Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:27

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 27 maja 2018, 21:27 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.10.2017
Posty: 2
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: wielkopolski
Witam wszystkich serdecznie!

Od paru miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Mazdy 6 GH 2.0 - cudowne autko.

Mamy maj, cudowna pogoda, temperatury coraz to wyższe i wyższe, a co za tym idzie.. komfort jazdy w takiej temperaturze nie jest za duży. Na pomoc przychodzi klimatyzacja.. która niestety nie działa (chyba), tak jak powinna.
Włączając klimatyzację nie doświadczymy niczego dziwnego, problem pojawia się dopiero w momencie dodania gazu. Słychać, jak praca klimatyzacji jest zależna od obrotów silnika.
Po dodaniu gazu spod maski dochodzi dość nieprzyjemny dźwięk. Siedząc w środku przy zamkniętych oknach oraz słuchając muzyki, ciężko jest coś usłyszeć (natomiast na zewnątrz jest zupełnie inaczej :) ).
Dodatkowo przy jeździe poza miastem -prędkość powyżej 80 km/h ~2000 obr, nic nie słychać!

Jako próbkę dźwięku przesyłam filmik.



 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 paź 2018, 15:37 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.09.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Witam Geseum,

Czy udało Ci sie zdiagnozować i rozwiązać ten problem? Niestety od kilku dni mam tak samo.

Pozdrawiam,
Radek

-- Dodano: 27 października 2018, o 15:37 --

Podbijam temat drodzy forumowicze. Czy ktokolwiek miał taki problem w swojej Mazdzie i jaka była diagnoza? Cała sprężarka do wymiany czy może sprzęgło, czy łożysko?

z góry dzięki za każdą sugestie.
pozdrawiam,
Radek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 lis 2018, 18:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.10.2017
Posty: 2
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: wielkopolski
Witam,

Niestety nic udało mi się ustalić, jedyne podejrzenie padło na sprzęgło klimatyzacji - gdzieś w internecie szukałem informacji i filmików na YT. Ktoś w Mazdzie miał podobną sytuację i w komentarzach wspomniał że jest to sprzęgło klimatyzacji.
Ogólnie dowiedziałem się od pierwszego właściciela, że problem pojawił się po uzupełnieniu czynnika w klimie. Właściciel auto zabrał na warsztat do mechanika, a ten stwierdził, że weszły przepisy dot. nowych czynników, zastosowali nowy, który nie jest dostosowany do tej klimatyzacji.
Moim skromnym zdaniem, nie ma to większego pokrycia w rzeczywistości ale któż to wie.. Ktokolwiek (z mechaników) widzi coś takiego to rozkłada ręce.. fakt nie wstawiałem autka na rozebranie sprężarki.

Jak ma ktoś potwierdzone informację proszę o odpowiedź..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 lis 2018, 21:15 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Kiedyś cos słyszałem, że sprężarka może hałasować jak w układzie jest za dużo czynnika.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 27 lip 2021, 20:26 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Cześć,

dopadł i mnie podobny dźwięk, co prawda nie tak głośno ale jednak. Czy ktoś z forumowiczów miał podobnie i rozwiązał problem?
Dźwięk wydobywa się tylko na załączonej sprężarce, czy możliwe że sprzęgło sprężarki wydaje taki dźwięk?

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.