Teraz jest Pt, 26 kwi 2024, 06:42

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 14 maja 2020, 22:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.05.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podlaski
Cześć,
kupiłem swoją pierwszą mazdę i mam kilka pytań.
Disel 2.0 140km
1. Jadąc na niskich obrotach 1,5k-2,2k auto lekko szarpie, jakby praca silnika nie była w pełni równa, co może być tego przyczyną?
2. Bieg 1 i 2 nie wchodzą lekko jak reszta biegów, a 2 czasem mocno zgrzyta podczas wrzucania tego biegu. Czytałem, że może pomóc wymiana oleju skrzyni, a jeżeli nie to pierścień synchronizatora może być przyczyną. Ktoś może wie coś więcej na ten temat?
3. Pedał gazu nie reaguje płynnie, tylko początkowo jest brak reakcji, a następnie nagły skok w wyższe obroty. Problem dotyczy potencjometru w pedale, czy może coś innego?
4. Silnik po uruchomieniu nie pracuje idealnie równo, a wciskając sprzęgło również nieco zmienia się jego praca.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 maja 2020, 21:02 
Świeżak
Offline
Od: 25.10.2018
Posty: 25
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Witam. Mazde mam 2 lata, mam identyczne problemy. Nie udało mi się nic z tym zrobić. Wydałem już kupę kasy i nic. Trochę sytuacja się poprawia po kalibracji wtrysków. Ale musiałbym ją robić co 200km. Co do skrzyni to przyzwyczaiłem sie...TTTM. Problemy o których piszesz to przynajmniej w moim przypadku wierzchołek góry lodowej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 3 kwi 2021, 16:46 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2019
Posty: 31
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: podkarpacki
Witam. Pewnie zaraz zostanę zrugany, ale nic sensownego nie znalazłem jeśli chodzi o mój problem i typ silnika.
Bo nie wiem czy od razu mam się udać do ASO czy wystarczy podjechać do mechanika na komputer.

Ale do rzeczy, od pewnego czasu pojawiała mi się krótkotrwała utrata mocy na trzecim biegu, ale to było rzadko, aż do wczoraj.
Od wczoraj nie mam mocy (silnik nie ciągnie) na wszystkich biegach, nie ma czym jechać tak jakby nie było turbo, chodź to po dłuższym wciskaniu pedału gazu moc powraca.
Dziś zauważyłem, że silnik zaczyna ciągnąć po przekroczeniu 2,5 tyś obrotów. Do tego wszystkiego po przejechaniu kilu kilometrów na prawym małym wyświetlacz pokazuje się tego typu informacja "SCBS Forward malfunction" , a na lewym wyświetlaczu wyskakuje ikona TCS/DSC i tu dodam że nie posiadam wbudowanego radaru w emblemat mazdy, bo coś tam o tym czytałem.

Bardzo proszę o pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 kwi 2021, 19:56 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.02.2021
Posty: 9
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Przerobiłem praktycznie wszystkie te problemy, czeka Cię dużo pracy :)

Pytanie czy masz smykałkę motoryzacyjną i chociaż troszkę się znasz?

1 - przyczyn może być bardzo wiele
2 i 4 mogą być powiązane, problem ze zmiąną z 1 na 2 to wina synchronizatora a wibracje i to że po wciśnięciu sprzęgła zmienia się praca silnika to wina koła dwumasowego
3 - tu możemy napisać doktorat, zainwestuj w interfejs i Forscana, pokaż logi z przepływomierza (przepływ powietrza wartości zadane i te odczytane, tak samo z doładowaniem). Czy silnik ma sprawny egr? jaki jest stan wężyków z podciśnienia i samego połączenia pompy vacum z wałkiem rodządu? Przyczyn może być wiele a bez konkretnej diagnozy komputerowej możesz szukać igły w stogu siana.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.