Teraz jest So, 27 kwi 2024, 03:39

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 9 lut 2016, 11:38 
Nowicjusz
Offline
Od: 07.12.2015
Posty: 40
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive Plus
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Witam.
Zamieszczam moja korespondencję z Mazda Motor Logistics Europe Sp. z o.o. oddział w Polsce :)
I-szy @:
Witam.
Szanowni Państwo, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w wyjaśnieniu moich poważnych wątpliwości.
Kupiłem od I-szego właściciela Mazdę 6 GH (benzyna) w stanie salonowym.
Rok produkcji samochodu 2008, I-sza rejestracja luty 2009. Faktyczny udokumentowany przebieg wynosi 90.000 km.
Wersja samochodu Exclusive Plus z automatyczna skrzynią biegów.
Chciałbym jak najlepiej zadbać o samochód aby jak najlepiej i jak najdłużej mi służył.
Chciałem ustalić kiedy powinienem wymienić olej w skrzyni automatycznej oraz metodę jego wymiany - statyczna czy dynamiczną.
Kontaktowałem się telefonicznie z serwisem Mazda Gołembiewscy w Wwie i Auto Art Jaremko we Wrocławiu.
Odpowiedzi jakie uzyskałem poraziły mnie.
Wymiana oleju w skrzyni - nie wymienia się - jak skrzynia "padnie" wówczas w czasie jej generalnego remontu zostanie zalana nowym olejem. Na taką odpowiedź zapytałem, w takim razie w silniku kiedy pan wymienia? - odp. po 100 tysiącach, ręce mi opadły.
Drugi serwis - nie wymieniamy.
W niezależnym serwisie Midparts poinformowano mnie, że wymieniają statycznie.
Tak więc do Państwa kieruję moją prośbę/pytanie, kiedy mam wymienić olej w skrzyni automatycznej i statycznie czy dynamicznie ?
Z góry serdecznie dziękuję.

Odpowiedź:
Witam,
Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Proszę o potwierdzenie numeru VIN Pana samochodu Mazda6.


Z poważaniem,

EWELINA MICHNIEWICZ

Customer Assistance Center

Mazda Motor Poland


__________________
Podałem nr VIN.
Po miesiącu i uprzednim "przypomnieniu się" otrzymałem odpowiedź:

Witam,
Dziękujemy za przesłanie wiadomości oraz przepraszamy za zwłokę w korespondencji.
Producent nie wskazuje konieczności okresowej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów, w którą jest wyposażony Pana samochód o numerze VIN xxxxxxxxxx. Co za tym idzie producent nie opracował też procedury okresowej wymiany oleju w skrzyni biegów.
Przez producenta została natomiast opracowana procedura wymiany oleju (procedurę można wskazać jako „statyczną”).
Producent nie zaleca okresowej wymiany oleju, jednak każdy serwis w ASO Mazda jest w stanie wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów na Pana życzenie.
W przypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu.


Pozdrawiam,

EWELINA MICHNIEWICZ
Customer Assistance Center
Mazda Motor Poland


Zadałem dodatkowe pytanie:
Bardzo dziękuję za informację. Mimo wszystko w takiej sytuacji zadam pytanie - w przypadku "podręcznikowej" eksploatacji samochodu na jaki przebieg producent przewidział żywotność skrzyni AT (eksploatacja w krajach europejskich)??
Oczywiście chodzi mi o podanie szacunkowego w/g producenta przebiegu skrzyni AT kiedy można spodziewać się zbliżającego jej remontu, (Per analogiam do przykładowej wymiany rozrządu w samochodzie w okolicach 80-ciu czy 90-ciu tysięcy km).


Otrzymałem taką odpowiedź:
Witam,
Producent nie wskazuje przebiegowej ani czasowej żywotności skrzyni biegów w Pana samochodzie Mazda6.


Pozdrawiam,
EWELINA MICHNIEWICZ
Customer Assistance Center


Trudno to skomentować. "Troska o klienta" jak najbardziej :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 lut 2016, 12:07 
Bywalec
Offline
Od: 01.11.2015
Posty: 262
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Czytalem caly post w napieciu czakajac na ten horror ale drakula zza kurtyny nie wyskoczyl... Wyraznie pani powiedziala ze jak chcesz mozesz olej wymienic, i mazda ma taka procedure, ale nie ma takiego wymagania. pozdr


Ostatnio edytowano Wt, 9 lut 2016, 19:44 przez schildkroete, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 lut 2016, 15:17 
Offline
Horrorem jest kontakt z Mazdą - nie ważne czy ASO, czy MMPol. Tak ja odbieram post kolegi Andre. Ja w swojej GJ zmieniłem "statycznie" po 40 kkm. Widzę sporą poprawę w miękkim zmienianiu biegów. Zrób sobie wymianę w ASO statyczną i trzymaj jakiś sensowny interwał. Jak jeździsz spokojnie 60 kkm, jak dynamicznie to 40 kkm.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 lut 2016, 21:51 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
Andre napisał(a):
Trudno to skomentować

Dlaczego ? Zadałeś pytania - otrzymałeś odpowiedzi. A to,ze nie są dla Ciebie satysfakcjonujące to już inna bajka.

Andre napisał(a):
zadam pytanie - w przypadku "podręcznikowej" eksploatacji samochodu na jaki przebieg producent przewidział żywotność skrzyni AT (eksploatacja w krajach europejskich)??
Oczywiście chodzi mi o podanie szacunkowego w/g producenta przebiegu skrzyni AT kiedy można spodziewać się zbliżającego jej remontu, (Per analogiam do przykładowej wymiany rozrządu w samochodzie w okolicach 80-ciu czy 90-ciu tysięcy km)

To tak brzmi jakbyś chciał się dowiedzieć jaką żywotność podeszwy przewiduje producent butów . Zakładając oczywiście "podręcznikową" ich eksploatację.

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 13 lut 2016, 13:06 
Nowicjusz
Offline
Od: 07.12.2015
Posty: 40
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive Plus
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Dzięki wielkie "rkarcz" za merytoryczne wsparcie. :)
W końcu lata wymienię statycznie, będzie miała ca 93kkm i zapewne ("odpukać") będzie dalsza radość z jazdy.
Pozdrawiam serdecznie.
P.S.
Moje gratulacje, obejrzałem fotki Twojej Magdy, po prostu ciacho. Trzeba przyznać, że choć raz reklamy nie kłamią, najładniejsza stylizacja.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 lut 2016, 16:48 
Offline
Andre wymień jak najszybciej, nie wiem po co czekasz kolejnych 5-10 kkm z 8 letnim olejem i hgw wie z czym w nim pływającym.
Masz tu na forum kolegę CzarnePaliwo od olejów i zapytaj co i jak.
Na pewno też zaoferuje ci olej w rozsądnej cenie z właściwym doborem.

Co do mojej Mazdy z BZWBK :), to super że ci się podoba.
Miałem jakiś czas temu zastępczą czarną GJ i jednak skłaniam się, że srebrny robi robotę.
Czarna może ten pierwszy dzień jak jest czysta to może, no może jest fajniejsza.. Ale to tylko jeden dzień. :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.