Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:48

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 17 lip 2021, 22:28 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.02.2019
Posty: 170
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Witam serdecznie,
3 dni temu pojawił się u mnie bardzo dziwny problem z piszczeniem, a raczej gwizdaniem o bardzo wysokim tonie, który nasila się wraz z dodawaniem gazu.
Żeby było śmiesznie, owy problem występuje tylko w przypadku, gdy wrzucę D, nie ma go na neutralu ani na wstecznym.
Te gwizdanie jest bardzo irytujące dla mnie, gdyż natura tak chciała i w rekompensacie za wadę wzroku dodała mi parę punktów do słuchu - słyszę także wysokie częstotliwości, które są już niesłyszalne dla normalnego człowieka - np. piszceznie tranzystorów czy odstraszasz ultradźwiękowy na gryzonie.
W każdym razie te piszczenie/gwizdanie jest słyszalne także dla innych, ale nie jest dla nich aż tak uciążliwe, jak dla mnie.
Filmik obrazuje sytuację pojawiania się i znikania dźwięku. Zaczynam na neutralu, wrzucam bieg i piszczy, zmieniam na neutral, to znika.
Co to u diabła może być?
Filmik w google photos: https://photos.app.goo.gl/a4fp1HuDfEbFrhXs8

-- Dodano: 17 lipca 2021, o 23:28 --

Mała aktualizacja - zrobiłem próbę na zaparkowanym aucie na P i piszczenie także występuje, jest współmierne do dodawania gazu - to mi wyklucza skrzynię, a kieruje uwagę na rolki od paska.
Filmik podczas jazdy, słychać dokładnie jak zachowuje się "piszczałka" - obraz i delikatne trzeszczenie proszę zignorować - telefon w uchwycie podczas jazdy, a trzeszczy łożysko amortyzatora, czekam na dostawę nowego
https://photos.app.goo.gl/dArYhQpbzaWE16wEA
Film na zaparkowany, przy dodaniu gazu
https://photos.app.goo.gl/d1UTyL5EayzEDSwb8

_________________
Jeśli dbasz o Auto, Ono będzie dbać o Ciebie. Pamiętaj, że za każdym razem gdy do Niego wsiadasz, powierzasz Mu Swoje ŻYCIE.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 lip 2021, 21:39 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.05.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Ja bym raczej otworzył maskę poprosił kogoś żeby dodawał gazu a ja bym słuchał i obserwował skąd ten ten się wydobywa, z pozycji kabiny ciężko jest zlokalizować. Na ostatnim filmiku słuchać ten dźwięk przy wchodzeniu na obroty a czy ten dźwięk jest także na zimnym silniku sprawdzałeś ????


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 13 lut 2022, 21:47 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.02.2019
Posty: 170
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
maniek72 Nie ma znaczenia, czy jest zimny, czy ciepły. Dźwięk pojawia siei znika podczas jazdy, całkowicie nieregularnie. Jak już się pojawi i utrzymuje, to da się go "wyłączyć" dając na N - sprawdzałem, gdy stałem na światłach. Na P oraz wstecznym go nie słychać, no chyba że się na P albo na N da po gazie, to wtedy się pojawia - wnioskuję, że jest zależny od obciążenia. Na wstecznym nie dawałem po gazie, bo nie miałem w sumie gdzie. Niedługo będę wymieniał te trzeszczące łożysko amortyzatora, to od razu mi to dokładnie zbadają. Ale jak dotąd będzie denerwować. Taka już moja przypadłość, że jak tylko coś się dzieje, od razu lecę to naprawić - wszystko ma być zrobione na tip-top. A przez tego pieprzonego covida wszędzie opóźnienia i problemy. Z wszystkim trzeba czekać.

-- Dodano: 11 sierpnia 2021, o 19:10 --

Odpukać, od kilku dni piszczenie ustało. Wkońcu można skupić się na jeździe i trzeszczącym łożysku amortyzatora. Co do łożyska, już kupione, oryginalne w ASO, czeka tylko na wymianę. A ta będzie wraz z olejami i filtrami w tym miesiącu. No i jeszcze te śmieszne drgania między 900 a 1400 obrotów... ale to inna bajka. Znajdzie się źródło problemu i go usunie. Ino cierpliwości, której mi tak brakuje...

-- Dodano: 13 lutego 2022, o 22:47 --

Problem z "gwizdaniem" powrócił. Piszczy tak niemiłosiernie, że masakra. I to tylko w przypadku, gdy jest wrzucony bieg - nieważne, czy wsteczny, czy D.
Dziś zajrzałem pod maskę i na tyle, co się dało, posłuchałem. Dźwięk wydobywa się z okolicy paska wielorowkowego, ale od tyłu silnika. W tym miejscu, co z góry widać alternator (nie jestem pewien, czy to to, ale tak mi ten element wygląda).
Najgorzej jest podczas jazdy. Poziom "piszczenia" zależny jest od obrotów, czyli wzrasta wraz z obrotami.
Tutaj filmik obrazujący skalę problemu oraz jak się pojawia w zależności od pozycji skrzyni:
https://photos.app.goo.gl/F4cBFDEx9Yefgpty7
Filmik robiłem na postoju z oczywistych względów.
Przy najbliższej możliwej okazji postaram się nagrać podczas jazdy, aby wyraźnie było słychać jego zachowanie. Jeśli dobrze pójdzie i pogoda dopisze, to w następny weekend uda mi się na to spojrzeć trochę bardziej z bliska na garażu u kolegi.
Wtedy dam znać, czy udało się coś konkretnego ustalić.

_________________
Jeśli dbasz o Auto, Ono będzie dbać o Ciebie. Pamiętaj, że za każdym razem gdy do Niego wsiadasz, powierzasz Mu Swoje ŻYCIE.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 14 lut 2022, 08:30 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.09.2017
Posty: 810
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Sprawdź sprzęgło alternatora.

_________________
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
HISTORIA VIN ASO


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 sty 2023, 18:41 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.02.2019
Posty: 170
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Właśnie byłem u chłopaków, co mi poduchy wymieniali. Łożyska alternatora mówią.
Tu krótki filmik z dzisiaj - telefon w uchwycie, wiec wartość obrazu bezużyteczna, ale tu o dźwięk chodzi.
https://photos.app.goo.gl/QYAWD5JLDoRpqqBv8
W takim wypadku wymienię oba łożyska oraz sprzęgiełko - tak na wszelki wypadek.
Jest ktoś w stanie podać nr katalogowy tych łożysk?

-- Dodano: 8 marca 2022, o 20:07 --

Witam,
Dziś wymienili mi alternator. Problem zniknął jak ręką odjął. Sam alternator jest w dobrym stanie, działa prawidłowo, ale łożyska są zdecydowanie "wygwizdane".
Wystarczy lekko ręką nim zakręcić i od razu słychać, jak "piszczy". A teraz w aucie zapanowała błoga cisza.
Info dla innych, którzy mogą spotkać siez podobnym problemem - piszczenie nie jest regularne, zaczyna się od sporadycznych podpisków co jakiś czas, bez żadnego konkretnego powodu. Zwróćcie na to uwagę.

-- Dodano: 2 sierpnia 2022, o 13:14 --

Witam,
Problem piszczenia powrócił.
Trwało ok. 2 tygodnie, jak nic się nie działo.
W pierwszej kolejności wymienione zostały wszystkie rolki oraz pasek na nowy - to niestety nic nie pomogło.
Taki zestaw został uzyty: https://www.iparts.pl/czesc/zestaw-paska-klinowego-wielorowkowego-skf-vkma64114,0-50-vkma64114-1522549.html
Następny trop padł na trefny alternator, więc postanowiłem zregenerować oryginał - długo czekałem na części do regeneracji.
Zostały wymienione łożyska na nowe japońskie i alternator wrócił do auta. Szczotki nie wymagały wymiany - różnica w zużyciu między nimi była ok. 1 mm a same szczotki wystawały ponad połowę otworu (zdjęcie w załączniku).
Problem niestety nadal pozostał. Teraz mam na zbyciu prawie nowy alternator, ale mniejsza o to.
Cały szkopuł w tym, że nie mam pojęcia, co to piszczy, ale jestem pewien, że jest to jakieś łożysko. I jest to niezależne od biegu. Piszczy zarówno na biegu, jak i na neutralu czy P.
Jedyne, co ma wpływ na natężenie tego piszczenia, to obroty silnika.
Teraz poluj ę na jakiegoś mechanika w okolicy, który byłby skłonny podjąć się zlokalizowania tego problemu.
O ile te piszczenie nie wpływa na "jezdność" auta, to już na komfort w kabinie zdecydowanie. Nie pomaga mi nadwrażliwość na wysokie dźwięki. Wprawdzie głównie żona jeździ tym autem, ale nie chcę, aby cokolwiek było z nim nie tak - ma być wszystko zrobione na tip-top.

-- Dodano: 5 stycznia 2023, o 18:41 --

Witam
Udało się rozwiązać problem piszczenia - piszczało radio.
Zauważyłem to przypadkowo, gdy podczas jazdy musiałem je zresetować, bo zawiesiła mi się aplikacja. W momencie, gdy radio się wyłączyło, piszczenie całkowicie zniknęło. Zaczęło piszczeć ponownie tuż po uruchomieniu się radia.
Dla pewności resetowałem radio kilka razy. Wymieniłem je na nowe i po problemie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Jeśli dbasz o Auto, Ono będzie dbać o Ciebie. Pamiętaj, że za każdym razem gdy do Niego wsiadasz, powierzasz Mu Swoje ŻYCIE.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 cze 2023, 10:15 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 08.10.2014
Posty: 12
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: dolnośląski
Wita.
Pytanie czy masz może numer łożyska alternator, które chodzi na pasku??

Pytam bo jestem po przeglądzie i mechanik zwrócił uwagę na lekkie bicie ale mówił żeby jeszcze nie wymieniać ale obserwować.

Pozdrawiam

vbk27


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 16 lip 2023, 09:28 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.02.2019
Posty: 170
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Hej, o które łożysko dokładnie Ci chodzi? W alternatorze? Tam są 2. To większe to AS-PL ABE9027(NTN), a to mniejsze to 6303-2RS Koyo. Oczywiście AS-PL i Koyo to nazwa firmy. Chciałem oba z Koyo kupić ale było tylko jedno. Już rok śmiga bez problemu.

_________________
Jeśli dbasz o Auto, Ono będzie dbać o Ciebie. Pamiętaj, że za każdym razem gdy do Niego wsiadasz, powierzasz Mu Swoje ŻYCIE.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.