Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 09:20

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 15 kwi 2019, 09:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.04.2019
Posty: 12
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
Cześć Panowie. Jestem posiadaczem Mazdy 6 w wersji sport. Zegary w moim samochodzie podświetlają się w dwóch trybach. Jednym jaskrawo czerwonym a drugim przydymionym niebieskim. Tryb zmienia się przyciskiem na zegarach. Czy jest możliwość żeby tryb podświetlania zmienial się automatycznie ze zmierzchem?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 kwi 2019, 14:51 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
U mnie zmieina się podświetlenie właśnie wraz ze zmierzchem. Jak wjadę do tunelu też sie zmienia. Nie wiem dlaczego u Ciebie to się nie dzieje. Masz automatyczne światła?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 kwi 2019, 18:44 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Zegary przełącza się między dwoma trybami:
tryb 1: zawsze jasno
tryb 2: zależnie od włączonych świateł (jaśniej/ciemniej)

Kręcąc tym patyczkiem regulujesz jasność.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 kwi 2019, 20:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.04.2019
Posty: 12
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
15 kwietnia 2019, o 15:51 lapa678 napisał(a):
U mnie zmieina się podświetlenie właśnie wraz ze zmierzchem. Jak wjadę do tunelu też sie zmienia. Nie wiem dlaczego u Ciebie to się nie dzieje. Masz automatyczne światła?


Mam automatyczne światła ale w pozycji auto są zawsze zapalone.

Teraz mam pewne podejrzenia, że sensor zmierzchu/deszczu został u mnie zdemontowany. Gdzie on powinien się znajdować?

-- Dodano: 15 kwietnia 2019, o 20:43 --

15 kwietnia 2019, o 19:44 chmooreck napisał(a):
Zegary przełącza się między dwoma trybami:
tryb 1: zawsze jasno
tryb 2: zależnie od włączonych świateł (jaśniej/ciemniej)

Kręcąc tym patyczkiem regulujesz jasność.


Ale czy to się dzieje automatycznie czy trzeba ręcznie przełączać?

-- Dodano: 15 kwietnia 2019, o 21:52 --

Pytanie za 100 pkt. Czy czujnik deszczu i zmierzchu jest jakoś zespolony w jeden? Czy powinien być pod lusterkiem? Widzę ciemniejszy prostokąt na tej przyciemnionej części szyby gdzie chyba powinien się znajdować, ale nic więcej. Jak rozpoznać czy tam jest i czy działa?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 kwi 2019, 22:41 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Wydaje się, że najlepiej polać wodą albo zasłonić i sprawdzić czy jest reakcja.
Jeszcze musisz tym patyczkiem ustawić odpowiedni tryb. Najlepiej wjedź gdzies gdzie jest ciemno, np do garażu i tam ustaw na ciemniejsze, a pózniej wyjedź i sprawdź czy się rozświetliło.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 kwi 2019, 09:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.04.2019
Posty: 12
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
Generalnie wydaje mi się że się do końca nie rozumiemy.
Wiem że moje zegary mają dwa tryby podświetlania. Pierwszy jest czerwonymi dużo mocniejszy, nie da się go regulować pokretlem. Po naciśnięciu tego pokrętła na zegarach zmienia się w tryb niebieski dużo ciemniejszy. W zasadzie w dzień wg mnie nie da się z niego korzystać - ten tryb da się regulować ręcznie pokretlem. Pytanie jest takie czy jeżeli sensor zmierzchu działa poprawnie to czy zegary powinny zmieniac się mm iedzy tymi dwoma trybami automatycznie?
Wydaje mi się że tobie chodzi o to że będąc w trybie niebieskim w zależności od pory dnia zegary się przyciemniają lub rozjasniaja. Jeżeli tak to niestety ale to nie działa.

Szyba u mnie była wymieniana i mam podejrzenie że sensor albo nie działa albo go nie ma.
Bo czasówki wycieraczek też średnio działają.
Czy ktoś wie jak zdjąć lusterko żeby dostać się do sensora i sprawdzić czy jest na miejscu?

Dodam że próbowałem też przeprowadzić kalibrację wycieraczek za pomocą tutorial z forum i to też nie działa.


Ostatnio edytowano Śr, 17 kwi 2019, 15:23 przez dejwid, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 kwi 2019, 09:34 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 14.11.2016
Posty: 571
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
15 kwietnia 2019, o 10:34 Boniek88 napisał(a):
...Tryb zmienia się przyciskiem na zegarach. Czy jest możliwość żeby tryb podświetlania zmienial się automatycznie ze zmierzchem?


Rozumiem, że nie działa Ci zmiana trybu po przejćiu na światła mijania więc zrób test:
1. Odpal auto i ustaw światła na manetce w pozycji OFF.
2. Ustaw tryb świecenia zegarów na ten ciemniejszy, i ustaw podświetlenie na najciemniejsze.
3. Ustaw kliknięciem tryb świecenia zegarów na ten najjaśniejszy bez możliwości regulacji.
4. Włącz światła mijania.

Jeżeli tryb podświetlenia zegarów się zmieni to znaczy, że z mechanizmem zmiany podświetlenia jest ok. Nigdzie też nie widziałem informacji czy posiadasz moduł świateł skandynawskich. By to sprawdzić, wyłacz światła ustawiając manetkę w pozycji OFF i sprawdź czy światła mijania są nadal zalaczone (no chyba że masz bixenon to sprawdź czy nie świeci bixenon) ale o ile się nie mylę on też współpracuje z czujnikiem zmierzchu i przyciemnia podświetlenie kokpitu no i też zegarów. Możesz mieć też moduł - co jest mało prawdopodobne - który po wyłaczeniu świateł mijania faktycznie je wyłacza, natomiast nie obsługuje czujnika zmierzchu, a żeby to sprawdzić musisz dostać się do modułu świateł i odczytać jego numer katalogowy.
Widzę też, że jestes ze śląska więc możesz podjechac do MazVagTech w Jaworznie i Pan Mariusz powinien Ci to fajnie sparawdzić i dowiesz się co jest nie tak no albo ASO.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 kwi 2019, 10:06 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
W jednym z trybów podświetlenie na zegarach powinno się zmieniać w zależności od ustawienia manetki OFF/ON, razem z podświetleniem radia (w ON powinien na niebiesko być podświetlony pierścień na środku).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 kwi 2019, 12:35 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Jeżeli pytasz o to, czy sensor zmierzchu zmienia tryb świecenia z tego czerwonego na niebieski to nie, musi być ręcznie ustawiony patyczkiem na ten niebieski tryb i wtedy sensor reaguje na brak jasnego światła ściemnieniem świecenia zegarów i podświetlenia kokpitu, radia itp. Nie wiem jak jest podczas gdy manetka świateł jest ustawiona w pozycji innej niż auto bo nigdy jej praktycznie nie ruszam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 kwi 2019, 16:08 
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.09.2017
Posty: 157
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Ma to działać tak:
1. Tryb zegary świecą cały czas jaskrawo. Nie reagują na zmiany oświetlenia na zewnątrz.
2. Tryb lekko przyciemniony. Zegary reagują na zmianę oświetlania na zewnątrz. Jak jest jasno, mają świecić jak w trybie pierwszym (czyli jaskrawo). Jak jest ciemno, mają się przyciemniać by nie oślepiać kierowcy. Poziom tego ściemniania reguluję się kręcąc pokrętłem.
Wciskają pokrętło zmieniamy tryby.
Światła powinny się świecić W trybie auto według czujnika zmierzchu, niezależnie czy ma się moduł skandynawski czy nie.
Nie pamiętam dokładnie ale w pozycji świateł mijania, oświetlenie licznika powinno się ściemnić tak samo jak by była noc. Jeśli tak nie jest, naciśnij to pokrętło i spróbuj regulować jasność. Pikane oznacza max i min pozycje jasności. Jak to nie zadziała. Można zakryć czymś czujnik zmierzchu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 kwi 2019, 22:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.04.2019
Posty: 12
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
Panowie dzięki za dotychczasowe rady. Okazało się że poprzedni właściciel poskąpił kilka złotych i podczas wymiany szyby zalozyl taka bez okienka na czujnik. W ten sposób czujnik zwariował bo jest zakryty przez przyciemnienie szyby w okolicy lusterka. Napiszę mi ktoś jak zdemontować osłonę lusterka tak aby dostać się do sensora i do szyby od wewnątrz? Może uda mi się wydrapać okienko nożem do tapet.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 kwi 2019, 07:07 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Wierzyc mi się nie chce, że ktoś zakrył czujnik. Skąd dokładnie jesteś ? Umów się z kimś, kto ma auto dłużej i niech Ci to zweryfikuje. (mnie możesz złapać w Chorzowie 7:00-15:00, a po południu w Jaworznie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 kwi 2019, 07:50 
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.09.2017
Posty: 157
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Wrzucam zdjęcia szyby bez czujnika, i z miejscem ma czujnik.
Widać, że w wersji bez czujnika pole zaciemnione jest mniejsze. Gdybyś miał taką to nie ma nawet gdzie tego czujnika zamontować. Obstawiam, że czujnik uszkodzony, lub ktoś grzebał przy module lub odciął jakiś kabelek.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 kwi 2019, 18:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.04.2019
Posty: 12
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
17 kwietnia 2019, o 08:07 chmooreck napisał(a):
Wierzyc mi się nie chce, że ktoś zakrył czujnik. Skąd dokładnie jesteś ? Umów się z kimś, kto ma auto dłużej i niech Ci to zweryfikuje. (mnie możesz złapać w Chorzowie 7:00-15:00, a po południu w Jaworznie.


Cóż porównałem z samochodem sąsiada. U niego widoczny jest prostokątny czujnik. U mnie po prostu nie ma okienka na takowy. Faktycznie ktoś chciał przyoszczedzic przy wymianie szyby albo serwis się nie popisał. We wtorek jadę do ssybiarza żeby sprawdził co i jak. Jeżeli będzie się dało to wydrapie okienko a jak nie to wymienię szybę. Wszystko zależy też od tego co znajdę pod osłoną lusterka. Może jednak ktoś powie jak ją rozebrać tak żeby nie uszkodzić?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 21 kwi 2019, 07:38 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
W firmie zajmującej się szybami sobie poradzą.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 24 kwi 2019, 08:07 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.04.2019
Posty: 12
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
chmooreck napisał(a):
W firmie zajmującej się szybami sobie poradzą.


Cóż poradzili sobie. Założona szyba to chiński półprodukt bez optyki pod czujnik. Wyleczy go wymiana szyby

-- Dodano: 24 kwietnia 2019, o 09:07 --

Dla potomnych. Żeby zdemontować osłonę lusterka wystarczy podważyć na środku małym płaskim śrubokrętem i popchnąć w bok. Oslona rozchodzi się na boki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.