Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:45

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 29 paź 2015, 14:20 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Ja mam LEDy ale bez automatu full LED i nie drżą (na razie) więc są wersje mazd bez drgań tego ustrojstwa.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 29 paź 2015, 15:39 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Mi na pewno też nie drżą ksenony. Akurat na to bardzo zwracam uwagę. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 paź 2015, 16:40 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Online
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Nic mi nie drży,jeżdżę cały czas w ustawieniu na auto,przełączam też na długie i wtedy w trybie auto sporadycznie trzeba zareagować gdy zbyt późno przełącza.
Zdarzyło się ,że się zawiesiło ale później znowu wszystko działało Ok :) :) :)
Więc u mnie działa fajnie i nie drży a na drżenia jestem wrażliwy :wink:

Fajnie jak się wyjeżdża zza górki a na przeciwko oświetlone kominy,maszty i przełącza z długich na krótkie :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 29 paź 2015, 16:50 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
U mnie na LEDach tez nic nie drzy i przelacza na razie jak nalezy... do tej pory dwa razy musialem mu pomoc recznie... na nieco ponad 3k km...
U rkarcza z tego co pamietam tez chyba nie drzalo ale sie wieszalo, a po wymianie przestalo sie wieszac, ale zaczelo drzec...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 paź 2015, 20:15 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
rkarcz napisał(a):
Owszem drżą, ale jeżdżę obecnie przedliftem i ksenony robią dokładnie to samo.


U mnie nic nie drży! Widocznie rkarcz trafił na jakiś felerny zamiennik, auta, chociaż to dziwne że auto ASO ma niesprawne światła.

rkarcz musisz uważać aby nie złapać mandatu "za niemanie świateł"

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 paź 2015, 21:34 
Offline
Jak jadę po dziurawej, gruntowej drodze to światło sobie a buda samochodu sobie. O takie drgania mi chodzi. Być może to normalne dla źródeł światła innych niż HX? Nie wiem. Faktem jest że przy wertepach lampy ożywają.. Ja szczęśliwie spotykam samych policjantów uwielbiających dawać pouczenia więc luzik.. :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 paź 2015, 23:34 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 13.12.2014
Posty: 361
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
W Audi Q7 ledy też czasem nie trybią i trzeba wyłączyć samemu.
Są sytuacje trudne do zinterpretowania przez komputer.

Mnie nie udało się w ostatnim czasie wprowadzić system ( A ) w błąd jadąc po A1.
Nawet w trydnych sytuacjach szybko przygasały sektory.
Specjalnie jeżdziłem też krętymi trasami przez lasy i nikogo oślepiłem.

Ksenon zostaje w tyle za tymi LED. Wiem co mówię bo używałem kilka lat inteligentnych(?) bi-ksenon. Widoczność jest kapitalna i to jest fakt.
( pomijając ,że dwukrotnie poleciał długimi na czerwonym w mieście )

_________________
- MAZDA 6 FL -


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 paź 2015, 21:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.10.2015
Posty: 3
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Na 5.10.15 mam kolejną wizytę w serwisie, mają diagnozować. Po wyrazie twarzy Pana przyjmującego kolejną reklamację / zgłoszenie wyczytałem że są bezradni jak dzieci we mgle.
Moim zdaniem Mazda zajmie się problemem na poważnie po jakimś wypadku z powodu tej usterki. Tfu... obym się mylił.
Po ostatniej wymianie modułu i podobno wgraniu najnowszego oprogramowania światła długie włączają się co chwila.
doszło do tego że wyświetlacz komputera dodatkowo podczas jazdy się samoczynnie resetuje i system wyłączania/włączania silnika przy zatrzymaniu zaczął szwankować.
A taki byłem tym samochodem zachwycony. Przejechałem nim od maja tego roku 34000 KM. Sporo jeżdżę w nocy wiec te światła są dla mnie istotne. Chwilowo boję się ich używać.
A może to nagłośnić medialnie i wtedy Mazda zajmie się problemem bo mam wrażenie, czytając wpisy, że mają to w 4..literach


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 paź 2015, 09:34 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 01.07.2015
Posty: 411
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Spróbuj opisać to na FB na stronie Mazdy. Koledzy twierdzą, że w większości przypadków to pomaga - i to znacznie :> :idea:

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 paź 2015, 09:54 
Offline
kjot pierwsze pytanie to gdzie to diagnozujesz? Które ASO? Drugie to które kontrolki masz na żółto? Tą od świateł automatycznych i dodatkowo żarówkę na dole wskaźników po lewej? Jesli tak to masz do zmiany lampy i moduł czy też kamerę. Zgłoś to tak jak Mazop napisał na FB Mazdy ale też na maila MMPol.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 paź 2015, 19:57 
Nowicjusz
Offline
Od: 04.09.2015
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
No i stało się. Stoi srebrna przed domem. Po pierwszych jazdach mam wrażenie, że swiatła świecą bardzo krótko tzn. jakoś blisko oświetlają drogę. Czy też to mieliście czy też to tylko moje wrażenie? Mogą być żle ustawione?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 paź 2015, 20:38 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 13.12.2014
Posty: 361
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
U mnie wygląda na OK. W zupełnych ciemnościach tryb AUTO.

_________________
- MAZDA 6 FL -


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 paź 2015, 21:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.10.2015
Posty: 3
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
rkarcz napisał(a):
kjot pierwsze pytanie to gdzie to diagnozujesz? Które ASO? Drugie to które kontrolki masz na żółto? Tą od świateł automatycznych i dodatkowo żarówkę na dole wskaźników po lewej? Jesli tak to masz do zmiany lampy i moduł czy też kamerę. Zgłoś to tak jak Mazop napisał na FB Mazdy ale też na maila MMPol.


1) Serwis AZauto ul. Puławska Warszawa ( autoryzowany serwis Hyundaia i Mazdy )
2) zapalają się w różnej konfiguracji - zielona zmienia kolor na żółty( długie światła), wyłączam/włączam automatykę, wszystko wraca do normy, parę lub kilkadziesiąt km jest ok. i znowu to samo , żeby nie było za nudno to od czasu do czasu włącza się też żółta żaróweczka i wtedy trzeba się zatrzymać , wyłączyć samochód , po-przełączać światłami aż zgaśnie i jest ok.
3) na FB nie zgłoszę bo nie mam konta i go nie będę mieć.
4) z adresu email chętnie skorzystam.
Jest o tyle lepiej że wyświetlacz się nie resetuje i system i-stop jakby się uspokoił.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 paź 2015, 21:16 
Nowicjusz
Offline
Od: 04.09.2015
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
sebo; tak auto, ale są takie momenty że mi świeci pod koła...Może muszę się trochę dostroić do tych świateł. Trochę to co innego niż bikse


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: So, 31 paź 2015, 21:35 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
strami, w opinii od GJ FL napisałeś, że ledy nie doświetlają zakrętów na zasadzie dodatkowej żarówki. Nie jeździłem FL w nocy, ale z tego co tu piszą użytkownicy wynika, że w tym rozwiązaniu ledy same doświetlają pobocza na zasadzie włączania dodatkowych stref. Może oczekujesz coś czego nie ma? Jak np. spryskiwacz reflektorów.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 paź 2015, 21:47 
Nowicjusz
Offline
Od: 04.09.2015
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
tombien, nie obrażę się na Ciebie za takie mnie potraktowanie :) Mówię o specjalnym świetle, które się włączało gdy np mocno skręcałeś w poprzeczną drogę albo włączałeś kierunkowskaz że będziesz skręcał. To nie miało nic wspólnego ze światłami drogowymi. Taki drobiazg a cieszył...


Ostatnio edytowano So, 31 paź 2015, 21:47 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: So, 31 paź 2015, 21:55 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Nie rozumiem za co masz się obrażać? :idea:

Sugerowałem, że doświetlanie o którym piszesz jest realizowane w inny sposób a Ty oczekujesz czegoś innego, na wzór tego, co miałeś w poprzednim samochodzie. Dla jasności w moim poprzednim (GH) też miałem dodatkowe żarówki do oświetlania zakrętów, w GJ mam skrętne soczewki, które wykonują podobne zadanie w inny sposób. W FL zastowali inteligentne światła, w których kwestia doświetlania zakrętów jest realizowana jest jeszcze w inny sposób, a może wcale nie jest, bo same z siebie świecą szerzej niż skręcające ksenony u mnie.

Podsumowując, może wyłącznie Twoje podejście do sposobu świecenia tych świateł musi się zmienić, bo one świecą jak trzeba. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 paź 2015, 22:11 
Nowicjusz
Offline
Od: 04.09.2015
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Kurczę tombien, z tym obrażaniem to był żart; bużki nie zauważyłeś? I nie mówię,że światła w M6 są złe,będę jednak obstawał przy swoim. Chodzi nie o doświetlanie zakrętów ale skrętów. Ot skręcasz z ulicy w podjazd do posesji i zapala Ci się światło, kóre świeci prawie prostopadle do auta. Oświetla Ci Mazda krawężniki jak skręcasz w mieście? Takie światło miałem w Insigni a ten szczegół nie stanowi o tym, że Mazda to zły samochód.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: So, 31 paź 2015, 22:18 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Wiem dokładnie o czym piszesz, bo miałem tak i mam - oświetla mi krawężniki.
Może w FL tego nie ma i skrętów już nie oświetla a wyłącznie zakręty? :idea:
Ja już jestem skłonny napisać jak jest czyli, że znowu coś zepsuli, ale jeszcze się wstrzymam. ;)

Lepiej niech się użytkownicy full ledów wypowiedzą, mi brakuje doświadczenia, żeby potwierdzić bądź zaprzeczyć.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 paź 2015, 22:31 
Nowicjusz
Offline
Od: 04.09.2015
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
tombien; to czekamy na odzew.Będę szczęśliwy jeśli się okaże, że to Ty masz rację a ja jeszcze nie znam swojej bryczki ale coś mi mówi,że Twoje przedostatnie zdanie może być prorocze. A tak na marginesie i szczerze, niezależnie od kosztów urządzenia i konieczności jego posiadania ( kseny-ledy ) nie przydałyby Ci się spryskiwacze reflektorów?


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: So, 31 paź 2015, 22:43 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Z racji ksenonów takowe mam a to, że nie ma ich przy ledach nie będę komentował, bo znowu mi rkarcz napisze, że się uparłem na FL i krytykuję bez przerwy (jakby to miało jakieś znaczenie, mimo, że to moje własne zdanie). ;)

A tak zdroworosądkowo, na pewno by się przydały, przecież reflektory się brudzą, szczególnie w zimie. Zabrudzone świecą słabiej, cudów nie ma, no chyba, że znowu się nie znam i ledy zawsze świecą tak samo czy czyste czy brudne. :idea:

Pewnie producenci wykorzystują sutuację, kiedy spryskiwacze musiałyby być montowane z ksenonami. W ledach nie ma takiego wymagania i nie montują. Zawsze mniejsze koszty produkcji oraz masa samochodu, mniej się płynu do spryskiwaczy zużywa. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 1 lis 2015, 08:19 
Offline
tombien znowu się nie znasz.. :lol: Jeździłem całą wiosnę na LEDach nie myjąc lamp w czasie trasy. I nie zauważyłem jakiegoś pogorszenia w oświetlaniu drogi. Myłem samochód raz na 1-2 tygodnie. Co do tego czy krytykujesz FL czy nie to mi tylko chodzi o to, że najpierw czymś należy pojeździć a później to krytykować czy wyrażać inną zdecydowaną opinię... :wink: Pojeździć tydzień dwa a nie godzinę na jeździe próbnej.. Powiem ci że jeżdżąc wersją 2014 dokladnie wiem już co mnie w niej wkurwia a co bym wziął do FLki. I na pewno nie są to podłokietnik.. :lol:
A doświetlanie w ksenonach działa moim zdaniem lepiej. Ewidentnie doświetla. W LEDach być może trzeba mieć wlaśnie włączony tryb AUTO. Nie wiem. Już nie pamiętam jak to świeciło dokładnie. Ale wiem też że im dłużej patrzę na TomToma tym bardziej odechciewa mi się jazdy M6.. :lol:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: N, 1 lis 2015, 09:37 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
rkarcz napisał(a):
Ale wiem też że im dłużej patrzę na TomToma tym bardziej odechciewa mi się jazdy M6

Miesiąc od odebrania GJ miałem na cały dzień M3, którą jeździłem po Poznaniu. Używałem cały czas navi, więc mogłem porównać do TomToma. Tak się składa, że po przejażdżce w centrum straciłem godzinę, nie znałem drogi a nawigacja chciała mnie uparcie prowadzić przez deptak, TomTom takich numerów nie robił i był jak zwykle bezproblemowy, jeżeli chodzi o prowadzenie po drodze. Jest drewniany to prawda, ale nie wiesza się, działa bez zarzutu i bieżącą prędkość GPS pokazuje na głównym ekranie. Jeżeli o cały system multimedialny to oczywiście, że jest nowocześniejszy i na pewno fajniejszy, ale tak jakoś jest, że Mazda nie zabiera wszystkiego co przydatne do nowych wersji i to mnie najbardziej zawsze wkurza. A na porównanie nie potrzeba mi tygodnia czy 2, wystarcza mi 5 minut jazdy, po których wiem czy coś mi odpowiada czy nie. :)

Wracając do tematu świateł LED, czytałem na innym forum dość długi wątek porównawczy ksenon vs. led. Okazuje się, że źródło światła w ledach jest słabsze (co nie znaczy, że gorzej świeci, ma mniej strat) i nie podlega pod obowiązek montowania spryskiwaczy. Jeżeli stwierdzasz, że nie odczuwasz potrzeby mycia reflektorów to ok, może tak być, że nie są potrzebne.

Jeżeli chodzi o doświetlanie skrętów, to faktycznie systemy ledowe nie mają tego co było w ksenonach, nie doświetlają skrętu, zrezygnowali z tego. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 1 lis 2015, 10:35 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 13.12.2014
Posty: 361
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
strami napisał(a):
tombien, nie obrażę się na Ciebie za takie mnie potraktowanie :) Mówię o specjalnym świetle, które się włączało gdy np mocno skręcałeś w poprzeczną drogę albo włączałeś kierunkowskaz że będziesz skręcał. To nie miało nic wspólnego ze światłami drogowymi. Taki drobiazg a cieszył...


W Insigni faktycznie to doświetlanie jest lepsze.
W trasie ten system ALF wypada też dość dobrze, ale czasem komputer/kamera nie widzi pojazdów jadących z naprzeciwka. Trzeba było też wyłączać manualnie.
W trasie nie doświetla już tak dobrze pobocza jak M6 LED.

Mimo wszystko uważam,że LED świeci lepiej - inaczej. I ta widoczność pobocza to kapitalna sprawa. W zasadzie to jedziesz na ( matrixowo podobnych ) drogowych i nie ma co się dziwić.
To może uratować życie.
Generalnie Ksenon i LED to dobre światło.

_________________
- MAZDA 6 FL -


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 lut 2016, 08:33 
Nowicjusz
Offline
Od: 13.08.2015
Posty: 47
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
rkarcz napisał(a):
tombien znowu się nie znasz.. :lol: Jeździłem całą wiosnę na LEDach nie myjąc lamp w czasie trasy. I nie zauważyłem jakiegoś pogorszenia w oświetlaniu drogi.

Napisałem już o moim doświadczeniu z LEDami w innym wątku, ale powielę temat bo dotyczy spryskiwaczy kloszy (a raczej ich braku). Odebrałem swoją 6-kę SkyPassion 2 tygodnie temu na Śląsku, zatankowałem na full i pierwsza jazda do Krakowa autostradą A4. Atak zimy, zapierdala śniegiem równo, na wysokości Chrzanowa śnieżyca. Jadę i i nagle stwierdzam że światło z LEDów odbijające się w drobinkach śniegu przed maską oślepia mnie na tyle że praktycznie nie jestem w stanie jechać dalej. Na domiar złego nie widzę pasa przed sobą! Kurde co jest? Tylko śnieg wirujący w powietrzu przed maską. Zjeżdżam na pierwszy Orlen i co? Klosze zapierdzielone śniegiem, ale nie z góry na dół, specyficzny kształt powoduje że śnieg zalepił 90% powierzchni od dołu zostawiając wolny pasek od strony maski. To spowodowało że światło wydostawało się tylko górą i oświetlało drobinki śniegu, a z dołu ciemność...
No i dochodzimy do koronnego punktu programu czyli braku spryskiwaczy. Jakby były tobym jechał dalej. A tak co 20-30k km zjazd i przecieranie kloszy. Niezły zonk jak na początek użytkowania nowiutkiego samochodu z najwyższym wyposażaniem :-P Oczywiście warunki były dość ekstremalne ale przykład pokazuje co to znaczy ich nie mieć.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 lut 2016, 09:03 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Klucznik napisał(a):
A tak co 20-30k km zjazd i przecieranie kloszy.

Ja bym nie narzekał, to równie często jak zmiana oleju :-P

A tak na poważnie: masz w zderzaku dziury i zaślepki pod spryskiwacze? Bo jak są, to można zawsze pomyśleć o zamontowaniu odpowiedniej instalacji. Pewnie kosztowało by kopę siana, ale...

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 23 lut 2016, 11:49 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
rkarcz napisał(a):
tombien znowu się nie znasz.. Jeździłem całą wiosnę na LEDach nie myjąc lamp w czasie trasy. I nie zauważyłem jakiegoś pogorszenia w oświetlaniu drogi.

Klucznik napisał(a):
(...) A tak co 20-30k km zjazd i przecieranie kloszy. Niezły zonk jak na początek użytkowania nowiutkiego samochodu z najwyższym wyposażaniem Oczywiście warunki były dość ekstremalne ale przykład pokazuje co to znaczy ich nie mieć.

rkarcz - tak sobie myślę, że nawet jakbym miał rację to jej nie mam bo Twoja racja jest Twojsza. :lol:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 lut 2016, 12:12 
Offline
tombien z racją jest jak z dupą cytując Michała. Każdy ma swoją ;) zresztą to co przytroczyłeś to był, może kiepski, ale żart ciągnący temat różnic rozpoczęty debatą o podłokietniku.
Jak wspomniałem wcześniej jeździłem kilka tygodni, przez ponad 6000 km wersją 2014 i doskonale wiem jakie ma plusy, jakie minusy ale tylko z mojego subiektywnego odczucia. A ty wyrażasz opinię o FL naprawdę nie wiem na jakiej podstawie. I tu moja racja jest poparta używaniem a twoja przypuszczaniem. Ale i tak nie twierdzę że oceniam to obiektywnie. Zwyczajnie mam inne potrzeby w użytkowaniu samochodu i nie skupiam się na tym co dla ciebie jest istotne i odwrotnie. I postaram się więcej nie komentować twoich opinii.. ;)

A M6 wybrałem widząc na jazdach próbnych wersję 2014 i fuksem dostałem coś więcej - czyli FL i idące za tym ulepszenia. Przepraszam, zmiany, nie zawsze dobre... :-P


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 23 lut 2016, 13:19 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
rkarcz przykładowo:
1. Brak możliwości otwierania szyb z pilota. (od GJ)
2. Czujniki parkowania nie włączają się automatycznie przy niskiej prędkości. (od GJ)
3. Podłokietnik, którego nie ma. (od GJFL)
4. Brak spryskiwaczy reflektorów. (od GJFL)
5. Mapa aktualizowana z półrocznym opóźnieniem. (od GJFL)
6. System MZD, który sprawia więcej kłopotów niż NB1. (od GJFL)

Według Ciebie zmiany na lepsze.

Przepraszam, ale hipokrytą nie jestem, nie bronię czegoś co było przydatne a zostało usunięte. Żeby coś porównać wystarczy mi kilka minut a nie tygodnie, a moja styczność z marką i jej produktami nie trwa od roku a od lat 7. To powoduje, że mam swoje zdanie na ten temat i nie upieram się, że akurat w moim modelu wszystko jest jak należy, bo nie jest (np. pierwsze 2 punkty i pewnie jeszcze z kilka by się znalazło).

Tak czy inaczej przestaję z Tobą dyskutować, Twoja opinia Twoja sprawa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 cze 2016, 10:59 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 23.04.2016
Posty: 385
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
W Maździe nie ma doświetlania zakrętów co mnie nieco zaskoczyło ale w zasadzie te reflektory tak świecą że oświetlają wszystko co trzeba ;) Idąc do tematu tego działu: system daje radę i faktycznie można spokojnie śmigać na długich choć cudów nie ma: jednego na 100 i tak oślepimy bo żaden system nie jest doskonały

_________________
Lublin to nie dziura :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.