Teraz jest So, 20 kwi 2024, 04:32

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 25 sie 2022, 22:10 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
23 sierpnia 2022, o 23:40 Andrzejsr napisał(a):
Otwarte szyby to opór większy i nie wiem czy nie większa strata niż z klimy? ;) ale przynajmniej nie pozwolą zasnąć kierowcy .
Choć im niższa prędkość, tym opory mniejsze.


nietestowalem tiego, w mazde glosno bez otwartych szyb, z otwartymi to bym ciesko przejechal iles tam godzin

jazda w nocy nie latwa i riziko usnieca tam jest, ale i tak mi sie bardzej podoba jechac przes noc, mnej mnie to mecy, kazdy to mame trochu inaczej. Jak jechalem w tym roku do pl 550km przez dzien, to bylem wiecej zmeczony jak teraz ciecalych 800km przez noc z tym, ze sobie +- godzine pospalem na parkingu

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 sie 2022, 22:37 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ahhh brakowało mi tego. Znowu się zaczęło, jazda autostradą 80kmh, wyłączanie wszystkiego co się da i super spalanko na czeskich drogach xD Zdradzę jednak sekret na jeszcze lepsze spalanie. Na lawecie pali 0l/100km! Sprawdziłem osobiście 3 razy w tym roku. Działa, polecam, mozna nawet słuchać radia i używać klimy w tej lawecie i nie podbija spalanka ;-)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 sie 2022, 09:07 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ponieważ pogoda dopisuje, to jeżdżę w każdy weekend 500 km. 1/3 ekspresówka, 2/3 drogi lokalne. Z oczywistych ostatnio powodów, zacząłem oszczędzać na paliwie i staram się jeździć ekonomicznie (nie ma mowy o wyłączaniu klimy). Ekspresówka 130-140 licznikowo, krajówki - do 110-120. Realnie spalanie wychodzi mi 5,8-6,5 l/100. Nie jeżdżę już praktycznie w mieście, zacząłem być elektromobilny ;) Tak że to spalanie to z trasy prawie wyłącznie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 31 sie 2022, 16:50 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
23 sierpnia 2022, o 16:24 mirecsk38 napisał(a):
Bratislava- Promajna( chorwacja)
794km ( 510km autostrada 120 tempomat)
97km/h ( Redics 81km/h ( 230km), Varazdin - wjazd na autostrada 76km/h 270km), w celu 97km/h 794km) )
5,1l/100km
plynna jazda w trybie eco
klima OFF
radio ON :)


spowrotem bedze jazda troche szybczejsza, niebedze tyle czasu

pozdravujem mazdakov :)


spowrotem wyszlo 785km, 110km/h za 6,2l, klima byla z 99,5% OFF (pierwsze 180km po sveti rok niebylo slonca - czas od czasu popadalo , temperatura do 24 )

autostrada v chrowacji kolo +-145km/h , +- 510km
autostrada v wegrech 124km/h, +- 90km
mimo autostrad kolo 100-110km/h , +- 180km

-- Dodano: 31 sierpnia 2022, o 17:50 --

25 sierpnia 2022, o 23:37 szymonpoznan1 napisał(a):
Ahhh brakowało mi tego. Znowu się zaczęło, jazda autostradą 80kmh, wyłączanie wszystkiego co się da i super spalanko na czeskich drogach xD Zdradzę jednak sekret na jeszcze lepsze spalanie. Na lawecie pali 0l/100km! Sprawdziłem osobiście 3 razy w tym roku. Działa, polecam, mozna nawet słuchać radia i używać klimy w tej lawecie i nie podbija spalanka ;-)


srednia predkosc z trasy 97 a ty tu piszes o jezdze 80 autostradom, no co no, i taky ludzie jak ty maja prawo na .... :)
A moze jak zmienisz styl jazdy, niebedzesz 3x w roku na lawecie

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 31 sie 2022, 19:13 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 14.09.2014
Posty: 928
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
No to się wypowiem.
Ten rok to wypad do Chorwacji przez Słowację i Węgry.
192km i 2,5 litra.
I cóż?
Klima na 100% i jazda tak jak lubię. Dynamicznie.
Tam i z powrotem. Nie "dziadkowo z kapeluszem"
Wynik 8.0.
W aucie 3 osoby i i pełny bagażnik.
Mogłem ekonomicznie jechać. Ale po co odbierać sobie uroku podróży i satysfakcji z mocy auta?
Ile nie zaoszczędziłem? A może przepłaciłem?
Radość moja jest nie do przeliczenia.
Jeżdżę tak jak lubię i zgodnie z przepisami :wink:

_________________

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele"


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 31 sie 2022, 20:06 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
31 sierpnia 2022, o 20:13 adrian41 napisał(a):
Ile nie zaoszczędziłem? A może przepłaciłem?

zakładając że przejechałeś jakieś 2500 km, jadąc oszczędnie spaliłbyś pewnie z 1,5 l mniej na 100 km, zakładając ceny paliwa na poziomie 7-8 zł, nie zaoszczędziłeś pewnie jakiś 300 zł.
A teraz każdy musi sobie odpowiedzieć czy to dużo czy nie :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 31 sie 2022, 21:32 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Gdyby kupił Fabię 1.0 MPI w LPG zaoszczędziłby kolejne 900zł :lol: Każdy robi jak uważa, ja np ostatnio na trasie Międzyzdroje - Poznań zrobiłem spalanie 11,5l :lol: Ale fakt przeginałem, traska zrobiona w 2h10min. Niemniej tak jak ten mój przejazd jest skrajnością, tak chwalenie się mega niskim spalaniem jazdą zamulającą i z wyłączoną klimą również jest lekką przesadą, ale nie ma co bić piany po raz kolejny. Mnie po prostu to śmieszy i tyle ;)

Każdy też patrzy wg swojego portfela. Nie do końca z tematu spalania ale pokrewny, ja np do Kołobrzegu z Poznania jeżdzę trasą: A2+S3+S6. Robię około 400km, zamiast 290km trasą DK11. Płacę niecałe 100zł więcej, bo Kulczyk bierze 36zł + na paliwko więcej za te dodatkowe 100km. Ale za to jadąc moją trasą mój poziom wkur*wienia wynosi 0/100, chyba że jest jakiś wypadek na trasie to 10/100. Jadąc DK11 mój poziom wkur*wienia to 1500/100. Ronda, światła, mniejsze i większe miejscowości po drodze, fotoradary TIRy, traktory, kombajny, ..., ..., ..., non stop jeden pas w każdą stronę itp.
Do tego moją trasą jadę 3h, a DK11 czasem wyjdzie 4h a czasem 6 albo 7h w sezonie i w piątek po południu. I tu też pewnie znajdą się tacy którzy wolą pojechać DK11, wlec się 70kmh bo mają czas. A inni nie mają czasu ani ochoty się wkurzać i wolą dołożyć stówkę. Tyle.

Tak samo w temacie spalania, jak ktoś jedzie raz na rok do Chorwacji na 2-3 tygodnie to sobie może tam 2 dni jechać. A jak ktoś inny ma do zrobienia czasem 1300km w jeden dzień, a w kolejny 1000km i to jazda nie wakacyjna a powiązana z pracą to nie ma się co dziwić że chce się walczyć o spalanie 5,5l jadąc 100kmh na A2 w 34st bez klimy :lol:

U mnie bilans jest prosty:
zapier**lam - 11-11,5l.
jeżdzę normalnie ale bez zamuły w trasie - 6,5-8.
miasto (Poznań, Warszawa) 10-11l.
w mniejszym mieście typu 100k mieszkańców pewnie byłoby to 8-9l.
Jazdą na wynik da się zrobić 5,3-5,5l tylko po co ;) No i taką jazdą na wynik w Octavii 1,9tdi robiłem 3,2l/100km. Więc zwłaszcza koledze z Czech polecam rodzime samochody, podobno 1,6 tdi pali jeszcze mniej :lol: :lol:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 wrz 2022, 09:29 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
szymonpoznan1, kolega jest ze Słowacji, tam jak u nas chyba nie produkują żadnych samochodów.

Nie wiem, jak Ty tak szybko dotarłeś nad morze. Ja ostanio tyle czasu jechałem ze Szczecina do Dziwnowa. Sznur samochodów i z powrotem to samo. A z tą jazdą lepszą drogą to masz rację, też wolę ekspresówki i autostrady niż wyniszczające psychicznie krajówki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 wrz 2022, 09:34 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Wyjazd 22:00 z Międzyzdrojów, a o 00:10 byłem w Poznaniu. Droga pusta no i co się nie spodoba tu większości jak pisałem trochę przeginałem ;) Ale w drodze do ruch był większy i wyszło coś około 2h45min.

A co do Słowacji to fakt - pokręciłem. Tak czy tak, w takim razie polecam furkę od sąsiada z Czech a nie Japonii ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 2 wrz 2022, 09:55 
Świeżak
Offline
Od: 20.04.2022
Posty: 21
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Nie mogłem się nacieszyć spalaniem z ostatniej wycieczki Kalisz- Bolesławiec. Deszcz lał cała drogę, jechałem 80km/h więc spalanie wyszło 5,5l. W drodze powrotnej zaliczyłem suszarkę za 4 stówki (60l paliwa). I tym sposobem spalanie w tym przypadku, jakby nie liczyć wyszło 13,5l ;((


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 2 wrz 2022, 18:20 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Pablos napisał(a):
szymonpoznan1, kolega jest ze Słowacji, tam jak u nas chyba nie produkują żadnych samochodów.
.


Na Słowacji, podobnie do RP, przemysł motoryzacyjny jest wyjątkowo rozwinięty. Kilka lat temu gdy Tata Jaguar szukał miejsca do inwestycji, Polska odpadła w przedbiegach.
Pierwsze z brzegu info z Google:

Producenci samochodów na Słowacji zatrudniają obecnie ponad 177 tys. osób. Głównym filarem słowackiego eksportu jest Volkswagen Slovakia. Firma jest jednym z największych prywatnych pracodawców na Słowacji i wraz ze swoimi pracownikami jest także największym płatnikiem podatków do budżetów państwa. Podczas działalności na Słowacji spółka zainwestowała ponad 4,5 mld euro. Obecnie zatrudnia 12,1 tys. pracowników. W fabryce KIA aktualnie pracuje ok. 3,8 tys. osób, w PSA – ok. 4,5 tys., natomiast Jaguar zatrudnia ok. 1,5 tys. pracowników


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 2 wrz 2022, 19:15 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Smook, trochę źle to sformułowałem, chodziło mi o to, że tak jak my, nie mają żadnej rodzimej marki. W odróżnieniu od Czechów, którzy mają całkiem spoko Skodę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 wrz 2022, 23:10 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
szymonpoznan1 co nierozumiem, dlaczego jak jechalem 120 ty piszes ze jechalem 80, potem 100 a na dodatek jescze w 34 stopni jak to nieprawda

jak by jechal na co najnisze spalanie, to by nemial srednia 97km/h z calej trasy, ale tak moze 75km/h ( autostrada 90-100km/h) a spalanie moze kolo 4,3-4,5l jak by sie udalo

Polecam nieczytac mojich postow, ze by cie naprawde od nerwow .... :wink: zicie mame tylko jedno , nie jak koty

PS: zapierdalanie za 11l , to masz diesla ze tam malo pali ?

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 wrz 2022, 23:58 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Szkoda że mazda nie ma porządnego licznika jak w VAGach który pokazuje średnią prędkość, spalanie itp., bo pisać sobie można dużo ;)

A co do Twojego PS to choć wiadomo że złośliwe to ciekawostka jest taka że odkąd zmieniłem instalację gazową na innego typu to licznikowe spalanie zwłaszcza przy wysokich prędkościach spadło. Nie bardzo wiem dlaczego, ale fakt ze wcześniej 12,5-12,8 pokazywało, teraz raczej 11,5 nie przekraczam.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 sty 2023, 16:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.09.2022
Posty: 3
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Panowie, czytam wątek i spalanie jest u was cudownie niskie. Jestem po miesiącu od zmiany oleju na Amsoil Signature Series 0w20 z oryginalnego Mazdy i niestety spalanie jak i głośność pracy znacząco w górę. Przed wymianą palił 6.5-6.8 l/100, natomiast teraz nie schodzi poniżej 8.0 l/100, a przeważnie 8.5 l/100. Faktycznie jednocześnie z wymianą oleju wymieniłem koła, jednakże aż 2l ze względu na zimówki się nie spodziewam. Radzicie wrócić do oryginalnego oleju czy to coś innego może być przyczyną? (przebieg 106 tys.) Chciało się dobrze i zamówiło polecany tutaj Amsoil, a wyszło jak zwykle :?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 sty 2023, 17:13 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Różnice w oleju nie dadzą takiej różnicy w spalaniu. Moim zdaniem nie dadzą żadnej mierzalnej różnicy.
Sprawdź cisnienie, hamulce itp itd., może inne trasy robisz, może w innych porach..?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 sty 2023, 17:18 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Powyższa relacja brzmi jak niemiły żart. AMSOIL jest jednym z najlepszych produktów smarnych jakie można kupić. Zdecydowanie KAŻDY zalany nim motor chodzi ciszej i bardziej gładko. To nie tylko ja mam takie subiektywne wrażenie ale i forumowicze z USA a nawet z Małopolski.
Do głowy mi przychodzą przeróżne teorie:
1.Może kupiłeś podrabiany olej? Jesteś pewiem że warsztat wlał TEN olej? Jest drogi, więc może ktoś pokombinował..
2.Zmiana opon ma na pewno znaczenie. Tak jak i ciśnienie.
3.Warsztat który zmieniał olej coś spaprał (z filtrem powietrza na przyklad)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 sty 2023, 17:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.09.2022
Posty: 3
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
No to ewentualnie ciśnienie oleju będę musiał sprawdzić, bo trasy są identyczne, a i pory dnia się nie zmieniły. Jestem w głębokim szoku jak dużo zaczęła palić. Może sonda lambda może być w jakiejś mierze za to odpowiedzialna :|

-- Dodano: 3 stycznia 2023, o 17:31 --

3 stycznia 2023, o 17:18 Smook napisał(a):
Powyższa relacja brzmi jak niemiły żart. AMSOIL jest jednym z najlepszych produktów smarnych jakie można kupić. Zdecydowanie KAŻDY zalany nim motor chodzi ciszej i bardziej gładko. To nie tylko ja mam takie subiektywne wrażenie ale i forumowicze z USA a nawet z Małopolski.
Do głowy mi przychodzą przeróżne teorie:
1.Może kupiłeś podrabiany olej? Jesteś pewiem że warsztat wlał TEN olej? Jest drogi, więc może ktoś pokombinował..
2.Zmiana opon ma na pewno znaczenie. Tak jak i ciśnienie.
3.Warsztat który zmieniał olej coś spaprał (z filtrem powietrza na przyklad)


Przy wymianie również miałem nadzieje na lepszą prace silnika, a tu spalanie jak i znacząca różnica w dźwięku. Naturalnie olej oryginał bo od CzarnePaliwo, a do mechanika mam realne zaufanie. A jak można źle włożyć filtr powietrza ? chyba ciężko będzie tutaj o błędy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 sty 2023, 18:06 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Chodzi o ciśnienie powietrza w oponach, a nie ciśnienie oleju.
Po przejażdżce dotknij ręką felg z tyłu, czy nie są ciepłe. Zdarza się, że zapieką się zaciski z tyłu albo linka ręcznego.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 sty 2023, 21:11 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Może te zimówki są o jakimś innym znacząco rozmiarze i inną przejechaną trasę komp liczy do spalania? (nie realną a tą zliczoną z "nowych" wskazań ?
Wymyślam, bo też nie wierzę że powodu oleju 2 litry ? to chyba by musiał być olej od skrzyń wlany albo towot jakiś...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 sty 2023, 21:18 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 24.01.2021
Posty: 478
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Zalej pod korek zrób trasę, znowu zalej pod korek i porównaj wskazania komputera z dystrybutorem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 sty 2023, 00:14 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ile tego oleju wlałeś, ile jest na bagnecie, nie masz wlane za dużo?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 sty 2023, 21:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.09.2022
Posty: 3
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Prawdopodobnie udało się sytuacje rozwiązać, o dziwo nie był to problem z tych poważnych. Ciśnienie w oponach w normie, oleju niestety za dużo (na bagnecie przy pierwszej kropce zamiast pomiędzy dwoma). Jednakże finałowym sprawcą okazał się filtr powietrza, a właściwie jego obudowa, która najzwyczajniej w świecie była niepoprawnie założona i mimo że przymknięta, to nieszczelnie. Po "naprawie" natychmiast poprawił się dźwięk silnika (przycichł), no i po resecie średniego spalania i około 100 km trasy utrzymuje się ono na poziomie 6.5 - 6.7 l/100km czyli sukces (mam nadzieje, że nie zmieni się to później). Dzięki serdeczne za pomoc, a szczególnie Smook bo w życiu bym nie sprawdził tego filtra powietrza przy takich objawach :lol:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 cze 2023, 08:32 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.02.2023
Posty: 8
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyGO
Region: śląski
Bez piłowania spokojna jazda miasto 8-9, trasa ostatnio do ustronia 6,3-6,5 wyszło. Prędkość na trasie 110-130maks.
Czy olej 5w40 castrol (taki zalał poprzedni właściciel w styczniu :/ .... zrobione do dzisiaj około 2000 tys km (auto kupiłem w kwietniu i sam ogarnalem jakies 1200km) zmienić na jakiś inny np 5w30 valvoline?? )
Zastanawia mnie bardziej i to juz gdzies tu czytalem a ze temat o benzynie to czy wam tez sie dostaje do oleju?? Robie w sumie krótkie odcinki. Zauwazylem ze stan oleju podnosi się :/ i czuc na bagnecie oraz po odkreceniu korka.....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 cze 2023, 11:13 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Jeśli w benzynie stan oleju podnosi się to coś nie tak. W.g mnie ten olej to lipa do mazdy. Oczywiście jest prawie nowy więc spokojnie z wymianą, trochę możesz go jeszcze poużywać. Najlepiej zapytaj Czarne Paliwo


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.