Teraz jest Cz, 25 kwi 2024, 00:40

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co zepsuli
PostNapisane: Wt, 11 sie 2020, 12:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.08.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: lubelski
Witam
mam problem ze swoja 6 a mianowicie. Kilkanaście dni temu przestała chłodzić mi klimatyzacja więc oddałem samochód do serwisu ponoć do wymiany była chłodnica klimatyzacji + zawór serwisowy( tak to się chyba nazywa). Dziś odebrałem auto i podczas powrotu do domu wszystko było ok klima sprawna żadnych problemów jednak postanowiłem pojechać po zakupy ok 5/7 km. I tutaj się zaczęło. Odpaliłem samochód( niestety parking pod chmurką więc +30 w środku) przejechałem może 500/800m bez klimatyzacji szyby w dole i spokojnie bo wszystko w środku gorące i zaczęła mi migać "nieśmiało" kontrolka oleju (nie zaświeciła się tylko chwile pomigała) wiec niewiele myśląc do domu. Samochód zostawiłem w cieniu odczekałem 3 godziny sprawdziłem poziom oleju jest ok pod samochodem też bez plam nie słychać stuków czy czegoś podejrzanego. Odpaliłem samochód chwile pochodził chwile na luzie dałem tak ok 3tyś obrotów też ok. Wyśle przejadę się kawałek. Niestety po zrobieniu ok 5 km kontrolka oleju znowu zaczęła mrugać na stałe się nie zaświeciła tylko delikatnie mrugała. Pytanie co to może być Co przy wymianie chłodnicy od klimy mogli zepsuć? Gdzie szukać usterki? Czy ryzykować i jechać tym samochodem do mechanika czy wzywać lawetę?



Wiem że 1.8 to nie ale nie cisnę tego samochodu powyżej 3,2 tyś obrotów. Przebieg to 160 tyś a olej jaki wlewam to 5w40 taki był wlewany przez wcześniejszego właściciela. Poproszę o poradę niestety mój mechanik na urlopie do września a oddać do kogoś kto mi będzie chciał wymienić pół samochodu czy z miejsca robić remont silnika to nie problem w tych czasach. Jeśli jest na forum ktoś z Lublina poproszę o info gdzie serwisujecie swoje mazdy. Do tej pory w samochodzie pojawił mi się jeden check po tym jak żona zdusiła samochód 3 razy z rzędu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
 Tytuł: Re: Co zepsuli
PostNapisane: Wt, 11 sie 2020, 12:44 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.09.2017
Posty: 816
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Obawiam się, że tracisz ciśnienie oleju lub czujnik nie ma styku.

_________________
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
HISTORIA VIN ASO


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Co zepsuli
PostNapisane: Wt, 11 sie 2020, 13:36 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2365
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Może przy okazji grzebania przy klimie poruszali wtyczkę czujnika, albo coś w ten deseń ? Ja bym do nich wrócił i niech posprawdzają w okolicach gdzie grzebali.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.