Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:27

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 20:36 
Świeżak
Offline
Od: 27.04.2014
Posty: 28
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Witam, czy u Was też na pełnym załadunku (4osoby + bagaże full + box dachowy) dupa leży tak, że opona chowa się w błotnik?

Auto niby prowadzi się stabilnie, nic nie obciera, amortyzuje OK, ale wygląda to komicznie.

Zastanawiam się czy tylne sprężyny sie nie zużyły i czy ich wymiana przyniesie poprawę. Ktoś przerabiał temat?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 4 gru 2019, 09:52 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.09.2017
Posty: 810
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Raczej na pewno sprężyny do wymiany.

_________________
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
HISTORIA VIN ASO


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 gru 2019, 10:32 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ja wiem..., wymieni tylne sprężyny i będzie dopiero komiczne.
Ja wsadziłem około 200kg (płyty chodnikowe na działkę, 40x40), rozłożone równo na rozłożonej kanapie i dupa klękła konkretnie. Opona weszła może 1cm w nadkole ale tragedii nie było. Obrazek

PS. W tapatalku zdjęcie jest normalnie pionowo . Na przeglądarce jest poziomo. :|


Ostatnio edytowano Śr, 4 gru 2019, 10:44 przez Millerek, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 gru 2019, 10:39 
Stały bywalec
Offline
Od: 21.08.2018
Posty: 519
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: małopolski
Moja co prawda na eibachu ale 65 gazu, 15pb, koło zapasowe pełnowymiarowe, bagaże + dwa rowery dla dzieci 20kg w bagazniku i siedzi tak.Tylko po obniżeniu wrzuciłem 1cm gumę pod podstawę sprężyny bo jednak eibachy obniżają troszkę bardziej tył.
Jak chcesz ori sprężyny mam komplet.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 gru 2019, 20:49 
Świeżak
Offline
Od: 27.04.2014
Posty: 28
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
4 grudnia 2019, o 10:39 beny napisał(a):
Jak chcesz ori sprężyny mam komplet.


Dzięki, ale jak już zmieniać to na nowe. Na zdjęciach auto masz bez pasażerów, więc realnie do pełnego załadunku brakuje ze 190kg (dwie dorosłe osoby + załadowany box ).

Autem jeżdzę już 6 lat i wcześniej tak nie siadał, dopiero teraz zwróciłem na to uwagę.

Na innym wątku czytałem o wkładkach podwyższajacych o 2cm (z Rosji), no ale wtedy będzie chyba za wysoko na pustym, poza tym brzmi to troche jak półśrodek...i nadal będzie problem dużego zakresu zmiany wysokości więc geometria chyba nie do ogarnięcia...?
Po nowych sprężynach spodziewałbym się, że na pusto będzie stał może z 1cm wyżej ale przede wszystkim nie będzie tak siadał po załadowaniu . Ale to tylko moje domysły, fajnie jakby ktoś to mógł potwierdzić, podać sprawdzoną oferte / producenta... W dobie chinoli nie zdziwiłbym się, jesli po kupnie jakiś zamienników nie byłoby poprawy...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 gru 2019, 00:51 
Świeżak
Offline
Od: 04.08.2018
Posty: 30
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: wielkopolski
Nie ma co wymagać od 10 letniego zawieszenia. Z mojego doświadczenia - do wymiany. Moje auto też miało wzorowe zawieszenie na przeglądach. Wizualnie amory bez korozji na obudowie i wycieków. Podczas montazu spreżyn obniżających postanowiłem profilaktycznie wymienić amortyzatory(plus inne elementy zawieszenia), mocno się zdziwiłem ale amory kiepsko odbijały. W samą porę wymieniłem je. Wcześniej tył potrafił dobić do dołu - teraz na niższych sprężynach i nowych amorach nie ma mowy.

Myśle że róznica pomiedzy.nową spręzyną a starą jest większa niż 1 cm. Tutaj też ważna jest sprężystość stali.

Co do dystansow nad spręzyne. Zmiany w geometrii pojazdu są nieznaczne. Masz tylko wyżej auto, położenie koła względem płaszczyzny się nie zmienia.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 18 gru 2019, 08:20 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.09.2017
Posty: 810
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Pomiary wydajności amortyzatorów na SKP są całkowicie niemiarodajne.

_________________
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
HISTORIA VIN ASO


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2019, 21:12 
Amator
Offline
Od: 07.07.2017
Posty: 72
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: wielkopolski
4 grudnia 2019, o 10:39 beny napisał(a):
Moja co prawda na eibachu ale 65 gazu, 15pb, koło zapasowe pełnowymiarowe, bagaże + dwa rowery dla dzieci 20kg w bagazniku i siedzi tak.Tylko po obniżeniu wrzuciłem 1cm gumę pod podstawę sprężyny bo jednak eibachy obniżają troszkę bardziej tył.
Jak chcesz ori sprężyny mam komplet.



U mnie na pierwszy ogień z tylu idą amory ale przy okazji mógłbym wrzucić jakieś podkładki pod sprężyny. Możesz się pochwalić skąd wziąłeś do swojej mazdy??


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 gru 2019, 06:45 
Stały bywalec
Offline
Od: 21.08.2018
Posty: 519
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: małopolski
Ja mam wycięte z gumy zbrojnej włóknem, dokładnie z taśmy transportowej. Grubość chyba 11mm Jak ostatnio mierzylem na pusto Mazda stoi idealnie równo. Jak chcesz wyżej to musi być guma tu masz więcej info viewtopic.php?f=40&t=65&p=328174#p328174


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.