Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 12:46

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 7 cze 2013, 13:55 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.05.2013
Posty: 540
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: łódzki
Ja też na masce mam kilka odprysków po drobnych kamyczkach, i pomyślałem, że kupię sobie zestaw do zaprawki z serwisu Mazdy (mój lakier ro 35N, czyli dość ciemny), przy pomocy wykałaczki wpuszczę lakier bazowy w miejsce odprysku, poczekam z 1-2 dni, następnie spoleruję maskę, lekko ścierną pastą, następnie nałożę lakier bezbarwny odczekam 1-2 dni i znowu wszystko spoleruję lekko ścierną pastą, na koniec clener i wosk.

P.S
Rozumiem, że cały czas muszę uważać, żeby nie za dużo nałożyć tego lakieru podkładowego, co by jeszcze zostało miejsce na bezbarwny, który się dopiero zrówna poziomem.

Mam tylko nadzieję, że efekt końcowy nie będzie gorszy ;)
Proszę o info osoby, które już robiły takie zaprawki na masce jak to wychodzi.

_________________
Właściciel Pięknej M6
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pt, 7 cze 2013, 16:41 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Ja mam inną sprawdzoną metodę. Myję samochód i odtłuszczam maskę. Nakładam w odprysk bazę, a za 30min klar. Schnie sobie ze 2 dni. Górkę, która powstaje ścinam papierem (http://www.pielegnowacauto.pl/kovax-gwi ... 10szt.html) na klocku Kovax. Poleruję miejsca po papierze Scholl S17+, całą maskę S40 i jest perfekcyjna ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 23 cze 2013, 12:07 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 69
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Żeby nie zakładać nowego wątku, mój problem tutaj:

Drzwi przód:
Obrazek

Drzwi tył:
Obrazek


Jakiś sk..syn przerysował cały bok, inaczej mówiąc. Przód poszedł mu słabiej, ale za to tył już lepiej, bruzda jak miedza <spoko> . Przy okazji ciekawostka - szkoda wyceniona z AC na ok. 800 zł (nazwana "renowacją miejscową powłoki" :lol: ).

Pytanie oczywiste - co z tym najlepiej zrobić, bo mechanik oczywiście stwierdził - malujemy przednie i tylne drzwi + cieniujemy błotniki <hahaha> . Tego nie chcę, więc prośba o konstruktywne pomysły. Jak to kiedyś tow. G. zapytał... "Pomożecie"?


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: N, 23 cze 2013, 13:26 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
miałem kiedyś wgniecenie na masce w toledzie, odbity lakier (srednica może 1,5cm) i było to malowane miejscowo - roznica zerowa (lakier niebieski metalik) wiec i tu nie widze potrzeby malowania calych drzwi. Podjedz do specow to się tym zajma miejscowo


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 23 cze 2013, 18:28 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 12.06.2013
Posty: 148
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: małopolski
Testowałem kredkę na rysę zrobioną kluczem przez jakiegoś sk.... Taki pisak utwardzany UV (lub słońcem). Płyn bezbarwny wypełniający rysę. Nie wierzyłem specjalnie w efekt. Rysy mniej rzucają się w oczy (może 30% mniej widoczne) ale do ideału daleko...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 13 lip 2013, 18:37 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 223
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Co do kredek to są też bezbarwne, niby rysę mniej widać, ale zostaje po niej jakiś klej. Raczej na bardzo drobne ryski.

_________________
Mazda 6 GH - Ajsmeno


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 maja 2014, 12:31 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 18.03.2014
Posty: 97
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
Witam , podłącze się pod temat co prawda nie z rysami a odpryskami na zderzaku ,odbyłem trasę do niemiec i z powrotem ponad 2000 tys.km no i się ukazał taki widok
http://tufotki.pl/eX59e
co z tym zrobić ,może coś poradzicie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 maja 2014, 14:14 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Nie ma na to rady, żeby magicznie uszkodzenia zniknęły. Wszelkie zaprawki i tak będzie widać. Tak jak na zdjęciach u mnie wygląda maska. Co ciekawe nie wszyscy mają ten problem, myślę, że to jednorazowa akcja - jechałeś za jakąś ciężarówką, albo trafiłeś na beznadziejny odcinek drogi. Będziesz musiał z tym żyć, bo na te głębsze odpryski pozostaje jedynie lakierowanie :(


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Śr, 14 maja 2014, 15:03 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Może liźnięte polerką byłyby mniej widoczne, ale ogólnie żeby całkowicie pozbyć się tych odprysków trzeba ponownie malować zderzak.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 maja 2014, 20:02 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 18.03.2014
Posty: 97
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
Kaczor napisał(a):
myślę, że to jednorazowa akcja - jechałeś za jakąś ciężarówką, albo trafiłeś na beznadziejny odcinek drogi

zdecydowanie jednorazowa,przed wyjazdem miałem tylko kilka odprysków teraz cała masa ,spróbuję liznąć to polerką jak to napisał Tomek .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 wrz 2016, 19:12 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2016
Posty: 19
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Witam. Jak już koledzy pisali nasze Mazdy maja lakier podatny na wszelakie urazy. Kilka dni temu dokładnie umylem moja mazda i przyjrzałem się przedniej masce. Masa odpryski lakieru.
Kupiłem oryginalny zestaw do zaprawek mazdy (kolor + lakier bez.barwny) i zamalowalem tylko kolorem. Mam pytanie. Czy taki zabieg zapobiegnie pojawieniu się korozji w tych miejscach czy to tylko takie zamaskowanie problemu. Dodam tylko że niektóre odpryski były głębokie i już zaczelt pokrywać się brunatnym nalotem.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 wrz 2016, 12:15 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2364
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Jeśli te brunatne wyczyściłeś przed malowaniem powinno być ok.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 mar 2022, 11:07 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.11.2016
Posty: 48
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Witam, też mam parę rysek tu i ówdzie, dzwoniłem do mazdy i mają mój kolor tylko jest to w jednej butelce taki gotowy zestaw. Na eBayu mogę kupić również w postaci baza plus clear. Pytanie która opcja będzie lepsza na rysy takie niezbyt głębokie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.