Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 20:46

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 4 lut 2019, 21:37 
Świeżak
Offline
Od: 20.10.2018
Posty: 24
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: małopolski
witam serdecznie!
mam pytanie, czy ktoś coś słyszał o takiej funkcji "Flow Control " w naszych mazdach 6 GH, w układzie klimatyzacji, lub inaczej czy da się jakoś przez IDS-a wpływać na pracę klimatyzacji i wentylacji,

pytam ponieważ jak wiadomo nasze mazdy parują w chłodniejsze dni, powiedzmy o okolicach zera i mniej, czego nie miałem w GY,

u mnie po rozgrzaniu silnika, i sprawnym termostacie, prędkość nawiewu wentylatora klimatyzacji zmniejsza się do dwóch kresek na wyświetlaczu, i tak się utrzymuje, a z nawiewów leci dość mało powietrza, a co za tym idzie po jakimś czasie widać zaparowane szyby w tylnej części samochodu,

zauważyłem że po ustawieniu wentylatora na trzy kreski problem znika po dłuższej chwile, powiedzmy po ok 15min jazdy,

i pomyślałem czy przypadkiem nie da się tego w ASO jakoś przestawić żeby wentylator po osiągnięciu ustawionej temperatury pozostawał na 3 kreskach a co za tym idzie bardziej przewietrzał wnętrze mazdy, od razu dodam że jak ręcznie zmienimy na trzy kreski to owszem działa jak trzeba ale już po odpaleniu zimnego silnika nie działa tryb auto i dłużej trzeba czekać na ogrzanie kabiny,


ma ktoś jakieś pomysły?
pozdrawiam
Paweł


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 mar 2019, 20:48 
Amator
Offline
Od: 29.01.2014
Posty: 94
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
włącz klime i po kłopocie :wink: moja jakoś nie paruje, może masz dużą wilgoć i dlatego paruje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 mar 2019, 00:19 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Trochę dziwi mnie to co napisałeś. Szyby odparowują po 5 minutach jazdy? U mnie to trwa kilkadziesiąt sekund. Ale może faktycznie włączasz tylko nawiew bez klimy.Ja jeżdzę z klimą włączoną cały rok. Jak jest potrzeba to system sobie schładza powietrze tyle ile musi, a jak trzeba to sobie ogrzeje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 mar 2019, 21:30 
Świeżak
Offline
Od: 20.10.2018
Posty: 24
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: małopolski
witam,

na klimie jeżdżę cały rok,
wydaje mi się że rozwiązałem problem, poprzez kilkukrotne dokładne mycie szyb,

pisze wydaje mi się, ponieważ jest teraz cieplej i nie zawsze jest wilgotno na dworze,
ale tak jakby było lepiej,


dziękuje za zainteresowanie tematem,
pozdrawiam
Paweł


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.