Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:32

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 29 cze 2022, 17:55 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.06.2016
Posty: 149
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
popielasty napisał(a):
29 czerwca 2022, o 06:36 Valhalla napisał(a):
A lampy i tablicę widać. Tutaj taka perspektywa na zdjęciu....


No nie żartuj sobie ;) Pierwszy patrol i będziesz miał problemy, rower do bagażnika każą Ci włożyć albo zakaz dalszej jazdy. A nawet nie myśl wyjechać z tym za zachodnią albo południową granicę :D
A jeszcze co do zachodu to właśnie w ten sposób pierdoła ludzie którzy nie wyjechali dalej niz własne województwo. Byś sie przeżegnał nogą jak ludzie jeżdżą na zachodzie, jak nie znają zasad poruszania sie autem nie mówiąc juz o przewożeniu rzeczy... 2 tyg temu widziałem jak pasami przyjebali kanape na dach bez bagażnika...w peugeot 307 ...

Znalazłem zdjęcie auta właściciela od którego odkupiłem bagażnik :
Obrazek

Ja zamontowałem bagażnik na szybko bez angażowania się w ustawianie. Ale co świateł nie zobaczysz ni rejestracji ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 cze 2022, 18:01 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Valhalla napisał(a):
Jeżeli przez szprychy nie widzie ktoś świateł to nie powinien prowadzić auta


Brak słów... Myślałem że forum jest po to żeby uświadamiać kierowców o popełnianych błędach, a tu się okazuje że na topie jest promowanie bezmyślności.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 cze 2022, 18:06 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.06.2016
Posty: 149
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
29 czerwca 2022, o 19:01 mirpo napisał(a):
Valhalla napisał(a):
Jeżeli przez szprychy nie widzie ktoś świateł to nie powinien prowadzić auta


Brak słów... Myślałem że forum jest po to żeby uświadamiać kierowców o popełnianych błędach, a tu się okazuje że na topie jest promowanie bezmyślności.

A ja myślałem , że na topie jest logiczne myślenie. Serio nie przez koło rowerowe nie zobaczysz świateł ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 cze 2022, 18:59 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Art 60 Prawo o ruchu drogowym

Zabrania się: zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne;

Podsumowując w Polsce bagażnik o którym rozmawiacie wg mnie nie spełnia wymogów prawa. Nie chce mi się szukać prawa innych krajów, zakładam ze będą analogiczne.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 29 cze 2022, 19:18 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Online
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja nawet z nim nie będę dyskutował. Jebnie mu ktoś w dupę na autostradzie to się skończy kowbojowanie, wtedy będzie płacz i lament - ale mądry polak po szkodzie ;) Zjeździłem Europę w niejednym sezonie wakacyjnym, dziwnym trafem przykładowo we Włoszech wszyscy pięknie wożą dodatkową tablicę odblaskową na rowerach, nie widziałem ani jednego transportu rowerów bez tego. Ciekawe czemu? Bo takie są przepisy? Ale co tam tablica, niektórzy mogą z zasłoniętymi światłami jeździć ;)

29 czerwca 2022, o 18:35 Lucasbadboy napisał(a):
Jak by nie można było tak jeździć, nie sprzedawali by tego.


Oczywiście, sprzedają ale to jest pod konkretne auto dostosowane... A jak ktoś kupił coś za parę euro bo taniej i wkłada na randomowe auto to...

A teraz patrzcie, jak powinien być dobrany taki bagażnik do posiadanego auta, kilka przykładów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 cze 2022, 21:51 
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.08.2021
Posty: 198
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
29 czerwca 2022, o 18:35 Lucasbadboy napisał(a):
To chyba po tym kowidzie wszyscy bardziej przewrazliwieni są :-P :wink: Jak by nie można było tak jeździć, nie sprzedawali by tego.

z takim tokiem myślenia raczej policjanta nie przekonasz. Jeżeli ktoś (nie życzę) najedzie na tył twojego tak skonfigurowanego samochodu to pierwsze co powie na swoją obronę to to , że nie widział świateł. I wygra w każdym sądzie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 30 cze 2022, 07:29 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
A z tym może i masz racje, nie wiem. Te bagażniki zaczepiane na klapę naprawdę nie wyglądają mi solidnie jakoś ;). Jakieś linki itd jak to się w zakrętach sprawuje ……. Trzeba by wypróbować i przekonać się samemu hehe

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 30 cze 2022, 17:15 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.06.2016
Posty: 149
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
Lucasbadboy napisał(a):
A z tym może i masz racje, nie wiem. Te bagażniki zaczepiane na klapę naprawdę nie wyglądają mi solidnie jakoś ;). Jakieś linki itd jak to się w zakrętach sprawuje ……. Trzeba by wypróbować i przekonać się samemu hehe
Jakie linki? Żadnych linek nie ma. Chyba że wpisałeś w google i widziałeś stary model. Dla sztywnych Panów z postów wyżej dziś mając czas ustawiałem bagażnik, że po nałożeniu rowera - rejestracja jest widoczna i swiatla w 85% . 15% widać przez szprychy ale wy pewnie byście takiemu jak mi w dupe wjechali bo przecież byście ich nie widzieli. Informacja nt.tego bagażnika dla ludzi bez kija w pewnych miejscach. Pozdrawiam

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 30 cze 2022, 20:20 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
29 czerwca 2022, o 19:01 mirpo napisał(a):
Valhalla napisał(a):
Jeżeli przez szprychy nie widzie ktoś świateł to nie powinien prowadzić auta


Brak słów... Myślałem że forum jest po to żeby uświadamiać kierowców o popełnianych błędach, a tu się okazuje że na topie jest promowanie bezmyślności.


Jakiej bezmyślności ? trochę rozsądku, mniej taki bagażnik zasłania niż zaśnieżona czy zaciapana błotem pośniegowym klapa. U nas wiadomo, wszyscy drżą bo "ktoś się może przyczepić" i tak to kwitnie.
Ja ten express rzadko kilka razy w roku używam, ale znajomy b często, nie wierzę żeby patrolu nie spotkał.

Powiedz jakie zagrożenie w ruchu taki bagażnik powoduje? Swiatła naprawdę świecą doskonale przez koła. Gorzej widoczna tablica jest zagrożeniem ?

-- Dodano: 30 czerwca 2022, o 21:20 --

29 czerwca 2022, o 20:18 popielasty napisał(a):
...wszyscy pięknie wożą dodatkową tablicę odblaskową na rowerach..


Moze tam wolno mieć 3cią tablicę ? zrezsztą przyczepianie tablicy do rowerów też jest niezgodne z prawem bo ona powinna być umieszczona w miejscu przewidzianym przez producenta pojazdu a rower nim nie jest.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 30 cze 2022, 21:50 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Online
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Andrzejsr, to chyba wyjaśnia o jaką odblaskową tablicę mi chodziło? :)

Obrazek

Obrazek


A teraz proszę, bagażnik bez potrzeby posiadania haka (montowany na klapie) dedykowany do M6 - widzicie różnicę?

Obrazek

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 1 lip 2022, 11:56 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
A tak , to wyjaśnia, chyba takie widywałem na kamperach wiozących stosik rowerów z tyłu. Na osobówce na pewno też nie zaszkodzi.
Żle zrozumiałem - że do rowerów przyczepia się tablicę rejestracuyjną, a nie duży odblask .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 1 lip 2022, 21:48 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
30 czerwca 2022, o 18:15 Valhalla napisał(a):
ale wy pewnie byście takiemu jak mi w dupe wjechali bo przecież byście ich nie widzieli. Informacja nt.tego bagażnika dla ludzi bez kija w pewnych miejscach.


Nie napinaj się tak, bo chłopaki chcą dla Ciebie dobrze. Mandat to mały problem. Ale ogólnie - z założenia 99% przypadków jak wjedziesz komuś w dupę to Twoja wina. Klasyk. Natomiast taki bagażnik może być powodem dla którego znajdziesz się w tym 1%. Oczywiście że koleś widzi 85% świateł, oczywiście że jak nie widzi blachy to nie zmniejsza widoczności, ale też praktycznie oczywiste jest że jak wjedzie Ci w dupę i powie że nie widział Cię bo samochód jest nieprawidłowo oznaczony to nie wygrasz w sądzie bo choć to nie będzie powodem dzwona to takie tłumaczenie będzie miało sens... Ty takiemu jeśli nie będziesz miał kamerki nie udowodnisz że gapił się w telefon, a on łatwo udowodni że taki bagażnik zasłaniał światła :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 1 lip 2022, 23:11 
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.08.2021
Posty: 198
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
kamerkę będzie zasłaniał rower <hahaha>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 lip 2022, 08:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.06.2018
Posty: 14
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Niemozliwe ilu ludzi jest winnych zle dobranego bagażnika kolegi Valhalla:

a) jak policjant przyczepi się do auta niespelniajacego podstawowych wymogow do poruszania sie po drodze publicznej to jest "pierdolnięty"
b) sprzedawca/producent bo po co to wypuszcza (nie wazne ze thule ma tez w ofercie uchwyty na takie bagazniki by doczepic tablice z kompletem swiatel), a same uchwyty mozna tez dobrac pod konkretny model
c) osoby ktore nie zauwaza przysłoniętego światła za rowerem nie powinny prowadzić auta

I dziwić się że narzuca się nam tyle ograniczen kiedy ludzie wszystko biorą na chłopski rozum

W temacie glownego wątku - moje spostrzezenie co do przewozu rowerów na haku w wersji sedan, zestaw thule na dwa rowery - wzrost sredniego spalania z 6 litrow na 8,7 (prędkości te same, tempomat na 120 i okazjonalne przyspieszanie podczas wyprzedzania). Na pewno nie jest to przykład wiodący, bylo dosyć wietrznie, trasa około 400km ale tendencja jest mocno wzrostowa, obstawiam że w kombii byloby nieco lepiej. Dodatkowy ładunek w bagażniku około 30 kilo.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 lip 2022, 08:48 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.04.2019
Posty: 58
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
W kombi z bagażnikiem na hak nie zauważyłem jakiegos bardzo dużego wzrostu spalania, też przy prędkościach ok. 120km\h. Swoją drogą wydaje mi się, że pod tym względem bagażnik na hak i tak jest najlepszym rozwiązaniem, bo wieksza część rowerów nie wystaje poza obrys auta, wiec i opory są mniejsze w stosunku do przeworzenia rowerów na klapie czy na dachu.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 12 lip 2022, 06:37 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Online
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja ostatnio okazyjnie kupiłem 2 bagażniki Thule ProRide 591 (2 sztuki za 200 zł), spisują się mega - zwłaszcza na krótkie dystanse. Będą już na stałe na moim samochodzie (przynajmniej jeden) :) :) :) To dlatego, że powróciłem do sportu jakim jest rower, po długiej przerwie :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 lip 2022, 21:45 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 24.02.2019
Posty: 54
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
@popielasty
Podzielisz się danymi jak spalanie przy jeździe z rowerem na dachu?

Osobiście się trochę cykam wozić rower na dachu, bo tu gdzie mieszkam wiele parkingów ma ograniczenia wysokości, żeby wiara nie rozbijała się kamperami, więc łatwo swój ukochany rower zostawić na ograniczniku <oczy>

_________________
Obrazek

Wymiana filtra kainowego Mazda
Wymiana baterii w kluczyku Mazda


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 lip 2022, 22:39 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Mając hak nie zaryzykowałbym rowerów na dachu. Łatwo zapomnieć, a nawet pamiętając gdzieś na trasie można zahaczać gałęzie itp, o wygodzie wpinania tam roweru nie wspomnę...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 13 lip 2022, 05:03 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Online
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
madstorm, będę obserwował wyniki i dam znać, pamiętaj że mam CX-5, które na dzień dobry pali więcej niż M6 :)

szymonpoznan1, postaram się zmienić Twoją percepcję na akurat ten case ;) Mam platformę na hak i uwielbiam ją! Jest idealna na dłuższe trasy. Natomiast ostatnio latam sobie rowerem w coraz to dalsze miejsca, eksploruje okolicę. Czasami latam na jakieś spontaniczne ustawki typu: "ej, za godzinę na Daszyńskiego i lecimy na Kampions". W tym momencie wyjmuje samochód z garażu, biorę rower i po prostu wrzucam go na dach (mój rower waży poniżej 10kg). Jakie są plusy? Zostawiając później samochód w Warszawie GDZIEKOLWIEK, nie obawiam się o to, że będę miał problem z zaparkowaniem i nikt nie ukradnie / rozwali mi platformy - niby mógłbym chować ją do bagażnika jak robiłem do tej pory (jak zostawiałem samochód na parę godzin gdzieś na leśnym parkingu), ale po prostu nie chce mi się tego robić!

Wiadomo, że spalanie jest większe, hałas - ale ja robię 25km do Wawy i tyle. Jak lecę 200km to wjeżdża platforma :) Jedno z drugim się nie wyklucza! Ba, nawet jak będę chciał to mogę wieźć 4 rowery na raz, dwa na platformie, 2 na dachu :)

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 lip 2022, 05:53 
Amator
Offline
Od: 10.04.2021
Posty: 65
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
12 lipca 2022, o 23:39 szymonpoznan1 napisał(a):
Mając hak nie zaryzykowałbym rowerów na dachu. Łatwo zapomnieć, a nawet pamiętając gdzieś na trasie można zahaczać gałęzie itp, o wygodzie wpinania tam roweru nie wspomnę...


Jak bys mial 2-3 razy w tygodniu montowac platforme, zeby sobie wyskoczyc gdzies z rowerem do lasu po robocie, to szybko bys zmienil zdanie.
Platforma jest super, ale na dalsze wypady, na codzien rower na dach, albo do srodka.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 lip 2022, 10:35 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
13 lipca 2022, o 06:53 maciejczar napisał(a):
albo do srodka.

Jak kupowałem Mazdę, to sprawdzałem długość bagażnika z miarką. W poprzednim samochodzie rower wchodził mi bez zdejmowania koła (hydrauliki precyzyjne nie lubią zdejmowania koła). Dlatego CX-5 odpadł, bo miał za krótki bagażnik.
W kombiaku wchodzą 2 górale do środka. Wracałem z pracy, rower do bagażnika i na "trening" do lasu. A potem urodził się syn i dupa z jeżdżenia... ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 lip 2022, 11:48 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
popielasty napisał(a):
... Natomiast ostatnio latam sobie rowerem w coraz to dalsze miejsca, eksploruje okolicę. Czasami latam na jakieś spontaniczne ustawki typu: "ej, za godzinę na Daszyńskiego i lecimy na Kampions". W tym momencie wyjmuje samochód z garażu, biorę rower i po prostu wrzucam go na dach (mój rower waży poniżej 10kg). ...


idealne zastosowanie dla Thule Xpress ! :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 lip 2022, 16:43 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 24.02.2019
Posty: 54
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
13 lipca 2022, o 06:03 popielasty napisał(a):
madstorm, będę obserwował wyniki i dam znać, pamiętaj że mam CX-5, które na dzień dobry pali więcej niż M6


Spoko, ja też nie mam M6 ale M3 :wink: Pytałem referencyjnie o ile mniej więcej wzrasta Tobie z rowerem na dachu.

13 lipca 2022, o 11:35 Luke napisał(a):
W kombiaku wchodzą 2 górale do środka. Wracałem z pracy, rower do bagażnika i na "trening" do lasu. A potem urodził się syn i dupa z jeżdżenia...


Dlatego też chciałem M6, ale z braku opcji wpadła M3 i na razie nie próbowałem wrzucić roweru do środka, ale IMO bez ściągania przedniego koła nie da rady (oczywiście z położonymi tylnymi siedzeniami). Pyknę fotę może kiedyś jak to wygląda, ale póki co z dalszych wypadów nici, bo urodził się syn <spoko> i jeżdżę wokół komina.

_________________
Obrazek

Wymiana filtra kainowego Mazda
Wymiana baterii w kluczyku Mazda


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 lip 2022, 08:43 
Świeżak
Offline
Od: 11.01.2021
Posty: 16
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Cześć mam pytanie, przy zakupie auta dostałem Mazdowskie belki, z tego co widziałem to są thule. Chcę zamówić uchwyt na rowery tylko nie wiem czy będzie pasował, a niestety nie mam jak sprawdzić szerokości belek. Czy macie może gdzieś pod ręką specyfikację, albo ktoś może potwierdzić że thule-freeride-532 będą pasowały? Link do uchwytów na rower: https://sportano.pl/p/110672/bagaznik-r ... rny-532010


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 26 lip 2022, 08:55 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Online
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Masz dwie opcje mocowania - wsuwki "T" albo klamry. W innym sklepie: "W zestawie adaptery do rowków T (20x20mm) przeznaczone do bezpośredniego montażu uchwytu w rowkach T belek bagażnika."

Belki z Mazdy na pewno są kompatybilne z wsuwkami "T" :)

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 lip 2022, 09:05 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 24.01.2021
Posty: 476
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
@popielasty dobrze prawi i z tego co widzę na zdjęciach z linka ten freeride na wsuwki T.
Nie wiem jaka różnica w cenie i jak dużo będziesz go używać ale sugeruje dopłacić do proride 598


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 lip 2022, 09:10 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
26 lipca 2022, o 09:43 jarus napisał(a):
Cześć mam pytanie, przy zakupie auta dostałem Mazdowskie belki, z tego co widziałem to są thule. Chcę zamówić uchwyt na rowery tylko nie wiem czy będzie pasował, a niestety nie mam jak sprawdzić szerokości belek. Czy macie może gdzieś pod ręką specyfikację, albo ktoś może potwierdzić że thule-freeride-532 będą pasowały? Link do uchwytów na rower: https://sportano.pl/p/110672/bagaznik-r ... rny-532010

Są dwie opcje montażu:
a) W mazdowskich belkach masz pewnie rowek na "śruby T", którymi montuje się uchwyt czy box dachowy do bagażnika bazowego - to proste w obsłudze, wygodne i bezpieczne rozwiązanie.
b) Jeżeli belki mazdowskie nie są aluminiowe, a stalowe, a ich szerokość nie jest duża, stosować można obejmy w kształcie litery U - ale to już raczej przeszłość.
W uchwycie rowerowym 532 możesz stosować oba rozwiązania, być może musisz dokupić "Adapter T" by to było możliwe.
Na Twoim miejscu zastanowiłbym się jednak czy nie wydać więcej na uchwyty rowerowe.
Sam zrobiłem wiele tysięcy kilometrów z trzema modelami Thule na dachu - z 530 (poprzednikiem 532, niewiele się od niego różniącym), z 591 i z 598.
W Maździe używam 598, ale w jednym z samochodów w rodzinie mamy zamontowane na stałe (przez cały rok na dachu) 530 i sporadycznie z niego korzystam.
Nie mam najmniejszych wątpliwości - warto dopłacić do modelu 598 - jest przepaść między tymi dwoma modelami w komforcie użytkowania .
Model 532 to bardzo prosta konstrukcja, mało stabilna, zdecydowanie trudniej umieścić na niej samodzielnie rower, co jest szczególnie problematyczne gdy rower jest duży i ciężki.
Gdybym był na Twoim miejscu, poszukałbym zestawu 598 z jednym zamkiem, ewentualnie (jeśli to się kalkuluje), dokupiłbym drugi zamek o tym samym kodzie lub poszukał zestawu zamków na OLX/Allegro, by móc otwierać oba uchwyty jednym kluczem.

EDYCJA:
Zerknąłem na koszt zakupu ostatniej pary uchwytów 598 (w wersji całkowicie czarnej) - zapłaciłem poniżej 1000 zł za zestaw na niemieckim Amazonie (25 kwietnia 2021).
Teraz ceny poszły pewnie do góry, ale czasem da się je złapać w dobrej promocji.


Ostatnio edytowano Wt, 26 lip 2022, 09:18 przez AlbertoTombak, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 26 lip 2022, 09:17 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Online
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja używam 591, ale nie czuję się póki co z nimi pewnie. Kupiłem je bardzo bardzo okazyjnie, ale faktycznie 598 wyglądają dużo solidniej.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 lip 2022, 09:22 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Mogę wrzucić tu opis, który kiedyś wstawiłem na Ceneo recenzując model 598.

Cytuj:
Używałem uchwytów Thule 530, ProRide 591, a teraz ProRide 598 - podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami, może komuś przyda się mój skrótowy opis.
Thule 530 ma prostą konstrukcję, jest cichy i niezawodny, ale równocześnie mało wygodny w użytkowaniu. Korzystanie z niego wymaga ciągłego użycia dwóch rąk (trzeba trzymać uchwyt w odpowiedniej pozycji podczas podnoszenia roweru), lepszej koordynacji ruchów (trzeba uważać by rower w trakcie montażu na dachu nie przewrócił się), sposób w jaki uchwyt zaciska się na ramie roweru często budzi obawy (ma się wrażenie, że rower wyleci z uchwytu lub odwrotnie ... rower trzyma się pewnie w uchwycie, ale czy rama roweru to wytrzyma?). Przejechałem z dwoma Thule 530 na dachu dobrych kilka tysięcy kilometrów i uważam, że jest co najwyżej poprawnym produktem - Thule 530 jest naprawdę solidny, ale Thule z serii ProRide (591 i 598) są nie tylko bardziej estetyczne, ale i dużo wygodniejsze w użyciu.
Thule 591 zachwycił mnie początkowo wygodą użytkowania. Jeden ruch aby wysunąć ramię uchwytu do odpowiedniej pozycji (blokuje się w niej samo, nie opadając). Drugi ruch, by rower włożyć do uchwytu (nie trzeba wtedy trzymać uchwytu w ręce, można skupić się na podnoszeniu roweru). Trzeci ruch to zamknięcie klamry chwytającej ramę roweru (szybkie i wygodne, nie ma tu większej obawy o kondycję ramy). Uchwyt solidny, przemyślany, ale ... jest niestety "ale".
Do szału w modelu 591 doprowadza mnie gwizd wydawany przez niego (niezależnie od użytego pod nim samochodu i bagażnika bazowego). Czy z rowerem, czy bez niego, zamiast szumu (akceptowalnego przy jeździe z rowerem na dachu) słychać gwizd. Irytujący gwizd. Był to jedyny prawdziwy powód, dla którego zacząłem myśleć o kupnie uchwytu Thule 598 (a nie kolejnego, znacznie tańszego 591) gdy postanowił kupić uchwyt na drugi rower.
Thule 598 jest najdroższym produktem w stawce ... cena jest wręcz zbyt wysoka. Udało mi się kupić go za ok. 460 zł w lipcu 2016 - da się znaleźć go w dobrej cenie gdy dobrze poszukamy. To niestety wciąż +50% w stosunku do Thule 591. Różnica wielka, ... ale wg mnie warto wydać więcej. Minusy? Dla mnie tylko cena. Jest wręcz nieuzasadnienie wysoka. Plusy? Jest cichy, nie gwiżdże jak 591. To wbrew pozorom ważne. Jest nieco wygodniejszy w użyciu od 591 - "łapa" chwytająca ramę jest większa, obejmuje ramę całkowicie, siła zamykania jest kontrolowana (nie musimy martwić się o uszkodzenie ramy, po prostu kręcimy póki pokrętło na to pozwoli, nie przejmując się niczym). W końcu metalowe elementy leżące na bagażniku bazowym są podgumowane, nie rysują więc go jak Thule 591 (mała rzecz, a daje wyraźnie pozytywny efekt). Podobno zmiana układu pasków sprawia, że rower tkwi w uchwycie stabilniej (być może, nie potrafię tego stwierdzić). Bardzo łatwo jest przekręcanie uchwytu "na drugą stronę" - robiłem to także w 530 i 591, było zdecydowanie mniej wygodne.
Który z uchwytów wolę? Bez wątpienia 598, ale wygoda i cisza okupione są bardzo wysoką ceną. Może komuś uda się trafić Thule 591, który nie wydaje irytujących dźwięków - nie jestem jednak jedynym użytkownikiem, którego trapi taki problem.


Ceny się od tego czasu zmieniły, ale i tak ... uchwyt kupuje się raz na lata, nie zmienia przy wymianie samochodu.
Nawet przy sporadycznym użytkowaniu, większy wydatek się opłaci, zamortyzuje z czasem.
591 w zeszłym roku sprzedałem, w rodzinie mamy teraz (na 3 samochodach) dwie 530-ki i trzy 598-ki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 lip 2022, 09:30 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 24.01.2021
Posty: 476
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Ja zrobiłem wiele kilometrów z 4x 591 więc popielasty nie ma co się czuć niepewnie . Przesiadlem się na 598 ze względu na kilka usprawnien względem modelu 591.

Szczerze, osobiscie wolałbym kupić używany 598 na olx(czasem trafiają się sztuki że ktoś kupił I mial jeździć a nie jeździ na rowerze) niż nowy freeride.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.