Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:45

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 17 kwi 2019, 06:39 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.04.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podkarpacki
Witam,
Jestem tu nowy i nie wiem czy był taki temat poruszany.
Od 6 miesięcy jestem właścicielem Mazdy 6. 2.0 benzyna. 2008r.

Nie było problemu z ogrzewaniem do dziś. Nie mówię o klimatyzacji.

Ustawiam temperature na 20 st., szyba i nogi. Po przejechaniu około 20 km zaczyna wiać zimnym powietrzem, wcześniej takiej sytuacji nie było, a jeżdżę na długie trasy.
Czy mogło się to stać po dolaniu płynu do chłodnicy dynager.

Proszę o pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 kwi 2019, 22:37 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Może kwestia tego, że po 20 minutach jazdy auto nagrzewa się od słońca do temp powyżej 20 stopni. Wtedy klimatronik zaczyna chłodzić wnętrze by utrzymać zadaną temperaturę. Wcześniej tego nie bylo bo była zima..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 18 kwi 2019, 07:51 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.04.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podkarpacki
Witam.
Nie wiem może ma Pan rację.
Wracając z pracy wczoraj koło 21 ta sama sytuacja, gdzie na zewnątrz było około 9 stopni. Nawiew ustawiony był na 21 i wiało chłodnym.

Nie znam się na tym, dlatego zwracam się o pomoc i radę tu.
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 14 cze 2019, 14:19 
Świeżak
Offline
Od: 08.11.2018
Posty: 15
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: małopolski
Podepnę się pod ten temat bo mój nie został dodany na forum już od dwóch dni.

Więc tak moja Madzia to 1.8 Kombi 2008r Sport Comfort (Klimatyzacja Manualna) i tutaj mam taki miks niespodzianek na upały.
Wczoraj przy 36 stopniach moja Madzia oszalała po wejściu do samochodu i próbie włączenia klimatyzacji z nawiewu od strony kierowcy wiało tylko gorące powietrze (lewa strona przy szybie i lewa na środkowej desce) gdy od strony pasażera (prawa strona przy szybie i prawa strona na środkowej desce) leciało zimne powietrze. Pomyślałem że to problem temperatury na zewnątrz więc schłodziłem Madzię w garażu do 26 stopni temperatury na zewnątrz rezultat ten sam. Od strony kierowcy gorące powietrze od pasażera zimne. Przy włączaniu klimy załącza się wentylator.

Pomyślałem że to silniczek klapki nawiewu... Dziś rano wstaję po godzinie 4 rano temperatura na zewnątrz 18 stopni cud nawiew działa, z obu stron ciepłe i zimne powietrze jak się ustawia tak działa. Lecz po włączeniu klimatyzacji nie leci lodowate powietrze z klimatyzacji lecz zwykły nawiew i można usłyszeć ciche syczenie z nawiewu tak jak by ktoś spuszczał powietrze z opony. Pomyślałem nieszczelna klima lub brak gazu. Wentylator się załącza przy włączeniu klimy prawidłowo.

Wychodzę z pracy nawiew działa klima już nie, temperatura na zewnątrz 35 stopni. Próbuję włączyć klimatyzację cisza nic nie syczy ale też nie załącza się wentylator po włączeniu klimy.

Czary mary po prostu, dodam że auto (silnik) było po kapitalnym remoncie w serwisie i klima była odgrzybiana i nabijana na nowo w ostatnie dni grudnia ubiegłego roku. Jak do tej pory klimatyzacja działała bez zarzutu.


Proszę o jakąś sugestię co to może być bo opcji jest sporo. Komputer, bezpiecznik, kuna pod maska która się pojawiła, sterownik klapki nawiewu, nieszczelność układu, sprężarka, brak gazu, chłodnica od klimy. Dodam że w obecnej chwili pasuje mi to zdiagnozować sposobami na majsterkowicza bo jak pech to pech wczoraj wszystkie oszczędności wydałem na zacne "obuwie" Alufelgi 18" i nowe opony dla tej Pani więc profesjonalna pomoc odpada na te upalne dni.

Proszę was o sugestię i pomoc w tej sprawie.

_________________
drugstore-catalog.com


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.