Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:33

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kontrolka DPF
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 16:30 
Świeżak
Offline
Od: 22.06.2013
Posty: 15
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: śląski
Witam, właśnie jestem w Niemczech i ciągle jadę do celu, jednakże mam niesamowity problem. Oświeciła mi się kontrolka DPF i ciągle pulsuje, a jadę juz od dobrych 300 km z obrotami powyżej 2000, jakiś czas temu dokładnie 1 miesiąc wymieniłem olej w silniku. Samochód jedzie teraz strasznie słabo, gdy jadę pod górkę to prędkość samochodu i obrotów strasznie spada, auto nie ma takiej mocy jakiej powinno jednakże na prostej powierzchni mogę sie rozpędzić nawet do 160 km/h.

proszę o pilną pomoc co mam zrobić, bo w aktualnej chwili nie mogę sie dodzwonić do żadnego aso gdyż wszystkie są juz zamknięte


 Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 17:32 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 1702
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Skasuj inspekcję olejowa. Bo zapewne tego nie zrobiłeś po ostatniej wymianie oleju. Ja właśnie idę po kabelek i u siebie będę kasować. Jest temat z opisem jak to zrobić. Poproszę kogoś o przyklejenie linku dla kolegi, aby zobaczył jak to się robi.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

_________________
Obrazek Obrazek

IDS - diagnostyka komputerowa, pomoc z zapchanym dpf w Mazdach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 17:35 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Jak pulsuje i silnik jest w trybie awaryjnym to raczej nie inspekcja chyba ?
Właściwie nie powinieneś w tym stanie kontynuować jazdy.
Jaki olej zalewałeś ?


 Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 17:48 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 1702
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
To nie tryb awaryjny. Przy nim świeciła by się kontrolka od silnika. Poprostu komputer myśli, że wciąż auto jedzie na starym oleju. I dlatego ogranicza moc. U mnie też zaswiecila się kontrolka inspekcji, gdyż po ostatnim serwisie jej nie skasowałem. Ale ja na mrugajacej zrobiłem dopiero 100km więc jeszcze mi mocy auto nie ogranicza.

Jeżeli mruga w ten sposób i wcześniej nie kasował inspekcji to tylko pozostaje mu zdobyć kawałek przewodu elektrycznego i odszukać wątek do skasowania tej inspekcji.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=z7KSbru69Ts&feature=youtube_gdata_player[/youtube]

A ja skasowałem inspekcję w ten sposób...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ckxYErPdYWY&feature=youtube_gdata_player[/youtube]

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

_________________
Obrazek Obrazek

IDS - diagnostyka komputerowa, pomoc z zapchanym dpf w Mazdach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 19:06 
Świeżak
Offline
Od: 22.06.2013
Posty: 15
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: śląski
Ja olej wymieniałem jakieś 2000 km temu. Tak jak mówiłem, jadę do Niemiec i do tej pory jadę, niedawno zaświeciła mi się kontrolka z silnika ale nie zwracam na to uwagi za bardzo, bo ta kontrolka się co chwile zaświeca i gaśnie a gdy byłem w serwisie ASO w Zabrzu powiedzieli mi że będą mogli mi powiedzieć gdy kontrolka aktualnie będzie się świecić (gdy tam zajechałem kontrolka przestała się wyświetlać). Chciałbym też podkreślić że w samochodzie moc była ograniczona przed wyświetleniem się kontrolki silnika dziś. Tak więc teraz mruga mi kontrolka DPF i ciągle się świeci kontrolka silnika, tylko tak jak wspomniałem wcześniej to musi być jakiś błąd z tym silnikiem, gdyż ona co jakiś czas się wyświetla i gaśnie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2013, 19:34 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Gratuluję pomysłu wybrania się niesprawnym autem w trasę. Jaki olej zalałeś i czy była kasowana inspekcja przy okazji wymiany ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 sty 2014, 14:00 
Świeżak
Offline
Od: 22.06.2013
Posty: 15
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: śląski
Olej wymieniałem w serwisie Mazdy. W listopadzie również byłem w niemczech i zrobiłem 2200 km i wszystko było ok, tylko teraz coś się stało. Bylem w serwisie Mazdy w niemczech i zapłaciłem 55 euro za wypalanie filtra cząstek stałych ponieważ na komputer taki błąd wskazywał. Nie wymieniono mi oleju ponieważ był dobry, w polsce powiedzieli to samo.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.