Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:35

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 5 sie 2019, 14:46 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Przykra sprawa...
Niestety ale tak właśnie przedstawili w nocie serwisowej, akcji..
Rdza i wybuch siłownia.
To się tobie trafiło i to są chyba pierwsze zdjęcia takiego siłownia w mazdzie po wybuchu.

Niestety, nie chce cie odwodzić od roszczeń do mazdy za zniszczenia lakkeru, mimo dostępnej akcji.

Całe szczęście że nie stało to się w momencie jak dziecko przykładowo zaglądało do bagażnika....

Szkoda, ale teraz będziesz mieć nowe siłowniki za free, zgłaszaj się do serwisu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 sie 2019, 15:40 
Świeżak
Offline
Od: 24.07.2019
Posty: 16
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Pierwsze co pomyślałem po usłyszeniu silnego wybuchu i zweryfikowaniu skąd on dobiegł to panie najświętszy, jakie to szczęście, że nikomu nic się nie stało. Przecież kawałki metalu mogły pokaleczyć istotę ludzką, a tak to nastąpiło przy zamkniętej klapie. Nie chcielibyście być na moim miejscu, huk był tak niesamowicie potężny, silniejszy niż petarda achtung'a. W końcu to 610N :arrow:
Do dziś z podziwu nie mogę wyjść, że szyba nie ucierpiała po tym.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 sie 2019, 16:05 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Kawałki kawałkami, ale jak przytoczylem dziecko które mogło być z głową w środku, to wiedz że klapa sama pod swoim ciężarem spada z hukiem na dół....

Rozwewany siłownik, jego małe elementy metalowe z tulei , mogą i owszem,... zranić.

Tak jak w opisie akcji wymiany siłowników, napisane zostało że poprzez słabe zabezpieczenie, korozja może doprowadzić do rozszczelnienia siłownia. Duże ciśnienie panujące wewnątrz siłownia może doprowadzić do utraty zdrowia etc..

Jesteś tego prekursorem i całe szczęście bez strat drowotnych, a zdjęcia przedstawiają efekty ciśnienia... i siły.

Hmmm, niby siłownik co..?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 paź 2019, 09:06 
Świeżak
Offline
Od: 24.07.2019
Posty: 16
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
W końcu doczekałem się ostatecznej odpowiedzi od Mazdy na zaistniałe zdarzenie.
Niestety negatywnej, ośmielę się stwierdzić, że zrobili wszystko żeby tylko "zmyć ręce" z tej odpowiedzialności i zakończyć sprawę.

Cytuj:
Dzień dobry,

dziękuję za czas oczekiwania na odpowiedź. Przeanalizowałem dokładnie zgłoszony przypadek, w tym celu kontaktując się również z przedstawicielstwem Mazdy w Szwecji. Uprzejmie informuję, że ze strony Mazdy zostały dopełnione wszelkie formalności, aby powiadomić ówczesnego właściciela pojazdu o przypisanej kampanii serwisowej dot. amortyzatorów klapy tylnej. Potwierdziłem, że list dot. kampanii został wysłany przez Mazda Szwecja do poprzedniego właściciela w dniu 26.09.2017r. - niestety nie wiemy jaki był powód braku zastosowania się do niego. W związku z tym, nie odnajdujemy podstaw do wykonania bezpłatnej naprawy odprysków lakieru.

Naprawdę przykro mi z powodu zaistniałego zdarzenia. Po Pana zgłoszeniu została niezwłocznie umówiona wizyta w ASO Odyssey w Warszawie, czego konsekwencją było bezpłatne wykonanie w/w kampanii (wymiana elementów na zmodyfikowane).

Wierzę, że podobna sytuacja więcej nie nastąpi, a auto będzie sprawowało się bez zarzutu.


Czy powinienem tą sprawę jeszcze przeciągnąć, czy wg Was nie ma to sensu?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 paź 2019, 09:23 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Teoretycznie oni nie ponoszą winy bo poinformowali poprzedniego właściciela o akcji. Czy odebrał list czy nie i czemu nie pojechał chyba się tego nie dowiesz ??? Musiał by świadczyć w tej sprawie poprzedni właściciel A wątpię żeby mu się chciało???? Ja bym zostawił to tak jak jest. W sumie szkody nie wielkie. Jak by komuś stała się krzywda uderzył bym do adwokata ale tak, szkoda czasu i zdrowia :wink:. Pozdrawiam

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 paź 2019, 11:09 
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 216
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubuski
5 sierpnia 2019, o 17:05 Millerek napisał(a):
Kawałki kawałkami, ale jak przytoczylem dziecko które mogło być z głową w środku, to wiedz że klapa sama pod swoim ciężarem spada z hukiem na dół....

Raczej nie jest możliwe żeby siłownik pieprznął przy otwartej klapie...

-- Dodano: 8 października 2019, o 12:09 --

8 października 2019, o 10:06 Zaldier napisał(a):
Czy powinienem tą sprawę jeszcze przeciągnąć, czy wg Was nie ma to sensu?

Przecież ogłosili akcję serwisową. Co mieli jeszcze robić? Pierwsze co robisz po zakupie auta to zasuwasz na akcje serwisowe :P


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.