Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:44

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 6 lis 2019, 21:03 
Świeżak
Offline
Od: 31.01.2018
Posty: 35
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
U mnie był brak gumy na tłoczkach. Już nic bie hałasuje


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 lip 2020, 20:22 
Świeżak
Offline
Od: 09.07.2018
Posty: 21
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: podkarpacki
Koledzy możecie posłuchać co stuka w mojej M6 ?



Przy zmianie kierunku tył przód, czasem przy przyspieszaniu, hamowaniu silnikiem.

czyli podobne objawy u kolegi arrrogant, możesz podać gdzie kupiłeś ten przegub bo widzę że ciężko z dostępnością, to był przegub wewnętrzny czy zewnętrzny?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 lip 2020, 05:00 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.10.2018
Posty: 47
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: podlaski
To był przegub zewnętrzny. Zakupem zajął się warsztat, który dokonywał wymiany i tez trochę na zasadzie prób i błędów, bo z tego co pamiętam dwie sztuki mieli nie pasujące, dopiero trzecia podeszła (podobno chodzi o różnicę liczby ząbków). Z kolei ja zauważyłem ostatnio, że z lewego koła dochodzi na niewielkich nierównościach metaliczny stuk i co sie okazuje, jeden z klocków hamulcowych jest luźno (brakuje w nim blaszek podtrzymujących i to on sobie radośnie stuka w zacisk/jarzmo. Niestety wymiany razem z tarczami również nie robiłem sam ale dziś dokupuję zestaw montażowy do klocków i tu z kolei moje pytanie: czy ktoś wie, może opisać jak te blaszki/sprężynki prawidłowo poskładać?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 lip 2020, 12:40 
Amator
Offline
Od: 22.01.2016
Posty: 74
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
mam to samo, stuki na przodzie szczegolnie na malych nierownosciach, na duzych progach zwalniajacych nie slychac, wlasnie wrocilem od mechanika i mam luz na gumach stabilizatora przedniego tzw d bushes oraz laczniki stabilizatorow, do wymiany rowniez gorny przedni wahacz od strony kierowcy, poleci ktos dobra firme tego gornego wahacza? bo oryginal 180 f czyli 900 zl wiec sporawo troszke


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 24 lip 2020, 20:32 
Świeżak
Offline
Od: 09.07.2018
Posty: 21
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: podkarpacki
Zdecydowałem się na wymianę przegubu zewnętrznego i rzeczywiście dźwięk już nie występuje więc sukces :)

Jednak zastanawiam się jeszcze nad tym bo mechanik powiedział, że przegub był może tylko delikatnie "przytarty" a przed wymianą nie przypuszczał, że to pomoże. W komentarzu pod filmikiem ktoś później podpowiedział, żeby dokręcić nakrętkę trzymającą piastę momentem 32Nm więc może po zamontowaniu nowego przegubu odpowiednie dokręcenie rozwiązało problem a nie sama wymiana.

PS. Stary musiał być rozcięty bo nie dało się zdjąć więc w takich przypadkach lepiej od razu przygotować sobie nową część.

Odpowiedni typ udało się znaleźć po nr VIN na
https://japancars.ru/index.php?route=catalog/mazda

Do mojego modelu to GD76-25-50XC
a dokładnie zamiennik z Japanparts GI-361 za 113zł
Na Allegro jest też odpowiednik z NTY za 70zł ale nie miałem czasu zamawiać. Kiedyś zamówiłem piastę NTY też za 70zł bo nie było innych i od 2 lat nic się z nią nie dzieje więc może nie ma co przepłacać mimo, że wydaje się podejrzanie tanio.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 sie 2020, 18:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.03.2020
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: lubelski
Wymieniłem wahacze dolne bo i tak już były do wymiany i stukot nie ustąpił. na SKP powiedzieli, że to do wymiany tuleje drążka stabilizatora. Co myślicie? Mam już te tuleje, ale jakby to nie podziałało, to co może jeszcze być?



 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 sie 2020, 05:44 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Tak sobie pomyślałem, że zdarzyła mi się podobna sytuacja 30 lat temu. Stukało, stukało aż się odkręciło...
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.