Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:36

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 28 cze 2015, 10:41 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Witam,normalnie mam juz dosc tego samochodu,jest piekny z wygladu i tyle,reszta to jakies oszustwo z ta bezawaryjnoscia,nawet moj byly citroen mial mniej problemow!!!! :mad: ,piszczaly hamulce to wymienilem tarcze i klocki i problem znikl,ale przy wymianie z tej strony gdzie piszczalo tloczek wkrecil sie super lekko i jest ok ale z drugiej strony ciezko i klocki tra o tarcze i sie nagrzewa,co mam zrobic???? :mad: ,co jeszcze wymienic,samochod jest z 2010 roku i kosztowal mnie kuuuuuupe kasy a ja nie moge spokojnie nim jezdzic,jak nie hamulce to cos stuka i tak w kolko,za 3 dni jade do polski z uk i juz nawet boje sie nim jechac?!!!,samochod 5 letni jakas kpina,moj stary golf z 1998 roku bez problemu mnie przewioz z uk do polski chyba z 10 razy,sorry chlopaki ale mam takiego nerwa ze spac nie moge,pomozcie z tymi hamulcami plis


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 28 cze 2015, 12:03 
Offline
Rada- podjedź do mechanika który zna się na rzeczy skoro sam nie możesz tego ogarnąć. Pewnie trzeba rozebrać zacisk, przesmarować i wyczyścić. (Albo sprzedaj i kup Citroëna).


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 28 cze 2015, 17:24 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Skorzystam z twojej rady i napewno pojade do mechanika bo nie mam czasu kombinowac,troche nie zrozumiales co napisalem?,nie chce citroena chce mazde,chodzi mi o to ze wszyscy gadaja ze francuzy sie psuja i nie warto ich kupowac,a mazda to nigdy sie nie psuje,a w moim przypadku jest inaczej,juz 4 raz bede jechal do servisu,chce mazde bo po to ja kupilem,jest to najladniejsze auto jakie mialem tym bardziej w tym kolorze i tej wersji TAKUYA,co ja widze to banan na twarzy i tak ma byc,sa trudne chwile w zyciu ale mam nadzieje ze to minie i bedzie tak jak powinno byc,pozdrawiam


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 28 cze 2015, 17:51 
Offline
Dobrze zrozumiałem Twój post. Jakbys przeczytał dział 'hamulce gh" to znalazł byś odpowiedź na pytanie jakie zadałeś. Każde auto się czasem psuje.
To że Twoje auto ma problemy może być wynikiem tego że poprzedni właściciel "olewał" servisowanie auta. Jestem prawie pewien że nie kupiles jej u żadnego dealer-a bo wtedy mialbys gwarancje. A tak to możesz mieć pretensje tylko do siebie że auto od początku ma awarie. Pozdrawiam. I życzę żeby to była ostatnia jej usterka :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 28 cze 2015, 18:32 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Bardzo bym chcial zeby twoje zyczenie sie spelnilo :) ,wlasnie ze jest z servisu mazdy i dlatego jestem taki zly,ma wszystkie servisy robione tam gdzie ja kupilem i malo tego klocki mi wymiwniali wszystkie przed zakupem,bylem normalnie w niebo wziety ze nic absolutnie nic nie bede musial wkladac,a oni zalozyli z tylu nowe klocki na zajechane tarcze i teraz wkladam bo klocki i tarcze nie sa na gwarancji a gwarancje mam i jutro pojade tylko ze nie mam czasu a oni mnie beda chcieli napewno mnie umowic za pare dni no ale bede walczyl,czytalem duzo przed zakupem i wiem ze to czyli hamulce to ich slaba strona,poprostu nie myslalem ze tak szybko cos sie urodzi a mam ja dopiero3 miesiace,bede walczyl az bedzie taka jak chcialem,pozdrawiam


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 28 cze 2015, 19:02 
Offline
Ale zacisk jest na gwarancji, a poza tym to po ich wymianie koło się grzeje i moim zdaniem powinni to natychmiast naprawić gdyż jest to niebezpieczna sprawa. Naprawa jest łatwa i szybką.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 28 cze 2015, 21:41 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Spoko i dzieki,jutro po pracy jadedo nich i mam nadzieje ze szybko to zalatwia,pozdrawiam


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 29 cze 2015, 15:20 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 5661
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
Pewnie Ci się tłoczek zablokował,.W.serwisie lub na.allegro można kupić zestawy naprawcze. W wątku o hamulcach ktoś wszystko opisał. Sprawdz tez wątek szóstki kolegi Walderam.

_________________
Obrazek

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 cze 2017, 12:22 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Witam,w serwisie kazali mi czekac a ja nie mam czasu bo pojutrze jazde do PL,bylem u znajomego mechanika i rozruszal go na maxa i mowi ze juz jest ok i nawet nic nie wziol :) ,mam nadzieje ze to bylo to bo przedemna 1600km,pozrawiam

-- Dodano: N, 4 cze 2017, 13:22 --

Witam,wyszlo najgorsze,jak jechalem z rodzina nad morze to zablokowal mi sie zacisk z tylu,ten sam wlasnie co opisywalem problem zaraz po zakupie,wymieniam oby dwa z tylu odrazu na nowe co by miec auto sprawne na rozne wyprawy bez niemilych niespodzianek,pozdro


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 28 sty 2018, 14:38 
Amator
Offline
Od: 04.11.2017
Posty: 89
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
hip81

Jakiej firmy zaciski kupiłeś?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 28 sty 2018, 15:12 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Co do zacisków. Ja przy każdej zmianie kół z zimowych na letnie smaruje prowadnice, jak narazie od kiedy ja mam (ponad 3 lata) nigdy nie miałem problemów z hamulcami.

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 maja 2018, 09:21 
Amator
Offline
Od: 04.11.2017
Posty: 89
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Lucasbadboy uwazam ze to bardzo rozsadne, zrobiłem podobnie i chciałbym się podzielić pewnymi przemyśleniami na ten temat :)

Przy wymianie kol zrobilem przeglad prowadnic w hamulcach przednich, na obu kołach był problem z cieżko poruszającą się prowadnicą.
Przez to zbyt mocno nagrzewały się hamulce podczas jazdy.

Przy wymianie prowadnic na nowe zauważyłem jedną rzecz. Gumka na prowadnicy ma perforacje, które moim zdaniem mają zapewniac optymalny poślizg prowadnicy w jarzmie. W momencie kiedy wciskałem prowadnicę do jarzma perforacja sie ściskała a gumka staje się płaska i przylega całą powierzchnią do wnętrza jarzma. W czasie pracy, po czasie, praktycznie zanika smarowanie pomiedzy płaską gumką a wnętrzem jarzma. Gumka z ogyginalnej prowadnicy ma znacznie głębszą perforację niż nowy zamiennik.
Gdy umieściłem zmiennik w jarzmie, poruszałem nim nieco, chodził ciężej niż oczekiwałem, ale dopuszczalnie. z racji innej sprawy zostawiłem temat hamucla na godzinę, po powrocie musiałem uzywać kluczy żeby poruszyć prowadnica, nie wiem jakie reakcje zaszły miedzy guma a jarzmem, ale prowadnica praktycznie była jak przyklejona.
Stwierdziłem że poglębię perforację tak zeby smar mógł w nią wejść, zrobiłem w paru miejscach małe dołeczki, i pogłębiłem rowki papierem ściernym. Efekt jest niesamowity, prowadnica chodzi bardzo płynnie, czuć ze miedzy gumą a jarzmem jest jakiś filtr smaru.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.