Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 00:26

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 21 cze 2019, 16:22 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 22.10.2017
Posty: 23
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: dolnośląski
Witam! W tym miesiącu nabyłem Mazdę 6 GH, przy zakupie wiedziałem, że jest problem z klimatyzacją, natomiast nie widziałem jeszcze jaki :/ Klimatyzacja wówczas jeszcze działała, lecz dosyć słabo - ach łudziłem się, że to tylko czynnik. Podjechałem na kontrolę klimatyzacji - szczelna i napełniona. Wbili chyba 510 gramów czynnika, nie spojrzałem dokładnie. Przed ozonowaniem okazało się... że klimatyzacja nadal nie działa. Wg. gościa nie załączała się sprężarka, ale ciężko stwierdzić - nie widać za bardzo sprzęgiełka - natomiast wiatraki się włączają po kliknięciu A/C. No i tak myślałem, że czeka mnie 700 km do zrobienia bez klimatyzacji, a jednak sama jakimś cudem się załączyła i działała bez problemu przez całą trasę jak i powrót do Wrocławia - powrót do serwisu i zrobione ozonowanie póki działała. Później znów nie chciała się załączyć (słychać stuk załączania sprzęgła klimatyzacji, ale nie zawsze). Przede wszystkim z lewego nawiewu (kierowca) powietrze jest o wiele cieplejsze, pasażera natomiast jest dobre. Kiedy Klimatyzacja działa to różnicy temperatur nie ma. Ogólnie przy jeździe po mieście potrafi nie działać (wiać ciepłym powietrzem przy ustawieniu 15 st.) i nagle się załączyć bez zmiany czegokolwiek, a później tak samo przestać działać. Po podłączeniu ForScan'a okazuje się, że w module IC jest błąd - U0164:00-08. Co do odczytu klimatyzacji przez komputer, poprawnie pokazywał kiedy załącza się sprężarka, a kiedy jest na off (błąd jak i wartości dla klimatyzacji sprawdzane przy działającej klimatyzacji) Jedyne co moim zdaniem nie było poprawne to czujnik nasłonecznienia, którego wartość wskazywała 0 (34 st na zewnątrz i słońce). Na początku strzelałem na sypiące się sprzęgło klimatyzacji, jednak ten błąd dał mi do myślenia, że być może panel sterowania klimatronikiem się zepsuł.. Póki co sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i przekaźnik, a także czy kable od klimatornika są poprawnie wpięte - wypiąłem wpiąłem brak poprawy. Klimatyzacja nadal czasami działa słabiej, czasami dokładnie tak jak ma działać, a czasami w ogóle zamiast nawet chłodnego powietrza to daje ok. 25 st przy ustawieniach 15. Kiedy działa to aluminiowy przewód pod maską jest aż mokry i lodowaty. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi coś więcej na temat tego kodu błędu? Ew. naprowadzić mnie co dalej sprawdzić, na co stawiać? Poniżej garść zdjęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Byle do przodu :lol:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 23 cze 2019, 19:15 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.07.2016
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: warmińsko-mazurski
Witam z tego błędu może wynikać uszkodzenie panelu sterowania klimy i nawiewów. Miałem troszkę inne objawy , czasami nawiew czy klima działały prawidłowo a z czasem co raz częściej cyklicznie zaczęła się wyłączać i załączać , a po pozostawieniu auta i zamknięciu potrafił panel pobierać sobie prąd 1.1A i po np 3 dniach po aku . Wymieniłem najpierw moduł komfortu ale to nic nie zmieniło dopiero wymiana panelu sterowania pomogła , a błędu u mnie nie wyświetlało wcześniej . Nie musi to być to samo ale taki panel to groszowa sprawa na ALEDROGO np. 15/20 zł. :idea:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 cze 2019, 15:38 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 22.10.2017
Posty: 23
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: dolnośląski
Hej. Dzięki za odpowiedź.

W weekend posprawdzam jeszcze takie rzeczy jak masa, zerknę w jakim stanie jest sprzęgło sprężarki i co tylko jestem w stanie sprawdzić (jakieś pomysły?). Wówczas ewentualnie skuszę się na panel klimatronika na podmianę - faktycznie groszowa sprawa.

Mimo wszystko w międzyczasie gdyby ktoś wiedział coś więcej na temat tego kodu błędu to będę wdzięczny. O ile w ogóle coś więcej można się z niego dowiedzieć :) być może IDS da mi więcej informacji?

Wysłane z mojego H9436 przy użyciu Tapatalka

_________________
Byle do przodu :lol:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 cze 2019, 20:36 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.07.2016
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: warmińsko-mazurski
Tyle znalazłem na innym forum U0164 – brak łączności z jednostką sterującą ogrzewaniem/klimatyzacją .


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.