Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:23

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

współzałożyciel forum
 Tytuł: Re: Szumy.
PostNapisane: Wt, 1 lip 2014, 07:20 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1926
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
oqular napisał(a):
Dzwiek jest slyszanlmny tylko jak jak jade blisko sciany albo zaparkowanych samochodow (jak sie od czegos odbija) i wylacznie po tym jak autko postoi przez noc lub 12 godzin na parkingu w pracy.

a nie przeszlo Ci do glowy, ze opona jest poprostu zimna :>
Dzwiek zawsze bedziesz sluszal jak bedziesz przejezdzal obok jakiejs "przeszkody" :wink:

_________________
Obrazek
Nie wiem, nie znam sie, nie orientuję się, zarobiony jestem!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Szumy.
PostNapisane: Wt, 1 lip 2014, 07:38 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.07.2014
Posty: 7
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Tarcie/szum (jest to taki metaliczny szurajacy dzwiek slyszalny w regularnych odstepach) slychac nawet po zdjeciu kola wiec niestety nie moze to byc opona.


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
 Tytuł: Re: Szumy.
PostNapisane: Wt, 1 lip 2014, 07:55 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1926
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
oqular napisał(a):
Tarcie/szum ... slychac nawet po zdjeciu kola

No dobra, zmieniales zacisk czy regenerowales?
Podczas zmiany zacisku wszystko zostalo przesmarowane i zlozone jak byc powinno?
Co mi przychodzi do glowy, to klocek lekko obciera o tarcze. Nie wiem czy tarcza jest nowa czy nie. Moze byc lekko "zjechana" i w rezultacie klocek lekko w jakiejs jej czesci moze ja zahaczac.
Inna opcja to piasta lub lozysko.

_________________
Obrazek
Nie wiem, nie znam sie, nie orientuję się, zarobiony jestem!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Szumy.
PostNapisane: Wt, 1 lip 2014, 08:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.07.2014
Posty: 7
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Zacisk jest calkiem nowy ale tarcza ma pare lat za soba ale z tego co mi powiedziano nie kwalifikuje sie jeszcze do wymiany (mimo rdzy na rantach) to samo z klockami (piszcza troche ale z hamowaniem jest ok). Robilem test hamulcow i wszystko bylo sprawdzone jakies 2 tygodnie temu przed MOT.

Tez mysle ze moze to byc klocek tracy o tarcze bo jak poprzedni zacisk nie odpuszczal do konca to prawdopodobinie nie rowno sie wytarl.

Tak jak pisalem wczesniej po usunieciu starego zacisku i podczas krecenia tarcza (bez zacisku) zadnego dzwieku nie bylo slychac wiec raczej nie jest to lozysko ani piasta - zreszta oznaczaloby to ze na 100% oblalbym MOT.

Trzeba bedzie troche jeszcze pojezdzic to zobaczyc czy sie dotrze. Zostal mi jeszcze tydzien do wakacji wiec po powrocie jak dalej bede cos slyszl zrobie jeszcze jeden test hamulcy i zobaczymy co bedzie. Naszczescie autko zostaje tym razem w UK.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Szumy.
PostNapisane: Śr, 2 lip 2014, 08:50 
Offline
Witam. Jestem posiadaczem dwóch Mazd i w obu co jakiś czas dochodzi do deformacji osłony tarczy hamulcowej tej "blachy" za tarczą. (korozja i zmiany temperatury) . objawy są dokładnie takie jak opisane wyżej. Rozwiązaniem jest zdjęcie koła i odpowiednie "wymodelowanie" osłony przy użyciu srubokrętu ;) Tarcza hamulcowa zazwyczaj ociera przy piaście, zbiera się tam całkiem dużo rdzy.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Szumy.
PostNapisane: Śr, 2 lip 2014, 11:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.07.2014
Posty: 7
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Dzieki.

Pobawie sie z ta oslona ale napierw jeszcze troche poczekam - wczoraj popoludniu i dzisiaj nic nie bylo juz slychac. No moze nie calkowicie nic ale napewno nie tak jak wczesniej - tak jakby wszystko powoli wracalo na swoje miejsce i musze sie bardzo dokladnie wsluchac zeby uslyszec jakiekolwiek szuranie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Szumy.
PostNapisane: Śr, 2 lip 2014, 16:36 
Offline
To dokładnie jak w moich M . też co jakiś czas cichło i potem wracało.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Szumy.
PostNapisane: Śr, 2 lip 2014, 20:22 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 223
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
U mnie w sumie już nic nie "szy szy szy", bo wymieniłem zrobiłem całe nowe hamulce. Więc są nowe tarcze.
Na 90% dźwięk dochodzi z ocierającej osłony tarczy. Ja wyczyściłem cała tarczę papierem, oraz "obiłem ją z rdzy", i później jeszcze szczotką drucianą. Więcej już nic nie szumiało.

Pozdrawiam.

_________________
Mazda 6 GH - Ajsmeno


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Szumy.
PostNapisane: Cz, 3 lip 2014, 06:36 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.07.2014
Posty: 7
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Dzieki,

Dzis znowu byla cisza ale jesli dzwiek powroci to zdejme kolo i poprecuje z oslona.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Szumy.
PostNapisane: Pn, 4 sie 2014, 18:19 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 19.01.2014
Posty: 82
Rok produkcji: 2007
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Region: małopolski
podnieś auto do góry, włącz na jedynke , skręć w lewo i puść sprzęgło i słuchaj czy Ci guma przypadkiem nie kwiczy na przegubie, i to samo zrób w prawo. Następnie zdejmij oba klocki hamulcowe i sprawdź czy masz równo zdarte, u mnie wewnętrzny był całkiem zjechany i już troche ta blaszką tarło :) mało roboty a warto sprawdzić :)

_________________
Patrzcie, gwiazda... nie, nie to Mazda !!!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.