Teraz jest N, 9 maja 2021, 11:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 30 mar 2021, 17:00 
Stały bywalec
Od: 14.09.2014
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
TRW.
Tyle mam do powiedzenia po roku. :wink:
Każdy ma swoje przemyślenia. :idea:

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele"

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  

moderator
PostNapisane: Wt, 30 mar 2021, 18:03 
Stały bywalec
Od: 25.09.2017
Rok produkcji: 2009
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Region: pomorski
a ja nie polecam tarcz i kloców trw. strasznie podrapało po 2 miesiącach.

PostNapisane: Wt, 30 mar 2021, 18:22 
Amator
Od: 25.01.2018
Rok produkcji: 2010
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
ramirez77 czy tarcze zimmerman się krzywią? Tego nie wiem, bo takich nie posiadam. Ale coś w tym może być, bo kiedyś kolega kupywal mi w hurtowni tarcze to sprzedawca też mu odradzał bo strasznie dużo mają reklamacji na nie z powodu właśnie krzywienia się. Kupilem wtedy Ate i klocki textara. Wszystko byłoby ok, tylko textary strasznie pylily. Obecnie mam na tarcze przód założone klocki ceramiczne quaro i jestem zadowolony. Na tył wjedzie zestaw quaro również z ceramicznymi klockami.

PostNapisane: Wt, 30 mar 2021, 18:50 
Bywalec
Od: 02.10.2016
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Wersja: Sport
Region: zagranica
ramirez77 Jeżdżę na Zimmermanach z Ferodo premier od jakiś około 50k km /2 kpl.klocków/ i nic mi się nie pokrzywiło. Tarcze z tyłu ledwo co liznięte z przodu z niewielkim rantem. Zero bicia. Zestaw jak dla mnie jako użytkownika godny polecenia.
Ps. Jeżdzę dynamicznie lecz sporo hamuję silnikiem także nie wiem jakby zestaw zachowywał się przy częstym mocnym heblowaniu ale mój przeżył w dobrym stanie 2 lata jazdy głównie w mieście z wyjazdami do Polski z UK i jazdami po Niemczech z prędkościami 200+. Zaletą jest dobre fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne.
Mój kolega Słowak równolegle ze mną też montował powyższe tarcze i jeżdzi z powodzeniem do dzisiaj z podobnymi odczuciami.
Temat tarcz i klocków i problemów w dużej mierze zależy od techniki użytkowania. Przy fabrycznych rozmiarach naszych tarcz nie problem je przegrzać i pokrzywić dlatego trzeba hamować z głową często przewidując sytuację na drodze. Na pewno rozwiązaniem częściowym jest montaż większych zacisków i tarcz od MPS które poprawia temat przegrzewania.

PostNapisane: Wt, 30 mar 2021, 19:05 
Weteran
Od: 05.12.2013
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
A ja w GH wymieniłem komplet tarcze przód i klocki przód tył klasycznie po najmniejszej Lini oporu na... ATE (tylne tarcze zostały stare bo były jeszcze w oryginale), później po około 50kkm sprzedałem autko.

PostNapisane: Wt, 30 mar 2021, 21:59 
Nowicjusz
Od: 07.04.2015
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Wojti napisał(a):
ramirez77 Jeżdżę na Zimmermanach z Ferodo premier od jakiś około 50k km /2 kpl.klocków/ i nic mi się nie pokrzywiło. Tarcze z tyłu ledwo co liznięte z przodu z niewielkim rantem. Zero bicia. Zestaw jak dla mnie jako użytkownika godny polecenia.
Ps. Jeżdzę dynamicznie lecz sporo hamuję silnikiem także nie wiem jakby zestaw zachowywał się przy częstym mocnym heblowaniu ale mój przeżył w dobrym stanie 2 lata jazdy głównie w mieście z wyjazdami do Polski z UK i jazdami po Niemczech z prędkościami 200+. Zaletą jest dobre fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne.
Mój kolega Słowak równolegle ze mną też montował powyższe tarcze i jeżdzi z powodzeniem do dzisiaj z podobnymi odczuciami.
Temat tarcz i klocków i problemów w dużej mierze zależy od techniki użytkowania. Przy fabrycznych rozmiarach naszych tarcz nie problem je przegrzać i pokrzywić dlatego trzeba hamować z głową często przewidując sytuację na drodze. Na pewno rozwiązaniem częściowym jest montaż większych zacisków i tarcz od MPS które poprawia temat przegrzewania.

No mam taką nadzieję że nie będę żałował zakupu. Podbudowałeś mnie trochę Wojti. Jeśli chodzi o mój sposób jazdy to on naprawdę spokojny. Zawsze staram się hamować powoli i z wyczuciem tzn płynnie . Tak samo zresztą zawsze ropędzam auto . Skrzynie mam automat więc nie bardzo mogę pozwolic sobie na wychamowywanie skrzynią. Powiem tak : auto kupiłem w 2014 roku z przebiegiem 54000 km w chwili obecnej najechane mam 123000 i dopiero pierwszy raz będę wymieniał tarcze choć klocki też nie pamietam kiedy osatnio zmieniałem jeśli wogóle zmieniałem (to chyba raczej niemożliwe abym zmieniał pierwszy raz hmmmm?)
Ale jesli chodzi o tarcze to musiały być orygalne i wymieniam ze względu na zużycie tzn rant a nie na ich powyginanie. Więc albo ja i żona jeździmy bardzo delikatnie albo te oryginalne tarcze są z tytanu ? <niewiem>

PostNapisane: Wt, 30 mar 2021, 22:02 
Bywalec
Od: 14.11.2016
LPG: Tak
Ja mam u siebie tarcze DBA 4000 T3 oraz klocki DBA Xtreme Performace i hamowanie to jest po prostu miazga. Bardzo polecam ten zestaw.

PostNapisane: Śr, 31 mar 2021, 04:42 
Amator
Od: 25.01.2018
Rok produkcji: 2010
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
jdman93 cenae tezę ładna :-) dlugo je masz u siebie? Odczucia jak? Duzo lepiej hamuja? Jak hamowania z prędkości autostradowych?

PostNapisane: Śr, 31 mar 2021, 17:09 
Bywalec
Od: 02.10.2016
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Wersja: Sport
Region: zagranica
ramirez77 Z opisanego stylu Twojej jazdy nie masz się czego obawiać. Bierz tylko te malowane to na parę lat będziesz miał spokój z korozją tarcz. Zerknij jak cos u mnie w temacie "zobacz swoja 6"

PostNapisane: Cz, 1 kwi 2021, 07:15 
Bywalec
ziomecor72 w sumie za tarcze i klocki dałem niecałe 2100 zł i powiem Ci, że jestem mega zadowolony. Wcześniej miałem MPS na zwykłych tarczach i przesiadka na DBA mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Największym zaskoczeniem jest przypadek, gdzie z bardzo wysokich prędkości hamuje do 30 czy 20 km/h. Im hamulce się bardziej rozgrzewają tym auto jakby bardziej hamuje. Nie występowało to na zwykłych klockach i tarczach także jestem naprawdę bardzo zadowolony :)

PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 19:23 
Wstydliwy
Od: 15.12.2018
A o rotingerach nacinanych może ktoś się wypowiedzieć ktoś miał okazję testować je.

PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 19:42 
Bywalec
Okazji testować ich nie miałem niemniej na kilku grupach motoryzacyjnych sporo osób wypowiadało się na ich temat.
Opinie bardzo słabe. Po 2-3 tysiącach km bardzo się wykrzywiają i czasami dochodzi do pęknięć.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Strefa czasowa: UTC + 1