Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:25

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 18:20 
Nowicjusz
Offline
Od: 27.05.2017
Posty: 41
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: dolnośląski
Cześć,

walczę z tematem chyba już 3 miesiąc i ręce mi pomału opadają. Może ktoś na forum miał podobny problem i jest w stanie coś pomóc.

Chodzi mi o skrzypienie dochodzące z okolic styku tylnej szyby i klapy bagażnika w trakcie jazdy po nierównościach. Diagnozowanie miejsca skrzypienia zajęło mi bardzo dużo czasu. Opcji, skąd może dochodzi ten uporczywy hałas było chyba do tej pory już kilkanaście. Wnioski na dzisiaj:

- skrzypienie pojawiło się jak zaczęła spadać temperatura na zewnątrz (okolice października),
- po zdemontowaniu wszystkich plastików z klapy bagażnika i nasłuchiwaniu źródła trzeszczenia w trakcie jazdy, ewidentnie (tak mi się przynajmniej wydaje) dochodzi ono ze styku górnej krawędzi szyby i klapy bagażnika (typ nadwozia, hatchback),
- skrzypienie ustępuje, kiedy mocno docisnę szybę lub pociągnę do siebie za blachę w bagażniku w górnej części klapy. Wszystko sprawdzane w trakcie jazdy, podczas siedzenia (dosłownie) w bagażniku,
- skrzypienie również ustępuje (na góra 2 dni) po wizycie na myjni i dokładnym umyciu pod ciśnieniem szczeliny pomiędzy szybą a klapą bagażnika,
- stosowanie smarów od wewnątrz i zewnątrz, przecieranie szmatką nałożoną na kartę płatniczą szczeliny szyby i klapy bagażnika oraz ostatnio nawet rozpychanie szyby i klapy poprzez włożenie klina nie pomogło.

Poniżej zdjęcie miejsca, które według mnie generuje hałas

klapa.JPG

Pytanie do Was, czy macie jakiś patent na próbę eliminacji trzeszczenia albo może mieliście podobny problem? Co do lokalizacji miejsca skrzypienia jestem niemal pewny, ale jestem otwarty na ewentualne inne sugestie...

Z góry dzięki za pomoc
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
UPDATE:
Dzisiaj podjechałem sobie do serwisu, bo akurat trzeszczenie się nasiliło. Odczekałem swoje ale udało się przejechać z mechanikiem. Jego zdaniem nie trzeszczy połączenie szybka - klapa, a styk pomiędzy blachami w samej klapie. Według niego poluzował się albo pękł jakiś spaw i blachy w tym miejscu ocierają się o siebie. Mam podjechać jutro, żeby problem obejrzał blacharz i zobaczymy co z tym fantem zrobić.

W miedzy czasie spróbowałem na własną rękę nasmarować styki pomiędzy blachami (przynajmniej te widoczne). Efekt zerowy, ale do tego już się przyzwyczaiłem. Poniżej kilka zdjęć z moich prac, zobaczymy czy jutro dowiem się coś nowego.

klapa2.JPG
klapa3.JPG

-- Dodano: 5 stycznia 2018, o 18:12 --

Dzisiaj byłem po raz kolejny w serwisie. Tym razem rozmawiałem z osobą od likwidacji szkód. Rozmawialiśmy dosyć długo, ale koniec końców nic szczególnego się nie dowiedziałem. Nawet jeżeli są gdzieś poluzowania albo pęknięcia spawów, to są one na tyle małe, że ciężko je będzie zlokalizować. Wskazówka była taka, żeby nie przywiązywać aż tak dużej wagi do wstępnej lokalizacji trzeszczenia, bo dźwięk bardzo łatwo rozchodzi się po karoserii i może mylić.

Nie poddając się za szybko, po opuszczeniu serwisu wsadziłem większy klin niż poprzednio w miejsce, które wczoraj dociskał mechanik. Klin zrobiłem z pociętej w paski i owiniętej taśmą metki po kurtce.
klapa4.JPG

Efekt jak na razie pozytywny, trzeszczenie całkowicie ustało. Powycierałem smar z klapy, założyłem plastiki i będę obserwował problem. Dam znać za parę dni czy przyniosło to pożądany efekt.

-- Dodano: 15 stycznia 2018, o 18:20 --

Minął ponad tydzień i efekt braku trzeszczenia dalej się utrzymuje. Czasem coś tam cicho da o sobie znać, ale jest o niebo lepiej niż było wcześniej.

Na ten moment wątek, w którym sam sobie pisałem, można chyba uznać za zamknięty. Może dla innych moje uwagi i sposoby poradzenia sobie z problemem trzeszczenia w okolicach klapy bagażnika będą pomocne.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.