Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 09:02

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

moderator
PostNapisane: Cz, 16 lip 2020, 14:52 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Śruba jest, też już o tym myślałem, jednak z tego co mówił TOMASZ jest do niej dostęp po wyjęciu magla.

U mnie w zasadzie jest bardziej sporadyczne stukanie jak wyczuwalny luz.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 lip 2020, 14:59 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2500
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
No tak tylko lepiej zapobiegać niż leczyć :wink: . Jak coś stuka sporadycznie, za jakiś czas zacznie częściej i będzie tylko gorzej . To Mazda nie ułatwiła zadania, zdjąć magiel żeby wyregulować luz;(. To już jak demontujemy, należało by oddać do regeneracji, powymieniać co trzeba i mieć spokój na lata. Tylko znaleść teraz dobra firmę co to ogarnie ...

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 lip 2020, 15:24 
Adept
Offline
Od: 13.08.2017
Posty: 133
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: podkarpacki
zacznijcie może na początek od sprawdzenia śrubki która jest pod nogami i sprawdzenia krzyżaka czy tam nie ma luzu a nie szukać o w maglu

-- Dodano: 16 lipca 2020, o 16:24 --

i regenerować a oni tak przy nim nic nie zrobią


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 16 lip 2020, 16:02 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Panowo ja tylko proszę, gdy ktoś będzie miał zakład z którym warto porozmawiać niech napiszę i tyle

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 lip 2020, 15:42 
Adept
Offline
Od: 13.08.2017
Posty: 133
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: podkarpacki
A może drążek wyrobiony jest i stad luz bo nie tylko sie końcówki wymienia :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 lip 2020, 14:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.07.2020
Posty: 5
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Witam,

Po przeczytaniu tego wątku nie wiem czy mam wsiadać za kierownice mojego nowego nabytku..
U mnie problemy są podobne jak u części osób, tzn. najpierw w lewą stronę miałem bardzo dobre wspomaganie, a w prawą prawie w ogóle.
Po kalibracji w obie strony mam jakby 30-40% wspomagania, które miałem w stronę lewą i czasami mam wrażenie, że auto ciągnie mnie nieco za bardzo w prawo, więc pewnie pozostaje zakup zestawu naprawczego i bardzo ostrożna jazda jak już będę musiał.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 sie 2020, 18:31 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 05.06.2020
Posty: 55
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: mazowiecki
17 lipca 2020, o 15:42 stasw147 napisał(a):
A może drążek wyrobiony jest i stad luz bo nie tylko sie końcówki wymienia :wink:

Panowie pozwolę przyłączyć się do tematu. W sobotę byłem kontrolnie na stacji diagnostycznej - chciałem sprawdzić stan zawieszenia itd. I właśnie diagnosta stwierdził, że jest luz na prawym drążku (nie końcówce) i zalecił przy okazji wymiany drążka sprawdzenie przekładni kierowniczej. I tu proszę Was o wsparcie bo mam kilka pytań:
1. czy zdarza się, że te drążki się wyrabiają i faktycznie to może być drążek a nie luz na przekładni (zakładam, że diagnosta zna się i wie co mówi ale może nie znać specyficznych awarii dla danej marki),
2. na czym polega sprawdzenie przekładni skoro na diagnostyce nie można było jednoznacznie stwierdzić czy ma luz czy nie?
3. czy wymienić lewy drążek przy okazji wymiany prawego?
4. czy przy okazji wymiany drążka wymienić też końcówkę/ki drążków?
5. jakiej firmy drążki polecacie - czy sugerować się ceną czy nie ma znaczenia (rozpiętość cenowa to mniej więcej ok 60-290zł)
6. Czy ta firma z Raszyna, o której była mowa regenerująca przekładnie jest godna polecenia? (ewentualnie czy mogą wykonać wymianę?)
7. Czy wymiana przekładni jest na zasadzie wyjąc starą, włożyć zregenerowaną, czy trzeba jeszcze coś w elektronice robić?
ewentualnie proszę o jakieś wskazówki, które przyjdą Wam do głowy.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 10 sie 2020, 19:45 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Ad 1. Tak, to jest normalny element eksploatacyjny.
Ad 2. Najlepiej byłoby zdemontować taką przekładnie i wysłać do firmy na przegląd i przy okazji regenerację. Gołym okiem można poszukać rdzy na listwie przekładni pod osłonami gumowymi i w sumie tyle, bo sama przekładnia jest elektryczna więc nie za wiele da się sprawdzić.
viewtopic.php?p=302131#p302131

Ad 3. OCZYWIŚCIE, że TAK! Obowiązkowo zbieżność do zrobienia!
Ad 4. Można, koszt samych końcówek jest niewielki, a za jedną robotą będzie gotowe.
Ad 5. Meyle (HD jeżeli są), coś z górnej półki cenowej, markowe, tania chińszczyzna na krótko wystarczy.
Ad 6. Nie wiem nie znam.
Ad 7. Komputer trzeba podpiąć zrobić kalibrację układu. W sumie to można to podciągnąć pod sprawdzenie stanu aktualnej przekładni o którym pisałem w punkcie 2.

Polecam poczytać pozostałe wątki o wspomaganiu:
viewtopic.php?f=40&t=1341
viewtopic.php?f=40&t=6509

A tu wątek o kalibracji EPSu:
viewtopic.php?f=36&t=9270

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 sie 2020, 21:20 
Adept
Offline
Od: 13.08.2017
Posty: 133
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: podkarpacki
Auto duzo najechane?
mozesz tańszym kosztem zakupić angielskiego magla w cenie złomu i założyć bo jakościowo drążki są dużo lepsze jak te zamienniki i nie koniecznie trzeba wyciagac magla
końcówki nowe, sworznie wachacza
nie szukaj sobie kosztów na regenerację bo tam pieniądze biorą a nic nie robią, na opinii diagnosty sie nie zawierzaj bo oni mają fantazję i za bardzo sie nie mogą znać


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 sie 2020, 22:09 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 05.06.2020
Posty: 55
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: mazowiecki
@dejwid
Bardzo dziękuję za informację, poczytam linki.
A jeszcze jedno pytanie wymiana takiego drążka to jak bardzo skomplikowana dla mechanika jest to czynność? ile czasu może zająć?

@stasw147
ok 160k przejechane, a co do diagnosty to tak jak pisałem. Uważam, że ogólnie się zna ale nie koniecznie mógł znać specyfikę mazdy, stąd moje pytania na forum.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 11 sie 2020, 06:17 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Jak ogarnięty mechanik to 30 minut na stronę plus zbieżność, maks 3h roboty.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 sie 2020, 14:28 
Adept
Offline
Od: 13.08.2017
Posty: 133
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: podkarpacki
to przy takim przebiegu nie ma możliwości abyś miał coś nie tak poza końcówkami....
trafiłeś na diagnostę który chciał się coś znaleźć i wcale nie trzeba się z nim zgadać.
Moja Mazda ma podobny przebieg i sam wjeżdżam i przejeżdżam przez te całe rolki, powiedział mi że nie ma co szukać,
W jednym samochodzie żony to 4 lata temu zalecił wymianę końcówki drążka ale z braku czasu nie wymieniłem i przy kolejnym przeglądzie "naprawiła się końcówka" aż do dzisiaj jeździ w bagażniku i nie ma luzu...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 13 sie 2020, 13:10 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 27.07.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Dzień dobry :*

Kilka tygodni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem GH :) Na dzień dobry musiałem wymienić wahacze dolne i górne, koszt spory... Dodatkowo była zrobiona geometria 3d.

Niestety razem z żoną (żeby nie było, że jestem przewrażliwiony, a jestem) zauważyliśmy dziwne (patologiczne) zachowanie układy kierowniczego.
Na drodze z nierównościami, dziury, pęknięcia wybrzuszenia itp. kierownica zaczyna żyć swoim życiem — tzn. np. skręca w prawo i samochód zaczyna również skręcać.
Dochodzi do tego, że chyba po raz pierwszy od czasu egzaminu na prawko trzymam kurczowo kierownicę 13:50 ;((

Dodatkowo: nie słychać kompletnie żadnych stuków, puków itp. Ten wielowypust profilaktycznie przesmarowałem, ale jednak była konieczna wcześniej wspomniana wymiana wahaczy.

Wspomaganie chodzi dość słabo tzn. na pewno nie da się kierować "paluszkiem".

Dodam, że wcześnie jeździłem długo Merivą również ze wspomaganiem el., mamy też Fabię 1, jeździłem też Golfami, Aroną, Vitarą i pierwszy raz mam takie niemiłe wrażenie :(

Czy ten typ z wielowahaczowym układem z przodu i z tyło "tak ma" czy gdzieś jest uszkodzenie?

miłego
Przemek

_________________
albo Mazda, albo nic :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 sie 2020, 20:04 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 05.06.2020
Posty: 55
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Ok, jestem po wymianie. Wymienione oba drążki z osłonami i obie końcówki plus geometria.
Mimo, że mechanik mówił, że drążki były ok (mimo, że diagnosta twierdził ewidentne luzy) to ja podczas jazdy czuję, że samochód lepiej się prowadzi. Być może to kwestia geometrii, być może drążków tak czy inaczej jestem zadowolony. Dodatkowo sprawdziłem jeszcze amortyzatory i też jest wszystko w normie. Jak by ktoś miał jakieś pytania to służę informacją na PW.

Dziękuję za wszystkie rady jakie mi daliście.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 wrz 2020, 17:37 
Świeżak
Offline
Od: 10.11.2016
Posty: 35
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: pomorski
Franto
30 czerwca 2020, o 23:23 Franto napisał(a):
tak buczenie i ciezko chodzi cala kierownica
tylko na postoju
jak skrecam w lewo na postoju drga cala deska rozdzielcza
pzsdr


Franto i na czym stanęło? U mnie występuje identyczne buczenie przy skręcie w lewo. Mam już kupiony wałek z czujnikiem ale czy to wystarczy czy faktycznie silnik magla się kończy?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 2 wrz 2020, 17:43 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
2 września 2020, o 18:37 Jacek09s napisał(a):
wałek z czujnikiem


W tym przypadku wałek czujnikiem nie pomoże, tu raczej wysypała się maglownica, a dokładnie jej silnik elektryczny.

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 wrz 2020, 14:46 
Świeżak
Offline
Od: 10.11.2016
Posty: 35
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: pomorski
Pidy w forscan -1,5 i -1.1
Poza tym przy skręcie w prawo na postoju działa dobrze żadnego buczenia. Gdyby silnik był walnięty to nie działo by się tak za każdym razem? W sensie buczało by i wibrowało również przy skręcie w prawo. A dzieje się tak tylko podczas skrętu w lewo. Może jednak ? :) Czy zdecydowanie rozglądać się za innym maglem?


Ostatnio edytowano Cz, 3 wrz 2020, 15:27 przez dejwid, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 3 wrz 2020, 15:27 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Przez internet ciężko się diagnozuje. Do wymiany czujnika trzeba wyciągać magiel czy nie ? Jeżeli nie, to na początek można spróbować.

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 wrz 2020, 17:16 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2500
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Dokładnie zacznij od czujnika. Niestety do jego wymiany trzeba zdjąć magiel z tego co czytałem. Jak wymienisz czujnik i dalej będzie problem, zregenerujesz maglownie. I tak jak kupisz zregenerowaną, czujnika nie będzie albo nie będzie wymieniony na nowy. Czyli nie poniesiesz zbędnych kosztów ;).

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 wrz 2020, 11:31 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
W mojej Mazdzie od dłuższego czasu, a może i od zakupu 5 lat temu, wspomaganie kierownicy działa, ale nie da się nią kręcić jednym palcem na postoju. Gdy mocno oprę spód dłoni o kierownicę, to jestem w stanie nią kręcić szybko. Ale wydaje mi się, że stawia ona jednak zbyt duży opór w porównaniu do innych samochodów z elektrycznym wspomaganiem, którymi jeździłem. Czytając wasze wypowiedzi, sprawdziłem stan wspomagania poprzez aplikację FORScan. Wszystkie parametry były prawidłowe, ale i tak przeprowadziłem kalibrację, po której parametry są dalej prawidłowe, a kierownica dalej dosyć ciężko się obraca.

W moim przypadku, przy skręcaniu nic nie trzeszczy i nie hałasuje. Jedynie kierownica stawia wyraźny opór przy skręcaniu na parkingu w obie strony. Samochód ma przebieg 177 tys. km. Zastanawiam się co można zrobić, aby wspomaganie działało wzorowo.

Ponadto chętnie bym porównał wspomaganie z innym posiadaczem Mazdy 6 GH w okolicach Skawiny lub Krakowa.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 wrz 2020, 12:10 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2500
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
A jaki masz rozmiar kół ?? Ja, jak zmieniam Z letnich (były 18” teraz są 19”) na zimowe 16”, różnica w kręceniu kierownica jest kolosalna!!! Na tych 16” tak leciutko chodzi, że ciężko się przyzwyczaić na początku :lol: :wink:

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 wrz 2020, 12:42 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Mam 17" letnie i 16" zimowe i nie ma żadnej różnicy. Na obu kompletach opon, kierownica ciężko się kręci


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 wrz 2020, 13:33 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2500
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Rozumiem. Tutaj moze wyprostuje, ze rozmiar kół tak duzego znaczenia nie ma jak szerokosc opon. Moje letnie 225, zimowe 205. Mi się wydaje że wspomaganie w naszych mazdach tak właśnie chodzi-ciężko. W porównaniu do mojego wcześniejszego auta peugeot 207, też różnica jest kolosalne. Ale znowu on miał 15" koła ie pamietam szerokosci, nie wiem jak by te wspomaganie chodziło przy 18" i szer. 225.

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 wrz 2020, 19:42 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Letnie opony mam 215 a zimowe 205. W drugim samochodzie Nissan Qashqai J11 2017, z którym porównuję wspomaganie, ma też opony 215. Pod poniższym linkiem załączam film z nagraniem obracania kierownicy w Mazdzie i Nissanie. W Mazdzie muszę bardzo mocno przyciskać palec do kierownicy, aby dać radę nie obracać. Natomiast w Nissanie, wystarczy lekko trzymać palec na kierownicy. Może ktoś dla porównani może zamieścić własne nagranie?

https://photos.app.goo.gl/cUGpcwbvuDbiUVSV7


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 wrz 2020, 20:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.07.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Mazda 2.2 2010 kombi
Witam . Okolo 5 lat temu tez mialem problem gdzie blokowala mi sie kierownica przy parkowaniu. Maglownica wymieniona i wszystko ok do dzisiaj .Bez jakich kolwiek oznak jak za pierwszym razem rano zapalila sie kontrolka od wspomagania , ciezko wykrecic nawet ale jakos daje rade. Przeczyszczona kostka i tyle nic nie pomaga. Aby zabrala mi ja pomoc drogowa do mechanika musze odjechac od domu 1/4 mili inaczej 140 funtow ;( . Pytanie moje czy nic nie uszkodze przejezdzajac te 500 metrow ( trzy zakrety na osiedlu do pokonania ) .Przy skrecaniu nic nie strzela nic nie puka.
Odlaczalem akumulator , nie pomoglo, Podobno jakis bezpiecznik moze byc wadliwy ale ktory ?

Ps. moze jakies porady co jeszcze sprawdzic ?

-- Dodano: 18 września 2020, o 21:01 --



Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 wrz 2020, 21:35 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2500
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
No tutaj ewidentnej czujnik do wymiany.
Moim zdaniem spokojnie możesz przejechać, tylko żeby w nic nie przywalić ;). Bo kierownica może sama odbijać. Musisz mocno trzymać i dojedziesz :).

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 wrz 2020, 18:25 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.07.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Widze ze masz taki sam model madzi co ja ... :)Nie liczac wymiany maglownicy i wymiany lancucha rozrzadu po 70.000 mil to calkiem spoko auto .
Czyli czujnik od wspomagania czy jak go nazwac ? Zanim trafi auto do mechanika chcialbym sie co nieco dowiedziec .

PS . Wyjechalem autem wczesnie rano aby ograniczyc kolizje . Kierownica ciezko chodzila ale do zrobienia .

-- Dodano: 22 września 2020, o 19:25 --

Madzia naprawiona . Moduł przekladni kierowniczej był wadliwy. Koszt 140 funtow ( nie orientuje sie czy to dużo czy mało)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 wrz 2020, 20:49 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2500
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Jak to jest cena z naprawą to aż niemożliwie mało ;). Jak za sam czujnik, to cena tez niska ;). Ja to się modle żeby mnie to nie spotkało , bo włoscy mechanicy sobie nie poradzą :lol: . Staram się jak jak mniej skręcać, żeby czujnik i maglownica jak najdłużej pochodziły <hahaha>

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 paź 2020, 22:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.01.2020
Posty: 5
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Witam Panowie.

Czy potwierdzacie że chrobotanie podczas skrętu w lewo i ciężej chodząca kierownica niż w prawo przy małych prędkościach to kwestia wymiany zestawu naprawczego???


https://www.fox.rzeszow.pl/zestaw-napra ... 642,304505

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 paź 2020, 15:47 
Nowicjusz
Offline
Od: 08.03.2020
Posty: 53
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: podkarpacki
Mam wersje z systemem start stop i przy włączeniu na zapłon bez odpalanie ze sprzegłem kierownica nie raz sama troche odbije czy to jest normalne czy juz zaczyna sie cos dziać??


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.