Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:01

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 17 sie 2021, 15:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.08.2021
Posty: 10
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podlaski
Cześć wszystkim,

chciałem wymienić schowek pasażera na nowy (tzn. używany) bo mój się "sypie". Sprawdzałem w sumie 4 używane schowki. Choć chyba nie ma to znaczenia to zarówno z roczników przed jak i po lifcie. Niestety żaden z nich nie pasował i we wszystkich występuje ten sam problem, z lewej strony wadzi o kokpit. Na siłę da się wcisnąć ale ociera bardzo mocno o kokpit tak, że się blokuje i żeby otworzyć trzeba znowu użyć siły. Mój orginalny pasuje, zamyka i otwiera się dość gładko (tylko jest naprawiany trytytkami dlatego chcę wymienić na cały i ładny). Ktoś spotkał się może z czymś takim? Albo wie o co chodzi? Nie wiem czy da się coś z tym zrobić czy jestem skazany na mój trytytkowany...

Pozdrawiam serdecznie :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 17 sie 2021, 16:02 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Myślę, że jakbyś wrzucił jakieś zdjęcia to byłoby łatwiej. Aczkolwiek sytuacja jest co najmniej dziwna. Sprawdzałeś numery OEM czy się zgadzają ?
Na pewno wszystko dobrze montujesz ?

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 sie 2021, 20:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.08.2021
Posty: 10
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podlaski
Tak, numery się zgadzają, wszystko takie samo. Wydaje mi się, że montuję dobrze. Nie jest to żadna trudna rzecz, swój dokładnie zakładam tak samo, a jest ok.

Przyglądając się zauważyłem, że "ograniczniki" po bokach u góry schowka też są jakby przesunięte w bok względem mojego orginalnego. Najgorsze jest to, że sprawdzałem już 4 schowki i wszystkie miały dokładnie to samo co wskazuje, że to z moim autem jest coś nie tak, a nie z schowkami, które nabywam. Albo jest to jakiś specjalny egzemplarz... choć numery części orginalnej, w internecie po VINie i na nowych częściach są dokładnie takie same... Dziwne... brak mi pomysłów o co może chodzić i co z tym mogę zrobić :idea:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 18 sie 2021, 06:37 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
No właśnie, jak tak teraz patrzę na te zdjęcia to mi się przypomniało, że ten schowek jest po prostu wkładany w dziurki i musi pasować. Nie ma tam co przykręcać, nie ma jak tego źle zamontować.

Jako, że to jest dość spory kawałek plastiku, może po prostu wystarczy go naciągnąć? Wyprostować? Może nastąpiła jakaś deformacja w transporcie?

Jeszcze jedna myśl przychodzi mi do głowy, ale to już musiałoby być grubo. W sensie, że Twoje auto jest np. po uderzeniu i deska rozdzielcza jest zdeformowana razem ze schowkiem, dlatego inne schowki "nie pasują".

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sie 2021, 08:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.08.2021
Posty: 10
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podlaski
Próbowałem odginać jakoś tak, żeby pasował to trzeba dość mocno się namęczyć i to jakoś krzywy się wtedy robi (da się zamknąć ale jakoś krzywo siedzi itp) - no i wraca do swojej formy. Deformację w transporcie raczej odrzucam, bo wszystkie 4 tak samo by się nie zdeformowały. Jak mówiłem obstawiam winę mojego auta... trochę smuteczek mnie bierze z tego powodu :(

Ostatnia teoria wydaje się być najbardziej pasującą do samego schowka - ale poza nim nie widać za bardzo jakichś śladów uderzenia i zdeformowania deski czy coś. Choć czujnikiem nie sprawdzałem bo nie miałem ale u diagnosty na kanale od spodu wyglądał dobrze, podłużnice proste, ładne, gładkie i bez rdzy. Z tego co mi poprzedni właściciel mówił miał tylko drobną parkingową wgniotkę z przodu (wymieniony błotnik i zderzak) ale już nie pamiętam z której strony, wydaje mi się, że kierowcy ale nie jest pewien.

No trudno, chyba tego schowka zwracać nie będę - trochę drogi był ale za to w ładnym stanie jest - i najwyżej spróbuję coś pogrzebać, pomajstrować żeby w końcu go wpasować, może przy zawiasach coś przerobić...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 18 sie 2021, 10:09 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Podłużnice są na tyle sztywnym elementem, że odkształcenie może być niewidoczne. "Buda" samochodu moim zdaniem jest dużo bardziej podatna na deformacje. Do karoserii jest przykręcana cała deska rozdzielcza, a do deski jest montowany schowek. Nie chcę być złym wróżbitą, ale możliwe, że coś jest przestawione.
Pooglądaj sobie dokładnie deskę dookoła, przy szybie, przy słupkach itp. czy gdzieś nie odstaje jakoś nienaturalnie. Może znajdziesz odpowiedź na swoje problemy.

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.