Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 08:19

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przeciek wody
PostNapisane: N, 30 sty 2022, 11:15 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.05.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Witam
Proszę o pomoc w zlokalizowaniu przecieku wody do kabiny od strony pasażera bo ostatnio zauważyłem że mam mokrą wykładzinę. Po demontażu schowka widoczny jest zaciek na jednym z wewnętrznych elementów ( zaznaczone miejsce strzałką ) więc przypuszczam że gdzieś z okolic podszybia jest przeciek. Ten widoczny otwór na zdjęciu to jest odpływ wody z podszybia ??? a widoczny przewód przy błotniku to jakie ma zastosowanie. Czy ktoś ma jakieś wskazówki gdzie szukać i jak usunąć nieszczelność.

-- Dodano: 30 stycznia 2022, o 11:15 --

Witam ponownie
Może ktoś wie czy otwór pod podszybiem winien być zaślepiony???, uparcie również poszukuje otworów odprowadzających wodę z podszybia


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 sty 2022, 15:18 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 446
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Zrób proszę zdjęcie z większej perspektywy i zaznacz na nim ten fragment który jest widoczny na przybliżeniu, bo mam wątpliwości czy to jest gdzieś pod maską koło zawiasu czy może za nadkolem.

Załączam zdjęcia podszybia koło zawiasu, gdzie nie ma żadnego otworu gdyż wszystko jest przykryte plastikiem i umocowane spinkami. Natomiast nie jest to szczelne połączenie.

Po wlaniu szklanki wody do kratki w podszybiu, wypływa ona pod samochodem pomiędzy karoserią a plastikowym nadkolem.

Na koniec zdjęcie po demontażu podszybia przy okazji wygłuszenia, z zaznaczoną mniej więcej lokalizacją otworów przez które odpływa woda.

Obawiam się jednak, że trzeba zdemontować karoserię nadkola, aby zweryfikować którędy woda dostaje się do kabiny, o ile to nie jest przy szybie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 31 sty 2022, 22:22 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.05.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Bardzo dziękuję Piotrek za odpowiedz. Otwór jest obok zawiasu maski i jest zakryty plastikową maskownicą szyby. Jak będę miał sprzyjające warunki pogodowe planuję demontaż wycieraczek i wyczyszczenie całego podszybia z brudu chociaż nie wiem czy to cos da.

-- Dodano: 31 stycznia 2022, o 22:22 --



 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 1 lut 2022, 07:51 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 446
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Zdecydowanie warto zdemontować podszybie. Dwie śruby przy wycieraczkach i kilka spinek przy plastiku. Może zalegają u Ciebie jakieś brudy i woda się przelewa w niewłaściwe miejsce lub gdzieś przerdzewiał metal i zrobił się nieplanowany otwór.

Zapoznaj się z poradnikiem wygłuszania podszybia, Michał opisał jak wszystko zdemontować. Nie zwlekaj tylko z przeglądaniem zdjęć bo za kilka dni skończy się limit ich wyświetlania


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 5 lut 2022, 16:38 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.05.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Dziękuję Tobie bardzo za wskazówki i za zainteresowanie się tematem tak jak pisałem wcześniej muszę zdemontować osłony plastikowe podszybia i i na pewno usunąć zabrudzenia i dokładnie przejrzeć całe podszybie .
W poprzednim samochodzie miałem podobny przypadek ale woda wlała mi się przez filtr kabinowy który bym zamocowany pod szybą w komorze silnika a niżej był odpływ wody który był zapchany. Tylko w tamtym przypadku po stronie pasażera miałem powódź a w Mazdzie na chwilę obecną wykładzina po stronie pasażera jest tylko wilgotna.

-- Dodano: 5 lutego 2022, o 16:36 --

Witam
W dniu dzisiejszym po zdemontowaniu schowka i udało mi się zrobić zdjęcie widocznego zacieku na wzmocnieniu. Zaciek jest widoczny przy gnieździe śruby która jest na słupku oraz na 2 kołkach obok. Po zdjęciu uszczelki w górnej części tego mocowania widoczny jest zaciek. Gdyby przeciek był przez śrubę oraz przez kołki to raczej nie powinno być zacieku na górnej części tego mocowania. Próbowałem wyjąć boczną zaślepkę ale nie wiem czy można ją zdemontować. Ma ktoś jakieś wskazówki są jest ten przeciek

-- Dodano: 5 lutego 2022, o 16:38 --



Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 lut 2022, 15:33 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 446
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Sprawdziłem to miejsce u siebie w Sedanie. Jest ono powyżej odpływów w podszybiu. Proponuję zdemontować osłonę słupka A i zobaczyć czy woda nie ścieka przy uszczelce szyby do wnętrza słupka.

Dodatkowo, u mnie w sedanie na zewnątrz, są plastiki wzdłuż dachu, pod którymi są mocowania do belek dachowych. Te plastiki sięgają aż do przedniej szyby. Może tam też pojawiła się nieszczelność przez którą ścieka woda po słupku A


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 6 lut 2022, 15:50 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2644
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Czy przypadkiem w aucie nie była wymieniana przednia szyba?

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 lut 2022, 18:35 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 446
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
maniek72 udało się zlokalizować przeciek?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 lut 2022, 14:00 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.05.2021
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Witam
Piątego lutego wykładzinę wysuszyłem i dzisiaj ponownie zdemontowałem nakładkę progu oraz dolny boczek i się okazało że jest sucho a przez dwa tygodnie opady deszczu raczej były, czyli co naprawiło się się samo ????. Tak z ciekawości zdemontowałem uszczelkę i próbowałem zdemontować wewnętrzną nakładkę na słupku ale mam pytanie czy nie znajdują się tam czasem kutyny bo cos takiego rzuciło mi się w oczy. Zastanawiam się jak by przeciek był od strony dachu przy relingach to raczej był by zaciek na podsufitce a tego nie ma. Zrobiłem zdjęcie szyby wydaje mi się ze nie była wymieniana a to pozostawiam ocenie. Proszę jeszcze nie zamykać tematu, dziękuję


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 lut 2022, 14:19 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 446
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
maniek72 wzdłuż dachu znajdują się kurtyny które częściowo wchodzą do słupków. Dlatego osłonę słupka w całości nie da się zdemontować, bo ma specjalny zaczep, który sprawia że słupek nie poleci w pasażerów.

Natomiast wystarczy jak pociągniesz za osłonę słupka przy podsufitce aby było widać czy są jakieś zacieki.

Moim zdaniem, istnieje szansa że woda przecieka przy relingach lub szybie do wnętrza profilu zamkniętego i dlatego nie ma zacieków na podsufitce. A woda znajduje ujscie na końcu słupka A.

Odnośnie szyby to chyba wszystkie w aucie powinny mieć jakiś wspólny numer, ale w tym temacie się nie orientuję.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 lip 2023, 12:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.10.2021
Posty: 3
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: warmińsko-mazurski
Witajcie Panowie,
Borykam sie ostatnio z przeciekiem wody do kabiny po lewej strony auta (od strony kierowcy)

Po raz drugi zdarza mi się sytuacja z zamoczoną wykładziną podłogi po stronie kierowcy po ulewnym deszczu. Kanał odpływowy pod osłoną podszybia wyczyszczony i drożny bo woda wydostaje się z niego bez problemu i wypływa pod autem. Woda płynie gdzieś z góry po ścianie wewnętrznej karoserii i widoczna jest na tej ściance na której jest podnóżek za skrzynką bezpieczników.

Na razie doszedłem do takich wniosków przy rozbieraniu elementów i testów z woda:
-woda bezpośrednio lana do odpływu w podszybiu- wody w środku nie widać
-kiedy większy strumień wody rozlewa się obok tego odpływu na elementy metalowe podszybia tam gdzie zaznaczyłem na zdjęciu - woda pojawia się w środku.

Gdzie szukać problemu? Co rozebrać?

[img]Przechwytywanie.JPG[/img]


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google BOT i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.