Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 19:23

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 28 paź 2021, 13:52 
Nowicjusz
Offline
Od: 07.04.2015
Posty: 51
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Witam kolegów,
kiedy przez prawie 8 lat człowiek jest przyzwyczajony do jednakowej pracy silnika w aucie to gdy coś nagle odbiegnie od normy jego pracy od razu jest zauważalne. Generalnie niby nic wielkiego, ponieważ auto jeździ i pali bez jakichkolwiek problemów jednak od kilkunastu dni silnik zaczął pracować głośniej tzn. tak jakby lekko klikotać (odgłos zbliżony do diesla choć zdecydowanie nie tak głośny) Odczuwam jakby lekkie wibracje wewnątrz auta. Poza tym na biegu jałowym (automat) czasem lekko spadają obroty , jakby chciał przygasnąć. Jedyny raz kiedy się zaniepokoiłem odnośnie obrotów podczas jazdy na trasie ok 110km\h było kilka tygodni temu tzn obroty mimo nogi na gazie to czasem lekko spadały , jakby miał przerwy w dostawie płynności paliwa, od razu to zauważyłem.
Reasumując to tak jak wspomniałem na początku auto jeździ, pali ,nie świeci się żadna kontrolka ale jestem zaniepokojony tymi objawami , które mogą zwiastować coś poważniejszego a tego chciałbym uniknąć już za wczasu. Aby było śmieszniej, nawet żona zapytała mnie się ostatnio czy jeżdziłem autem bez właczonego radia , ponieważ wydaje jej się że coś słyszy jakby "cietało" ? .
Panowie , czy macie jakieś pomysły czemu powinienem się przyjrzeć dokładniej ?

Pozdrawiam serdecznie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 paź 2021, 15:11 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2524
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Witam
Może być poduszka silnika ?? Są dwie olejowe. Możesz sprawdzić czy nie cieknie z nich olej. Nie wiem czy w automacie jest poduszka skrzyni. W manualu jest.

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 paź 2021, 19:11 
Nowicjusz
Offline
Od: 07.04.2015
Posty: 51
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
30 października 2021, o 16:11 Lucasbadboy napisał(a):
Witam
Może być poduszka silnika ?? Są dwie olejowe. Możesz sprawdzić czy nie cieknie z nich olej. Nie wiem czy w automacie jest poduszka skrzyni. W manualu jest.


Też tak chodzą mi po głowie te poduszki (dzięki Lucasbadboy) , mając na myśli te wibracje . Natomiast te spadające czasem obroty to raczej coś innego, czy może to być powiązane z wtryskami?
Wracając jednak do poduszkek silnika to czy aby sprawdzić ewentualny z nich wyciek oleju to muszę wjechać na kanał?
Ps. A tak pytanie na marginesie :
jak to jest ze świecami w tym silniku , czy wymienia się je co jakiś okres lub przebieg czy dopiero jak , któraś przestaje działać?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 paź 2021, 19:28 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 110
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Świece co 15 tys. do wymiany.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 paź 2021, 20:50 
Nowicjusz
Offline
Od: 07.04.2015
Posty: 51
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
glock napisał(a):
Świece co 15 tys. do wymiany.

Hej Glock nie pytałem o olej tylko świece :wink:
Doczytałem już że wymiana co 100 tyś więc skoro przejechałem ponad normę 32tys to może tu jest pies pogrzebany, :idea:
choć z drugiej strony to gdyby był problem ze świecami to raczej odczuwałbym to podczas rozruchu silnika a z tym nie mam żadnego problemu na chwile obecną


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 paź 2021, 22:32 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2524
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Mylisz świece od benzyny ze świecami żarowymi w dieslu. De w dieslu można wymieniać jak jakaś nie działa i ciężko pali. W benzynie trzeba je wymieniać często. 100tys to taki Max
. Lepiej trochę wcześniej. Wymien świece i zobaczymy czy się polepszy.

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 31 paź 2021, 09:42 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 110
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
ramirez zacznij od najprostszych rzeczy czyli od świec. Sporo na nich najechałeś...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 lis 2021, 21:40 
Nowicjusz
Offline
Od: 07.04.2015
Posty: 51
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Lucasbadboy napisał(a):
Mylisz świece od benzyny ze świecami żarowymi w dieslu. De w dieslu można wymieniać jak jakaś nie działa i ciężko pali. W benzynie trzeba je wymieniać często. 100tys to taki Max
. Lepiej trochę wcześniej. Wymien świece i zobaczymy czy się polepszy.


Ok. Tak zrobie . Jesli już zaczepilismy temat tych świec to jakie byście polecili do mojego silnika , bo z tego co poczytałem w innym wątku to standardowe dla tego modelu są NGK ILTR5A-13G
natomiast niektórzy polecają także niejakie : DENSO ITV16 ?

-- Dodano: 15 listopada 2021, o 22:40 --

Wracam do tematu, świeczuszki właśnie wymienione. Załaczam foto abyście zerkneli na ich stan , czy faktycznie takie zajechane. Wszystkie mniej wiecej wyglądają tak samo.
Silnik niestety nadal pracuje bez zmian, obroty lekko spadają na biegu jałowym . W weekend podczas jazdy niespodziewanie zgasł silnik, po skręcie w uliczkę czyli po zredukowaniu prędkości praktycznie do kilku kilometów na godzinę. Odpalił bez problemu ale własnie na wolnych obrotach widac że obroty spadają za nisko ok. 300 -400 obr./min.Byłem u mechanika, stwierdził że to wygląda na objawy błedów przepustnicy. Ma ją wyczyścić i sprawdzimy czy pomoże....


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 16 lis 2021, 18:35 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.09.2017
Posty: 815
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Świeczki całkiem ok. Zacznij od prostych rzeczy jak przepływka, map sensor, lewe powietrze na dolocie. Możesz pokazać na biegu jałowym obie sondy lambda?

_________________
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
HISTORIA VIN ASO


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 21 lis 2021, 21:00 
Nowicjusz
Offline
Od: 07.04.2015
Posty: 51
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Świeczki całkiewm ok jak na przejechane na nich 130tys :wink:
Byłem dziś u mechanika , podłączony pod komputer nie wykazał żadnych błędów ani kodów , więc przepływomierz na pewno jest ok. Przepustnica została przeczyszczona bo było na niej od groma smolistej sadzy. Auto na biegu jałowym od razu lepiej ciągnie ale miałem pewne odczucia że jednak na mieście czasami spada lekko wskaźnik obrotów . Nie jeździłem dziś wiele. Generalnie pierwsze wrażenie ok. ale podchodzę narazie obiektywnie , najbliższe dni zweryfikują ten problem.
Jak mogę sprawdzić do lewe powietrze na dolocie i o co chodzi z tymi sondami lambda?

-- Dodano: 21 listopada 2021, o 21:46 --

No i wszystko gra i bucy. Czyszczenie i adaptacja zasmolonej przepustnicy pomogło , póki co obroty nie spadają i silnik nie przygasa <spoko>


Ostatnio edytowano N, 21 lis 2021, 21:00 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.