu i będzie pomocne potomnym lub jako przestroga by uważać w przyszłości. Stosuje Archoil AR6900-P Max ale mam problem przy nieumiejętnej aplikacji środka polałem sobie cześć lakieru pod wlewem paliwa nie wytarłem od razu . Zaschło zrobiła się skorupa z zaciekami. IPA nie daje rady WD-40 sprawdzałem również. Czym to wyczyścić ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 paź 2017, 11:26 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Witam,chcialem wam opisac swoja wizje z dodatkiem millersa petrol eco max,otoz pierwszy raz sie z takim czyms spotkalem i niewiem czemu tak sie stalo,a wiec od kilku tankowan 3-4 do pelna na bak 55litrow wlewalem 50ml tego dodatku,na poczatku wszystko bylo ok ale pozniej zmienilem opony?,czemu o tym pisze,bo mialem wizje ze nowe opony nie tanie, w opisach testow adac mialy duzy opor toczenia i po znianie wszystkich czterech tak jakby mi zamolilo samochod,slabo przyspieszal i napewno nie tak jak wczesniej,no i spalanie tez wzroslo i na baku zrobilem mniej niz zwykle,wine zrzucilem na opony choc mialy na etykiecie zuzycie paliwa c a stare chinskie e czyli powinny byc lepsze ale tak sobie to tlumaczylem,w niedziele zapalila mi sie kontrolka rezerwy i przed tankowaniem troche go przycisnelem i przyspieszal ale tak jak by nie mial ze 20-30 koni,po tym pojechalem na stacje tam gdzie zawsze i ten sam dystrybutor co zawsze,zatankowalem do pelna ale bez dodatku i ...,od reki jak wczesniej samochod zrywniejszy i czuc bardzo jak przyspiesza,ciagnie na maxa,teraz pytanie czy ten dodatek mogl cos zrobic?,czemu tak mi zamolilo auto?,stosowalem go wczesniej i nic mi tak sie nie przydarzylo,niewiem sam ale wiem ze juz raczej nic nie bede dolewal,tankuje tylko na BP i najwyzej raz na jakis czas zaleje to ULTIMATE i tyle,wczesniej jezdzil strasznie i mialem niezlego dola,apropo opon sa super i to nie ich wina :wink: ,pozdro


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 paź 2017, 11:52 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.08.2014
Posty: 637
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
O kolego, nic nie rozumiem z tej Twojej wizji. Ubierz to jakoś w początki i końce zdań :)


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 24 paź 2017, 12:08 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Wt, 24 października 2017, 12:26 hip81 napisał(a):
petrol eco max

Ja na tym dodatku przejeździłem ostatnie 20 tys km i nic niepokojącego nie zauważyłem. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 paź 2017, 09:50 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Sorki ale chcialem wszystko opisac i chyba nie wyszlo :) ,chodzi mi o to ze tak sie zlozylo to zamulenie silnika z wymiana opon,pierwsze co to pomyslalem ze skoro opony w opisie maja wysoki opor toczenia to moze przez nie tak zamolilo choc to glupie,ale to sie stalo wlasnie po wymianie,no i tak jezdzilem z 1,5 tygodnia az wyczerpalem bak i po zatankowaniu okazalo sie ze to nie wina opon a czegos innego np paliwa,wczesniej co tankowanie lalem ten dodatek i teraz tak mysle ze to moze jego wina?,bo teraz mam zalane bez niego i silnik pracuje tak jak powinien,dziwnie co sie stalo ale narazie nie bede nic zalewal,pozdro


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 lis 2018, 19:20 
Offline
Archoil AR6900-P MAX modyfikator dedykowany do benzyny

Pomiar spalin przed i pomiar po aplikacji.

https://www.youtube.com/watch?v=OFDbJe-JrQk


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 lis 2018, 12:10 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.09.2018
Posty: 233
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Dodaje ktoś coś do diesla? Jakieś opinie, spostrzeżenia ń


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 lis 2018, 13:26 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1237
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
skwieradee, zimą warto aplikować dodatki posiadające właściwości anty-żelujące np. Amsoil Diesel All-In-One:

https://www.amsoil.com/shop/by-product/ ... =ADBPCN-EA

https://czarnepaliwo.pl/glowna/413-amso ... 473ml.html

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 lis 2018, 15:26 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.09.2018
Posty: 233
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Dzięki. Zimą w Polsce czy ogólnie? W UK na południu rzadko kiedy nawet w nocy temperatura spada poniżej 0. Widzę że ten środek jest tak naprawdę całoroczny, nie zaszkodzi pewnie używać go częściej niż tylko w zimę. Muszę znaleźć go gdzieś w sklepie angielskim. Dzięki za radę


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 lis 2018, 17:00 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1237
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
skwieradee, to dodatek wielofunkcyjny. Oprócz tego, że zapobiega żelowaniu się paliwa to czyści układ wtryskowy, podnosi liczbę cetanową ON a także poprawia jego smarność. Można stosować go również poza okresem zimowym.

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 gru 2018, 21:47 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.11.2018
Posty: 96
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Mogę liczyć na jakieś szczere opinie po stosowaniu Millers Oils Petrol Ecomax? Stosujecie, warto? Jakie odczucia?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 27 gru 2018, 22:44 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Przejechałem 12 tys. km z tym dodatkiem. Efekty, które mogłem samodzielnie sprawdzić (spalanie) podobne jak przy AR6200, tyle, że Archoil wychodzi taniej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sty 2019, 01:15 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Tombien, czy teraz ten dodatek stosujesz?
https://czarnepaliwo.pl/glowna/268-arch ... ax-1l.html
??


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.