Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 08:02

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 16 lut 2014, 22:07 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Trzeszczy ten plastik przy szybie co wchodzi do niego ten kabel przewodowy elektronicznego stosowania :P jak silnik pracuje, jak gra Bose, drży na kostce brukowej jak jest zimno jak również jest ciepło. Dotkne palcem i przestaje halasowac, przestaje drgac.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 16 lut 2014, 22:17 
Stały bywalec
Offline
Od: 07.02.2013
Posty: 677
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
To to nie co u mnie czy Kaczora. Tylko pytanie dlaczego jak to pewnie na taśmie dwustronnej siedzi...?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

_________________
Mazda 323 BJ 2.0 CiDT
Mazda 6 GH 2.0 MZR-CD


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 lut 2014, 10:37 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ten plastik nie chce mi się odpiąć, próbowałem wg manualna jw ale cos nie bardzo, widzę ze są te klipsy.... teraz w ogóle luźny się zrobił i odstaje od szyby. Boje się ze po demontażu będę szukać nowego po szrotach....:|


Ostatnio edytowano Pn, 17 lut 2014, 11:49 przez Millerek, łącznie edytowano 2 razy

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 maja 2014, 06:40 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 223
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
No nie da się polubić tego auta, jak jeden problem zniknie, to zaraz pojawia się drugi, a ja jestem uczulony na trzeszczące plastiki.

A więc nowy problem, tzn. nowe brzęczenie, na "ucho" słychać, że wydobywa się z okolic środkowych nawiewów lub wyświetlacza. Występuje przy przyśpieszaniu, na 1biegu jest cisza, na 2 biegu lekko zaczyna "pobrzękiwać" ale w okolicach 1700-2000 obr, na 3 biegów brzęczy właśnie w okolicach 1700-2000 obr, jak i również na 4 biegu. Na 5 jest ok.

Pierwszy raz brzęczenie wystąpiło w grudniu 2013r jak byliśmy w Polsce na Świętach. Było coś koło -4. Później jak wróciliśmy do UK, może raz usłyszałem, jak było auto oszronione, więc pomyślałem, że właśnie sęk w tym.

No i w tym tygodniu temp. z rana około 8-11 stopni, i brzęczy. Jak popołudniu jadę temp. 14-20 stopni nic nie słychać.

Nie mam już pojęcia co i jak, próbowałem dociskać deskę przy przyśpieszaniu, ale nic nie daje.

:|

_________________
Mazda 6 GH - Ajsmeno


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 maja 2014, 06:48 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Kaczor ostatnio na spocie, jak już odjechałem, podobno pokazywał co robiło u niego swierszcza i to było chyba gdzieś w tej okolicy (tak wyglądało na zdjęciu). Możesz go pomeczyc.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 maja 2014, 12:05 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
U marasa staraliśmy się wyrwać świerszcza, ale mi chodziło o okolice słupka. Brzmi jak cykanie spod szyby gdzieś, spod deski. A okazuje się (przynajmniej u mnie), że to piach między szybą a tymi małymi zewnętrznymi plastikami po bokach podszybia. Warto przejechać mokrą ściereczką całe łączenie plastiku pod szybą. Nie zaszkodzi, a może pomoże :D

Jeśli chodzi o świerszcza ze środkowych nawiewów to ja także to miałem i ajsmeno podejrzewam, że to też może być u Ciebie właśnie to. Otóż w środku nawiewów klapka, którą się obraca, żeby zamknąć nawiew jest naokoło obklejona taką śmieszną tasiemką uszczelniającą, która to tasiemka się u mnie w jednym miejscu oderwała i pod wpływem przelatującego powietrza drgała i uderzała o plastik. Zamknij nawiew i sprawdź czy przeszło. Jak tak - to na bank to. Kwestia zdemontowania elementu z nawiewami nad radiem (bo to tej tasiemki łatwo się dostać od spodu). Po przyklejeniu paluchem problem zniknął.

Taka ciekawostka, w ASO stwierdzili ze 100% pewnością, że to liście i trzeba wszystko rozebrać, żeby je wyjąć :) Takie mechaniki :)

PS. i jeśli myślisz, że w innych samochodach nic nie stuka, puka i nie trzeszczy to ja Ci mówię, że jesteś w błędzie. Jak wsiądziesz do auta na godzinę, albo ktoś Cię wiezie to wydaje się, że jest cisza - bo nie słyszysz tych samych dźwięków co u siebie. Ale jak pojeździsz tydzień to Cię zaczną wkurwiać inne rzeczy. Miałem tak z zastępczym Mondeo. Wsiadłem i pierwszy dzień byłem zakochany. Po tygodniu miałem go tak szczerze dosyć, że jak wsiadłem w swoją Mazdę to nastąpiła błoga cisza... i jak w niebie. Wypożycz sobie jakieś auto na tydzień, pojeździj i z chęcią wsiądziesz z powrotem w Madzię :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 maja 2014, 17:52 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 223
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Dziękuje za odpowiedź. Właśnie rano przyglądałem się kratką, że może coś tam być. Jutro z rana po nocce zrobie tak jak napisałeś.

Dziś 23 stopnie C, i cisza nic nie trzeszczy, ani nic nie brzęczy. Jakby tak było cały czas <3

No na pewno w każdym aucie coś innego trzeszczy, ale to akurat jest najmłodsze jakie miałem, dlatego jestem lekko zdenerwowany jak trzeszczy.

_________________
Mazda 6 GH - Ajsmeno


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 maja 2014, 22:05 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Miłość do M6 przychodzi z czasem ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 17 maja 2014, 06:36 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 223
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Albo przechodzi. :lol:

Właśnie przyjechałem z pracy. Na zewnątrz 12 stopni C. Zamknąłem nawiewy, i jadąc dalej coś brzęczało, ale trochę mniej jakby.

Będę jeszcze kilka razy sprawdzał z rana, z zamkniętą i z otwartą. Zobaczymy.

_________________
Mazda 6 GH - Ajsmeno


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 17 maja 2014, 07:53 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
W mojej w nawiewach tez coś luźno lata i brzeczy, ale stało się to po wymianie filtra kabinowego. Domyślam się ze jakiś listek gałązka lub coś podobnego wpadło i podczas pracy nawiewu wpada w wibracje i brzeczy razem z prędkością wentylatora.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 17 maja 2014, 15:18 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 223
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
No ale ja mam praktycznie cały czas nawiew ustawiony na szybę, na poziomie 1. Jedynie co brzęczy to przy przyśpieszaniu autem, i tylko w zakresie obr. 1700-2000.

_________________
Mazda 6 GH - Ajsmeno


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 mar 2016, 09:00 
Nowicjusz
Offline
Od: 27.07.2014
Posty: 39
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SL
Region: zagranica
Witam,


Od paru tygodni było u mnie w kabinie słychać delikatne trzeszczenie. Dzieje sie to tylko w trakcie jazdy i po obmacaniu wszystkiego w podsufitowych i na desce nie odnalazłem tego miejsca które trzeszczy. Dopiero moja żona znalazła to miejsce. Przestaje trzeszczeć jaka sie przytrzyma prawy górny róg przedniej szyby. Próbowałem znaleść jakieś pęknięcie szyby ale wyglada ok w tym rogu tylko na środku szyby mam mały uszczerbek po kamieniu i nic wiecej. Co myślicie co moze powodować to trzeszczenie i jak je wyeliminować.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 26 mar 2016, 12:14 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 223
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Ja bym sprobowal silikonem w sprayu wpryskac miedzy szyba a slupkuem w srodku. Tylko trzeba uważać, zeby szyby za bardzo nie zapryskac, bo bedzie tłusta.

_________________
Mazda 6 GH - Ajsmeno


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 lip 2017, 23:14 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.07.2017
Posty: 2
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Potrzebuje pomocy jak ugryźć temat zdjęcia plastiku wkoło przycisków ze zdjęcia. https://imageshack.us/i/popxtuQXj

W trakcie jazdy bądź słuchania muzyki z ciut większym basem zaczyna trzeszczec i przestaje w momencie przytrzymania tego czarnego plastiku wkolo samych przyciskow.

Mam cierpliwość i narzędzia ale brak wiedzy jak się do tego zabrać aby rozebrać i wyciszyć czymś (pianka,uszczelka etc).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 lip 2017, 22:35 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Z tego co pamiętam, to jest to chyba na zatrzaskach. Tak jak reszta tych listew dekoracyjnych.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 lip 2017, 08:04 
Świeżak
Offline
Od: 27.03.2017
Posty: 20
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Tak, na zatrzaskach wszystko. Najpierw wyciągasz cała listwę (ja podważałem od dołu płaskim śrubokrętem) a potem juz wszystko widac :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Jazda jazda....szara Mazda! :-P


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 20:37 
Nowicjusz
Offline
Od: 27.07.2014
Posty: 39
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SL
Region: zagranica
Witam,


Ostatnio musiałem wymienić przednia szybę i przestało trzeszczeć przy słupku ale niestety trzeszczenie przeniosło się w okolice deski przy nawiewie na łączeniu deski z wentylatorami. Jak można usunąć ten defekt? Czy można rozczepić te dla elementy i jak zabezpieczyć żeby przestało trzeszczeć ?


Dzięki za podpowiedzi


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.