Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:27

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 16 wrz 2014, 23:50 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 20.04.2014
Posty: 10
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: zagranica
Tak jak w temacie, mam dziwne burczenie koło filtra powietrza, może bliżej intercooler'a, nie cały czas, szczególnie wtedy gdy silnik jest już nagrzany. Są to fale, czasami jest, czasami nie. Trwa ok 30sec i cisza. Wtedy wyczuwam że auto jest ciut zamulone. Czy ktoś spotkał się z takim dziwnym objawem? Mechanik powiedział że to może dziurawy interooler, nieszczelność, i milion innych "może" za które trzeba słono płacić...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 lip 2015, 10:53 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.07.2015
Posty: 5
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
I co kolego poznales przyczynę bo mam podobny problem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 lip 2015, 11:56 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 28.05.2014
Posty: 147
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Czy to nie uderza dolot powietrza w obudowę airboxa?


 Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
PostNapisane: Pn, 6 lip 2015, 13:09 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 1702
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
A może to tylko agregat klimatyzacji się załącza?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

_________________
Obrazek Obrazek

IDS - diagnostyka komputerowa, pomoc z zapchanym dpf w Mazdach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 lip 2015, 21:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.07.2015
Posty: 5
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Nie to nie agregat u mnie wiruje filtr powietrza przez około 20 sekund po odpaleniu jakby powietrze się coraz z kolektora albo coś z egrem było nie tak potem ciche nagle nie ważne czy na zimnym czy na ciepłym tylko po odpaleniu.a jeszcze zauważyłem że jeśli nacisne sprzęgło to to się pojawia i gdy puszczam za chwilę przestaje ale po chwili.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 lip 2015, 20:03 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
Celem uspokojenia zszarganych nerwów u szanownych kolegów a i w trosce o zasoby portfela coby nie zostały pożarte przez "mechaników-wymieniaczy" wyjaśniam,że jest to zjawisko normalne,przewidziane przez producenta pojazdu.
Działająca przepustnica główna tłumi lub nie ( w zależności od potrzeby ) przepływ powietrza do kolektora ssącego,a tym samym słyszymy lub nie "dudnienie" czyli pulsację powietrza zasysanego.

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 lip 2015, 22:51 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 28.05.2014
Posty: 147
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
<spoko>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 paź 2018, 18:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.03.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
witam,posiadam mazde 6 2008rok 2.0 diesel od jakiegos czasu przy wcisnietym sprzegle zaczyna sie dudnienie spod filtra powietrza.Tak to auteczko dziala wszystko oki.Błem u dwuch mechaników ale rozkładaja rece mowia ze pierwszy raz takie cos słysza.prosze o pomoc pozdxraiwam.


Ostatnio edytowano Wt, 2 paź 2018, 20:34 przez Michał, łącznie edytowano 1 raz
Przeniesiono do właściwego tematu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 paź 2018, 21:06 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Tak ma być.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 paź 2018, 07:40 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
7 lipca 2015, o 21:03 tadziol napisał(a):
Celem uspokojenia zszarganych nerwów u szanownych kolegów a i w trosce o zasoby portfela coby nie zostały pożarte przez "mechaników-wymieniaczy" wyjaśniam,że jest to zjawisko normalne,przewidziane przez producenta pojazdu.
Działająca przepustnica główna tłumi lub nie ( w zależności od potrzeby ) przepływ powietrza do kolektora ssącego,a tym samym słyszymy lub nie "dudnienie" czyli pulsację powietrza zasysanego.

A wystarczy przeczytać....

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 paź 2018, 21:29 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 18.03.2014
Posty: 97
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
Czego objawem jest ten dzwięk przy dodawaniu gazu, słychać tak gdzieś w okolicach filtra powietrza.


Ostatnio edytowano Pt, 12 paź 2018, 12:24 przez Michał, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 3 lis 2018, 22:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.03.2018
Posty: 7
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: świętokrzyski
7 lipca 2015, o 20:03 tadziol napisał(a):
Działająca przepustnica główna tłumi lub nie ( w zależności od potrzeby ) przepływ powietrza do kolektora ssącego,a tym samym słyszymy lub nie "dudnienie" czyli pulsację powietrza zasysanego.

Dobry Wieczór Tadziol, Dziękuje za pomoc ostatnim razem z babcia Madzia z 2003r. Tym razem Mazda 6 GH Diesel 2011, Od trzech dni zastanawiałem się czy jestem nadwrażliwy czy cos jest nie tak.
I teraz mimo twojego uspokajającego postu twierdze ze jednak jest cos nie tak... Wreszcie otworzyłem maskę i w obudowie filtra powietrza dopiero po tylko minimalnym dodaniu gazu mam takie dudnienie ze mało co obudowy nie wywali jakby zamknęli stado polityków przed wyplata. Na biegu jałowym wszystko ok dlatego nie moglem dojsc co do cholery dudni, wiec nie zdawalo mi sie w kabinie podczas jazdy ze cos jest nie tak. Mam auto 2 lata i na 100% nie jest to normalne. Oczywiscie kazda pomoc od strony forumowiczow bedzie mile widziana. :)
Pozdrawiam Robert Zdyb


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 lis 2018, 00:48 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Dodasz delikatnie gazu czy wciśniesz sprzęgło, przepustnica się tak otwiera, że powoduje burczenie w obudowie filtra powietrza.
Tak to normalne.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 lis 2018, 18:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.03.2018
Posty: 7
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: świętokrzyski
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć proszę jak wrzucić plik dźwiękowy? Czy muszę przez youtube? Rozszerzenie m4a jest zablokowane:( przez YT nie chce iść jako dźwięk a nie fim.

Spróbuje tak z konwertera online.
https://s21.aconvert.com/convert/p3r68-cdx67/hg65b-vb55k.mp3

Wiem że nie rozmawiam z amatorami Panowie ale coś jest na rzeczy przecież jeżdżę nim 2 lata i to nie jest tak że dziś sobie ubzdurałam podczas jazdy mam w kabinie helikopter. Pierwsze nagranie telefon leży koło filtra. Znikąd nie dobiegają żądane niepokojące inne dźwięki auto jeździ normalnie i nie ma z nim żadnych problemów tylko ten huragan który słychać też w kabinie.

I jeszcze trochę dalej okolice przedniej szyby nie przy samym filtrze jak poprzednio:
http://dw.convertfiles.com/files/0438930001541344619/nowe%20nagranie.mp3

Nagrania zrobione przy otwartej masce, filtr powietrza czysty oryginalny mazdy, kolanko z trąbką trochę słychać na zimnym ale na wszelki wypadek dla pewności przytrzymałem filtr i trąbkę rękami, bez zmian. Na luzie wszystko ok silnik pracuje jak powinien bez zastrzeżeń, przyśpiesza. Jedna tylko rzecz z która się nie spotkałem po muśnięciu gazu silnik dostaje obrotów i podczas spadania na sekundę przed dojściem do jałowych jest wychamowany teoretycznie dla zrozumienia muśnięcie pedału, wzrost do 1200 sekunda na wysokości 700 i jałowy 500, ale tak podobno ma być to nie stwarza mi problemów.
Dziękuje za ewentualną pomoc.

-- Dodano: 4 listopada 2018, o 18:02 --

Problem rozwiązany.
Jak widać i profesjonalista może się zagapić, a właścicielowi problem spędza sen z powiek...Powodem była mała odległość opaski od śruby w silniku co powodowało dodatkowe efekty dźwiękowe. Uff... Sruba do gory i aż miło pojeździć....;) <%>


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 lis 2018, 19:42 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Gratulacje, cała mazda, szukamy wielkiej usterki spędzającej sen z powiek a tu taka mała pierdoła winna wszystkiemu....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 lis 2018, 20:13 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.03.2018
Posty: 7
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: świętokrzyski
ano to wlasnie nasze mazdy niby nic a halasu od cholery....i 1,5 dnia w d....ie:)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 lis 2018, 12:02 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.07.2018
Posty: 14
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
U mnie mechanik powiedział że to plastikowy element filtra , jakaś jego cześć po czasie się zużywa i należy podłożyć element gumowy. Głównie słychać przy zimnym silniku kiedy silnik wchodzi w wibrację , potem ustaje i słychać mniej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 lis 2018, 12:13 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Tak, przy dolnej części obudowy filtra, jet taki ssak, rura/kolano... Który zasysa powietrze, jest od włożony w dolna część obudowy, i ona czasami lub przeważnie robi się trochę luźna i trzęsie się strasznie. Usztywnienie pomaga.

Ale, w większości mówimy tutaj o odgłosie pochodzącym z wnętrza układu ssącego w momencie wciśnięcia sprzęgła lub dodaniu lekko gazu bądź w którymś momencie wypalania DPF no w mieście na postoju.
W tym momencie następuje otwarcie przepustnicy który opisywany jest jako warkot brumienie itp. Tego nie unikniemy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 lut 2019, 16:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.02.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
Witam jestem tu nowy i mam problem z buczeniem silnika jak inni koledzy.Buczenie wydobywa się z okolic filtra powietrza kiedy na rozgrzanym silniku na biegu jałowym dotkne minimalnie pedał gazu,hałas trwa jakies 3 sekundy i ustaje.dosłowne ten sam efekt jest kiedy wciskam i puszczam pedał sprzęgła równo 3 sekundy i ustaje.Dodatkowo co śmieszne ten sam dźwięk wydobywa się kiedy puszczam auto na luzie oczywiście odpalone na rozgrzanym silniku z górki a gdy go wyhamuje ustaje,puszcze hamulec auto zjezdza i znowu,auto wyhamuje ustaje dźwięk.Nie wiem skąd te anomalia ale to nie jest normalne na pewno i proszę o pomoc

-- Dodano: 11 lutego 2019, o 16:22 --

dodam jeszcze że auto jest pozbawione dpf i zaślepiony został zawór EGR.Taki egzemplarz nieświadomie kupiłem czy może to mieć jakiś związek z buczeniem

-- Dodano: 11 lutego 2019, o 16:35 --

dodam jeszcze że auto jest pozbawione dpf i zaślepiony został zawór EGR.Taki egzemplarz nieświadomie kupiłem czy może to mieć jakiś związek z buczeniem

-- Dodano: 11 lutego 2019, o 16:35 --

Witam jestem tu nowy i mam problem z buczeniem silnika jak inni koledzy.Buczenie wydobywa się z okolic filtra powietrza kiedy na rozgrzanym silniku na biegu jałowym dotkne minimalnie pedał gazu,hałas trwa jakies 3 sekundy i ustaje.dosłowne ten sam efekt jest kiedy wciskam i puszczam pedał sprzęgła równo 3 sekundy i ustaje.Dodatkowo co śmieszne ten sam dźwięk wydobywa się kiedy puszczam auto na luzie oczywiście odpalone na rozgrzanym silniku z górki a gdy go wyhamuje ustaje,puszcze hamulec auto zjezdza i znowu,auto wyhamuje ustaje dźwięk.Nie wiem skąd te anomalia ale to nie jest normalne na pewno i proszę o pomoc


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 12 lut 2019, 09:16 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.09.2017
Posty: 810
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Panowie obudowa filtra powietrza rozkłada się jak klocki lego na 3 części. Przy zmianach temperatury plastiki mogą dostać luzu i powodować wibracje, hałas itd. Wystarczy zdemontować obudowę, rozłożyć, odtłuścić i miejsca styku owinąć taśmą parcianą, czarną jak do instalacji, potem poskładać całość i cieszyć się ciszą w aucie.
Obrazek

_________________
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
HISTORIA VIN ASO


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 lut 2019, 09:58 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Fabek, u mnie też jest podobna sytuacja. Zauważyłem, że buczy raz bardziej, raz mniej - nie wiem od czego to zależy. To co napisałeś o pogodzie i temperaturze ma sens. Zastosuję Twoją rade i zobaczę co się stanie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 lut 2019, 10:34 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
...w momencie znacznego otwarcia przepustnicy, dostaniemy darmowe brumienie z puszki filtra, to normalne.
...w momencie wibracji silnika, dostajemy dodatkowo hałas z rury "kolana" od puszki filtra, to normalne.

Z pierwszym nic nie zrobimy, z drugim owszem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 lut 2019, 15:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.02.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
Nie może to być w moim przypadku obudowa filtra gdyż jak go otworze i wsłucham się w dźwięk to dochodzi on z węża który idzie do turbosprężarki.Czy możliwe ze turbo pada i niesie ten dźwięk przez rure do filtra.dodam ze czuje lekki spadek mocy ale jak go przeciągam na biegach to turbina zadnych oznak zużycia nie daje.lekko się meczy ale jednak w rezultacie wchodzi na obroty.najgorzej meczy to buczenie na luzie kiedy mam wcisniete sprzęgło albo lekko dotkne gazu.jak puszczam to jak reka odjął

-- Dodano: 12 lutego 2019, o 15:21 --

Nie może to być w moim przypadku obudowa filtra gdyż jak go otworze i wsłucham się w dźwięk to dochodzi on z węża który idzie do turbosprężarki.Czy możliwe ze turbo pada i niesie ten dźwięk przez rure do filtra.dodam ze czuje lekki spadek mocy ale jak go przeciągam na biegach to turbina zadnych oznak zużycia nie daje.lekko się meczy ale jednak w rezultacie wchodzi na obroty.najgorzej meczy to buczenie na luzie kiedy mam wcisniete sprzęgło albo lekko dotkne gazu.jak puszczam to jak reka odjął


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 lut 2019, 19:25 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
kamil85 napisał(a):
... najgorzej meczy to buczenie na luzie kiedy mam wcisniete sprzęgło albo lekko dotkne gazu.jak puszczam to jak reka odjął

..i tak ma być.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 lut 2019, 20:06 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.02.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
przez 10 lat tego nie słyszałem a teraz tak ma być?

-- Dodano: 13 lutego 2019, o 19:58 --

to skąd ten dźwięk się wydobywa wtedy z turbiny czy innej czesci

-- Dodano: 13 lutego 2019, o 20:00 --

może nieszczelność na intercolerze?dzwiek jest naprawdę niekomfortowy

-- Dodano: 13 lutego 2019, o 20:06 --

może przepustnica zawalona jest ale EGR jest zaslepiony podobno.Czy może to wina tego wzmożonego hałasu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 lut 2019, 11:04 
Amator
Offline
Od: 23.11.2017
Posty: 91
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Witam
Panowie u mnie również występuje dziwne buczenie w czasie dodawania gazu.
Posiadam Mazde 6 2.2 GH 163KM 2010r.
Wie ktoś z Was skąd może dochodzić to dziwne buczenie, rzężenie w czasie dodawania gazu ? Dodam że to buczenie przechodzi powyżej 2000obrótów.

-- Dodano: 27 lutego 2019, o 17:16 --

Dołączam jeszcze nagranie pracy silnika. Niestety na nagraniu ten odgłos jest słabo słyszalny, ale może ktoś coś usłyszy ;)



Dodam jeszcze że w czasie przygazowywania na postoju, wąż od Intercolera nie jest za twardy i można go normalnie zcisnać jedna Ręką. Wydaje mi się ze ten odgłos dochodzi gdzieś z okolicy turbiny oraz tyłu silnika tuż przy szybie czołowej.


Ostatnio edytowano Śr, 27 lut 2019, 12:43 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Przeniesiono do właściwego tematu. i GENERACJI


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.