Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:29

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 56  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 07:54 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.02.2015
Posty: 526
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
A średnio za dwa lata wygląda to tak (komputer w trip B nieresetowany of nowości wskazuje identycznie):


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 gru 2019, 19:27 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Po roku jeżdżenia muszę przyznać że jestem zaskoczony jak dokładnie komputer liczy średnie spalanie. Zazwyczaj mam różnice max 0,2 między kompem a ilością zalaną na stacji. Bardzo często zdarza się że w ogóle nie ma różnicy.

Ostatnie wyniki spalania:
560 km dom-praca-w około komina: 8,2.
Trasa 400 km na święta: 6,8.
Powrót 400 km do domu: 6,5.

Generalnie po roku mam fajne porównanie z moim poprzednim autem:
Opel Astra J 2.0 CDTI 160 KM
- najniższe średnie spalanie 5,21
- największe średnie spalanie 7,75
- średnie z okresu posiadania auta 64 tys km - 6,29

M6
- najniższe średnie spalanie 5,69
- największe średnie spalanie 8,94
- średnie z okresu posiadania auta 19 tys km - 7,24


_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 20:31 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.01.2019
Posty: 106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Czytam i nie wierze ;) ja poniżej 9ciu chyba jeszcze nie widziałem na średnim spalaniu ;)

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 21:50 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ostatnio cały bak po Wawie - spalanie 13,9 z baku :D
Później sama trasa - jedna wycieczka Wawa - Białystok 7,6, z powrotem 8. Inne jazdy po trasie, średnia w okolicach 8. Te 7,6 to było 7,4 ale wystarczyło jedno mocniejsze (w sumie średnie) przyspieszenie i od razu podskoczyło o 0,2 mimo przejechanych 150 km.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 22:24 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Online
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Bez sensu jest porównywanie spalania bez info o średniej prędkości na całym odcinku i ewentualnym info gdzie jeździmy itp. Nikt z ludzi kręcących po 6 litrów nie zszedłby poniżej 10-11l w Warszawie czy Poznaniu w korkach itp. I odwrotnie, ludzie robiący 12-13l w dużych miastach bez problemu zrobili by 7-8 w małych miasteczkach czy wioskach. Nie ważne czy to 2.0 czy 2.5 to trochę bez sensu te wątki o spalaniu, zwłaszcza w najnowszej wersji gdzie nie ma info o średniej prędkości w komputerze Madzi :(


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 22:55 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
szymonpoznan1: w malych miasteczkach czasami gorzej niz w duzych. Generalnie ale masz racje, porownania spalania niejest takie priste nawet na takym samim odcinku jak sie niejedze razem. Inny czas jazdy, inny ruch , inna pogoda i juz mame roznice litrz, dwa ..

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 23:39 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
W dużych miastach to nie tak o zużycie paliwa chodzi a raczej o czas dojazdu do domu czy do pracy. Bo niejednokrotnie taką trasę szybciej można pokonać tramwajem niż własnym samochodem. A osoby dojeżdżające pociągiem 50 km spod Warszawy krócej jechały niż ja w niej mieszkając.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 sty 2020, 09:33 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Online
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Nie każdy pracuje na etacie i jeździ tylko z neseserkiem pod pachą do pracy. Kwestia zasadności jeżdżenia samochodem w niektórych przypadkach to zupełnie odrębny temat, mi bardziej chodziło o to że niektórzy wrzucają tu turbo dobre wyniki a inni się wkurzają że nawet zbliżyć się do nich nie mogą... A bardzo często to nie kwestia umiejętności eco jazdy tylko właśnie warunków w których jeździmy stąd też większość tych porównań nie ma sensu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 sty 2020, 11:14 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Średnia moja z 8 mesiecy - silnik 2,5 w At i jazda mieszana.

Trib B średnia z 3,5 tys ok ostatnich to 7,4l - Było 7,2 ale w zime wiecej pali.
Jazda 60% autostrady i drogi szybkiego ruchu i 40% miasta ze światłami.

Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 24 sty 2020, 21:11 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.01.2019
Posty: 106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
To chyba zbrodnia jeździć tak z tym silnikiem ... ;)

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 25 sty 2020, 09:55 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Zbrodnia to pałować ten mazdowski silnik, mimo że 2.5


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 25 sty 2020, 10:32 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Millerek nie żartuj przecież to japoniec... więc z założenia prosi się o pałowanie - żyje tylko blisko czerwonego pola.

Oczywiście dobrze rozgrzany spokojną jazdą powyżej setki.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 25 sty 2020, 15:39 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Pałować można, nikt nikomu nie zabroni. Jednakże za każdym pałowaniem musiałbym przekraczać dozwoloną prędkość. Dla mnie sztuką jest jak najrzadsze korzystanie z hamulców, żeby utrzymać założoną prędkość i maksymalną płynność jazdy. To daje mi największą przyjemność z jazdy, a nie wieczne ruszanie i hamowanie, aż zagotuje się płyn mózgowy. Co najważniejsze płynna jazda przy której chcesz czy nie pracuje i-eloop sprzyja szybkiemu osiąganiu max SOC.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 sty 2020, 20:44 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.01.2019
Posty: 106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Nie chodzi o żadne pałowanie czy wariactwo ;) Normalna dynamiczna jazda tym samochodem to 10-11l/100km - miasto i 9 poza. Systematyczne 7l/100km oznacza że ktoś kompletnie źle dobrał silnik/samochód do swojego stylu jazdy i osobiście nie chciałbym za takim towarzyszem turlać się do każdych świateł bo on próbuję nie użyć hamulca a i gazu wiele nie dodawać ... bo spalanie urosnie. Może warto pomyśleć o silniku z instalacją gazową albo o hybrydzie i wtedy po prostu jeździć normalnie nie utrudniając ruchu innym w bardziej zatłoczonych miastach ;)

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 26 sty 2020, 22:10 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
krabu, nieco przesadzasz... Rozumiem Cię z jednej strony bo sam mam średnią z ostatnich miesięcy 9,5l.100km... ale albo Kraków albo autostrady...

Z drugiej strony wystarczy pojechać w zwykłą trasę drogami wojewódzkimi z terenami zabudowanymi małomiasteczkowymi i wiejskimi by osiągnąć średnią z trasy na poziomie 7l/100km.
Sam często gęsto jak jadę do teściów wykręcam średnią 7-7,5l/100km i to często naginam przepisy o ok. 10-20% i wyprzedzają mnie tylko mocno przeginający...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 sty 2020, 22:18 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
krabu Najlepiej jakby wszyscy jeździli w kapeluszach małymi skodzinami i na widok Twojego spoconego rumaka zdejmowali kapelusze z głowy i zjeżdżali na pobocze ,pewnie wtedy byś czuł się dowartościowany <hahaha> i na pewno nikt nie utrudniał by Ci ruchu wtedy. :hi:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 sty 2020, 22:19 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
krabu napisał(a):
Trasa z Krakowa do Sopotu, jazda z załadowanym boxem na dachu, 3 rowerami na bagażniku na haku i sam bagażnik wypełniony po brzegi a w samochodzie dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Jazda głównie 140 na aktywnym tempomacie i od czasu do czasu wyprzedzanie do 160. Spalanie średnie 11.2. :)
Z drogi śledzie bo Krabu jedzie

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 01:40 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
26 stycznia 2020, o 20:44 krabu napisał(a):
Systematyczne 7l/100km oznacza że ktoś kompletnie źle dobrał silnik/samochód do swojego stylu jazdy i osobiście nie chciałbym za takim towarzyszem turlać się do każdych świateł bo on próbuję nie użyć hamulca a i gazu wiele nie dodawać ... bo spalanie urosnie

Mylisz się, tu nie chodzi o turlanie się czy spalanie, tylko o myślenie za kierownikiem. Dla mnie to najważniejsza umiejętność kierowcy. Takie samo odczucie jak ty opisujesz mogę mieć o wielu innych użytkownikach, którzy zasady płynnosci mają za nic, i nie potrafią dobrać odpowiedniej prędkości by przejechać płynnie przez skrzyżowania i notorycznie spowalniają niepotrzebnie ruch. Gdy ja przyspieszam taki ktoś nie potrafi "dupska" ruszyć gdy poprzednik dawno przed nim pojechał. A gdy u mnie działa i-eloop, on wyprzedza tylko po to, żeby za chwilkę stanąć i to na źle dobranym pasie ruchu. A takich kierowców jest zdecydowana większość. Rozumiem ich, być może towarzyszy im zmęczenie, niedyspozycja, więc nie wzruszam się tym specjalnie. Utrzymanie płynności jazdy relaksuje mnie, w przeciwieństwie do nieuzasadnionego zatrzymywania się.
Co do dynamicznej jazdy w mieście, to co chwila pokazują nam w TV. Ja za taką dynamiczną, niezgodną z przepisami jazdę po mieście dziękuję. Mówienie o jeździe dynamicznej w mieście w granicach przepisów świadczy o braku umiejętności lub myślenia za kierownicą. Mamy tylko ułudę, że jedziemy dynamicznie.
Autostrady - jeśli miałbym mieć 9l - to ozn. notoryczną jazdę 150 km/h i wyżej oraz wieczne siedzenie komuś na ogonie i go popędzanie. To nie moja bajka. Na drodze lokalnej, gdzie praktycznie każdy jedzie z pr. Vdop. + 10-20 km/h to ja wtedy Vdop. + 40km/h. To również nie moja bajka.
Jeśli chodzi o spalanie to w naszych warunkach (przy takim natężeniu ruchu) jest ono funkcją płynności jazdy, którą należy notorycznie ćwiczyć.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 06:36 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.01.2019
Posty: 106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
pedrito napisał(a):
krabu Najlepiej jakby wszyscy jeździli w kapeluszach małymi skodzinami i na widok Twojego spoconego rumaka zdejmowali kapelusze z głowy i zjeżdżali na pobocze ,pewnie wtedy byś czuł się dowartościowany <hahaha> i na pewno nikt nie utrudniał by Ci ruchu wtedy. :hi:
Dokładnie o to mi chodziło, nie chciałem tego pisać wprost :) hehe

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 06:45 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.01.2019
Posty: 106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
gzesiolek napisał(a):
krabu, nieco przesadzasz... Rozumiem Cię z jednej strony bo sam mam średnią z ostatnich miesięcy 9,5l.100km... ale albo Kraków albo autostrady...

Z drugiej strony wystarczy pojechać w zwykłą trasę drogami wojewódzkimi z terenami zabudowanymi małomiasteczkowymi i wiejskimi by osiągnąć średnią z trasy na poziomie 7l/100km.
Sam często gęsto jak jadę do teściów wykręcam średnią 7-7,5l/100km i to często naginam przepisy o ok. 10-20% i wyprzedzają mnie tylko mocno przeginający...
Zgadza się, tyle że chłopaki wyżej chwalą sie 7l na 100km po przejechaniu 3tys czy 8tys w trybie mieszanym .... jak ta jazda musi wyglądać tym samochodem z tym silnikiem żeby wykręcić takie spalanie? ... ;)

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 07:05 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
To spróbuj jeździć tak jak pisze dropt07, czyli płynnie i zobaczysz efekty.
Jazda po mieście zero-jedynkowa nic nie daje i zapewniam Cię że jadąc plynnie pokonasz jakiś tam odcinek w mieście w tym samym czasie jaki by minął jadąc "dynamicznie".
Przykład: jak stoisz na światłach i widzisz następne za 200 metrów to nie rozpędzaj się pomiędzy nimi do 80 km/h lecz do 60 km/h. Itd itp.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 08:15 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
krabu, ale jak ktoś jeździ poza megakorkami i nie ma autostrady na najczęściej wykorzystywanych kierunkach to spokojnie wykręca średnie poniżej 8l/100km...
Zauważ, że dopóty rejestrowałem w motostat bez przymulania miałem 8,33l/100km, ale wtedy więcej jeździłem obwodnicą a mniej w korkach wewnątrz miasta... Teraz jak mam więcej korków to mam średnią ok. 1l/100km większą... styl jazdy dokładnie taki sam... bez przymulania, ale i starając się zachowywać płynność...


mirpo, jak w prawdziwym korku (czyli podjeżdżanie co sekundę długości auta) jechać nie zero-jedynkowo...
A są takie trasy w Krakowie, że jak utkniesz w korku to masz średnią prędkość poniżej rowerowej...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 10:16 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Nie mówię o jeździe w korku.... Chodzi mi o bezsensowne grzanie na maksa choć wiesz, że za chwilę będziesz hamować. To się tak wydaje że niby ciśniesz po miescie, zmieniasz pasy jak najęty, a potem się okazuje że zyskałeś na 5 kilometrach kilkadziesiąt sekund wobec kogoś kto jechał spokojnie.
Nie piszę tego tak od czapy....
Sporo jeździłem po Wrocławiu i Warszawie i pisze to na podstawie obserwacji. Zawsze jadąc spokojnie przez miasto gdzieś w końcu na światłach spotykałem "dynamicznego", który jakiś czas wcześniej mijał mnie z prędkością światła.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 12:09 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Niby racja... tylko tą samą trasę moja spokojna żona pokonuje 2x dłużej niż ja...

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 12:31 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
Wedrowiec, ale to normalne jest. U mnie tak samo s zona, moja max. predkosc nizsa, splananie nizse ale w celu jestem pierwszy nie kazdy potrafi plynne szybko jechac z nizkim spalaniem

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 13:29 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
U mnie jeszcze dochodzi to że żona owszem jedzie spokojniej, wolniej ale z kolei z planowaniem płynności - już niekoniecznie. Ja jak widzę czerwone za kilkadziesiąt czy czasem kilkaset metrów nie będę dodawał gazu żeby na końcu nie hamować - ona będzie czasem do końca ciągnąć, hamować silnikiem u siebie (manual) nie bardzo potrafi (tzn. nie ma odruchu), tym bardziej przy automacie.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 19:46 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.01.2019
Posty: 106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
mirpo napisał(a):
Nie mówię o jeździe w korku.... Chodzi mi o bezsensowne grzanie na maksa choć wiesz, że za chwilę będziesz hamować. To się tak wydaje że niby ciśniesz po miescie, zmieniasz pasy jak najęty, a potem się okazuje że zyskałeś na 5 kilometrach kilkadziesiąt sekund wobec kogoś kto jechał spokojnie.
Nie piszę tego tak od czapy....
Sporo jeździłem po Wrocławiu i Warszawie i pisze to na podstawie obserwacji. Zawsze jadąc spokojnie przez miasto gdzieś w końcu na światłach spotykałem "dynamicznego", który jakiś czas wcześniej mijał mnie z prędkością światła.
I twoje doświadczenia z większych miast potwierdzają te 7l/100km?

Jeżdze z dziećmi po Krakowie normalnie, bezpiecznie i plynnie bez blokowania lewego pasa, jak wyprzedzam to wyprzedzam a nie toczę się 5km/h więcej niż ktoś na prawym pasie, do świateł dojeżdżam i pokornie stoję a nie dotaczam się powodując że 10 samochodów mniej podczas zielonego przejeżdża, na autostradzie nie blokuje lewego pasa wyprzedając na tempomacie jak tir ... . Przy takim nateżeniu ruchu jak obwodnica Krakowa czy centrum w godzinach szczytu, trzeba jechać do przodu żwawo a nie stresować się bo spali 1l więcej. Kupiłeś wolnossące 2.5 to nie oczekuj i nie próbuj na siłę osiągać spalania Punto 1.2.

Realne spalanie tego samochodu w mieście z korkami to 11l a autostrada czy szybsza krajówka przy normalnym natęzeniu 9l.

Kręcenie 7l na 100 w trybie mieszanym tym samochodem i argumentacja że jeździ się dynamicznie tylko super eko do mnie nie przemawia a wręcz według mnie zakłamuje realne spalanie tego silnika dla postronnych którzy zaglądają tu żeby poznać realne spalanie ...

Zawsze oczywiście można dla sportu próbować wyciągnąć jak najniżej ale z konkretną informacja że to nie jest możliwe w normalnych codziennych warunkach ... ;)

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 20:18 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Za dużo tutaj podałeś tematów do dyskusji, a nie o tym jest ten wątek trochę się to wszystko zagalopowało...

Jak jeżdżę dom-praca-dom (10 km w jedną stronę), 4 x sygnalizacja świetlna na pierwszych 2 km, potem droga przez przedmieścia - średnia prędkość z przejazdu w jedną stronę 25-30 km/h, max 70 km/h - to mi wychodzi spalanie w zimie 9, w lecie 8.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 20:21 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
krabu: mozes nam pokazac, co to jest dla cebie "szybsza krajówka przy normalnym natęzeniu 9l" ?
tutaj jest dobra apka co nagra twoja jazde za 9l/100km.

https://play.google.com/store/apps/deta ... s&hl=en_US

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 20:31 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.01.2019
Posty: 106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Jasne ... : Kraków - Tarnów stara czwórka, Pilzno-Tarnów, Krakow-Kielce ... tak na szybko ze swojego podwórka gdzie systematycznie jeżdżę i mam 9/100 przy normalnym nateżeniu rano i popołudniem koło 16-17. Ty masz inne doświadczenia ?

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google BOT i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.