Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:26

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 4 lip 2018, 10:58 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.05.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: zagranica
Witam. Przeszukałem fora i nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujący mnie temat. Pacjent Mazda 6 diesel 2.0 i pytanie brzmi: czy normalne jest w tych silnikach , że podczas przyspieszania kiedy załącza się turbina słuchać szum przy otawrtych oknach. Na postoju przy przegazowaniu tez słychać. Dźwięk słyszalny w okolicy filtra powietrza. Silnik nie kopci, przyspiesza ładnie. Jazda nie wzbudza podejrzeń. Do tej pory miałem niemieckie samochody i nie wiem czy po prostu to jest normalne przy mazdach czy mam się martwić.

Pozdrawiam serdecznie

-- Dodano: 21 maja 2018, o 18:34 --

Wrzucam nagranie pracy silnika podczas której słychać ten szum przy wchodzeniu na obroty.

https://www.youtube.com/watch?v=DptMSJ6 ... ture=share

Jeśli ktoś wie co to może być to będę wdzięczny za podpowiedzi. Podejrzewam że może jakaś nieszczelność przy intercoolerze. Chyba ze turbina pada.

-- Dodano: 14 czerwca 2018, o 18:33 --

Okazał się nieszczelny Intercooler. Czy mieliście problem żeby znaleźć nowy zamiennik do Mazdy 6 2.0 w dieslu z 2008 ? Bo tu gdzie mieszkam nowych zamienników nie ma, dzwoniłem do polskich sklepów z częściami to nie mają na stanie i nie ma możliwości zamówić u producenta.


Pozdrawiam

-- Dodano: 4 lipca 2018, o 10:44 --

Mam pytanie odnośnie intercoolera. Czy w wersji 2.0 D jest taki sam Intercooler jak w 2.2 ? Chodzi mi o rocznik 2008


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 paź 2018, 18:45 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.10.2018
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Witam
Zauważyłem dziś ze mocno cieknie mi z intercoolera, chwilowo udało się go załatać, ale chciałbym go wymienić jak najszybciej. Na rynku jest ich bardzo znikoma ilość do tego modelu silnika, do opcji 2,2 akurat jest tego milion.
Czy intercooler z wersji 2,2d (chyba wszystkie mają ten sam rodzaj niezależnie od mocy) będzie pasował do 2,0 beż żadnych przeróbek?


Ostatnio edytowano Śr, 3 paź 2018, 18:45 przez Michał, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 4 paź 2018, 07:58 
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.09.2017
Posty: 157
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Cieknie ci z intercoolera? Co cieknie? Olej? Woda? Jeśli nie jest chłodzony wodą. To bym się zastanowił czy uszczelniacze na turbo są ok.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 paź 2018, 13:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.10.2018
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
o takie rzeczy juz sie zatroszczy mechanik, narazie moje pytanie brzmi czy do tej wersji pasuje ic z silnika 2,2?
czy są jakiekolwiek zamienniki?
kod mojego silnika to rf7j


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 gru 2018, 15:30 
Świeżak
Offline
Od: 29.12.2017
Posty: 21
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: lubuski
Chciałbym odgrzac kotleta i zapytać cz y intercooler z silnika 2.2 będzie pasować do 2.0? Bo poszukuje do silnika 2.0 zamienników brak nowy cena kosmos a od 2.2 jeszcze do zaakceptowania tylko czy pasuje


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 gru 2018, 17:52 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Masz widoczne uszkodzenia tego swojego?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 gru 2018, 21:55 
Świeżak
Offline
Od: 29.12.2017
Posty: 21
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: lubuski
To może opowiem moja dzisiejszą historie:) pojechałem na hamowanie w celu podniesienia mocy w mazdzie. Pierwszy pomiar pokazał 137koni i 350 nm przy czym puścił dosłownie lekkiego baka na czarno. Znajomi ktorzy nie raz za mną jechali mówili że jak depne to widać że trochę dymi. Myślałem może wtryski są coś zużyte a może to przez brak dpf. No ale dobra gosciu wgral poprawiony program i znowu chamownia teraz pokazał 160 koni i prawie 400nm ale przy czym dymil mocno na czarno. Facet stwierdził że coś jest nie tak i zacznie od spr właśnie dolotu. Ściagna rurę z filtra powietrza założył przejściówkę podpia pistolet i dmucha. Mówi do mnie ze momencie kiedy puszcza powietrze węże powinny twardniec a tu lipa słychać tylko jak ucieka powietrze przy intercoolerze. Powiedział że to wymaga spr i musiałem auto zostawić a sam wróciłem autobusem do domu ponad 100 km w jedną stronę. Może się okazać że jakiś wąż bądź opaski (wersja optymistyczna) a może że właśnie intercooler (oczywiście wersja pesymistyczna). Odradzil mi powrót do domu bo turbo dostanie po dupie a jak bym to zrobił to i tak musial bym do niego wrócić na hamowanie by zbadać ewentualnie coś poprawić program więc to nie ma sensu. Co nie zmienia faktu że zostawiłem auto u mechanika którego po prostu nie znam i chce wiedzieć jak najwięcej w tej kwestii by wiedzieć jak rozmawiać i nie dać się nacisnąć w butelkę. Mechanik który ma to zobaczyć co się tam dzieje współpracuje z tym od chipu, mówił że jak rozkręcić i zobaczy zda relacje. Telefoniczną i mmsowa jak to wygląda. Wydawali się normali. W każdym razie jak wypadnie najgorszy scenariusz to chciałbym wiedzieć czy właśnie intercooler z 2.2 pasuje do 2.0 bo wolę zai westowac przykładowo ten 1000zl niż kupować uzywke. Kurde rozpisałem się mam nadzieję że zrozumiałeXD


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 gru 2018, 22:16 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Dziwny ten sposób sprawdzania szczelności dolotu.....

...pytałem o IC, ponieważ ja kiedyś kleiłem IC w M6 1gen 2.0D RF5C, poxipolem, skutecznie rozwiązało problem (IC miały wadę fabryczną).

Czekaj na MMS bądź tel....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 gru 2018, 19:03 
Świeżak
Offline
Od: 29.12.2017
Posty: 21
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: lubuski
Hm dlaczego sądzisz że dziwny? Nie chce w żaden sposób goscia bronić ale chyna ma to sens bo jeśli jest szczelny to tekkie dmuchniecie powinno nabrzmiec te kable a ty było słychać jak syczy. Wiesz On nie cisnal mi tam nie wiadomo ile powietrza tylko trzymał wąż przyciskal powietrze puszczal przyciskal puszczal i w sumie od razu za każdym razem jak przyciskal to na dole koło koła było słychać syczenie i to dość wyraźne. Dodam tylko że program v techu

-- Dodano: 5 grudnia 2018, o 18:44 --

Obrazek
Tak to wygląda
Obrazek
I jeszcze takie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 1 mar 2019, 17:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.12.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: śląski
Witam pomóżcie doradzic potrzebuje wymienic u siebie inntercooler w 2.0
ciężko o jakis nowy zamiennik pytanie czy podejdzie od 2.2 ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 mar 2019, 10:16 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
https://allegro.pl/oferta/mazda-5-1-6-2 ... 6722316458

Ja wysłałem do regeneracji z Mazdy 5. Kompletna wymiana rdzenia i renowacja. Wyglądał jak nowy. Zadzwoń zapytaj.

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 mar 2019, 17:45 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.12.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: śląski
2 marca 2019, o 10:16 tadziol napisał(a):
https://allegro.pl/oferta/mazda-5-1-6-2-0-intercooler-chlodnica-powietrza-6722316458

Ja wysłałem do regeneracji z Mazdy 5. Kompletna wymiana rdzenia i renowacja. Wyglądał jak nowy. Zadzwoń zapytaj.


Dzieki za info


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 mar 2019, 18:13 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.03.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: lubelski
Witam Panowie. Mam ten sam problem. Mazda u mechanika. Pojechałem bo migał DPF i świecił check engine. Myślałem że chodzi o zapchany DPf. Mechanik stwierdził że IC jest nieszczelny i żeby cokolwiek wiecej powiedzieć na temat DPF należy najpierw wymienić IC bo to są powiązane rzeczy. Raczej nie chce mnie naciągnąć bo powiedział że może zamówić zamiennik za ok 600 zł ale żebym sobie poszukał czegoś tańszego lub oryginalnego jeśli mam taką możliwość bo nie wiadomo czy zamiennik się sprawdzi ale wszędzie sprawdzałem i dzwoniłem na szroty i nie mają. ODPOWIADAM NA PYTANIE KOLEGI: IC OD 2,2 TO NIE TO SAMO CO DO 2,0. i trzeba zwrócić uwagę czy jest takie śmieszne wejście na czujnik ciśnienia chyba. Ja już się załamuje. Zastanawiam się nad tą regeneracją o której pisał kolega wyżej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 4 kwi 2019, 17:35 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
tadziol napisał(a) napisał(a):
Kompletna wymiana rdzenia i renowacja. Wyglądał jak nowy.

Żałuję,że nie zrobiłem foto. Gość podorabiał nawet wszystkie skorodowane stalowe elementy uchwytu.
W ciągu tygodnia temat załatwiony razem z wysyłkami.

-- Dodano: 28 marca 2019, o 18:47 --

No to żal nie trwał długo... :lol:
GH/RF7J osłabła totalnie i w takim stanie trafiła do mnie.
Przesłuchana przyznała się do zakłócenia sygnału w obwodzie MAF i zbyt niskiego ciśnienia doładowania.
Oto powód
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Po ustaleniach z właścicielem pojazdu IC pojechał dzisiaj na wycieczkę do Grabowa.
Jak wróci,to obiecał zrobić sobie kilka selfie i rzuci tutaj.

-- Dodano: 4 kwietnia 2019, o 17:35 --

Puk,puk...
Kto tam ?
DPD !
I przyjechał intercooler z odnowy biologicznej :lol:
Popaczcie jaki ładny <spoko>
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Można ? MOŻNA ! Da się ? DA SIĘ ! Sam jestem pod wielkim wrażeniem pracy tego człowieka <spoko> <brawo>

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 kwi 2019, 20:16 
Wtajemniczony
Offline
Od: 01.05.2014
Posty: 174
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: lubelski
No no super.A mozna wiedziec jaki koszt :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 kwi 2019, 20:53 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
Szczegóły finansowe można dostrzec na stronie aukcji lub w kontakcie telefonicznym z firmą.
Nie zostałem upoważniony do rozpowszechniania takich informacji i nie chcę wprowadzać błędnych pogłosek.

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 mar 2024, 16:44 
Amator
Offline
Od: 15.08.2021
Posty: 63
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Witam.
Czy do Mazdy 6 GH 2.0 140km rok 2008 pasuje jakiś intercooler od 2.2?
Zaczyna konkretnie gwizdać a na allegro brak.

-- Dodano: 14 marca 2024, o 16:44 --

Chyba mam czapkę niewidkę skoro nikt mnie nie widzi <o0>


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.