Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 13:37

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 11 lip 2018, 07:06 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.05.2018
Posty: 8
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Jako nowy na forum na początku chcę się ze wszystkimi przywitać. Cześć :)
A teraz problem, przy dodawania gazu w czasie jazdy (na postoju i biegu jałowym problemu nie ma) słychać dziwny dźwięk, coś jakby chrobotanie, terkotanie, syczenie (jakby spaliny w rytm obrotów gdzieś uchodziły przez mały otwór). Dźwięk dochodzi mnij więcej od strony lewego przedniego koła. Najbardziej słyszalne jest przy delikatnym dodawaniu gazu na 4,5 biegu. Choć na pozostałych także. Im więcej gazu tym częstotliwość dźwięków zwiększa się. Dźwięk na pewno niemataliczny, bardziej porównałbym go do stukania plastiku (np. opaska zaciskowa) o metal/plastik.
Auto nie traci mocy, nie szarpie, nie dymi. Nie ma znaczenia czy silnik ciepły czy zimny. Olej i filtry dopiero co wymienione, na komputerze brak błędów. Łańcuch 6,6.
Czy ktoś z Was miał taki problem, może wie co to może być? Generalnie dźwięk bardzo denerwujący.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 maja 2019, 20:19 
Amator
Offline
Od: 23.11.2017
Posty: 91
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Witam
Panowie chciałbym Was zapytać czy w Waszych Mazda 6 2.2 163KM GH 2010r również występuje takie szemrzenie w czasie przyspieszania, dodawania gazu dochodzące z komory silnika. Poniżej zamieszczam filmik z nagraniem pracy silnika.
Dodam że to szemrzenie jest bardzo irytujące w czasie jazdy. Nie wiem czy to jest normalne w tym modelu, czy poprostu mam coś uszkodzone. Bardzo prosiłbym Was o pomoc w rozwiązaniu problemu. Dziękuję Wszystkim za pomoc i pozdrawiam.


Ostatnio edytowano Pn, 13 maja 2019, 20:19 przez Michał, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 maja 2019, 06:57 
Amator
Offline
Od: 22.10.2017
Posty: 79
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: wielkopolski
Zdejmij pasek wielorowkowy - osprzętu i zobaczy czy nadal to słychać ? Ja stawiam na rolke alternatora.
Poza tym mam wrażenie, że wtryskiwacz klepie - podkładki wymieniałeś ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 maja 2019, 06:35 
Amator
Offline
Od: 23.11.2017
Posty: 91
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Witaj :)
Podkładki wymieniane rok temu (remont silnika uszkodzone panewki)
Czy rolka od alternatora mogła by dawać taki wydźwięk ? Raczej powinna być dobra bo jak miałem remont silnika to większość wadliwych rzecz została wymieniona.
Ostatnio wlałem do paliwa liqui moly spulung trochę jak by się po tym poprawiło, ale to tylko trochę.
Zależy jak zapali :) raz na 10 razy jedzie bez tego wydźwięku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.