Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:48

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 9 maja 2019, 08:02 
Świeżak
Offline
Od: 20.03.2019
Posty: 20
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
U mnie czyszczenie przepustnicy odbyło się bez problemu. Trzeba uważać na chłodziwo, bo ja spryskałem trochę bebechów przy odpinaniu pierwszego przewodu :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 lip 2019, 09:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.06.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Po ponownym podłączeniu AKU może mrugać kontrolka DSC OFF.
Wtedy wystarczy obrócić kierownicę do oporu w jedną i drugą stronę (tzn. uaktywnić czujnik obrotu/położenia kierownicy).


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 17 lip 2019, 11:56 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
O ile dobrze pamiętam, wiertło fi 8mm robi za idealną zatyczkę do przewodów.

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 lip 2019, 18:34 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.05.2018
Posty: 152
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
Potwierdzam, wiertła to idealna zatyczka, czyszcilem ostatnio pierwszy raz przepustnice, była od strony silnika czarna jak u was na zdjęciach, ale osadem to bym tego nie nazwał, do tego nie wydaje mi się aby to czyszczenie miało coś dać, porównał bym to do starcia kurzu z regału, mimo wszystko efekt placebo działa i mam wrażenie że gładziej chodzi dodawanie i przy odpuszczaniu gazu. W głowie mi się nie mieści po prostu ze mikrony brudu miałyby jakieś negatywne działanie takiego mechanizmu który chodzi dość ciężko. Pewnie nie była czyszczona od nowości, ciekaw jestem czy będzie tak samo wyglądać za 40kk, osad czarny na rurach wydechowych mam a oleju mi praktycznie nie bierze, po 10kk może 300ml, a mam ciężka nogę, dlatego coś tam musi przepalic i usrac mi wydechy, no chyba że mam coś z mieszanka nie tak ale nie wiem jak to sprawdzić nawet


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 18 lip 2019, 07:30 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Czyszczenie przepustnicy jest związane najbardziej z wolnymi obrotami. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale motylek przepustnicy w pozycji spoczynkowej jest nie do końca zamknięty, zostaje mała szczelina między motylkiem, a korpusem przepustnicy. Ta szczelina jest potrzebna żeby silnik który pracuje na wolnych obrotach dostawał powietrza. Wyobraź sobie, że ten nagar który miałeś blokuje tą szczelinę i zaczynają się problemy z wolnymi obrotami, falowaniem itp. Właśnie dlatego czyścimy przepustnicę :)

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 14 paź 2019, 16:07 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.10.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: śląski
Przedwczoraj wykonałem czyszczenie przepustnicy, czujnika temp oraz przepływomierza po czym zrobiłem pełną adaptacje na benzynie(ok 30 min na jałowych). Wczoraj wszystko było ok i zrobiłem 200 km na lpg. Dziś rano wróciły drgawki na jałowych a po południu znów było ok. Zastanawiam się czy ta jazda na lpg nie ma na to wpływu? Na innym forum wyczytałem, że pełna adaptacja może trwać do 160 km i powinno się ją robić na benzynie. Z góry dzięki za pomoc :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 14 paź 2019, 18:44 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Przejedź jeszcze trochę kilometrów i wszystko wróci do normy :)
Chyba, że jest jeszcze więcej innych problemów o których nie wiemy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 24 lis 2019, 21:32 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.10.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: śląski
Pozostały drgawki/nierówna praca znikły dopiero po regulacji luzów zaworowych :)
PS: Pan z ASO na słuch stwierdził, że luzy zaworowe są ok, silnik ładnie pracuje i nic nie ruszać :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 lut 2020, 19:59 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.02.2019
Posty: 7
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Witam,
Czy z tej przepustnicy da się zdemontować silnik krokowy żeby go wyczyścić?
U mnie samo czyszczenie przepustnicy nie pomogło z falującymi obrotami i podejrzewam ten silniczek.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 lis 2020, 20:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.01.2020
Posty: 8
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: zachodniopomorski
Witam. Zrobiłem wczoraj czyszczenie przepustnicy w mojej Mazdzie 6 gh. 1.8pb. Obroty elegancko sie ustabilizowaly. Mam tylko jeden problem. Jak jadę na luzie to według komputera skacze spalanie chwilowe ponad 20l/100km mimo iż obroty równo stoją na 700. Czy to możliwe aby było takie spalanie w takiej sytuacji czy komputer wariuje?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 lis 2020, 21:11 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Spalanie chwilowe zależy od prędkości. Jak sprawdzasz na przy niskich prędkościach to takie wartości są jak najbardziej możliwe.

P. S. Pamiętaj, że jazda "na luzie" jest nieekonomiczna.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 lis 2020, 21:53 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.01.2020
Posty: 8
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: zachodniopomorski
Wiem wiem poprpstu testowałem różne opcje. Wcześniej na luzie bez znaczenia na prędkość pokazywał komp spalanie na poziomie 2l. Zastanawia mnie skąd taka różnica teraz?
Jakie Wam Panowie orientacyjnie pokazuje przy ewentualnej jeździe na luzie spalanie komputer?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 lis 2020, 10:04 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Niemożliwe żeby na luzie (te same obroty, to samo spalanie w czasie) spalanie w stosunku do przejechanej odległości nie zmieniało się przy zmianie prędkości. Stawiam tezę, że masz zawodną pamięć ;-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 lut 2021, 14:34 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Po czysczeniu przepustnicy i przepływomierza silnik pracuje bez zarzutów, nie szarpie, nie gaśnie, obroty nie falują. Załączam zdjęcia przed i po czyszczeniu. Polecam użyć "K2 Zmywacz do EGR, gaźników, przepustnicy, wtryskiwaczy, turbosprężarek". Ponadto jeśli ktoś się zastanawia czy demontować przepustnicę, to polecam najpierw zdjąć gumowy wąż łączący przepustnicę z pojemnikiem na filtr powietrza, a następnie palcem otworzyć przepustnicę i sprawdzić czy klapka jest czarna od wewnątrz - załączam zdjęcie, ale już po wyczyszczeniu.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 lut 2021, 15:16 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 14.11.2016
Posty: 571
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
Ja jestem ciekawy jak auto zachowa się na większej przepustnicy, którą ostatnio kupiłem.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 1 sie 2021, 12:22 
Adept
Offline
Od: 31.05.2015
Posty: 125
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: pomorski
Cześć wszystkim. Zabrałem się za czyszczenie przepustnicy i po zdjęciu jej zauważyłem w dolocie ślady oleju nagaru. Z tego co sie orientuje to nie powinno tam byc oleju . Czy silnik sie kończy? Przepustnice czysta od oleju.

_________________
https://t.me/pump_upp


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 wrz 2021, 16:13 
Świeżak
Offline
Od: 11.08.2021
Posty: 21
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
A mój dolot jest w takim stanie. Od nagaru aż grubo. Czy mam go też czyścić? Po prostu wpsikać tam środek do czyszczenia przepustnicy?

Drugie pytanie. Czy muszę odpowietrzyć układ chłodzenia po założeniu przepustnicy?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 7 wrz 2021, 18:19 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Dolot żeby wyczyścić to musiałbyś zdemontować kolektor inaczej nagar wleci do silnika a to nie jest dobry pomysł.

Układu chłodzenia nie trzeba odpowietrzać, sam się odpowietrzy, chyba, że uciekło Ci dużo płynu. To trzeba sprawdzić stan i uzupełnić.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 wrz 2021, 18:45 
Świeżak
Offline
Od: 11.08.2021
Posty: 21
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Dzięki za odpowiedź.

Wyczyściłem tak dokładnie jak potrafiłem zarówno przepustnicę (płyn STP do gaźników i przepustnic) jak i przepływomierz (płyn Liqui Moly). Nagaru było aż grubo. Jestem pewien, że przez 240 000 km nikt do niej nie zaglądał - dramat.
Z tym kolektorem dolotowym to chyba sobie nie poradzę, niestety. Znalazłem poradnik i to za wysokie progi :D.


Po adaptacji (odpięcie klemy ujemnej, pedał hamulca na 30 sekund, odpalenie i 30 minut na jałowym) samochód prowadzi się lepiej. Problem z falowaniem obrotów (w niewielkim zakresie co prawda, ale jednak obrotomierz chodził od 600 do
800 i zatrzymywał się na różnych wartościach) przy dojeżdżaniu do świateł i zatrzymaniu się ustąpił. Teraz ładnie siedzi
przy 750 obrotach.
Wydaje mi się też, że mniej szarpie przy zmianie biegów od 1 do 3.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 14 wrz 2021, 12:52 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Addiw7 super że się udało! <spoko>

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 wrz 2021, 17:25 
Nowicjusz
Offline
Od: 30.04.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Dwa pytania:
1. Czy wymienialiscie uszczelkę pod przepustnica? Oficjalnie jest jednorazowa, ale widzialem ze w Mazdzie jest kur*** droga jak na kawałek gumy (moja pierwsza mazda i zaskoczyły mnie niepozytywnie ceny uszczelnień, a uszczelki kupuje zawsze tylko ori…)
2. Czy jest konieczne wykonanie adaptacji opisanej przez Addiw7 powyżej czy można jechać i samo się z czasem dostosuje, czy będą problemy bez zrobienia adaptacji?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 28 wrz 2021, 08:47 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
groohaa
Ad 1. Nie wymieniałem, ale ściągnij ją przed czyszczeniem, żeby nie miała kontaktu z środkiem czyszczącym bo może spuchnąć i nie będzie pasować. Wymyj ją tylko zwykłą wodą i wystarczy.
Ad 2. Nie ma takiej konieczności, ale przez pierwsze kilka lub nawet kilkaset kilometrów może się pojawiać falowanie obrotów, delikatne szarpanie itp. Procedura adaptacji jest przecież banalnie prosta, nie widzę powodu żeby tego nie robić.

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 wrz 2021, 08:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.08.2021
Posty: 10
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podlaski
Ad 1. U mnie w 2.0 DISI uszczelka nie była na przepustnicy, a od strony silnika na kolektorze, więc jak zdjąłem przepustnicę to uszczelka i tak została na silniku (kolektorze). Zostawiłem ją na swoim miejscu, przepustnice przeczyściłem i założyłem z powrotem, uszczelka została stara (tylko jak wyżej, nie myć jej chemią).
Ad 2. Jak odłączysz akumulator (co przy odpinaniu wtyczek można zrobić, co by błędy się niepotrzebnie nie odkładały w komputerze i tak na wszelki wypadek dla bezpieczeństwa) to i tak najpewniej auto będzie robić adaptację przy podłączeniu akumulatora ponownie bo się zresetuje ECU. Ja robiłem, postałem parę min na biegu jałowym, potem pojechałem się przejechać chwilę po mieście i ekspresówce i tyle. Jeszcze miałem wrażenie, że przez kilka dni - akurat teraz mało jeżdżę, po parę(naście) km dziennie - czasem jakby coś szarpnął czasem czy coś ale z czasem coraz lepiej i coraz równiej chodzi :)

Ogólnie parę dni po takim samym zabiegu polecam i wyczyścić i zrobić adaptację (która zrobi się zapewne sama przy odpięciu aku) :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 mar 2022, 15:20 
Nowicjusz
Offline
Od: 30.04.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
dejwid napisał(a):
groohaa
Ad 1. Nie wymieniałem, ale ściągnij ją przed czyszczeniem, żeby nie miała kontaktu z środkiem czyszczącym bo może spuchnąć i nie będzie pasować. Wymyj ją tylko zwykłą wodą i wystarczy.
Ad 2. Nie ma takiej konieczności, ale przez pierwsze kilka lub nawet kilkaset kilometrów może się pojawiać falowanie obrotów, delikatne szarpanie itp. Procedura adaptacji jest przecież banalnie prosta, nie widzę powodu żeby tego nie robić.
A mógłby ktoś opisać dokładnie te procedurę krok po kroku? Ten hamulec do na zapalonym, na zapłonie, już po podłączeniu ponownym aku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 28 mar 2022, 15:32 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Procedurę adaptacji masz kilka postów wyżej, a dokładnie post #259

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 mar 2022, 15:42 
Nowicjusz
Offline
Od: 30.04.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
No ja wiem co jest w #259 dlatego się pytam o szczegóły bo jest trochę nieprecyzyjne
1. Zdejmuje klemę - na sekundę wystarczy?
2. Podłączam z powrotem w tym momencie?
3. Hamulec w podłodze 30 sęk ale na zapłonie, na odpalonym?
4. Puszczam hamulec i 30min na luzie
5. Gaszę i gotowe

Czy jakieś różnice jak jest automat? To gdzies jest w serwisowce opisane? Bo przy rozbieraniu przepustnicy nie ma…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 mar 2022, 20:42 
Nowicjusz
Offline
Od: 28.10.2018
Posty: 52
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: podlaski
To tak po kolei:
- ściągasz klemę z akumulatora
- mając ściągniętą klemę naciskasz pedał hamulca na około 0,5 - 1 minutę bez włączania zapłonu, chodzi o to aby przez włączenie świateł STOP usunąć - rozładować - pozbyć się "szczątkowego" napięcia w układzie sterowania, aby skasować dotychczasowe zapisane adaptacje sterownika silnika. Sterownik oprócz fabrycznych nastaw, ma zdolność do " uczenia się/ adaptowania".
Tak trochę to obrazowo opisałem, aby łatwiej to przyswoić - za nie do końca fachowe określenia - nie linczować od razu - sorry.

Po tych 30 - 60 sekundach naciśniętego hamulca odpuszczasz pedał i zakładasz klemę na akumulator.
Następnie przechodzisz do opisywanego też na forum procesu adaptacji przepustnicy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 sty 2023, 20:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.01.2023
Posty: 3
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
To mój pierwszy post po zalogowaniu na forum, wiec witam wszystkich obecnych.

Od 2 miesięcy jestem posiadaczem mazdy i troszkę zaczynam w niej grzebać, m.in. chcę zajrzeć do przepustnicy. W związku z tym jedno pytanie.

Czy po czyszczeniu poprzez zdemontowanie (czyli skrupulatne i dokładne) polecacie po przejechaniu kilkunastu tyś. km (powiedzmy co wymianę oleju) czyszczenie przepustnicy zamontowanej?

Kupiłem preparat, na którym jest nawet instrukcja czyszczenia bez demontażu <spoko> , więc myślę, że po dokładnym przeczyszczeniu następnych kilka można wykonać właśnie bez odkręcania.

Co myślicie?
Pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 sty 2023, 22:04 
Stały bywalec
Offline
Od: 21.08.2018
Posty: 519
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: małopolski
Nie zaszkodzi. Ja czyściłem raz po kupnie byla klasycznie zawalona na maxa. Od tamtej pory czysta, zrobiłem jakieś 30tys.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 sty 2023, 22:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.01.2023
Posty: 3
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
A pytanie mam jeszcze jedno, pewnie przez niektórych zostanie odebrane jak głupota, ale jakim momentem trzeba dokręcać przepustnicę przy montażu? Kiedyś dawno temu udało mi się przekręcić dość ważny gwint i od tamtej pory tam gdzie można narobić dużych kosztów albo innych problemów używam klucza dynamometrycznego ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.