Teraz jest Pn, 17 gru 2018, 11:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 1 sie 2017, 15:34 
Nałogowiec
Od: 13.08.2015
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: śląski
Nie warto.

Nakryklołch żech ze mobilnioka

PostNapisane: Cz, 9 sie 2018, 22:16 
Świeżak
Od: 18.03.2017
Rok produkcji: 2009
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Wersja: Comfort
Region: śląski
Kilka tygodni temu wymieniłem olej na Amsoil SS. Średnie spalanie w mieście spadło z 9.0L na 8.8L, a jeżdżę bez zmian te same trasy. Jestem zaskoczony, ponieważ teraz klimatyzacja pracuje non stop, a spalanie spada.

Trasa 400 km z prędkością 110 - 140 km/h = spalanie około 7,3L. Raczej niżej nie da rady zejść przy takich optymalnych prędkościach.

PostNapisane: Pt, 10 sie 2018, 10:19 
Amator
Od: 14.11.2016
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Mogę zaktualizować moje "osiągi".

Ostatnio wybrałem się na wakacje moją Mazdą. Przejechaliśmy niespełna 2300 km większość po autostradzie tempomat na 140. 4 osoby plus cały bagażnik kombi. Klimatyzacja włączona była cały czas.

Wynik to 7,81 l / 100 km policzone z tankowań.
komputer wskazywał 7,9.

PostNapisane: Pt, 10 sie 2018, 11:58 
Adept
Od: 08.05.2018
Region: mazowiecki
Zrobiłem wczoraj, 250km pierwszy raz Madzia trasę, dynamiczna jazda, ale głównie, 110 tempomatem.. Dla mnie to pierwszy raz w życiu spotkanie z tempomatem, jestem mega zadowolony. Średnie spalanie, 7,5 wyszło.
O ile w mieście Mazda wydawała mi się całkiem zrywa, to w trasie przy wyprzedzania, nie widzę większej różnicy od mojej starej lekkiej corolki, 1.4 pb.
2pytanka mam, czy jest jakaś niepisana zasada użytkowania tempomat. Wczoraj często zmieniałem prędkość itp, i tak mnie naszło pytanie, że może jak tak co chwilę włączam i wyłączam to coś zepsuje.
Drugie pytanko, z lewej strony od kierownicy mam taki przycisk dsr czy coś takiego. Co to?

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
PostNapisane: So, 11 sie 2018, 08:05 
Nałogowiec
Od: 14.03.2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Region: łódzki
Tempomat nie musisz za każdym razem włączać i wyłaczać. Ustawiasz sobie na zadaną prędkość i nawet jak chcesz kogoś wyprzedzić to zwiększasz prędkość i po chwili z powrotem wracasz do tej ustawionej. Tempomat się dezaktywuje w przypadku wciśnięcia hamulca lub sprzęgła. Prędkość możesz też zwiększać bądź zmniejszać uzywając przycisków na kierownicy - Resume/Accel i Set/Coast, czyli żeby co chwilę nie hamować to lepiej sobie ustawić niższą prędkość a i tak jak będziesz chciał wyprzedzić to przyśpieszysz.

Układ DSC możesz dezaktywować tym przyciskiem, ale po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu ponownie będzie aktywny. To jest układ stabilizacji toru jazdy i jest połączony chyba z TCS, czyli systemowi zapobiegającemu buksowaniu kół. Czyli w skrócie, jak chcesz spalić gumy lub wyjechać ze śniegu to trzeba go wyłączyć :lol:

PostNapisane: Cz, 11 paź 2018, 12:19 
Świeżak
Od: 25.01.2018
Rok produkcji: 2010
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Region: pomorski
Witam. Niestety aż tak kolorowo u mnie ze spalaniem nie jest. Robię cały czas tą samą trasę. Do pracy mam 30 kilometrów w jedną stronę. 90 % trasa z ograniczeniem do 80 i 10 % miasto. I ciężko jest mi zejść poniżej 8.4 litra. Jeżdżę spokojnie. Ukształtowanie terenu jest raczej płaskie, żadnych dużych wzniesień. Zero błędów na komputerze. Filtry i oleje zmieniane co 15 tys. km. Świece mają 40 tys. ngk. W mieście to mi pali ponad 10 l. Co powinienem jeszcze sprawdzić, bo nie ukrywam, że liczyłem na spalanie w trasie około 7 litrów.

moderator
PostNapisane: So, 13 paź 2018, 00:47 
Nałogowiec
Od: 05.08.2016
Moje DISI przy jeździe po Gdańsku pali średnio 10-10.5L, na trasie innej niż autostrada jest to średnio 8-8.5L, w tym roku udało mi się zejść do 7.2L kręcąc się z prędkościami do 100km/h ale to taki jednorazowy wybryk :lol: Twoje spalania są jak najbardziej ok :wink:

moderator
PostNapisane: So, 13 paź 2018, 04:01 
Weteran
Od: 19.10.2012
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Wersja: Sport
U mnie komputer pokazuje średnie spalanie przeważnie na pozioziomie 8.6 litrów. Ma to się nijak do rzeczywistego spalania liczonego przy dystrybutorze. Np. w mieście wyjdzie mi po tankowaniu, że miałem spalanie 10.2 ltr/km, a komputer pokazywał 8.9 ltr. Na trasie wyszło mi 8.0 ltr, a komputer pokazywał 8.5.
Z tego co czytam to każdemu z Was komputer pokładowy pokazuje takie same spalanie co liczone przy dystrybutorze.
Oczywiście resetowanie nie pomaga.

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!

moderator
PostNapisane: So, 13 paź 2018, 08:32 
Nałogowiec
Moje wartości są podane z kalkulacji z aplikacji Fuelio.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: So, 13 paź 2018, 08:36 
Adept
Od: 08.05.2018
Region: mazowiecki
Czyli jak komputer pokazuje średnie w mieście 9.9l to prawdopodobnie jest to 11,5l 0.o
nie potrafię jezdzić spokojnie.

moderator
PostNapisane: So, 13 paź 2018, 18:29 
Nałogowiec
Michał a resetujesz za każdym razem? Bo jeśli nie to nie ma szans aby dobrze pokazywał.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: Wt, 4 gru 2018, 20:36 
Wstydliwy
Od: 04.12.2018
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Wersja: -
Region: kujawsko-pomorski
Witam, pisze tutaj na forum pierwszy raz więc przy okazji pozdrawiam wszystkich.

Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem czarnej strzały. Mazda 6 GH 2.0 w dieslu, 2008 rocznik. Jedyne co w niej wymieniłem to walnięty przepływomierz. Zauważyłem jednak że paliwo z baku znika mi w zastraszającym tempie. Jeżdżę po mieście, co weekend jakaś dluzsza trasa. Jednak mimo że to głównie jazda po mieście to nic nie uzasadnia wyniku który podaje komputer, czyli 14.7l/100km. Tak samo jak mam włączone aktualne spalanie to przy ruszaniu na pierwszym i drugim biegu mam szalone wartości rzędu 30/60l.

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, zwłaszcza że diesel drożeje a uczniowie groszem nie śmierdzą :sad:

Ostatnio edytowano Wt, 4 gru 2018, 22:55 przez glowasiek, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.

PostNapisane: Śr, 5 gru 2018, 08:28 
Stary wyjadacz
Od: 05.12.2013
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Wersja: SkyPassion
Na tempomacie przy 90km\h, po paru kilometrach prostej drogi, jak będziesz mieć poniżej 4litrow raczej w granicy 3.2-3.4l\100km, to wszystko jest ok.
Oczywiście na ciepłym silniku i bez wypalania DPF.

Ponadto, pewnie masz Webasto, może masz wypalanie ciągle w toku ze względu na miasto j krótkie odcinki, temperatury zewnętrzne temu też sprzyjają.
Musisz analizować, możliwe że masz jakąś usterkę lub cokolwiek innego.

PostNapisane: Śr, 5 gru 2018, 19:33 
Wstydliwy
Od: 04.12.2018
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Wersja: -
Region: kujawsko-pomorski
A czego to może być usterka? Co poza przepływomierzem może powodować większe spalanie?

-- Dodano: 5 grudnia 2018, o 19:33 --

Sprawdziłem go nawet w trasie, na tempomacie 100km/h. Spalanie cały czas wynosiło 10-11l/100km. To jest dramat, ma ktoś może jakiś pomysł co się mogło stać? OBD nic nie pokazuje.

PostNapisane: Śr, 5 gru 2018, 22:04 
Stary wyjadacz
Od: 05.12.2013
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Wersja: SkyPassion
A jak zdejmiesz nogę z gazu na biegu jakbyś hamował silnikiem to pokazuje jakieś spalanie czy masz zero? Zero powinno być jak nie masz wypalania DPF, na gorącym silniku .

Sprawdź. Lub napisz jak wiesz.

Nie wiem, trzeba coś zrobić , tarcze ci nie trzymają, filtr powietrza nowy, przepływomierz sprawny czysty, EGR... Coś jest na rzeczy ewidentnie... Chyba że wypala DPF i nie może....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1