Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:10

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 3 sie 2014, 07:29 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.12.2013
Posty: 10
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Witam
Posiadam Mazde 6 kombi 2009 silnik benzyna 2.0 147KM od jakiś 4 miesięcy dzięki Wam nie jedno już zrobiłem tak jak powinno być ale jako że jestem laikiem w sprawach mechaniki zadam Wam pytanie co to jest na zdjęciu zaznaczone i dlaczego z tego cieknie? Zakładam że to jest coś związane z klimatyzacją poniżej zdjęcie ten otwór znajduje się pod maska na ściance od kabiny
http://www.wgrane.pl/3399c756022d62a2e43cd122e55ca8bc

Opiszę szybko sytuacje. W upale jechałem w korku około 20 minut (mało jadąc więcej stojąc) następnie zatrzymałem się pod marketem na jakieś 10-15 min żona poszła coś kupić i po powrocie zobaczyła plamę jakby ktoś wylał około 200-300ml cieczy. Klima cały czas chodziła przez te łącznie około 35minut ale nie na maksa ustawione było 19 stopni automat nastawił siłę na 3-4 kreski. Posmakowałem na palcu tej cieczy bez smaku jak woda i bez koloru. Zakładam że to wyciek przez to że przez te 35 min auto właściwie stało a klima pracowała wiatrak od klimy na parkingu w ogóle już się nie wyłączał jak coś.

Proszę o pomoc czy to normalne czy coś się dzieje z klimą jak tak to co może być powodem.

i jeszcze jedno pytanie ogólnie jak klima pracuje to czuje na pedale sprzęgła drgania (jak wiatrak się załączy i bieg jałowy) i lekko na kierownicy ogólnie jakby drgało auto minimalnie ale głownie czuć to na sprzęgle i kierownicy. Czy to normalne w tym aucie czy coś z wiatrakiem się może dziać (łożyska czy coś)

Dziękuje z góry za pomoc
A tak poza tym jestem bardzo zadowolony z auta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 sie 2014, 07:38 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 23.10.2012
Posty: 1913
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
U mnie tez cieknie przy włączonej klimie i to jest normalne.
Wydaje mi sie że też lekko mi samochód drży, zawsze przy włączonej klimie bo silnik jest bardziej obciążony. U mnie przy ustawionej klimie na maksa wiatrak trochę głośno chodzi, wiec nie jestem do końca pewien czy tak powinno być z tymi drganiami czy coś tam już się dzieje.
Niech może jeszcze ktoś inny się wypowie na temat drgania samochodu.

_________________
xX KOVAL Xx
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 sie 2014, 07:49 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.06.2013
Posty: 1138
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: zagranica
Mnie tam nie drga, albo ja tego nie czuję. Napewno silnik zmienia swa charakterystyke pracy jak się włącza klime i to słychać. Zdjęcia nie mogę cos otworzyć ale jak to woda to nie ma powodu do niepokoju bo klima musi skroplic a naddatek wywalany jest na zewnątrz. W mojej M6 nie zauważyłem jeszcze ile wylatuje ale w Leonie to miałem kałuże po kilku godzinach w korkach

_________________
- Mazda 6 '08 2.0 MZR-CD
- FSO Warszawa 223 '64


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
PostNapisane: N, 3 sie 2014, 09:19 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.01.2014
Posty: 775
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
Na zdjęciu jest odpływ wody z klimatyzacji, wypływająca woda jest zjawiskiem normalnym. Drżenie silnika również może występować bo silnik dostaje dodatkowe obciążenie przez kompresor, bardzo mocno zauważalne jak klima chodzi na eco wtedy kompresor załącza się co jakiś czas i skaczą obroty również występuje wtedy delikatne drżenie silnika także spokojnie są to normalne objawy :wink:

_________________
Obrazek
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 3 sie 2014, 12:34 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 5661
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
Podczas upałów gdy chodzi klimatyzacja powietrze się schladza i wtedy wytraca sie wilgoć na parowniku. Objętość wypływającej wody zalezy od wilgotnosci i temperatury powietrza.

_________________
Obrazek

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.