Teraz jest Śr, 20 mar 2019, 02:12

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 21:08 
Adept
Od: 11.04.2018
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
14 marca 2019, o 20:36 popielasty napisał(a):
Trudno uwierzyć, że zmiana oleju i restart tych parametrów mógł wpłynąć na to..

A jednak. obserwowalem ostatnio caly czas tą świętą trójcę. Dodam że przed skasowaniem inspekcji olejowej forscanem ( dwa pidy sie zerują OILCH_DST i OIL_DIL) zaraz po wypalaniu, powrót do domu ( dostałem mega głupawy) ostry but przez jakies 25km - każde ruszenie ze świateł prawie do odcinki, + na krajówce 210km na 5 biegu przez jakies 5km, zajechalem pod dom - z ciekawosci forscan. PM_ACC 0.38 !! PM_ACC_DSD 0.38!! PM_GEN 1.48.
Teraz ten sam powrót po skasowaniu inspekcji, z tym że mniej agresywnie bez 210km/h = PM_ACC 2.78 PM_ACC_DSD 2.78 PM_GEN 1.60
Sam bym w to nie uwierzył gdybym tego nie obserwował.
Zjawisko 0/1 - od razu natychmiastowo po kasacji inspekcji - wiec temp nie mia nic do tego bo to bylo w tym samym miesiacu.

PostNapisane: So, 16 mar 2019, 09:42 
Bywalec
Od: 15.11.2015
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Przy agresywnej jeździe czujniki głupieją, ja po strojeniu i testowaniu potem na drodze też miałem dziwne wskazania. Jedno wypalanie po dziwnie długim przebiegu, drugie krótkim. Sytuacja powtórzyła się w tam roku po wyłączeniu EGR i hamowni, ale po powrocie do normalności wszystko również wróciło do normy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1