Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 03:35

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 22 cze 2017, 21:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.06.2017
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Witam,
od pewnego czasu miga mi kontrolka AFS OFF. Z tego co już zdążałem się zorientować afs odpowiada m.in. za poziomowanie świateł, bo kiedy poziomowanie świateł nagle przestało działać zaczęła migać kontrolka afs. Niestety w ASO nie poradzili sobie z tym, twierdząc że potrzebują więcej czasu. W warsztacie poza ASO również polegli. Jeszcze jedna moja obserwacja, jak ustawiłem na stacji diagnostycznej światła ręcznie (przy pomocy śrubokrętu) przez jeden dzień światła zaczęły poziomować się a afs nie świecił się. Może miał ktoś podobny problem i może pomóc.Pozdrawiam
Mazda 6 GH 2008 kombi 140KM


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 25 cze 2017, 08:17 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Czujniki samopoziomowania przy wahaczach? A może silniczki od regulacji poziomu świateł w lampie?
Co konkretnie sprawdzili w ASO?
A w tym drugim warsztacie?

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 cze 2017, 22:06 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.06.2017
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Czujniki przy wahaczach są ponoć sprawne. Faktycznie w ASO wspominali coś o silniczkach przy lampach, ale pewności nie mieli. Mieli auto u siebie przez 4 godziny i na koniec stwierdzili że trzeba umówić się na kolejną wizytę. Co do drugiego warsztatu to podłączyli samochód do komputera, ale program który mieli nie wykrywał błędu (wielki plus dla warsztatu bo nie wziął ani złotówki).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 lut 2022, 11:52 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.12.2016
Posty: 151
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: pomorski
Witam wszystkich.
I mnie dopadł problem migającej kontrolki. Mam polifta wiec tu sa bixenony skrętne.
Po podłączeniu komputera wyskoczył błąd:
U0483 - nieprawidłowe dane otrzymane z modułu sterowania oświetleniem - przód
-nieprawidłowość
-stale
Sprawdziłem czy nie są złamane te plastikowe łączniki przy wachaczach (są dobre), bezpiecznik od afs też ok. Po odpaleniu samochodu na manetce od światel w pozycji auto soczewki poruszają sie na boki (tak powinno być) wiec jest ok. Światła świecą bardzo w dół na drodze wiec nie działa poziomowanie.
Czy ktoś ma pomysł jak to ugryżć?
Jeśli to moduł to wiecie może gdzie on się znajduje bo nie moge znależć nigdzie informacji.
Pozdrawiam

Dobra już znalazłem moduł. Jest za schowkiem.

-- Dodano: 10 lutego 2022, o 12:49 --

Kupilem używany moduł ale po zamontowaniu kontrolka dalej migała. Wczesniej porozpinałem wtyczki przy czujnikach poziomowania i popsikałem ruchome elementy wd40. Mimo to kontrolka nie zgasła po kilku dniach kontrolka przestała migać. Po podłączeniu do komputera bład dalej był po skasowaniu nie wrócił.
Mimo to światła świecą dalej bardzo nisko. Pojechałem na stację diagnostyczną żeby ustawić światła ale nie dało rady ustawić bo śruba do regulacji kręci się ale nie powoduje żadnego ruchu góra-dół w żadnym z reflektorów.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 10 lut 2022, 12:54 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2639
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Rozumiem, że w czasie jazdy AFS działa prawidłowo? Jeśli tak skupiłbym się na sensorach - generalnie jeśli światła idą w dół jest to zabezpieczenie przed oślepianiem w przypadku błędnych/brakujących sygnałów z sensorów.

Diagnosta ustawiał światła na włączonym zapłonie czy wyłączonym? Aż nie chcę mi się wierzyć, ze masz uszkodzone oba elementy regulacyjne.
Oceń stan samych sensorów oraz sprawdź wiązki do obu.

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 lut 2022, 13:24 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.12.2016
Posty: 151
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: pomorski
Tak działa afs. Ustawial na uruchomionym silniku. Jak potrzylem to nie widziałem żeby wiązki były uszkodzone.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 lut 2024, 17:55 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
maciek83 poradziłeś sobie z tym problemem ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 lut 2024, 19:35 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.12.2016
Posty: 151
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: pomorski
Po jakimś czasie samo się naprawiło i swiatla wróciły do poprawnej pozycji (blad juz nie pojawial sie). Kilka miesięcy później zaczęły zaś świecić wysoko i znów pojawił się błąd tylko tym razem blad : czujnik osi przedniej. Wymieniłem na uzywany i swiatla wróciły do normy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 lut 2024, 08:50 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
20240221_165729.jpgmaciek83 Czyli miałeś ten błąd. Więc mnie zastanawia gdzie ten moduł świateł się znajduje, o który mówi komputer. Może ktoś się już z tym spotkał lub ma wiedzę o tym czymś?
Sprawdzałem czujniki przy zawieszeniu i wszystko jest ok. ale też mi chodzi po głowie wymiana przedniego, ale chcę się upewnić. U mnie zaczęły świecić za wysoko. Po wyregulowaniu na stacji diagnostycznej do normalnej pozycji regulacja zaczęła działać dopóki nie pojawił się błąd. Teraz świecą normalnie, ale balansowanie nie działa a ta mrugająca kontrolka działa mi na nerwy.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 lut 2024, 09:40 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.12.2016
Posty: 151
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: pomorski
Modul sterujący jest za schowkiem.
Też go wymieniałem wcześniej ale to nie rozwiązało problemu.
Sprawdź w forscanie jakie parametry mają czujniki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lut 2024, 14:04 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Pogrzebałem w netach i to co udało mi się znaleźć w kwestii tego błędu to zazwyczaj pomogła wymiana przedniego czujnika a o module świateł nic nie było. Zamówiłem czujnik, wymienię i zobaczę czy to będzie to. Jeśli nie to go zwrócę.

-- Dodano: 23 lutego 2024, o 13:59 --

Dla potomnych w\w błąd powoduje uszkodzony czujnik przy zawieszeniu przednim, bynajmniej u mnie. Po wymianie na nowy kontrolka zgasła i wszystko wróciło do normy. Podobny przypadek wyczytałem na jakimś ruskim forum.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.