Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 00:06

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 26 kwi 2019, 14:13 
Świeżak
Offline
Od: 24.10.2017
Posty: 31
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Witam dzisiaj zauważyłem, że nie działa mi klima. Na postoju falują obroty silnika, a powodem tego jest ciągłe załączanie i wyłączanie się układu klimatyzacji tzn. przekaźnik ciągle "tyka" a co za tym idzie na chwilę załącza się sprężarka i wentylator dosłownie na sekundę i wyłącza na sekundę i tak w kółko. Na początku myślałem, że przekaźnik lecz zamieniłem miejscami z innym takim samym i to samo. Oczywiście z wentylatorów ciepło bo w sekundę sprężarka układu nie nabije. Pomóżcie.

-- Dodano: 18 kwietnia 2019, o 18:54 --

Nikt nie pomoże z klimą :| ? Dzisiaj byłem nabili klimatyzację i problem nie ustąpił. Mechanik powiedział, że najprawdopodobniej czujnik ciśnienia klimatyzacji zdechł. Sprawdzaliśmy cenę i oczywiście takiego jak mój czyli dwu pinowego nigdzie nie ma tylko używki. Cztero pinowe są jakiej tylko firmy się podoba. Zwierałem również piny w kostce po wypięciu z czujnika i tu dziwna sprawa wentylatory i sprężarka zaczynają chodzić ale klima nie działa przewody ciepłe. O co biega nie wiem ???

Foto takiego jak mój; https://1drv.ms/u/s!Atmh27aWjA7kgijVZtISNgp1XmTS

-- Dodano: 26 kwietnia 2019, o 15:13 --

Nikt chyba nie miał takiego problemu więc napiszę jaka wstępna diagnoza. Człowiek od klimy stwierdził na 90 %, że jest zator w układzie spowodowany uszkodzeniem zaworu rozprężnego który znajduje się za deską rozdzielczą i trzeba demontować całą deskę !!! Po prostu szczęka mi opadła. Powiem tak szczerze, że mam wątpliwości co do tej diagnozy nie chcę mi się wierzyć, że projektanci mazdy to takie imbecyle, żeby umieszczać awaryjny zawór w takim miejscu żeby go wymienić to pół auta trzeba rozebrać. Ponoć fachowcy przedmuchali cały układ i nic. Mam swoją teorię że odpowiedzialny za to że zawór się nie otwiera jest kompresor który nie podaje właściwego ciśnienia ale zupełnie nie wiem czy w ten sposób to działa jak jestem w błędzie to napiszcie bo już nie mam cierpliwości.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 maja 2020, 08:36 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.08.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
Cześć mam identyczny problem co twoj.

Na poczatku mialem nieszczelny uklad wiec powymienialem origngi i przy okazji skraplacz z osuszaczem.

Pojechalem nabic klime.. Wszystko wlazlo szczelnosc zachowana ale identyczny objaw wlacza/wylacza kompresor

Czujnik dwupinowy nowy o ktorym piszesz jest prawdopodobnie dostepby tylko w ASO za 390 zlotych..

Tobie udalo sie cos z tym ukladem zrobic?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 maja 2020, 08:55 
Świeżak
Offline
Od: 24.10.2017
Posty: 31
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Ja uporałem sie z tym problemem w taki sposób że pojechałem do innego fachowca i ten stwierdził, że jest zator w układzie ale nie spowodowany tym zaworem pod deską tylko zator był w chłodnicy (skraplaczu) która była jeszcze oryginalna i w fatalnym stanie. Wymienili tą chłodnicę wraz z osuszaczem, przepłukali układ nabili i śmiga. Natomiast u mnie był jeszcze jeden problem fachowiec stwierdził, że kopresor jest już słaby inie pompuje odpowiedniego ciśnienia i że prawdopodobnie przytarł się od syfu w układzie i zalecił regenerację. Zregenerowałem ten kopresor niestety koszt spory 1000zł ale gwarancja 2 lata kompresor jak nowy. Od tej pory wszystko śmiga bez problemu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.