Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 22:27

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 14 kwi 2018, 17:24 
Nowicjusz
Offline
Od: 27.05.2017
Posty: 41
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: dolnośląski
Przyszła wiosna, a razem z nią dziwne odgłosy wydobywające się z przedniego zawieszenia. Wygląda to mniej więcej tak:

- jak było zimno oraz obecnie, za każdym razem jak rano dojeżdżam do pracy jest cisza, nic nie hałasuje,
- po południu, kiedy auto się nagrzewa i temperatury są około 20 stopni, przy ruszaniu, hamowaniu oraz lekkim kręceniu kierownicą lewo-prawo na postoju, słychać takie jakby lekkie stukanie z okolic przedniego zawieszenia. Hałas zaczyna potęgować z czasem, tzn na początku jest lekko słyszalny, ale po przejechaniu kilkunastu kilometrów w mieście na koniec staje się już bardzo dokuczliwy,
- przejeżdżanie przez garby i dziury nie powoduje hałasów,
- kolejnego dnia rano znowu cisza i potem po południu stukanie (normalnie dzień świstaka)

Byłem u mechanika, wjechałem na kanał i przez dobrych kilka minut ruszałem kierownicą lekko lewo-prawo (dosłownie kilka stopni). We dwóch siedzieli pod autem i próbowali zlokalizować to dziwne stukanie, ale na koniec się poddali. Wnioski jakie mi przedstawili:
- z grubszych rzeczy podejrzewają przedni lewy dolny wahacz,
- podejrzewają również, że problem raczej dotyczy elementów kulkowych, które poprzez tarcie wywołują takie dźwięki,
- po podniesieniu lewej strony samochodu na podnośniku pneumatycznym, ruszanie kierownicą lewo prawo nie powodowało żadnych hałasów co oznacza, że tylko przy dociążeniu zawieszenia ciężarem własnym samochodu pojawia się stukanie,
- żadnych luzów niezaobserwowano.

Zanim zacznę inwestować w nowe części, czego wolałbym uniknąć może macie jakieś sugestie, co można by w pierwszej kolejności przesmarować albo zaolejować (myślałem o użyciu oleju przekładniowego)?

Prawdę mówiąc, nie znam się na budowie zawieszenia, ale chciałem podjechać ponownie do mechanika z propozycją jakiegoś rozwiązania. Nie ukrywam,że liczę tu na Waszą pomoc.

Z góry dzięki :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 kwi 2018, 14:42 
Świeżak
Offline
Od: 17.08.2016
Posty: 31
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: mazowiecki
Ja mam coś podobnego, tłucze mi się coś po przejechaniu kilkunastu km, prowadziłem auto do mechanika na drugi dzień to już się nie tłukło i on nic nie zobaczył, czuć to trochę na kierownicy i jest to niezależne od kół


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 kwi 2018, 12:18 
Nowicjusz
Offline
Od: 27.05.2017
Posty: 41
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: dolnośląski
Byłem dzisiaj u innego mechanika. Diagnoza była pewna, lewy dolny wahacz do wymiany. Na pytanie, czy można to jakoś przesmarować, powiedział że nie i trzeba wymienić całość. Luzów też na zaobserwował, tylko to skrzypienie.

Wygląda na to, że czeka mnie bardziej kosztowna inwestycja w samochód, chyba że macie jakiś bardziej doraźny pomysł.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 kwi 2018, 06:32 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.08.2016
Posty: 68
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: kujawsko-pomorski
Panowie,

Mam dokładnie ten sam problem, stukanie i trzeszczenie oczywiście tylko jak jest ciepło. Jest to mega uciążliwe.
Problem zaczął się już w zeszłym roku ale również mechanicy nie byli wstanie podać 100% powodu pomimo oglądania zawieszenia od spodu.
Sygnalizowali, że najprawdopodobniej wahacz któryś lecz nie zdecydowałem się na wykonanie usługi w zeszłym roku. W zimę oczywiście cisza jak makiem zasiał.
Przyszła wiosna i dźwięk powrócił.
Bedę wdzięczny czy problem został wyeliminowany i czy diagnoza była słuszna.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 maja 2018, 19:51 
Nowicjusz
Offline
Od: 27.05.2017
Posty: 41
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: dolnośląski
Wahacz już kupiłem, po długim weekendzie majowym jestem umówiony na wymianę. Dam znać czy diagnoza była słuszna.

-- Dodano: 21 maja 2018, o 20:51 --

Wahacz wymieniłem parę dni temu i wygląda na to, że to on był winowajcą całego zamieszania. Dziwne hałasy w ciepłe dni ustały. Po wymianie mechanik powiedział, że w drugim wahaczu z prawej strony jest lekko pęknięta osłona co spowoduje w bliżej nieokreślonej przyszłości konieczność wymiany kolejnego wahacza... Na razie jeżdżę i cieszę się ciszą :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 1 cze 2019, 21:39 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 223
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Witam.
Zauwazylem podobne objawy u siebie.
Zaczelo sie od pukania przy ruszaniu, i lekkim skrecaniu kierownica.
Potem cisza przez ok. miesiac, a dzis cieplo 24C i jezdzilismy troche po miescie i zaczelo skrzypiec zawieszenie z przodu.
Myslicie, ze jest to samo co u Was?

_________________
Mazda 6 GH - Ajsmeno


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 3 cze 2019, 10:40 
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.01.2018
Posty: 157
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Kolego Ajsmeno, pewnie skrzypi Ci dolny sworzeń w wahaczu. Zastanawiam się czy by nie wymienic tylko osłony sworznia uprzednio go nasmarować.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 3 cze 2019, 15:02 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 223
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Dzisiaj i wczoraj bylo chlodniej, i cisza nic nie stuka ani nie skrzypi..

_________________
Mazda 6 GH - Ajsmeno


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 sie 2019, 17:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.07.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
Mam podobne objawy w swoim aucie. Wymieniłem osłonę i go nasmarowałem, lecz nie zdało to egzaminu. Stuka przy ruszaniu i w trakcie wolnej jazdy, gdy jest ciepło. Ajsmeno, SzymekBDG rozwiązaliście problem? Piotrekmor stukanie po wymianie wachaczy nie pojawiło się? Pytam gdyż obawiam się, że może to być maglownica.

-- Dodano: 29 sierpnia 2019, o 17:48 --

Okazało się, że to łącznik stabilizatora.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.