Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:48

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 55  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 22 maja 2021, 13:55 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.05.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Witam
Jestem nowym użytkowaniem forum i proszę o rade odnoście wymiany oleju w mazdzie 6 2008 PB. Obecnie silnik jest zalany olejem CAR 1 5W30. Po przejrzeniu forum zastanawiam się nad wlewem jednego niżej wymienionych olejów.
1. Miller EE Performance 5w30
2. Amsol Signature 5w30
3. Texaco Havoline energy ms 5W30 - tak mam dostępny w serwisie
Proszę o rade jaki olej najlepiej wlać
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 maja 2021, 16:11 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.10.2016
Posty: 312
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Z doświadczenia 9ciu wymian oleju Amsol Signature 5w30 w komplecie z płukanką od CzarnePaliwo. Zero problemów, zero pobierania oleju od wymiany do wymiany, czysty silnik, pomiary spalin poniżej normy dla tego silnika, rura wydechowa żadnej sadzy . Polecam z czystym sumieniem.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 maja 2021, 16:46 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.05.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Czy zawsze trzeba robić płukanie silnika przed zmianą oleju ????


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 maja 2021, 16:54 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.10.2016
Posty: 312
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Ja robię zawsze ale to niech się wypowie nasz Guru forumowy Tomek z Czarne Paliwo.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 maja 2021, 17:09 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.05.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Zastanawiam się na tym olejem z firmy Texaco
Ktoś może zastosował ten olej do mazdy 6 ????
https://cglapps.chevron.com/sdspds/PDSD ... Format=PDF


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 5 cze 2021, 18:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.06.2021
Posty: 5
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum jak i Mazdy 6 155 Disi.
Proszę o poradę w związku z wymianą oleju w mojej Madzi.
Zastanawiam się między Millersem 5w30 a Castrolem, z tym, że nie wiem który Castrol pasuje do tego auta. Według strony Castrola po tablicach rejestracyjnych UK pasuje castrol edge 5w30 M, według Halfords pasuje tam LL. Czyn różnią się te oleje jeśli można zapytać i czy Castrol byłby lepszym wyborem według Was?

PS. Jeżeli ktoś ma sprawdzony środek do płukanki to również będę wdzięczny. Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 5 cze 2021, 21:15 
Nowicjusz
Offline
Od: 30.04.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Chcę wymienić olej w nowo zakupionej GH DISI 2010 z autentycznym przebiegiem 162k. Do tej pory serwisowany w mazdzie więc po prostu lany mazdowski 5w30, płukanki nigdy nie widział. Przewidywany przebieg roczny 8-11k (przynajmniej tak było przed covidem :/ )

Zamierzałem zrobić porządną płukankę i kupić oryginalny mazdowski olej 5w30 przewidziany do tego silnika, ale widzę że tu wszyscy millersy, amsoile i inne ravenole :) Może mi ktoś wytłumaczyć w czym są lepsze od oryginalnego mazdowskiego? (chodzi mi o parametry, nie patrzmy na cenę).

W drugim samochodzie (toyota celica 2.0 '98) od wielu lat używam Valvoline SynPower 5w30 oraz płukanki od Valvoline - po kilku wymianach spożycie oleju spadło z 200-300 ml do zera i wzrosła kompresja, więc polecam płukanie :)
W mazdzie też chciałem użyć płukanki valvoline. Co olejowi spece myślą o produktach valvoline, ich olejach i płukankach?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 cze 2021, 13:41 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.10.2016
Posty: 312
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Paskiur przeczytaj temat o olejach a będziesz miał odpowiedz o oleju Castrol że to największy badziew do mazdowskich silników /nie trawią ich/. Tylko przeczytaj i oprzyj się na doświadczeniach opisanych tutaj na forum. Millers jest dobrym olejem, polecanym Ravenol , Amsoil na ktorym jeżdzę z powodzeniem około 100tyś.km i żadnych problemów z braniem oleju.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 cze 2021, 19:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.06.2021
Posty: 5
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
6 czerwca 2021, o 13:41 Wojti napisał(a):
Paskiur przeczytaj temat o olejach a będziesz miał odpowiedz o oleju Castrol że to największy badziew do mazdowskich silników /nie trawią ich/. Tylko przeczytaj i oprzyj się na doświadczeniach opisanych tutaj na forum. Millers jest dobrym olejem, polecanym Ravenol , Amsoil na ktorym jeżdzę z powodzeniem około 100tyś.km i żadnych problemów z braniem oleju.


Dzięki, przeczytałem ten temat wzdłuż i wszerz i wybór padł na Millers EE 5w30 plus płukanka też Millersa. Teraz czekać na przesyłkę i działamy :) Dzięki za pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 cze 2021, 11:01 
Świeżak
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 30
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Witam,
zawsze kupowałem Dexelie ale na ebay z 2 tyg muszę czekać aż z Niemiec przyjdzie więc zanim kupię wolę się upewnić czy te produkty będą właściwe:
https://www.ebay.co.uk/itm/143227144407 ... Swfjtdly-S - płukanka Millers, nigdy nie używałem płukanek
https://www.ebay.co.uk/itm/174729310122 ... SwwGdgo78c - olej Millers EE, "Asian manufacturers" bardzo wymowne, API SL jest ale ACEA to C3, z tego co jest podane na 1szej stronie wątku to powinno być A1/A3.
Silnik to 2.5 MZR.

Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 cze 2021, 17:46 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.05.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Witam
Zakupiłem olej Amsoil 5W30, i w najbliższym czasie planuję zrobić wymianę. Do mazdy wlany był olej CAR 1 5W30 Zastanawiam się nad płukaną do silnika i przypadkiem natknąłem się na pewien artykuł odnośnie stosowania takich płukanek do silnika.
Czy producent zaleca przed każdą wymianą oleju stosować płukankę ?????

https://motoryzacja.interia.pl/samochod ... Id,2385467

-- Dodano: 28 czerwca 2021, o 17:06 --


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 cze 2021, 18:47 
Nowicjusz
Offline
Od: 30.04.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Pierdol**ie a jednocześnie prawda - bo jak silnik jedyne czym jest uszczelniony to nagar to znaczy że trzeba te uszczelnienia wymienić a nie omijać płukanki. No ale to znaczy też że płukanka w skrajnych wypadkach rzeczywiście może rozszczelnić silnik. Podsumowując - albo większe koszty albo bez kosztów nadal udajemy że mamy zdrowy silnik :D

Dobrze napisali że jak jest dużo syfu, to płukanka to rozpuści, nie zleci to potem w 100%, reszta zmięknie no i nowy olej szybko to wybierze i zrobi się z niego dużo szybciej 'smoła'. Dlatego ja właśnie zabierając się do płukania silnika w mojej nowej M6, nie płukana od 11 lat, zamierzam zrobić tak:
1) zaleje obecny olej płukanką wg instrukcji, spuszczę tę mieszankę jeszcze gorącą z miski i filtra
2) zaleje najtańszy 5w30 lub 5w40
3) pojeżdżę na tym z kilkadziesiąt do kilkuset km i spuszczę
4) zaleję docelowy olej z nowym filtrem

Płukankę możesz stosować bez strachu co każdą wymianę oleju, tylko niech porządnie zleci przed wymianą, a nie 5min i zalewamy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 29 cze 2021, 13:58 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1237
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Rzecz w tym, że oleje mają w składzie dodatki mające za zadanie pielęgnować uszczelnienia. Jeśli silnik jest zaniedbany, oblepiony od środka zanieczyszczeniami to stoją one na drodze rewitalizacji elastomerów. Uszczelnienia pod warstwą brudu starzeją się szybciej.

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 29 cze 2021, 20:26 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.05.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Wątpię, że ktoś przed zastosowaniem płukanki demontuje miskę olejową lub pokrywę zaworową żeby ocenić stan zanieczyszczenia silnika. Co do płukania silnika przed wymianą oleju jest też ryzyko że jeżeli nagaru jest dużo to może tak wyczyścić i ten cały syf zanim zlejemy krążył po całym układzie smarowania co może mieć wpływ na poszczególne podzespoły w silniku.
Czy ktoś kto zastosował płukankę rozebrał silnik i może pokazać jak wygląda silnik po zastosowaniu tego specyfiku.
Większość na forum osób stara się żeby stosować oleje zgodnie ze specyfikacją zalecaną przez producenta i tu ponawiam pytanie czy producent zaleca stosowanie takich specyfików przed wymianą oleju i czy ASO stosują również te specyfiki przy wymianie oleju.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 29 cze 2021, 21:03 
Nowicjusz
Offline
Od: 30.04.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Zalecenie producenta nie są żadnym wyznacznikiem, bo nie zawsze producentowi zależy żeby 15-letni samochód jeździł tak jak z fabryki.
Widzę że masz automat - mam nadzieję że nie zamierzasz stosować się do zaleceń producenta i nie wymieniać nigdy oleju w skrzyni...

Na youtube jest wiele testów płukanek, nie pamiętam czy któryś z nich rozbierał silnik, na pewno mierzą kompresję. Ja za to w mojej 23-letniej toyocie po stosowaniu płukanki przez wiele lat ściągałem pokrywę zaworów. Nie wiem co miałbym tam niby specjalnego znaleźć, ale potwierdzam że nic niepojącego nie było ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 cze 2021, 07:36 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1237
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
29 czerwca 2021, o 21:26 maniek72 napisał(a):
Co do płukania silnika przed wymianą oleju jest też ryzyko że jeżeli nagaru jest dużo to może tak wyczyścić i ten cały syf zanim zlejemy krążył po całym układzie smarowania co może mieć wpływ na poszczególne podzespoły w silniku.

Nie ma takiego ryzyka z uwagi na zawarte tak w oleju, jak i w dobrej jakości płukance detergenty i dyspergatory. Do tego dochodzi układ filtracji.

29 czerwca 2021, o 21:26 maniek72 napisał(a):
i tu ponawiam pytanie czy producent zaleca stosowanie takich specyfików przed wymianą oleju i czy ASO stosują również te specyfiki przy wymianie oleju

Bardzo naiwne pytania :wink:

29 czerwca 2021, o 22:03 groohaa napisał(a):
Widzę że masz automat - mam nadzieję że nie zamierzasz stosować się do zaleceń producenta i nie wymieniać nigdy oleju w skrzyni...

Otóż to :wink: Albo na ten przykład wymieniać olej silnikowy w MZR 2.0 co 20 tys. km :sad:

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 lip 2021, 10:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.06.2020
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: łódzki
Panowie jaki olej polecacie do M6 2.0 147km, w przypadku brania około 300ml/100km oleju?

Jeżdżę około 10000-12000 rocznie.

Osobiście zastanawiam się nad tym: https://czarnepaliwo.pl/glowna/361-rave ... 30-5l.html

-- Dodano: 5 lipca 2021, o 11:54 --

Edit.
*300ml/1000km rzecz jasna


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 lip 2021, 12:35 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.12.2019
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Comfort
Region: pomorski
Hello,

ja jeżdżę na AMSOIL OE 5w40 OEB. Przez około 1,5 roku i po przejechaniu 7000 km dolałem pół litra. Teraz robiłem kolejną wymianę na ten sam olej przed wyjazdem. W tydzień zrobiłem około 2500 km i na bagnecie nie widać ubytków. Olej w miarę jeszcze czysty. Ten olej polecał mi kolega "Czarne Paliwo" i jestem z tej rekomendacji zadowolony.

Pozdrawiam

_________________
"Życie jest pasmem straconych okazji."


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 lip 2021, 13:49 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1237
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Sebaa, cieszę się, że jesteś zadowolony :)

Filip14, napisz jaki masz przebieg całkowity oraz na jakim oleju odnotowujesz obecne ubytki. Będę miał jakiś punkt odniesienia.

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 lip 2021, 13:43 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.06.2020
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: łódzki
6 lipca 2021, o 14:49 CzarnePaliwo napisał(a):
Sebaa, cieszę się, że jesteś zadowolony :)

Filip14, napisz jaki masz przebieg całkowity oraz na jakim oleju odnotowujesz obecne ubytki. Będę miał jakiś punkt odniesienia.


Przebieg całkowity na ten moment 222 000km.
Olej jaki był zalany na poprzedniej wymianie to Motul X-clant 5w30. Dodam, że jakiś czas temu miałem widoczne ubytki płynu w układzie chłodzenia, ale problem jakoś sam się naprawił. Test na uszczelkę pod głowicą był robiony, ale nic nie wykazało.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 lip 2021, 13:43 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.06.2020
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: łódzki
6 lipca 2021, o 14:49 CzarnePaliwo napisał(a):
Sebaa, cieszę się, że jesteś zadowolony :)

Filip14, napisz jaki masz przebieg całkowity oraz na jakim oleju odnotowujesz obecne ubytki. Będę miał jakiś punkt odniesienia.


Przebieg całkowity na ten moment 222 000km.
Olej jaki był zalany na poprzedniej wymianie to Motul X-clant 5w30. Dodam, że jakiś czas temu miałem widoczne ubytki płynu w układzie chłodzenia, ale problem jakoś sam się naprawił. Test na uszczelkę pod głowicą był robiony, ale nic nie wykazało.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 lip 2021, 13:59 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1237
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Rozumiem. Polecam płukankę Archoil AR2820:
https://czarnepaliwo.pl/dodatki-do-olej ... 250ml.html

i Ravenol DXG lub Amsoil Signature Series 5w30 jako olej docelowy:
https://czarnepaliwo.pl/glowna/361-rave ... 30-5l.html

https://czarnepaliwo.pl/szukaj?controll ... it_search=

Amsoil wychodzi drożej z uwagi na konfigurację opakowań, ale ma wyższą liczbę zasadową przez co dłużej zachowuje zdolność do neutralizacji kwaśnych produktów spalania paliwa.

Obecnie stosowany Motul 8100 X-clean 5w30 nie jest najlepszym wyborem dla MZR 2.0. Ma ogólnie kiepskie parametry:
https://d23zpyj32c5wn3.cloudfront.net/i ... 1492016013
Punkt płynięcia na poziomie -36°C dla oleju o lepkości 5w30 nie idzie w parze z syntetyczną bazą w składzie. Dla porównania DXG jest płynny do -57°C, Siganture Series 5w30 do -50°C. Przepaść :wink:

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 lip 2021, 22:30 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.05.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
30 czerwca 2021, o 07:36 CzarnePaliwo napisał(a):
Nie ma takiego ryzyka z uwagi na zawarte tak w oleju, jak i w dobrej jakości płukance detergenty i dyspergatory. Do tego dochodzi układ filtracji.

Przeczytałem kartę kartę charakterystyki produktu który polecasz AR2820 Professional Engine Flush oprócz tego ze ma zalety czyszczące, regenerujące, nic w tej karcie nie znalazłem co wchodzi w skład tej płukanki. Wlewając coś takiego do silnika a tym bardziej do automatycznej skrzyni biegów chciałbym wiedzieć co wlewam.
29 czerwca 2021, o 21:03 groohaa napisał(a):
Widzę że masz automat - mam nadzieję że nie zamierzasz stosować się do zaleceń producenta i nie wymieniać nigdy oleju w skrzyni...

Olej w skrzyni biegów wymieniony bez stosowania płukanki, raczej się nie zdecyduję na wlanie tego specyfiku, i myślę że zakupiony u Ciebie olej Amsoil Signature Series 5w30 i bez płukania silnika się sprawdzi.
Czarne Paliwo dziękuje za dobór odpowiedniego oleju


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 lip 2021, 07:05 
Nowicjusz
Offline
Od: 30.04.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Czy ktoś wie, który dokładnie olej z gamy totala to jest ten właśnie mazdowy dexelia ultra 5w30? Czy może robią to specjalnie tylko dla mazdy i nie ma tego w ofercie pod własną marką?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 lip 2021, 08:16 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Mając zaufanie do firmy Amsoil zastosowałem płukankę nie Archoila lecz tej właśnie firmy przy ostatniej wymianie. Okazało się na tyle skuteczne, że już na nowym oleju po 3tys na bagnecie wciąż widzę słomkowy kolor.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 lip 2021, 12:22 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.05.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
W poprzednim samochodzie trzy krotnie zastosowałem olej jednego producenta w następnych trzech wymianach wlewany był olej innych producentów 5W30, Kupiłem z przebiegiem około 200 000 i zrobiłem 90 000. Nigdy nie stosowałem żadnych płukanek podczas wymian, piłowałem interwałów kilometrowych pomiędzy wymianami. Nie zauważałem żeby było jakieś nadmiernie zużycie oleju przez ten czas eksploatacji, a dolewki były minimalne.
Jak silnik jest w dobrym stanie i na czas wymienia się olej stosowanie płukanek według mnie nie ma sensu. Jest dużo niewiadomych jak długotrwale stosowanie tego specyfiku będzie miało wpływ na kondycję silnika, i o tym dowie się przyszły użytkownik który kupi ten samochód.

-- Dodano: 11 lipca 2021, o 12:22 --



 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 lip 2021, 15:32 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 14.09.2014
Posty: 927
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
7 kwietnia 2021, o 12:06 adrian41 napisał(a):
CzarnePaliwo, dziękuję bardzo za paczuszkę zawierającą zamówione produkty.
Materiały, ich jakość oraz samo dostarczenie oceniam na 6 - tkę. <spoko>
Wymiana oleju AMSOIL zaplanowana na sobotę. :)
7 kwietnia 2021, o 15:21 CzarnePaliwo napisał(a):
Polecam się :hi: Daj znać po wymianie :wink:


Odpisuję dopiero teraz z uwagi na to, że mam czas - urlopuje się w Chorwacji gdzie przywiozła mnie M6 zalana AMSOIL.
Uważam, że to optymalny wybór dla mojego modelu Mazdy, to już drugi raz jak napełniłem tym olejem swoją M-6.
Auto śmiga, aż miło. Bezproblemowy rozruch na zimnym zimą, eksploatacja w ekstremalnych temperaturach (+35 stopni C) na trasie 1400 km, również w terenie górzystym sprawiają, iż wysoko oceniam produkty od CzarnePaliwo, a w szczególności markę AMSOIL.
Ps.
Tomku, następne zakupy w kwietniu, do zobaczenia na naszym spocie - jak sytuacja będzie przychylna. :hi:

_________________

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele"


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 lip 2021, 20:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.07.2021
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: wielkopolski
Witam wszystkich.
Jestem świeżo upieczony posiadaczem Mazdy 6 :D
W skrócie - mam do Was prośbę o radę w sprawie doboru oleju. Nie wiem jakim była zalana wcześniej. Zastanawiam się nad plukanką i zalaniem olejem Valvoline Maxlife 5w30 lub 5w40. Czy Waszym zdaniem to dobry wybór czy też z doświadczenia możecie polecić inne rozwiązanie?
Wersja 2.5 benzyna 170KM


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 lip 2021, 11:12 
Świeżak
Offline
Od: 09.03.2019
Posty: 25
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: podkarpacki
Ten wątek ma 50 stron.. warto zerknąć na kilka wstecz i odpowiedź na to pytanie już jest..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 lip 2021, 13:42 
Amator
Offline
Od: 20.05.2021
Posty: 72
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: małopolski
antropolog81, warto uderzyć do użytkownika CzarnePaliwo. Gość zna temat i dobierze Ci elegancki olej, z płukanką też pewnie da radę :) ja osobiście do mojego 2.5 lałem oryginalny olej Mazdy bez płukanki


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 55  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.