Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:52

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 17 maja 2015, 22:50 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.05.2015
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
DPF - temat rzeka. Poniżej moja historia i problem po wyczyszczeniu filtra.

Moja 6-tka to rocznik 2008, 143KM. Użytkuję ją od 3 lat i dotychczas miałem dwie przygody z DPF. Tak jak ktoś celnie już na forum zauważył, zdarzyło mi się to podobnie jak wielu innym w trasie. W pierwszym przypadku był to wyjazd do Zakopanego - jakieś 80km przed celem podróży zaczęła mi się świecić kontrolka DPF. Dojechałem na miejsce i dwa dni później pojechałem do ASO w Krakowie. Skończyło się na przepaleniu filtra i wymianie oleju.

Przez długi okres później miałem spokój aż do 3 tygodni temu. Ponownie problem pojawił się na trasie, tym razem na A1 w stronę Gdańska. W tym przypadku zaczęło się od razu od migającej kontrolki DPF, a po jakiś 20 kolejnych minutach jazdy zapaliła się kontrolka 'check engine'. Przez cały czas miałem obroty na poziomie >= 3000 obr/min. Ostatnie 150km do celu dojechałem z prędkością maksymalną 100km (sam ograniczyłem), dławiącym się silnikiem i wyraźnie zmienionym dźwiękiem wydobywającym się spod maski.

W Gdańsku w ASO 'majster' po dźwięku silnika stwierdził (nie wiem nawet czy podłączyli samochód do komputera), że to problem z tłokami i nie zalecają dalszej jazdy w trasie, a silnik należy rozebrać, tłoki wymontować i wysłać do diagnostyki. Całość mogła potrwać kilka tygodni, więc wolałem zabrać samochód do miejsca zamieszkania.
Jadąc z ASO do hotelu (jakieś 5km - 15 minut drogi) spod maski zaczął się wydobywać biały dym i zaczął być słyszalny dźwięk jakby szeleszczącej reklamówki/foli aluminiowej na wietrze. Wyglądało to naprawdę nieciekawie i ledwo dojechałem do celu. Do mojego miasta Mazda wróciła już na lawecie.

W ASO w Warszawie (Odyssey na Górczewskiej) po podłączeniu do komputera i dwukrotnej próbie przepalenia stwierdzili, że filtr jest tak zapchany, że co najwyżej można go wymienić na nowy (koszt uwaga... 20tys. zł) albo spróbować wyczyścić chemicznie. Mają jakąś zaprzyjaźnioną firmę spod Poznania, która to robi i podobno 9/10 przypadków, kiedy przy takim zabrudzeniu filtra do nich wysyłali udawało się je wyczyścić i klienci nie wracali z reklamacjami.

No więc DPF został do nich wysłany i wrócił po kilku dniach podobno wyczyszczony (koszt ~610 zł). W ASO go zamontowali, podłączyli do komputera, wymienili olej, zrobili próbną jazdę i podobno wszystko wyglądało bardzo dobrze.

Po odebraniu samochodu przejechałem może z 50km (w tym może z 10 minut szybszej jazdy na obwodnicy) i w momencie już spokojnej jazdy zapaliła się kontrolka DPF. Sprawdziłem poziom oleju i jest w granicach oznaczenia "F", a więc poprawnie.

Czy wiecie co to może być za problem? Czyżby czyszczenie chemiczne filtra nie pomogło? Z drugiej strony w ASO to podobno sprawdzali i wyniki wyszły poprawne...
Gdzieś tu na forum przewinęła się opinia, że świecąca się kontrolka DPF zaraza po wymianie oleju może oznaczać nie wykasowaną inspekcję olejową, ale nie znalazłem informacji czy w takich przypadkach kontrolka powinna świecić od razu po odebraniu samochodu czy może się zapalić trochę później. No i pytanie czy w ASO może ktoś zapomnieć o tak podstawowej rzeczy...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 maja 2015, 09:43 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.04.2014
Posty: 280
Rok produkcji: 2011
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Możesz skasować ręcznie inspekcje olejową, zobaczysz czy pomoże. Zobacz na ten temat jak się to robi.
viewtopic.php?f=39&t=453

_________________
Pozdrawiam Bykolo
Teraz jest
Audi A4 B8 2.0TDI 2011


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.