Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:53

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 10:04 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 28.09.2013
Posty: 16
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Region: dolnośląski
witam
Chcialem sie dowiedziec jak prowadzicie ksiazke serwisowa dokumentujaca wymiany olejow itp po zakonczeniu gwarancji podczas ktorej jest elektroniczna wersja- dla kolejnego wlasciciela zeby nie mial watpliwosci ze samochod byl serwsiowany

nie mam zamiaru korzystac z serwisu Mazdy :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 12:13 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Najprostszy sposób, który ja stosuję to tabelka w Word. Prowadzę to dla siebie, wpisując wszelkie czynności wykonane przy aucie, które i tak wykonuję sam. A czy to ktoś uwzględni i doceni przy kupnie auta w przyszłości, to się nad tym nie zastanawiałem.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 16:05 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 23.10.2012
Posty: 1913
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
…ja zbieram wszystkie faktury, rachunki i wkładam do segregatora...

_________________
xX KOVAL Xx
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 16:31 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Ja prowadzę zapiski (razem z tankowaniami) na motostat.pl


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 16:33 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1752
Rok produkcji: 2011
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Pracujemy nad własnym, forumowym systemem zapisow serwisowych, udostępnimy jak wszystko będzie gralo :)

napisane z mojej 3310

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 18:19 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 28.09.2013
Posty: 16
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Region: dolnośląski
Byłoby fajnie gdyby cos forumowego bylo .
zastanawialem sie czy nie kupic ksiazki serwisowej czystej na portalu pewnym aukcyjnym i nie wbijac tam pieczatki zakladu w ktorym robie wymiany , ale jezeli w niedlugim czasie cos sie pojawi to trzymam kciuki za postep prac:)

-- Dodano: So, 21 gru 2013, 19:29 --

apropos motostat ? czy moge prosic o jakis krotki opis tego ustrojstwa ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 19:55 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
motostat.pl, Możesz sobie kliknąć w tabliczkę w moim podpisie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 21:44 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 28.09.2013
Posty: 16
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Region: dolnośląski
W sumie calkiem fajny pomysl :) dzieki


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 8 mar 2014, 00:46 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 21.02.2014
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: wielkopolski
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Jest to mój pierwszy wpis
i proszę o wyrozumiałość... :) Wracając do książki serwisowej...bardzo fajny pomysł na stworzenie czegoś praktycznego. Proponuję swoją pomoc w opracowaniu takiej książki. Przesyłajcie sugestie co ma się znaleźć na każdej stronie. Może sugerować co po danym przebiegu należy skontrolować, uzupełnić, wymienić ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 mar 2014, 22:46 
Stały bywalec
Offline
Od: 07.02.2013
Posty: 677
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Ja też faktury i rachunki zbieram i wczepiam (a raczej mam zamiar to robić i uzupełnić przeszłość) do zeszytu. Forumowa książka serwisowa to wg mnie dobry pomysł ale tak na prawdę nie będzie w 100% wiarygodna tak jak wpisy ASO (choć wpisy z ASO są wiarygodne ale wpisany wykonany serwis już mniej). Forumowa książka byłaby idealna dla innego forumowicza, raczej nikt tu nikogo w wała nie będzie robił, a przynajmniej długo-starzowi forumowicze. Zawsze można też w standardowej ks. serwisowej zbierać pieczątki warsztatów gdzie się robiło serwis, chyba że tak jak Tomasz wykonuje to się samemu...

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

_________________
Mazda 323 BJ 2.0 CiDT
Mazda 6 GH 2.0 MZR-CD


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 mar 2014, 10:40 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 27.03.2013
Posty: 1046
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zachodniopomorski
rachunki faktury itp do segregatora a wszystko wpisuję do motostat.
Przy sprzedaży auta poprzedniego dałem klientowi linka do strony i segregator.

_________________
Odeszła na żyletki :( Moja GG
teraz jest.Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 15 mar 2014, 00:47 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 23.07.2013
Posty: 48
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Region: małopolski
Do ASO warto raz do roku jeździć na przeglądy nadwozia. Inaczej 12 lat gwarancji na perforację przepada.

_________________
6Love


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 16 mar 2014, 15:32 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
To ja odwrotnie, żadnych książek żadnych rachunków faktur potwierdzeń wymiany.... nic nie trzumam specjalnie dla następnego właściciela przy sprzedaży.
Powód? ....nikt w to nie wierzy i nikt na to nie patrzy, nawet odwrotnie bo klient nabiera podejrzeń.
Owszem dobrego klienta szuka się szybko i od razu a najlepiej kolega brat sąsiad itd. ewentualnie jelenia który patrzy na papierów stos bez pewności czy aby te papiery sa adekwatne do rzeczywistych wykonanych prac w tym aucie.
Jedni to nawet potrafią jechać dwa razy do roku do serwisu zbyle pierdołą aby tylko dostać wpis w systemie mówiąc ze auto bylk systematycznie serwisowane.
Wiec.... jak tam Polak chce ;) bo wpisy nawet w serwisie ze auto przyjeżdża regularnie na interwały wymian regulacji etc, robi się nie wjeżdżając autem... ba! nawet nie widząc auta. Wtedy to sobie mozna .... pomyrdać palcem w nosie jak się okazuje ze auto serwisowane a faktycznie złom ze żyć się nie chce..............


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 16 mar 2014, 16:27 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 23.07.2013
Posty: 48
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Region: małopolski
Millerek: za każdym razem jak sprzedawałem 3 moje poprzednie samochody, pokazałem klientom wszystkie papiery, nawet faktury, że lałem BP Ultimate i byli zachwyceni, tak więc na jednych działa, na innych nie.

_________________
6Love


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 16 mar 2014, 17:59 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 27.03.2013
Posty: 1046
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zachodniopomorski
Z drugiej strony ja prowadzę takie notatki też dla siebie. Wiem kiedy co wymieniłem itd

_________________
Odeszła na żyletki :( Moja GG
teraz jest.Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 07:31 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Spoko;)
...rachunki za tankowanie? A co to za dowody utrzymania auta w odpowiedniej kondycji?, tankowania na stacji paliwa lux? a jakie to paliwo w PL posiada miano Lux.... tankujesz dla siebie aby podniesc placebo i jakos wierzyc ze bedzie lepiej a nie dla przyszłego właściciela bo on może lać byle co i pojeździ tyle samo co ty na tym LUX paliwie.
Jesli już zbierać wszystkie papiery papierki druczki itd to może dla własnego spokoju w kwestii potwierdzenia gwarancji produktu w razie awarii itp.
Ok wtedy sto ma sens.
...no jeszcze wchodzi efekt większego "Ja" stojąc przed lustrem i potwierdzać się ze jestem LUX i mam autko LUX bo mam na to dowody tez LUX i nowy wlasciel tez będzie, raczej musi być LUX, jeszcze mi powinien dołożyć trochę PLNów albo nie powinien się targowac bo przecież ma wszystko LUX.

Szkoda zachodu,szkoda czasu, szkoda energii bo i tak nie odzyskasz, trafisz na jelenia LUX i będzie wiódł prym na wiosce bo będzie wozic papiery LUX i co dwa dni przeglądać ze znajomymi.....

Nie wiem czy takie moje podejście jest racjonalne w wypowiedzi w tym temacie, bo ja mam inne zdanie i to takie Wasze (bez obrazy) sciemnianie miedzy sobą mówiąc "dla nowego nabywcy" jako dowód ??

...wiem jedno, to na pewno ja nie będę tym co na takie dyrdymały patrzyc będzie.

Koniec. ...i luzik, chłopaki ale zerknijcie co jest z drugiej strony medalu, bo wasz LUX awers nie będzie prawdziwy z rewersem. ;);)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 07:49 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Millerek wydaje mi się, że źle to odbierasz. Większość, w tym i ja, prowadzą taką historię auta dla siebie, a nie po to aby się dowartościować i podnieść swoje ego. Nie liczę na to, że ktoś to doceni przy odsprzedaży, bo to w końcu nie jest historia z ASO. Mi na tym nie zależy, bo robię to dla siebie i tyle. Robienie tego tylko pod kątem przyszłego nabywcy, żeby mu zrobić dobrze jest moim zdaniem bezsensu. :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 10:25 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
TOMASZ, dla siebie to ja również prowadze dokumentacje i tutaj nikogo się nie czepiam, fakt.

Jedno co mnie razi, to dyrdymały Polaka który chce udowodnić nad wszelką wątpliwość ze to tylko on nikt inny dba i stosuje cos LUX w każdym zakresie możliwości, tylko i wyłącznie dla obcego nowego nabywcy auta przy sprzedaży po to aby.... no właśnie, po co? ....podarować mu satysfakcję wymuszając sprzedaż tylko dla większego zysku.... aby później nie miał pretensji ze cos tam się uwalilo przecież dostał auto LUX z papierami LUX itd.... a prawda daleko odbiega od rzeczywistości.

Wszyst mozna podważyć, sytuacje z życia wzięte sa najlepszym przykładem i weryfikatorem naszego bytu.

Rozumiem ze ktoś czyni cos dla siebie na swój rachunek, ale te dowody przedstawić w myśl "Panie przecież widać ze jest LUX bo mam papiery LUX" ?...NIE.

Balansuje tu na podejsciu do tematu o prawdzie i oszustwie bez możliwości udowodnienia winy. Takie dalsze czynności prowadzą do stanu oszustwa zgodnie z jakimkolwiek prawem, tempoty ludzkiej, jawnego urabiania bliźniego w świetle prawa czy końcowego braku kreatywności człowieka. Jestem przeciwny takim praktykom i tylko wyrażam swoje zdanie by temat był klarowny w podejsciu i zgodny z przeznaczeniem. 8-)


EDIT:
Krótko: ..w książce po serwisowej czy na forum czy w ksiazkach notarialnych czy u księdza, ujawnisz że auto tak dostało w ryj ze silnik wyrwalo? ....ten świetny samochód co był pieczołowicie picowany jest totalnym szrotem?.....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 14:14 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 23.10.2012
Posty: 1913
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
…Ja tam zbieram wszystkie faktury i wrzucam do segregatora. Dla mnie jest to ważne i wiem kiedy następny serwis robić. Sam bym nie kupił samochodu za taką kasę bez żadnej historii czy to książka serwisowa, czy jakieś rachunki. :goraco:

_________________
xX KOVAL Xx
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 15:48 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ja tez zbieram wszystkie faktury do teczki.
Mam ja załadowaną w 100%, jest w niej faktura kupna auta i graniczne celno rejestracyjne i faktura wymiany podkladek rozrządu smoka itd jednorazowo u Jaksy. Ah i jeszcze kilkukrotny serwis raz przy kupnie i dwa razy kalibracja wtryskiwaczy.
Więcej nie nazbieralem jeszccze bo przez rok nie wymieniłem jeszcze nic poza klockami, faktur od wymienionych olejów filtrów etc nie zbieram bo byłoby ich tyle ze hoho a za paliwo!..... to druczkami z kasy mógłbym sobie prywatna autostrade położyć do Antwerpii chociażby ;)


ps. a dokumenty czy fakturę za usunięcie DPFu też masz? albo potwierdzenie z wyspecjalizowanego punktu utulizacji DPFu ? ;););)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 16:28 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 23.10.2012
Posty: 1913
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
u mnie DPF jeszcze siedzi i ma się dobrze, ale za jakiś czas będzie OFF i na pewno fakturę do segregatora wrzucę :P

_________________
xX KOVAL Xx
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 16:35 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ah... To nie ta GH z pięknym niebieskim kolorem ;):D:P


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2016, 13:05 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 17.09.2015
Posty: 565
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
odgrzewam kotleta

ja w ASO drukuje check liste na przeglad z określonym przebiegiem

w serwisie gdzie dokonuje wymiany mechanik mi zaznacza co bylo robione dopinam do tego paragony

w poprzednim aucie tak robiłem i gdy sprzedawałem auto kupujący odrazu wiedział że było dbane i kiedy co musi wymianiać

_________________
<pucu> do odważnych świat należy <czas>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.