Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 04:50

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 27 lut 2020, 19:29 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.02.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: świętokrzyski
Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów :wink:

Zakupiłem Mazde 6 2011 rok 2.0 155 KM AT. Proszę o podzielenie się doświadczeniami/opiniami przy wymianie oleju w automatycznej skrzyni biegów. Samochód ma nalatane 180 kkm - wg serwisu olej nigdy nie był wymieniany (oczywiście w ASO i do 140 kkm)
Czy zalecacie profilaktyczną wymianę ?
Ze skrzynią nic się nie dzieje, poza tym że rano po odpaleniu lewarek "jest ciężki" i trzeba użyć więcej siły niż przy zagrzanym silniku oraz skrzyni.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 11:08 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.09.2017
Posty: 815
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Nie ma czegoś takiego jak profilaktyczna wymiana. Wymiana oleju w AT jest obowiązkowa.

_________________
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
HISTORIA VIN ASO


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 18:04 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1238
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Zaniechanie wymian oleju w skrzyni automatycznej to prosta droga do kosztownej awarii.

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 maja 2020, 00:06 
Nowicjusz
Offline
Od: 07.12.2015
Posty: 40
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive Plus
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Witajcie.
To w takim razie jaki przebieg 6GH AT wskazany jest na wymiane oleju?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 maja 2020, 11:56 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1238
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
W sytuacji, kiedy producent samochodu nie ujmuje takiej rekomendacji w instrukcji obsługi to dość indywidualny temat. Zależny od warunków eksploatacji.

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 maja 2020, 14:07 
Nowicjusz
Offline
Od: 07.12.2015
Posty: 40
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive Plus
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Jednego nie rozumiem.
Twoja odpowiedź dla Dario:
28.02. "Zaniechanie wymian oleju w skrzyni automatycznej to prosta droga do kosztownej awarii".
Na moje pytanie Twoja odpowiedź już jest diametralnie różna:
13.05. W sytuacji, kiedy producent samochodu nie ujmuje takiej rekomendacji w instrukcji obsługi to dość indywidualny temat. Zależny od warunków eksploatacji.
Otóż po kupnie mojej Mazdy z 88kkm przebiegu trudno było mi uwierzyć w opinie, iż w Mazdach AT nie wymienia się oleju w skrzyniach.
Napisałem do przedstawicielstwa Mazda Motor Poland, poniżej ich odpowiedź:

Producent nie wskazuje konieczności okresowej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów, w którą jest wyposażony Pana samochód o numerze VIN JMZGHxxF7xxxx79x. Co za tym idzie producent nie opracował też procedury okresowej wymiany oleju w skrzyni biegów.
Przez producenta została natomiast opracowana procedura wymiany oleju (procedurę można wskazać jako „statyczną”).

Producent nie zaleca okresowej wymiany oleju, jednak każdy serwis w ASO Mazda jest w stanie wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów na Pana życzenie.
W przypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiam,

EWELINA MICHNIEWICZ
Customer Assistance Center
Mazda Motor Poland

___________________________________________________
Mazda Motor Logistics Europe Sp. z o.o. oddział w Polsce
Iłżecka 24, 02-135 Warszawa
Phone: +48 22 318 19 91 Fax: + 48 22 318 19 70
E-mail: mmpol-cac@mazdaeur.com

Każdy serwis ASO wymieni olej na życzenie - zgadza się, w trzech ASO powiedziano mi, że przed wymianą mam podpisać oświadczenie, iż wymiana zostanie dokonana na moje życzenie.
Czyli wprzypadku problemów po wymianie klient zostaje sam na placu boju z gwarancją kosztów własnych.
Tak dla informacji, moja Mazda ma teraz 158 kkm, olej w AT fabryczny i skrzynia pracuje bez zarzutu.
Aaa, jeszcze jedno - każde sprawdzenie poziomu - stan taki sam jak przy zakupie (równo w połowie zakresu) i kolor wogóle nie jest przybrudzony.
Rozumiem, że są marki, w których trzeba konsekwentnie trzymać się interwałów wymian w AT, ale jak widzę model GH (nie wypowiem się nigdy w tematach modeli, których nie użytkowałem) zgodnie z zaleceniem producenta nie jest ujęty w programie wymian (bez tłumaczenia warunkami eksploatacji).
Pozdrawiam.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 maja 2020, 19:51 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1238
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
13 maja 2020, o 15:07 Andre napisał(a):
Jednego nie rozumiem.
Twoja odpowiedź dla Dario:
28.02. "Zaniechanie wymian oleju w skrzyni automatycznej to prosta droga do kosztownej awarii".
Na moje pytanie Twoja odpowiedź już jest diametralnie różna:
13.05. W sytuacji, kiedy producent samochodu nie ujmuje takiej rekomendacji w instrukcji obsługi to dość indywidualny temat. Zależny od warunków eksploatacji.


Nie rozumiem czego nie rozumiesz :wink: Moja odpowiedź nie była diametralnie różna. Nie mogła być, bo nie była odpowiedzią na takie samo pytanie.

Jestem zdania, że olej w automatycznej skrzyni biegów powinno się wymieniać. Nawet w sytuacji, kiedy taka wymiana nie jest przewidziana przez producenta samochodu w ramach rozpisanego harmonogramu czynności obsługowych. Sam byłeś przecież zdziwiony podejściem Mazdy do tematu:

13 maja 2020, o 15:07 Andre napisał(a):
trudno było mi uwierzyć w opinie, iż w Mazdach AT nie wymienia się oleju w skrzyniach


Mazda nie jest jednak w tym osamotniona. Podobnie postępują np. Alfa Romeo czy BMW. Nie specyfikują interwałów wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów marki ZF, które oferują w swoich samochodach. Sam ZF na swojej stronie pisze już nieco więcej i udostępnia szczegółowe instrukcje wymiany:

Cytuj:
Automatic ZF transmissions are filled with our specially developed ZF-LifeguardFluid transmission oil. At very high operating temperatures, oil ages faster than under normal conditions. Depending on driving style (e.g. sporty driving or lots of high-speed drives), ZF Aftermarket therefore recommends a transmission oil change every 100,000 km or after 8 years at the latest.


https://aftermarket.zf.com/sea/en/after ... il-change/

Sprzedaje także gotowe zestawy do wymiany zawierające olej, śruby etc.

Wracając do sedna dyskusji; na pytanie o wskazanie konkretnej długości interwału wymiany odpisałem Ci, że to indywidualna kwestia. Zależna od stanu danego egzemplarza, jego historii serwisowania i sposobu eksploatacji. Trzeba ustalić go samodzielnie. Można posiłkować się zleceniem analizy obecnego oleju, która wiele powie o jego kondycji.

http://badania-olejow.pl/

13 maja 2020, o 15:07 Andre napisał(a):
w trzech ASO powiedziano mi, że przed wymianą mam podpisać oświadczenie, iż wymiana zostanie dokonana na moje życzenie.
Czyli wprzypadku problemów po wymianie klient zostaje sam na placu boju z gwarancją kosztów własnych.


Na taką wymianę trzeba wybrać się do serwisu, który specjalizuje się w automatycznych skrzyniach biegów. ASO Mazdy ewidentnie się ich boją nie mając wiary w swoje umiejętności. Na gwarancji skrzynie wymienia się w całości a potem to i tak nie problem gwaranta :wink:

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 maja 2020, 19:59 
Adept
Offline
Od: 13.08.2017
Posty: 133
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: podkarpacki
Wymieniaj olej i nawet sie nie zastanawiaj tylko samemu nie wymieniaj tylko jedz na próźniową wymiane bo jeśli nie było wymiany oleju może zacząć się z nią dziać złe rzeczy.
Sam nie dawno kupiłem Audi żonie w automacie z uszkodzoną skrzynią, wydarłem ją na stół przepłukałem i zalałem nowym olejem, poskładałem i wszystko smiga :wink:

W BMW i innych to zmieniają chłopaki co 50tys


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 maja 2020, 20:25 
Nowicjusz
Offline
Od: 07.12.2015
Posty: 40
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive Plus
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Skoro moja przy takim przebiegu sprawuje się podręcznikowo, poziom oleju b/z, kolor odpowiedni do przebiegu, więc nie zamierzam szukać wrażeń na własne życzenie. Znam przykłady wymian poza ASO a potem "kontynuacje" tych wymian na salach sądowych.
Pozdrawiam.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 lis 2020, 13:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.11.2020
Posty: 2
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Witam :)
Jaki serwis w okolicach Tarnów/Kraków polecacie do wymiany oleju w AT ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.