Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 01:54

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 10 kwi 2015, 20:01 
Świeżak
Offline
Od: 10.04.2015
Posty: 33
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Witam panowie jestem tu nowy przed chwilą założyłem konto,jestem <pucu> posiadaczem owej Mazdy 6 2.2TD 163KM z 2009 roku. Pare dni po zakupie tego auta zaniepokoiły mnie dziwne odgłosy z dobiegajce z pod maski najbardziej słyszalne są one w trakcie pracy silnika na biegu jałowym oraz przy gaszeniu silnika. Trudno ten dzwięk opisać gdyż słychac go w jednym rytmie który wogóle się nie zmienia nie towarzyszą mu żadne piski zgrzyty czy metaliczne dzwięki. Coś po prostu klekocze ale nie jest to dzwiek ciągły tylko rytmiczne stukanie czy jak to nazwać. Dzwięk bez zdejmowania górnej osłony silnika zlokalizowałem w tylnej górnej części silnika po prawej stronie w okolicach podszybia. Przysłuchiwałem sie pracy alternatora w może i śmieszny sposób ale sprawdzony przyłożłem drewniany długi cieńki trzonek do alternatora a do trzonka szklankę i nasłuchiwałem pracę łożysk nic podejżanego nie usłyszałem wszystko płynnie pracuje. Nie znam tych silników wiec cięzko mi narazie to ogarnąć to moja pierwsza Madzia poprzednie auto miałem Volvo S80 D5 AWD 185 KM z 2008. Więc panowie jesli ktos wie o co chodzi z tym stukaniem to prosze o pomoc, co moge sam sprawdzić by nie jechac odrazu do mechanika. <pucu>


Ostatnio edytowano Pt, 10 kwi 2015, 20:16 przez jarekm0180, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 10 kwi 2015, 20:04 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.02.2014
Posty: 963
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Jaki masz przebieg? Może to koło dumasowe daje o sobie znać hmm?

_________________
Zoom Zoom


Nie lubimy robić Lubimy się wozić!!!!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 kwi 2015, 19:10 
Świeżak
Offline
Od: 10.04.2015
Posty: 33
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
160000 km, skrzynia i sprzegło pracuje prawidłowo auto przyspiesza poprawnie nic dziwnego podczas jazdy się nie dzieje, codzienie robie nia 110km autostradą auto przyspiesza rewelacyjnie,spalanie niskie kontroluje je w celu porównania z poprzednim autem. Zapomniałem tylko dadać dwa razy przytrafiła mi sie dziwna sytuacja przy uruchamianiu silnika auto wpadło a raczej silnik wpadł w takie wibracje myslałem że zaraz wyskoczy z pod maski.

-- Dodano: Pt, 10 kwi 2015, 20:28 --

Czy można tutaj dodać nagranie z dzwiekiem tego klekotania czy nieda rady?

-- Dodano: N, 12 kwi 2015, 19:10 --

Widzę ze chyba nie ma nikt pomysłów na to co moze byc nie tak?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 kwi 2015, 20:05 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 23.10.2012
Posty: 1913
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Musisz wrzucić na YouTube a pózniej linka tutaj.

_________________
xX KOVAL Xx
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 kwi 2015, 21:06 
Świeżak
Offline
Od: 10.04.2015
Posty: 33
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
No z tym dzwiękiem trochę nie tak gdyż po przesłuchaniu go zauważyłem ze nagranie nie oddaje tego c w realu jest narawde, i niechcę by kogokolwiek to pózniej zmyliło.

-- Dodano: Pn, 13 kwi 2015, 21:06 --

Dziś zauważyłem rano że auto po odpaleniu zimnego silnika nie klekocze przez około 3-4 minuty dopiero jak nabierze temperatury zaczyna jestem coraz bardziej skłonny stwierdzić że to któraś z rolek czy jak to nazywa się bardziej fachowo napinacz. Jak mogę sam dokonać ich ogledzin?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 lis 2016, 15:38 
Świeżak
Offline
Od: 07.11.2016
Posty: 20
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Witam
I jak udało Ci się zdiagnozować co to dokładnie jest?? Mam podobna sytuację i jak na razie nie mam pojęcia co to może być


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.