Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 22:53

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 3 cze 2014, 02:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.06.2014
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Hej, witam wszystkich i prosze o pomoc.

Mam mazde 6 2008 angielska wersja. Klimatyzacja chulala poprawnie az do tego roku. Pare tygodni temu zorjentowalem sie ze oslabla a szczegulnie strona kierowcy - dwa nawiewy srodkowe od strony kierowcy, lewy i prawy. Klima zostala nabita i poprawa jest aczkolwiek dalej strona kierowcy jest slabsza od strony pasazera. Czy to ma jakis zwiazek z czujnikem temperatury wewnetrznej bo klimatywacja jest dwustrefowa? Czy w mazdzie sa dwa czujniki temperatury, od strony pasazera i od strony kierowcy? Na jakiej zasadzie dziala dwustrefowa klima, jak wyczowa jaka jest temperatura po jednej i po drogiej stronie? A moze to jakas calkiem inna przyczyna? Dodam ze pare dni po naladowaniu klimy wybralem sie na dluzsza wycieczka i po 30 minutach jazdy z srodkowego nawiewu od strony pasazera po ustawieniu na max pryskalo przez jakies 10 min drobnymi kropelkami wody. Nic drastycznego ale nie spotkalem sie z tym przedtem. Filtr powietrz zostal wymieniony 17 miesiecy temu wiec napewno jego wymiana jest pierwsza na mojej liscie. Prosilbym jednak o jakies sugestie bo nie wydaje mi sie ze to zakonczy sprawe. Z gory dzieki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 cze 2014, 01:45 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.06.2014
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Widze ze nikt nie wie jak temat ugrysc. Ja miedzy czasie wymienilem filtr powietrza kabinowego bo zeczywiscie byl konkretnie zapchany i brudny. Niestety nic to nie dalo. Przeprowadzilem rowniez male sledztwo i okazalo sie ze nawiew na nogi i na szybe od strony kierowcy tez slabiej chlodzi przy wloczeniu klimy niz od strony pasazera.
Dalsze kroki to serfowanie po sieci i kontemplacja. Jak cos znajde to napisze. Obawiam sie ze trzeba bedzie madzi pod spudnice zagladnac a to nie bedzie latwe zadanie :-). Pozdrawiam i czekam na jakies wskazowki od szanownego grona uzytkownikow.


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pt, 6 cze 2014, 10:23 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
a klapka zamykajaca/otwierajaca srodkowe nawiewy dziala normalnie ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 cze 2014, 11:06 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.06.2014
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
glowasiek napisał(a):
a klapka zamykajaca/otwierajaca srodkowe nawiewy dziala normalnie ?


Klapy od nawiewwow wydaja sie dzialac poprawnie, mozna calkowicie odciac doplyw powietrza. Uzywajac regulatora temperatury rowniez nie zauwazylem nieprawidlowosci Temperatura plynnie przechodzi z niskiej do wysokiej i odwrotnie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 mar 2015, 00:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 31.08.2014
Posty: 5
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Witam,
Czy udało się znaleźć rozwiązanie problemu albo ktoś miał podobny problem?
Ja ostatnio zauważyłem że z przednich nawiewów kierowcy (przy drzwiach i lewego na konsoli środkowej) leci cieplejsze powietrze (obecnie jest "zima" i klima ma grzać a nie chłodzić) a u pasażera znacznie chłodniejsze. Dodam że jeżdżę prawie cały czas z włączoną klimatyzacją a problem nie ustępuje po wyłączeniu klimatyzacji.

Po przestawieniu klimy na dual i zwiększeniu temperatury dla pasażera temperatura się mniej więcej wyrównuje ale za to wtedy u kierowcy siła nadmuchu jest słabsza.

Planuję w najbliższym czasie wymienić filtr kabinowy ale jak pisał kolega wyżej nie spodziewam się, że to rozwiąże sprawę. Bardziej się obawiam że jakiś termostat czy sterownik się popsuł i będzie coś trzeba wymieniać.

Czy ktoś z kolegów ma jakieś schematy budowy klimatyzacji w madziach? Interesowałyby mnie zarówno te jak i gdzie są ułożone poszczegolne elementy jak i elektryczne czyli co gdzie jest podłączone...

Wszelkie sugestie mile widziane :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2015, 03:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.06.2014
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Niestety wywrotka nic nie wskoralem. Dalej borykam sie z tym nieudogodnieniem i czekam do lata az sie zdenerwoje i mi sie tylek pozadnie spoci i dalej bede wiercil w temacie. Jak do tej pory nic nie wymyslilem i zadnych informacji na ten temat nie znalazlem. Prosze szanowni posiadacze mazd dajcie jakies sugestie.
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 sty 2019, 09:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.09.2018
Posty: 13
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: świętokrzyski
wywrotka123 napisał(a):
Witam,
Czy udało się znaleźć rozwiązanie problemu albo ktoś miał podobny problem?
Ja ostatnio zauważyłem że z przednich nawiewów kierowcy (przy drzwiach i lewego na konsoli środkowej) leci cieplejsze powietrze (obecnie jest "zima" i klima ma grzać a nie chłodzić) a u pasażera znacznie chłodniejsze. Dodam że jeżdżę prawie cały czas z włączoną klimatyzacją a problem nie ustępuje po wyłączeniu klimatyzacji.

Po przestawieniu klimy na dual i zwiększeniu temperatury dla pasażera temperatura się mniej więcej wyrównuje ale za to wtedy u kierowcy siła nadmuchu jest słabsza.

Planuję w najbliższym czasie wymienić filtr kabinowy ale jak pisał kolega wyżej nie spodziewam się, że to rozwiąże sprawę. Bardziej się obawiam że jakiś termostat czy sterownik się popsuł i będzie coś trzeba wymieniać.

Czy ktoś z kolegów ma jakieś schematy budowy klimatyzacji w madziach? Interesowałyby mnie zarówno te jak i gdzie są ułożone poszczegolne elementy jak i elektryczne czyli co gdzie jest podłączone...

Wszelkie sugestie mile widziane :)
wywrotka123 czy problem udało się rozwiązać? Mam to samo obecnie... 23 stopnie i u pasażera leci chłodne a jak wcisne dual i ustawie powyżej 25 stopni to zaczyna lecieć cieplejsze. Nie wiem gdzie leży przyczyna problemu...


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.